pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

У Калуші зареєстрували сім випадків сальмонельозу14 Кві, 01:06

У Калуші троє дітей дошкільного віку захворіли на сальмонельоз. Захворюваність, запевняють медики, не пов’язана із харчуванням у дитячих садках, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

 

У Калуші зареєстрували сім випадків сальмонельозу

 

Впродовж першого кварталу поточного року в районі відмічено зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції на 15,1%. За цей період зареєстровано 28 випадків гастроентероколітів проти 33 за аналогічний період 2017 року. Захворювань дизентерією не зареєстровано, інформують “Вікна”.

Проте, як повідомила лікар-епідеміолог Калуської міськрайонної філії ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” Ольга Гошовська, із  групи кишкових інфекцій насторожує захворюваність сальмонельозом, яка зросла на 83,3%:

“Зареєстровано 6 випадків проти 1 за аналогічний період 2017 року. Крім цього, в першій декаді квітня зареєстровано ще один випадок сальмонельозу. Всі 7 випадків зареєстровано серед міського населення”.

Серед захворілих сальмонельозом — 4 дорослих проти 1 за аналогічний період 2017 року (ріст на 75%) та 3 дітей (ріст на 100%). Випадки сальмонельозу зареєстровано серед дітей, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Хоча захворюваність сальмонельозом не пов’язана із харчуванням у дитячих дошкільних закладах, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

Нагадаємо, що сальмонельоз — це гостре інфекційне захворювання, яке виникає при споживанні продуктів харчування, заражених мікроорганізмами із роду сальмонел. Сальмонела не тільки досить стійко зберігається, а й розмножується  в продуктах харчування. В процесі кулінарної обробки сальмонели гинуть при 80 градусах С через 2-3 хвилини, при кип’ятінні – миттєво. Саме порушення режимів теплової обробки найчастіше і сприяє харчовим отруєнням. Спалахи цієї небезпечної інфекції щорічно реєструються в Україні, але їх все ж таки можна попередити.

(Visited 57 times, 1 visits today)