Улюблені канали українських політиків. Які ЗМІ найбільше рекламують Яценюка, Тимошенко та Ляшка

Суттєва частка бюджетного фінансування парламентських партій опиняється у кишенях власників українських ЗМІ.  Пише Главком.

Юлія Тимошенко - частий гість на українському телебаченні

Українські парламентські партії, які отримують фінансування з бюджету, значну частину коштів витрачають на свої рекламу, піар та пропаганду. І про це говорять не лише фінансові звіти політичних сил, оприлюдненні на сайті НАЗК. Наприклад, за підрахунками Комітету виборців України, парламентські політичні партії витрачають на присутність у медіа в середньому чверть суми, отриманої від держави.  Десятки мільйонів переважно йдуть телебаченню, що в Україні і досі залишається найефективнішим майданчиком для піару.

«Напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах державним коштом. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їхні ж гроші. Ми очікуємо, що із наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати. Це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Главком» дослідив, яким ЗМІ надають перевагу провідні партії і з’ясував, що бюджетні гроші дуже часто перекачуються політиками у медіахолдинги, повязані з ними або ж олігархами, які підтримують ці партії.

Опоблок. Бенефіс на «Інтері»

На рекламу самої себе політична сила, яка є спадкоємцем Партії регіонів, витратила 14 млн грн – майже третину суми, надану їй державою у 2017 році.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер», серед акціонерів якого є відомі представники Опоблоку.

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»») документами, його кінцевим бенефіціарним власником є Дмитро Фірташ (опосередковано володіє 36% телеканалу), власниками істотної участі – Валерій Хорошковський (опосередковано володіє 45% телеканалу) і громадянин Кіпру Васула Константіноу (опосередковано володіє 10% телеканалу). Депутат Опоблоку Сергій Льовочкін також є серед власників, він опосередковано володіє 9% каналу.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

На розміщення зовнішньої політичної реклами партія витратила лише трохи більше мільйона. Ще менше пішло на друковану пропаганду –  979 тис. грн.

Найменше грошей партія заплатила за розміщення реклами на радіо – 27 тис. грн. А от на рекламу у газетах, згідно зі звітом, політична сила не витрачалась.

«Народний фронт». Ласкаво просимо до Коломойського та Ахметова

На розміщення реклами на телебаченні партія Арсенія Яценюка на Арсена Авакова минулого року витратила 18,9 млн грн. На відміну від Опоблоку «Народний фронт» надає перевагу іншим телеканалам.

Діджитал-компанія ТОВ «Глобал Медіа Груп» за розміщення рекламних матеріалів на ТБ отримала від «фронтовиків» 7,1 млн. За складною і мало зрозумілою назвою цієї компанії стоїть відомий медіахолдинг дуже відомого олігарха. «Глобал Медіа Груп» знаходиться за тією ж адресою, де орендує будівлю телеканал «1+1» Ігоря Коломойського: вул. Кирилівська, 23. Кінцевим бенефеціарним власником ТОВ «Глобал Медіа Груп» є кіпрська компанія Grintwood Investments Limited, яка є частиною складної схеми структури власності телерадіокомпанії «1+1».

Ще одним отримувачем грошей від «Народного фронту» є ТОВ «Медіапартнерство». Тут теж все просто: ця фірма – власний сейлз-хаус холдингу «Медіа Група Україна». Він забезпечує продаж прямої реклами на телеканалі «Україна» Ріната Ахметова. Цій компанії партія Яценюка-Авакова заплатила 7,7 млн грн.

Крім того, перепало за рекламу партії каналам медіахолдингу Віктора Пінчука (СТБ, ICTV та «Новий») – 4,06 млн отримав один із сейлз-хаузів холдингу «Старлайт Бренд Контент».

За створення рекламних відеороликів партія заплатила 700 тис. грн.

Арсеній Яценюк доволі часто з'являється на 1+1

Арсеній Яценюк доволі часто з’являється на 1+1

А от розміщення реклами на радіо обійшлось політичній силі значно менше, проте порівняно з іншими партіями це доволі вагома сума – 3,7 млн грн. Левова частка від неї перепала ТОВ «Компанія «Тавр», яке об’єднує багато fm-станцій: «Хіт фм», «Русское радио Украина», «Радіо Рокс», «Мелодія фм», «Релакс» та «Кісс фм». Кінцевими власниками радіостанцій, за даними профільних ЗМІ, є вже згаданий Віктор Пінчук та його дружина Олена Пінчук. Радіхолдинг отримав від «Народного фронту» 3,04 млн.

