У Франківську субсидії отримують 46 тисяч сімей – тепер буде менше

Порядок надання субсидій в Україні змінився ще з травня. Новими правилами влада планує боротися з тіньовою зайнятістю і приховуванням великих статків. Подати документи про зміни у доходах чи витратах треба встигнути до 30 червня.

Результат пошуку зображень за запитом "субсидії"

 

За словами Оксани Житото, заступниці директора міського департаменту соцполітики, в Івано-Франківську досі отримували субсидії 46 тисяч сімей. За новими правилами, частина втратить на це право, пише “Репортер”.

Визначити свої шанси

«Тепер, якщо у власності є автомобіль до п’яти років, якщо громадяни не сплачують єдиний внесок, мають площу більше, ніж 120 кв.м квартири і 200 кв. м будинку, то вони не мають права на призначення субсидії», – каже Оксана Житото.

Крім того, якщо у працездатної людини відсутній або замалий дохід, або вона не сплатила єдиний соціальний внесок (крім студентів, тих, хто перебуває на обліку служби зайнятості, або отримує соціальну допомогу), субсидія також не призначається.

«Зараз ми дали запит у податкову й Пенсійний фонд, щоб отримати інформацію, які люди сплачують єдиний соціальний внесок, – розповідає Житото. – Якщо громадяни не отримували ніяких доходів, або що їхній дохід за той період був менший, ніж мінімальна зарплата, та якщо вони не сплатили єдиний соціальний внесок, то вони не мають права на субсидію. Якщо дохід менший від мінімальної зарплати, але протягом трьох місяців сплачений єдиний соціальний внесок, тоді можна взяти справу на розгляд комісії. Сенсу ховатися зараз немає, щоб мати право на субсидію – треба легалізовуватись».

Також, якщо сім’я заборгувала за комуналку понад 340 грн (20 неоподатковуваних мінімумів), відшкодування теж не буде.

Лише на підставі нової заяви й декларації призначать субсидію членам сім’ї, які не зареєстровані за адресою, але живуть там, і навпаки – тим, хто зареєстрований, але мешкає деінде. Те саме стосується і орендарів квартир чи будинків.

Крім того, подавати заяву повинні ті сім’ї, які щось купили або отримали послуг на суму понад 50 тис грн.

Підрахувати доходи

Формула розрахунку така: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у квартирі людей – так визначають середній дохід кожного за місяць. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з січня 2018 року – 1700 грн), потім ділиться ще на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15 %.

Тим, кому більше 18 років, але вони не працюють, додається три прожиткові мінімуми. Якщо вони перебували на військовій службі, додається половина прожиткового мінімуму. Студентам денної форми навчання чи зареєстрованим у службі зайнятості додають один прожитковий мінімум. Якщо людина в цей час отримувала стипендію, пенсію чи допомогу, то ці гроші треба додати до доходів сім’ї замість прожиткового мінімуму. Якщо йдеться про субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і оплату житлово-комунальних послуг, то до доходів додаються два прожиткових мінімуми.

Наприклад, маємо сім’ю із трьох осіб. Тато заробляє 4000 грн, мама – 3500. У них є син 19 років, який нині служить в армії. Маємо – 4000 +3500 + 850 (половина прожиткового мінімуму) = 8350 грн. Це і середньомісячний дохід сім’ї. На одного припадає 2783 грн. Після ділення на прожитковий мінімум, на 2 і множення на 15 % маємо приблизно 12,3 %.

Дохід сім’ї (8350) множимо на цей процент і виходить 1027 грн – розмір обов’язкового платежу. Все, що виходитиме за межі цієї суми, оплатить держава. Невикористана субсидія повертається у держбюджет.

Фізичні особи-підприємці можуть обрати спрощену систему оподаткування, тобто враховувати не свої доходи за місяць, а мінімальну зарплату. При цьому має значення група платника єдиного податку.

Перша група – це підприємці без найманих працівників і річним доходом не більше 300 тис грн.

Друга – кількість працівників не більше 10, а річний дохід – 1,5 млн.

Третя група – будь-які ФОПи з необмеженою кількістю підлеглих, дохід не перевищує 5 млн грн на рік.

До четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники. Для першої групи враховується одна мінімальна зарплата, для другої – дві, для третьої – три.

Якщо член сім’ї зареєстрований за іншою адресою, але живе у квартирі чи будинку з тими, хто претендує на субсидію, його доходи враховують так само.

А ще тепер субсидія оплачуватиме менше спожитих комунальних послуг.

