У Лисці обговорили перспективу створення об’єднаної територіальної громади (фото)

Лисецька об’єднана територіальна громада – спроможна. На цьому акцентували свою увагу фахівці відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування під час зустрічі за «круглим столом», що відбулася 29 січня у селищі Лисець.

Захід проходив під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Кобилянського за участі голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка, керівника апарату РДА Ярослава Татарина, начальника фінансового управління РДА Ганни Василів, директора відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, селищного голови Лисця Віктора Дубницького, сільських голів сіл Драгомичани Степана Дем’яніва, Посіч – Галини Витвицької, Радча – Василя Вацеби, Старий Лисець – Анатолія Лущака, Стебник – Ірини Портецької.

Фахівці розповіли та продемонстрували на слайдах фінансову спроможність потенційної Лисецької ОТГ. Враховуючи власні доходи на одного мешканця, ця громада має усі можливості для утримання діючих закладів та установ і розвитку власної інфраструктури. Крім того, ПДФО, який міг би поступати до бюджету Лисецької ОТГ, іде у районний бюджет і розприділяється між іншими населеними пунктами району. Тобто Лисецька громада на сьогодні дотує фінансово неспроможні села району, хоча могла б їх спрямовувати на власний розвиток.

Під час дискусії учасники заходу вирішили продовжити діалог та провести подібні зустрічі у селах Радча та Драгомирчани, які згідно з перспективним планом формування ОТГ належать до Лисецької, але на даний момент потребують додаткової інформації щодо переваг об’єднання саме у цю ОТГ.

 

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 

(Visited 69 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Анонім,

  Українська Греко-Католицька Церква в Канаді не відмовляє трансгендерам в святому причасті та інших святих таїнствах…..Цікавий репортаж з Української Греко-католицької парафії в Едмонтоні (Канада), написаний активістом транссексуалістом Марні Панасом:

  Моя українська католицька віра була для мене наріжним каменем у моєму житті та житті моєї сім’ї, але я був/була відлучена від моєї віри на протязі останніх кілька років, в основному через страх висловити моє справжнє єство.

  Я трансгендерна жінка, і перш ніж я відкрився/відкрилася в минулому році до решти світу, я зустрівся/зустрілася з єпископом – на його запрошенням – з метою тривалого ряду дуже важливих розмов. Пізніше я розмовляв/ла з нашим священиком.

  “Чи зможемо ми все ж таки бути в лоні нашої віри, як завжди у Церкві?” – запитав/тала я.

  Єпископ відповів: “Моя відповідь – так. Як Церква, ми повинні вітати всіх. Нас навчають проявляти доброту і співчуття один одному. Церква – це не “що”, а “хто”. Як людина, ми не завжди правильно розуміємо це. Ви можете відчути певну резистентність і негативність, будь то в Церкві чи в будь-якому місці. Крім того, навіть як трансгендер – я впевнений, ви вже дуже добре це знаєте. Ви маєте відчувати себе запрошеним у нашій Церкві. І ви є запрошені !”

  Відповідаючи на запитання, чи мені відмовляться у Святому причасті, він відповів цитатою з Папи Франциска, якого він, очевидно, є великим шанувальником: “Євхаристія, хоча це повнота сакраментального життя, це не приз за досконале життя, але потужна медицина та харчування для слабких “. Воно не має бути нагородою за досконалість, якого ніхто не має, але це засіб наблизити нас до Бога”.

  У українській церкві похорон дуже ґендерний. Коли я запитав/ла, як мене будуть називати під час мого захоронення, мені сказали: “Ну, після 21 березня ви станете Марні, і ми так будемо вас називати”.

  Нарешті, настала його черга задавати питання. “Як ми, церква, можемо підтримати вас і вашу родину?”

  У мене не було відповіді, тому що я чесно не очікував/ла цього питання. Я зупинився/лася, потім заплакав/кала. Коли б я міг/могла, я сказав/ла: “Ви вже навіть задаючи це питання, ви вже підтримуєте мене найважливішим способом”.