Львівській ТРК «Люкс» перепало майже 565 тис. грн. За послугу розміщення реклами на радіо «фронтовики» також заплатили 124 тис. грн ТОВ «Бізнес-Перспектива Компані».

Вплив друкованих ЗМІ партія вважає незначним, тому на піар у них вона витратила трохи більше мільйона гривень, в основному бюджети отримали регіональні видання.

Пінчук, Фірташ та Коломойський дають слово Тимошенко

Одна з найбільших статтей видатків партії «Батьківщина» – теж реклама. За даними Комітету виборців України, наприклад, в останньому кварталі минулого року, політична сила Тимошенко витратила 63% партійних коштів на своє просування у медіа.

У «Батьківщині» теж найбільше надій покладають на телевізор.

За увесь 2017 рік партія витратила 10 млн грн на телерекламу. Із цих коштів понад 2 млн перепало «Інтеру» Фірташа та Льовочкіна, 4 млн – ТОВ «Старлайт Бренд Контент» (канали Пінчука), та 3 млн – ТОВ «Глобал медіа груп» (медіа Ігоря Коломойського).

А от, наприклад, регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One, власником якого себе називає нардеп Євген Мураєв, пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить.

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

«Самопоміч» обирає газети

Інакшу стратегію просування обрала «Самопоміч». На пропаганду партія витратила близько 25 млн грн.  Але у цьому випадку йдеться про рекламу, перш за все, у регіональних засобах масової інформації.

Цікаво, що у фінансову звіті політсили за минулий рік не згадується співпраця із жодним великим телеканалом України.

Усього за розміщення реклами на телебаченні «Самопоміч» виклала 2,8 млн грн. – доволі скромна сума, порівняно з іншими парламентськими партіями.

У звіті фігурують невеликі регіональні канали. Наприклад, ТРК «Нова Одеса», ТРК «Даніо», ТРК «САТ плюс», ТРК «МСТ»,  ТРК «Київ», «Чернівецька регіональна дирекція» та «Запорізька регіональна дирекція» Національної суспільної телерадіокомпанії України та інші. Звіт рясніє великою кількістю видатків та іншими регіональними мовниками. Щоправда, це переважно перерахунки у кілька тисяч гривень за виступи на обласних та міських каналах.

Найбільше, 17,9 млн грн, партія витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію, яку політсила замовляла компанії з Тернополя – ТОВ «Поділля-ТЕР». Її власником, згідно з даними ресурсу Youcontrol, є Ракочий Андрій Богданович. Протягом року неодноразово політична сила замовляла цій компанії друк тисяч примірників партійної газети.

Найбільше, 17,9 млн грн, Самопоміч витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

Найбільше, 17,9 млн грн, «Самопоміч» витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

«Радикальна» реклама

Радикальна партія Олега Ляшка разом з «Народним фронтом» та «Батьківщиною»  є одними з лідерів з витрачання державного фінансування на телевізійну рекламу.

Реклама стала найбільш суттєвою статтею витрат цієї політичної сили у минулому році. В цілому на пропаганду «радикали» витратили 13,9 млн грн, у тому числі на телебачення – 11,6 млн грн, на радіо – 555 тис. грн, на друковані ЗМІ – 1,7 млн грн.

Упродовж року партійці для своїх виступів на телебаченні надавали перевагу каналам «112 Україна», NewsОne, «Прямий». Лише на виступи на «112 Україна» було витрачено близько  6,9 млн грн.

Нині,  згідно з інформацією на сайті телеканалу, кінцевим бенефеціаром «112 Україна» досі є Андрій Подщипков. Нагадаємо, Подщипков був помічником нардепа Сергія Капліна та відповідальним за міжнародні зв’язки у «Партії простих людей», просив політичного притулку у Бельгії нібито через «тиск на нього в Україні».

NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») отримала від партії Ляшка 3,8 млн грн. Канал, як вже зазначалось, належить Євгену Мураєву.

767 тис. грн отримала ТРК «Ера». ЗМІ пов’язують її з екс-регіоналом, нардепом  Андрієм Деркачем. Восени новим власником частини холдингу, а саме «Радіо Ера» стала компанія з американським корінням Dragon Capital.

