У Франківську субсидії отримують 46 тисяч сімей – тепер буде менше

Порядок надання субсидій в Україні змінився ще з травня. Новими правилами влада планує боротися з тіньовою зайнятістю і приховуванням великих статків. Подати документи про зміни у доходах чи витратах треба встигнути до 30 червня.

Результат пошуку зображень за запитом "субсидії"

 

За словами Оксани Житото, заступниці директора міського департаменту соцполітики, в Івано-Франківську досі отримували субсидії 46 тисяч сімей. За новими правилами, частина втратить на це право, пише “Репортер”.

Визначити свої шанси

«Тепер, якщо у власності є автомобіль до п’яти років, якщо громадяни не сплачують єдиний внесок, мають площу більше, ніж 120 кв.м квартири і 200 кв. м будинку, то вони не мають права на призначення субсидії», – каже Оксана Житото.

Крім того, якщо у працездатної людини відсутній або замалий дохід, або вона не сплатила єдиний соціальний внесок (крім студентів, тих, хто перебуває на обліку служби зайнятості, або отримує соціальну допомогу), субсидія також не призначається.

«Зараз ми дали запит у податкову й Пенсійний фонд, щоб отримати інформацію, які люди сплачують єдиний соціальний внесок, – розповідає Житото. – Якщо громадяни не отримували ніяких доходів, або що їхній дохід за той період був менший, ніж мінімальна зарплата, та якщо вони не сплатили єдиний соціальний внесок, то вони не мають права на субсидію. Якщо дохід менший від мінімальної зарплати, але протягом трьох місяців сплачений єдиний соціальний внесок, тоді можна взяти справу на розгляд комісії. Сенсу ховатися зараз немає, щоб мати право на субсидію – треба легалізовуватись».

Також, якщо сім’я заборгувала за комуналку понад 340 грн (20 неоподатковуваних мінімумів), відшкодування теж не буде.

Лише на підставі нової заяви й декларації призначать субсидію членам сім’ї, які не зареєстровані за адресою, але живуть там, і навпаки – тим, хто зареєстрований, але мешкає деінде. Те саме стосується і орендарів квартир чи будинків.

Крім того, подавати заяву повинні ті сім’ї, які щось купили або отримали послуг на суму понад 50 тис грн.

Підрахувати доходи

Формула розрахунку така: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у квартирі людей – так визначають середній дохід кожного за місяць. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з січня 2018 року – 1700 грн), потім ділиться ще на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15 %.

Тим, кому більше 18 років, але вони не працюють, додається три прожиткові мінімуми. Якщо вони перебували на військовій службі, додається половина прожиткового мінімуму. Студентам денної форми навчання чи зареєстрованим у службі зайнятості додають один прожитковий мінімум. Якщо людина в цей час отримувала стипендію, пенсію чи допомогу, то ці гроші треба додати до доходів сім’ї замість прожиткового мінімуму. Якщо йдеться про субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і оплату житлово-комунальних послуг, то до доходів додаються два прожиткових мінімуми.

Наприклад, маємо сім’ю із трьох осіб. Тато заробляє 4000 грн, мама – 3500. У них є син 19 років, який нині служить в армії. Маємо – 4000 +3500 + 850 (половина прожиткового мінімуму) = 8350 грн. Це і середньомісячний дохід сім’ї. На одного припадає 2783 грн. Після ділення на прожитковий мінімум, на 2 і множення на 15 % маємо приблизно 12,3 %.

Дохід сім’ї (8350) множимо на цей процент і виходить 1027 грн – розмір обов’язкового платежу. Все, що виходитиме за межі цієї суми, оплатить держава. Невикористана субсидія повертається у держбюджет.

Фізичні особи-підприємці можуть обрати спрощену систему оподаткування, тобто враховувати не свої доходи за місяць, а мінімальну зарплату. При цьому має значення група платника єдиного податку.

Перша група – це підприємці без найманих працівників і річним доходом не більше 300 тис грн.

Друга – кількість працівників не більше 10, а річний дохід – 1,5 млн.

Третя група – будь-які ФОПи з необмеженою кількістю підлеглих, дохід не перевищує 5 млн грн на рік.

До четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники. Для першої групи враховується одна мінімальна зарплата, для другої – дві, для третьої – три.

Якщо член сім’ї зареєстрований за іншою адресою, але живе у квартирі чи будинку з тими, хто претендує на субсидію, його доходи враховують так само.

А ще тепер субсидія оплачуватиме менше спожитих комунальних послуг.