  My Ukrainian Catholic faith has been a significant cornerstone in the life of me and my family, but I had been pulling away from my faith over the past few years, mostly out of fear I would not feel welcome expressing my authentic self.

  I am a transgender woman. Weeks before I came out last year to the rest of the world, I met the bishop — at his invitation — for another in a long line of very important conversations. I later talked to our priest. From my personal journal dated Jan. 29, 2014, this is how part of that conversation went.

  “Will we still be welcome to practise our faith as we always have in the church?” I asked.

  The bishop replied: “My answer is an overwhelming yes. As a church, we need to be welcoming to all. We are taught to show kindness and compassion for each other. The church is not a ‘what,’ but a ‘who.’ As humans, we don’t always get it right. You may experience some resistance and negativity, whether in church or anywhere in your life, for many reasons besides even being transgender — as I’m sure you already very well know. But you should feel welcome in your church. You are welcome.”

  Asked if I would be denied Holy Communion, he responded with this quote from Pope Francis, of whom he’s obviously a huge fan: “The Eucharist, although it is the fullness of sacramental life, it is not a prize for the perfect, but a powerful medicine and nourishment for the weak.” It is not intended to be a reward for the perfect, and no person is, but it is a means to bring us closer to God.

  In the Ukrainian church, the funeral is very gender-specific. When I asked how I will be referred to during my burial, I was told: “Well, after March 21, you will be Marni and we will call you a she.”

  Finally, it was his turn to ask a question. “How can we, the church, support you and your family?”

  I didn’t have an answer as I honestly didn’t expect the question. I paused, then cried. When I could, I said: “By you even asking the question, you are already supporting me in a most meaningful way.”

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:У Верхнянській ОТГ продемонстрували здобутки в медицині, освіті та соціальній галузі (відео) 16:49

Представники органів місцевого самоврядування Тисмениці та Старого Лисця завітали до однієї із найуспішніших громад Прикарпаття – Верхнянської ОТГ. Там гостям продемонстрували здобутки в медицині, освіті, соціальній галузі та інфраструктурі після…

Скандал за участю Приходько в рекламі Порошенка: Нищук зробив несподівану заяву 16:303 коментарі

Міністр культури України Євген Нищук прокоментував скандал навколо передвиборчого ролика президента Петра Порошенка, та заявив, що не був у курсі деталей зйомки відео, у якому знялася українська співачка Анастасія Приходько…

На колегії головного управління Держпродспоживслужби в області обговорили результати роботи за 2017 рік 15:26

В селі Підлужжя Тисменицького району відбулося засідання колегії головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з питань підсумків роботи за 2017 рік та завдань на 2018 рік. Участь у заході взяли…

Путін хворий: здоров’я російського лідера висміяли у влучній карикатурі (фото) 14:376 коментарів

Обговорення хвороби президента Росії Володимира Путіна не вщухає у соцмережах. Не оминув увагою гостру тему і російський художник Сергій Йолкін. На своїй сторінці у Facebook він опублікував дотепну карикатуру. На ній Володимир…

Ще четверо російських акторів опинилися в базі «Миротворця» 13:362 коментарі

Зазначені особи свідомо порушили державний кордон України «з метою проникнення в окупований Росією Крим». Пише Главком. Ще четверо російських акторів потрапили в базу сайту «Миротворець» з особами, які незаконно відвідують…

Україна на самоті. Гіркий присмак Мюнхена (фото, відео) 12:353 коментарі

Мюнхенська безпекова конференція: висновки для України. Пише Главком. «Мюнхенська конференція з безпеки показала одне: загрози зрозумілі, що робити – більш-менш теж, але як робити – ніхто не знає». Ці слова представника…

На Калущині перебуває делегація з Члуховського повіту (фото) 11:57

Голова Калуської РДА Наталія Бабій провела зустріч із делегацією з Члуховського повіту (Республіка Польща). У заході взяли участь заступник голови РДА Сергій Дудинець та голова районної ради Михайло Срібняк, із…

Тимошенко привселюдно потрапила у незручне становище у Мюнхені 11:342 коментарі

Під час “Українського ланчу” на полях Мюнхенської міжнародної конференції з безпеки американський політолог і дипломат Майкл Макфол відзначив низький політичний рейтинг Президента України Петра Порошенка і лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко….