Телеканал «Прямий» за трансляцію роликів «радикалів» отримав близько 830 тис. грн.

Безпосереднім власником телеканалу є кіпрська компанія «Парлімо трейдінг лімітед», кінцевим бенефіціарним власником телеканалу в єдиному державному реєстрі зазначений екс-регіонал, бізнесмен Володимир Макеєнко, який входить до орбіти впливу президента Петра Порошенка.

Радикальну партію та її лідера Олега Ляшка нині пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим. Упродовж останнього року на каналі олігарха виходили сюжети про Ляшка відверто компліментарного характеру. Та телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна», на якому доволі часто з’являється Олег Ляшко, у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Згідно з фінансовим звітом партія не шкодує грошей для пропаганди у регіонах. Регулярно виходять сюжети на ПАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська», ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина», КП «Телекомпанія «Львів-ТБ». Не цурається Ляшко матеріалів у друкованих виданнях, у тому числі в сільських.

«БПП»: білборди та листівки

Блок Петра Порошенка попри те, що має найбільшу фракцію у Верховній раді, найменше з усіх парламентських партій витрачається на рекламу.

У 2017 році політсила витратила на пропагандистську діяльність усього 617 тис. грн.

Практично єдиною статтею видатків партії, яка стосується її реклами, є витрата коштів на друк партійної газети «Солідарність».  Невеликі витрати партія зробила на зовнішню рекламу – білборди.

Цікавою є розбивка видатків партії на рекламу за регіонами України – деякі обласні осередки партії не отримали жодної копійки, інші навпаки – кількасот тисяч гривень. Наприклад, ні чернівецький, ні черкаський, ні хмельницький осередки не розміщували реклами та піару. А донецький витратив на ці цілі 209 тис. грн, харківський – 150 тис.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку. «Прямий» канал, як зазначалося раніше, також зараховують до орбіти впливу президента Порошенка.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Юлія Тунік, «Главком»

 

(Visited 175 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    А дурні гуцули ведуться на таке тимошенко а потім +++ЙОЙ або що гірше то знову ПЛИВЕ КАЧА співають –бо потрібно думати а якщо немає чим сиди у дома і пий чай а неголосуй за жидівку лихварку тай ще яка ворожбитством займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8047

загрузка...

Азаров видав черговий маразм 16:30

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров цинічно заявив, що на Донбасі немає російської армії. Екс-прем'єр також зазначив, що вже 5 років живе в РФ, тому "знає російську політику". За його словами, "там ніяких...

В Україні посеред зими зацвіли кульбаби (фото) 15:38

У Запорізькій області посеред зими зацвіли кульбаби. Фото з ними зробили в селищі Комишуваха Оріхівського району. В мережу його виклала Наталія Селюкова. За словами жінки, вона побачила кульбабу недалеко від музичної...

Весна скасовується: в Україну йде похолодання 15:06

Українцям не слід чекати весняну погоду в найближчий час, до нас знову йде похолодання. Весна в Україну прийде в кінці березня, а до цього часу країна залишиться при владі зимових...

В Україні стрімко здорожчають цигарки 14:37 2 коментарі

Українських курців чекає значне збільшення вартості на сигарети. У січні акцизна мито на тютюн збільшилася на 20%, а з 1 липня намічається збільшення акцизу на тютюнові продукти ще на 9%,...

Володимир Зеленський показав красуню-дружину за незвичним заняттям (фото) 14:05 1 коментар

Актор, шоумен та кандидат в президенти Володимир Зеленський ретельно оберігає своє особисте життя, практично ніколи не публікуючи спільні фото зі своєю дружиною Оленою. Крім того, артист зізнається, що й сама дружина строго забороняє...

Ані Лорак запідозрили у вагітності (фото, відео) 13:04

Фанати Ані Лорак запідозрили співачку у вагітності. Артистка опублікувала у своєму Instagram відео з виступу, на якому шанувальники "знайшли" у співачки вагітний животик. Деякі припустили, що батьком є кращий друг співачки Сергій Лазарєв....

"Усе можливо" - Гройсман натякнув на свої політичні амбіції 12:35

Прем'єр Володимир Гройсман не відкидає можливість створити власну партію перед парламентськими виборами. Про це він розказав в інтерв'ю виданню "LIGA.net". "Політичне життя складається з певних процесів. Наявність чи відсутність такого процесу –...