Ці норми виглядають так:
СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ 2018
Послуга Нова норма
Норма житла для:
централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) 13,65 м2 на особу + 35,22 м2
на сім’ю
оплати користування житлом/утримання житла, управління багатоквартирним будинком 13,65 м2 на особу + 35,22 м2
на сім’ю
Теплова енергія:
на опалення 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
Споживання природного газу:
на опалення 4,5 м3 на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі) 3,3 м3 на особу
на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) 5,4 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач 10,5 м3 на особу
Водопостачання:
постачання холодної води 2,4 м3 на особу (за наявності централізованого постачання гарячої води)
4,0 м3 на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
постачання гарячої води 1,6 м3 на особу
Споживання електроенергії:
на опалення 30 кВт.год на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 110 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
130 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 70 кВт. год на сім’ю з однієї  особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
100 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
Подати заяву

Для тих, хто вже отримував субсидію і не підпадає до жодної з категорій, яким треба оновити дані, все перерахують автоматично. Іншим потрібно звернутися в управління праці та соцзахисту за місцем реєстрації із заявою та доходами і витратами всіх, хто живе у квартирі або відправити ці документи через інтернет. Та навіть коли відшкодування вже нараховуються, а в будинку чи квартирі зареєстровані нові мешканці, змінився склад сім’ї чи соціальний статус її членів, помінявся управитель або перелік комунальних послуг, про це треба повідомити протягом 30 днів.

Так само потрібно повідомити про купівлю транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати його випуску минуло менше п’яти років (крім мопеда), а також одноразову купівлю або оплату послуг на понад 50 тис грн. Якщо субсидію не призначили, можна подати скаргу. Тоді прийде соціальний інспектор і перевірить умови проживання. Рішення прийматиме комісія. Тепер субсидія розраховується двічі: на неопалювальний сезон – з 1 травня до 30 вересня, опалювальний – з 1 жовтня до 30 квітня.

(Visited 299 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Жидомасонський геноцид українського народу посилюється.

   Гість,

   соси укр.задрота

   Гість,

   Жах. На 200 000 населення 40 000 сімей а це мінімум 80 000 населення отримує субсидію. Одні працюють і нічого за це не отримують а інші байдикують і ще субсидію отримують. Щось не вірно в державі

    Гість,

    Середньостатистична сім’я складається з 3.4 людини. Виходячи з цього в івано франківску проживає 156 тисяч жебраків що складає 62 відсотки всього населення.

  Гість,

  Так і є

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9729

загрузка...

Бандерівський схрон просить допомогти купити автомобіль для перевезення візочників 21:11

Центр для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон" цього року буде працювати виключно за благодійні кошти. Про це в мережі написав керівник центру Ігор Чернецький. "Так вийшло, що цього року...

Ремонти тривають: Як оновлюють народний дім "Княгинин" 20:45

У п'ятницю, 22 березня керівник Нового театру показав, як йде ремонт у народному домі "Княгинин". Після завершення ремонту, народний дім стане базою "Нового театру", інформує кореспондентка Бліц-Інфо. За словами директора Нового...

Юна прикарпатка перебуває в комі, рідні просять про допомогу 20:06 1 коментар

П’ять років тому 16-річній мешканці села Пійло Тетяні Білецькій лікарі трансплантували нирку. Її донором стала мати, яка віддала їй свій орган. Уже через два місяці дівчинці поставили інший діагноз —...

У Калуші склалася критична ситуація з інсулінами 19:49

Про це на засіданні постійної депутатської комісії Калуської міської ради з гуманітарних питань повідомив член комісії, директор міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин. За його словами, заборгованість відшкодування за...

В Івано-Франківську визначились з місцем для встановлення пам’ятника Степанові Пушику (фотофакт) 17:30

На засіданні 19 березня 2019 року конкурсна комісія затвердила місце розташування пам’ятника українському письменнику, літературознавцю, журналісту, громадсько-культурному та політичному діячу, професору Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Степану Григоровичу Пушику. Про...

Модернізація інфраструктури є головною передумовою розвитку регіонів 17:10

У рамках проведення Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка було обговорено питання у галузі дорожньої інфраструктури. Глава держави наголосив на важливості проведення аудиту якості будівництва автомобільних доріг...

На Прикарпатті небайдужі висадили понад 2 тисячі дубів та смерек (фотореопртаж) 17:03

Чи не щодня на Івано-Франківщині масово вирубують дерева. А от висаджувати їх зголошуються одиниці. Добрий приклад показали декіллк сімей. Сьогодні, 22 березня, на Івано-Франківщині небайдужі мешканці висаджували дерева. Про це...