Ці норми виглядають так:
СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ 2018
Послуга Нова норма
Норма житла для:
централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) 13,65 м2 на особу + 35,22 м2
на сім’ю
оплати користування житлом/утримання житла, управління багатоквартирним будинком 13,65 м2 на особу + 35,22 м2
на сім’ю
Теплова енергія:
на опалення 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
Споживання природного газу:
на опалення 4,5 м3 на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі) 3,3 м3 на особу
на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) 5,4 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач 10,5 м3 на особу
Водопостачання:
постачання холодної води 2,4 м3 на особу (за наявності централізованого постачання гарячої води)
4,0 м3 на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
постачання гарячої води 1,6 м3 на особу
Споживання електроенергії:
на опалення 30 кВт.год на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 110 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
130 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 70 кВт. год на сім’ю з однієї  особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
100 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
Подати заяву

Для тих, хто вже отримував субсидію і не підпадає до жодної з категорій, яким треба оновити дані, все перерахують автоматично. Іншим потрібно звернутися в управління праці та соцзахисту за місцем реєстрації із заявою та доходами і витратами всіх, хто живе у квартирі або відправити ці документи через інтернет. Та навіть коли відшкодування вже нараховуються, а в будинку чи квартирі зареєстровані нові мешканці, змінився склад сім’ї чи соціальний статус її членів, помінявся управитель або перелік комунальних послуг, про це треба повідомити протягом 30 днів.

Так само потрібно повідомити про купівлю транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати його випуску минуло менше п’яти років (крім мопеда), а також одноразову купівлю або оплату послуг на понад 50 тис грн. Якщо субсидію не призначили, можна подати скаргу. Тоді прийде соціальний інспектор і перевірить умови проживання. Рішення прийматиме комісія. Тепер субсидія розраховується двічі: на неопалювальний сезон – з 1 травня до 30 вересня, опалювальний – з 1 жовтня до 30 квітня.

(Visited 283 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Жидомасонський геноцид українського народу посилюється.

   Гість,

   соси укр.задрота

   Гість,

   Жах. На 200 000 населення 40 000 сімей а це мінімум 80 000 населення отримує субсидію. Одні працюють і нічого за це не отримують а інші байдикують і ще субсидію отримують. Щось не вірно в державі

    Гість,

    Середньостатистична сім’я складається з 3.4 людини. Виходячи з цього в івано франківску проживає 156 тисяч жебраків що складає 62 відсотки всього населення.

  Гість,

  Так і є

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7651

Митці рахують нагороди. Які головні події і люди Франківська відзначилися у 2018 році 21:19

2018-й добігає кінця, і «Репортер» починає підбивати підсумки. Ми нагадаємо вам про головні події і про людей, які цьогоріч встигли відзначитись. Напишемо й про скандали, корупціонерів, гучні судові справи. Але починаємо з приємного...

В Івано-Франківську засудили велику банду неповнолітніх "гопників", які вчинили цілий ряд особливо жорстоких злочинів 20:56 3 коментарі

5 грудня 2018 року Івано-Франківський міський суд виніс вирок банді підлітків, яка скоїла більше двадцяти злочинів. Всього на лаву підсудних потрапило семеро злочинців, більшість з яких – неповнолітні, а двоє...

У Івано-Франківську "на гарячому" затримали злодія (фотофакт) 18:51

В Івано-Франківську патрульні “на гарячому” затримали зловмисника, який обкрадав автомобілі, пише Правда.іф. з посиланням на Галицький кореспондент. Близько другої години ночі на вулиці Хоткевича патрульні побачили чоловіка – той кликав поліцейських на...

Україну кілька днів засипатиме мокрим снігом 16:30

В Україні найближчими днями очікується мокрий сніг, дощ, пориви вітру до 15-20 м/с та ожеледиця Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Український гідрометцентр.   10 грудня та вночі 11 грудня на...

Вистави та відкриття новорічного ярмарку: Що цікавого цього тижня у Франківську? 15:44

Вистави, презентації, лекції або ж кінопокази. В Івано-Франківську щодня відбувається багато різноманітних культурних подій. Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня - з 10 до 16 грудня....

Чому Трамп відмовився зустрітися з Тимошенко 14:37 6 коментарів

Нещодавно Юлія Тимошенко літала до США і мріяла зустрітися з президентом Трампом, але мірям не судилося здійснитися. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Ділову столицю". Зокрема, в распоряжение "ДС" попала аналитическая...