У Рожнівській об’єднаній територіальній громаді визначають пріоритети розвитку 09:55

Про це сказав голова територіальної громади Сергій Радиш. Він повідомив, що нині ведуться переговори з інвесторами, які готові вкладати кошти у виробничі потужності громади, а також створювати нові робочі місця….

Підписано тристоронню угоду між ОДА, профспілками та роботодавцями області 09:26

З нагоди відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості в Івано-Франківську відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради та підписання сторонами «Територіальної угоди між облдержадміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Радою профспілок області…

Право на захист. Що криється за конфліктом Авакова і судів 09:142 коментарі

20 лютого в Україні сталася безпрецедентна подія, яка увійде в історію. Близько 14 години вівторка під стінами Шевченківського суду Києва відбувся страйк поліцейських.   Ініціатори акції вагались, чи не викличе…

Франківські політики розповіли, як заробили перші гроші 21:43

Міський голова Івано-Франківська в юності приторговував пивом, а депутати збирали полуницю, просували “Кока-Колу”, мили автівки. Про це йдеться в “Спецпроекті” ТРК “Вежа”. Руслан Марцінків “Перший заробіток був ще в той час,…

Активісти перевірили, як франківські депутати ведуть прийом громадян 17:46

ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківської міськради на відповідальність перед виборцями. Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз…

Вибір йти чи не йти в політику – дуже не простий, – Вакарчук 15:064 коментарі

Лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук заявив, що людина, яка йде в політику, виконавчі або судові органи, має бути прикладом для наслідування. Про це український музикант написав у мережі Twitlonger. Вакарчук…

Кривавий “Бумеранг”: з’явилась відеореконструкція штурму Євромайдану 18 лютого 2014 року (відео) 14:051 коментар

Активісти з Jus Talionis Reconstruction Lab підготували чергову реконструкцію подій 18 лютого 2014 – кривавого вівторка Євромайдану. Цього разу відео присвячене першим двом штурмам Майдану Незалежності, які відбулись у проміжку…

Війна у Сирії: Царьов озвучив компромат на Росію (фото) 13:363 коментарі

Бойовики, які раніше воювали у лавах “ЛДНР”, поїхали у Сирію як найманці ПВК “Вагнера”, бо отримали відповідний наказ. Про це повідомив скандальний екс-нардеп, ідеолог так званої “Новоросії” Олег Царьов. Як…

Це принизливо! – Приходько обурена, що її без згоди використали у політичних іграх (відео) 12:352 коментарі

Відома українська співачка та волонтер Анастасія Приходько стверджує, що обманули та без згоди використали у передвиборчій кампанії президента Петра Порошенка. Відеозвернення з цього приводу артистка оприлюднила на своїй сторінці у Facebook….

Росія хоче забрати собі мощі Ярослава Мудрого 11:34

У Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого. Крім того, у 2016-17 роках представники цієї країни запропонували за них 2 мільйони доларів. Про це…

Лавров назвав винних в російській анексії Криму та війні на Донбасі 10:011 коментар

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджує, що ситуація, яка склалася в Україні, є наслідком тієї політики, яку НАТО проводили після “холодної війни” Про це Лавров заявив у інтерв’ю сербському…

Україна подасть на Росію до суду ООН за фінансування тероризму та расову дискримінацію 08:24

Після подачі до ООН меморандуму про порушення Росією норм морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці Україна подасть ще один меморандум до Міжнародного Суду ООН Про це…