Оля Фреймут зворушливо привітала дочку з 13-річчям (фото) 12:03

17 лютого телеведуча Оля Фреймут відзначала 13-річчя свого материнства. Саме цього дня народилася її старша донька Злата Мітчелл. З цієї нагоди Оля виклала кілька архівних фото з новонародженою донею у...

Хто в Україні може розраховувати на підвищення пенсій 11:34

На значне підвищення пенсій можуть розраховувати ті категорії населення, хто отримував найменші виплати. Щоправда, для тих українців, хто виходить на пенсію зараз, пенсійні оклади не підвищуватимуться. Як пояснив міністр соціальної...

Найдорожча політична кампанія в історії України: скільки вже витратили кандидати (відео) 11:02 1 коментар

Президентські вибори 2019 року посіли перше місце в історії України за найдорожчу рекламну кампанію кандидатів. Наприклад, чинний гарант Петро Порошенко щодня витрачає понад 10 мільйонів гривень на політичну агітацію. На...

Українські військові нагородили пропагандистку Скабєєву грамотою (фото) 10:33 1 коментар

З нагоди дня військового кореспондента українські військові вирішили нагородити грамотою відому російську пропагандистку Ольгу Скабєєву, яку тепер жартома називають "зливний бачок". Про це на своїй сторінці у Facebook написав офіцер...

Коли в Україні знову підвищать пенсії 10:01

Наприкінці 2018 року в Україні вже підвищували пенсії. Щоправда, упродовж 2019 року підвищення пенсій відбуватиметься ще кілька разів. Як пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева у ефірі Oboz TV, 1 грудня 2018...

В Україні спростили передачу автомобільних номерів 09:47

В Україні стало можливим зареєструвати номерні знаки за іншим автомобілем або передати їх у власність іншому водієві в будь-якому Сервісному центрі МВС. Про це повідомляється на офіційній сторінці міністерства в...

Митрополита УПЦ МП затримували на Донбасі, в поліції пояснюють навіщо 09:13

Митрополита Горлівського та Слов'янського Митрофана УПЦ МП затримали на контрольно-пропускному пункті та в супроводі конвою доправили до міського управління поліції Слов'янська Донецької області, після чого його відпустили. Про це повідомляє 18...

СБУ запросила Онуфрія на розмову про пов'язані з УПЦ (МП) провокації 08:24 1 коментар

СБУ ініціювала зустріч з головою УПЦ (МП) Онуфрієм, щоб поінформувати його про небезпеку провокацій щодо релігійних закладів Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак, передає "РБК-Україна". "Вчора ми ініціювали зустріч...

На Донбасі взяли в полон бойовика, 4 знищили 07:51

Військовослужбовці зі складу Операції об'єднаних сил, захопили бойовика окупаційних військ на Донбасі. Про це повідомляє прес-центр ООС. Відзначається, що подія сталася 18 лютого. Військові виявили висування ворожої диверсійно-розвідувальної групи до...

Спецслужби РФ готують атаки на 20 храмів УПЦ МП – Грицак 06:06 1 коментар

Служба безпеки заявляє, що спецслужби Російської Федерації готують напади на 20 храмів Московського патріархату на території України. Про це на брифінгу 18 лютого заявив голова СБУ Василь Грицак. "Акції готуються...

Почему выгодно покупать оборудование для салонов красоты и медицинских центров в интернете 19:38

Покупки в интернете осуществлять невероятно удобно, и даже владельцы многих фирм и частных компаний могут заказывать услуги и покупать товары через интернет с существенной выгодой. Речь идет также о покупке...

На каком виде транспорта лучше путешествовать 19:33

В наше время мир становится глобальным и огромные массы населения практически любой страны регулярно пересекают большие расстояния для того, чтобы попасть на отдых, более оплачиваемую работу, съездить в командировку или...

В перший день весни українським пенсіонерам перерахують пенсії (відео) 16:30 4 коментарі

1 березня українським пенсіонерам повністю перерахують пенсійні виплати. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує ТСН Перерахунок торкнеться 11 мільйонів громадян. В уряді кажуть — це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат. Зазначається, що на сьогодні...
  • ріел ІФ виринаюча