На фільм “Пригоди S Миколая”, де знявся прикарпатський богатир Василь Вірастюк, держава виділила близько 23 млн грн 14:27

Вже наступного тижня в Україні вийде у прокат фільм “Пригоди S Миколая”, у якому зіграв  Василь Вірастюк. Відомо, що на створення комедії Уряд виділив близько 23 млн грн. Про це...

Нова пенсія українців: навіщо, як та коли почнемо накопичувати 13:36 3 коментарі

Минулого року в Україні почали реформувати пенсійну систему. Було прийнято закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій. Наступний етап реформи – запровадження другого рівня пенсійної...

"Лапи геть від України": поляки зірвали концерт ансамблю російської армії (відео) 13:04 1 коментар

У п’ятницю, 7 грудня, у Бидгощі двоє польських активістів Рафал Сушек і Міхал Войцєщчук зірвали концерт ансамблю пісні і танцю російської армії імені Александрова. Про це повідомляє OKO.press. Так, під час...

Команда Майкла Щура обсміяла франківський пам’ятник народному вчителю і конфлікт між двома “Святими Миколаями” з Прикарпаття (відеофакт) 10:55 3 коментарі

У новому випуску сатиричної програми #@)₴?$0 з Майклом Щуром не оминули одразу дві теми з Івано-Франківщини. Спершу творчий колектив звернув увагу на нещодавно відкритий в Івано-Франківську пам’ятник “Народному вчителю”. Там...

Скільки немовлят народилося в Івано-Франківську за минулий тиждень 10:48

За минулий тиждень  у міському клінічному перинатальному центрі народилося 39 дітей: 23 хлопчиків і 16 дівчаток, про це Правда.іф. повідомили в Управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Скільки можна заробити на власних запасах з погребу: експеримент франківської журналістки 09:39

Скільки можна заробити на власних запасах з погребу: експеримент франківської журналістки. Франківська журналістка Сабіна Ружицька провела експеримент та з’ясувала, скільки можна заробити на власних запасах з погребу. Нижче публікуємо результат...

Закон дозволяє розшук, затримання і доставку призовників до військкоматів, - у ЗСУ відповіли на фейки у зв'язку з продовженим на місяць осіннім призовом 09:14

Згідно з указом президента України, у жовтні - грудні 2018 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу, який цього року продовжено на один місяць у зв’язку зі збільшенням...

Дискусії стосовно поведінки головного лікаря Калуської лікарні тривають 09:08

Як раніше інформували ЗМІ, 4 грудня в ефір 1+1 вийшла програма про інспекцію прикарпатського міста Калуша. При перевірці дитячого відділення Калуської центральної районної лікарні інспектор виявив неналежний ремонт у палатах, відсутність...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

10 грудня – 80 років виповнюється Василеві Ванджураку (1938), майстру художнього різьблення на дереві, уродженцю с. Брустури Косівського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Франка....

Кирил заявив, що автокефалії української церкви "не можна допустити" 08:24 6 коментарів

Глава РПЦ патріарх Кирил вважає неприпустимим надання незалежності православній церкві в Україні. Про це він заявив у неділю, звертаючись до віруючих після літургії у храмі Святої Тетяни в Любліно, передає...

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 08:02

У понеділок, 10 грудня, в Івано-Франківську – планові відключення окремих послуг, – наголошує служба оперативного реагування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Частина будинків в Івано-Франківську буде без води, газу чи світла....

Росії треба пояснити, що повномасштабна війна з Україною буде для неї не легкою прогулянкою, а катастрофою, - Орєшкін 07:51 3 коментарі

Російське населення переконане, що окупація України, її "покарання", "повернення" відбуватиметься так само "безкровно", як і анексія Криму. У зв'язку з цим офіційний Київ, а також міжнародна спільнота мають довести їм...

Дві франківчанки взяли участь у півфіналі програми «Караоке на Майдані» (відео) 00:24

Прикарпатки Валентина Яремчук і Мар'яна Куцела взяли участь у програмі «Караоке на Майдані». Дівчата, співають на шоу не перший раз. Мар’яна Куцела перемагала 28 січня 2018 року, а Валентина Яремчук...

Франківців запрошують на “швидкі побачення” для тих, кому 30 20:27

В Івано-Франківську вперше проведуть “швидкі побачення” для людей кому більше 30 років. “Швидкі побачення – це можливість всього за годину познайомитися з великою кількістю людей протилежної статі, зустріти близьку по...
 • ріел ІФ виринаюча