Що про кандидатів у президенти може розповісти їхній одяг 16:30

У політиці не буває дрібниць: про ставлення до візаві одяг може сказати більше, ніж слова. Хто з кандидатів у президенти перегинає палицю, аби засвідчити близькість до електорату, а хто демонструє...

Струс мозку та перелом гомілки: на Прикарпатті школяра збила машина 16:07

О 12:25 по вул. Карпатська у Коломиї сталася ДТП, повідомляє Правда.іф. з посиланням на ГУНП в Івано-Франківській області. "Автомобіль ВАЗ 2109 збив неповнолітнього 2007 року народження. За попередньою інформацією, дитина...

На Прикарпатті хочуть знести зупинку яка привертає увагу туристів 15:43 2 коментарі

Зупинку, що знаходиться у Тисменицькому районі с.Тязів вирішили знести, повідомляє  у соціальній мережі фейсбук Володимир Гарматюк. Зупинка була викладена мозаїкою та привертала увагу туристів.Місцеві мешканці обурюються таким рішенням. "Зупинку в...

В Івано-Франківську викрали велосипед 14:42

Сьогодні у м. Івано-Франківськ, по вулиці Січових Стрільців біля кафе "Тіп-Топ" викрали велосипед, про це у соцмережі фейсбук написав Iurii Kardash. "Щойно по вулиці Січових Стрільців біля кафе "тіп топ", що...

На Прикарпатті старовинну церкву оббили фальшбрусом (фотофакт) 14:29

Посеред села Болохів Калуського району розташована триверха дерев'яна церква святого Михаїла, зведена у 1878 році. Колись церква була повністю під гонтом, а зараз стіни церкви оббили фальшбрусом. Важко зрозуміти, чому...

У Івано-Франківську відбудеться традиційний мистецький фестиваль 13:44

Хедлайнерами цьогорічного свята стануть відомі українські та світові виконавці – гурти The Hardkiss, KAZKA та популярний французький співак Willy William. «Карпатський простір-2019» як завжди об’єднає в одній масштабній програмі митців...

Лише за минулий рік одразу в три медичні заклади Івано-Франківська закупили рентгенапарати 13:39 3 коментарі

Під час сьогоднішнього круглого столу, присвяченого Всесвітньому Дню боротьби з туберкульозом, мова йшла про те, що основними способами виявлення туберкульозу є флюорографія і рентгенографія, інформує Правда.іф. Туберкульоз – велика соціальна...

Медики б’ють на сполох: епідемія туберкульозу в Івано-Франківську не є подоланою 13:24 2 коментарі

Сьогодні у Івано-Франківську представники медицини та органів влади зібралися на круглий стіл, під час якого обговорювали проблему захворювання людей на туберкульоз, інформує Правда.іф. «Щорічно світова спільнота відзначає 24 березня, як...

Прикарпатський міністр Насалик за 2018 заробив більше трьох мільйонів гривень 13:22 5 коментарів

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик подав декларацію за 2018 рік. У 2018 році Ігор Насалик отримав 547 тисяч гривень зарплати (у 2017 році - 528 тисяч). Головним доходом...

Держбюджет-2019 зазнав змін: що підписав Порошенко 12:35 1 коментар

Президент України Петро Порошенко затвердив зміни до Державного бюджету України на 2019 рік. Стосуватимуться вони обсягів міжбюджетних трансфертів у розрізі місцевих бюджетів. Як зазначає прес-служба українського президента, Порошенко підписав Закон...

Хто з кандидатів та скільки заплатив за рекламу на Facebook: цифри вражають (фото) 12:03

Facebook оприлюднив інформацію про те, скільки заплатили кандидати у президенти України за рекламу у соціальній мережі. Найдорожчий допис, який вдалось знайти від сторінки "Я за Тимошенко – фанклуб" прорекламували на суму між 10-15...

Двох прикарпатців затримала поліція за розбійницький напад на Буковині 11:44

Двох прикарпатців затримала поліція за розбійницький напад на Буковині. Сталося це сьогодні зранку у селі Верхні Петрівці Сторожинецького району. Підозрювані у масках проникли у будинок жительки цього ж села, зв’язали...

У Коломиї рятувальники не допустили дітей до відпочинку біля водойми 11:12

Прикарпатські рятувальники попереджають про небезпеку на водоймах, інформує Правда.іф. з посиланням на  Управління цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації. 21 березня 2019 року черговою зміною Коломийської рятувально-водолазної станції на міському озері в м....
 • ріел ІФ виринаюча