Улюблені канали українських політиків. Які ЗМІ найбільше рекламують Яценюка, Тимошенко та Ляшка

Суттєва частка бюджетного фінансування парламентських партій опиняється у кишенях власників українських ЗМІ.  Пише Главком.

Юлія Тимошенко - частий гість на українському телебаченні

Українські парламентські партії, які отримують фінансування з бюджету, значну частину коштів витрачають на свої рекламу, піар та пропаганду. І про це говорять не лише фінансові звіти політичних сил, оприлюдненні на сайті НАЗК. Наприклад, за підрахунками Комітету виборців України, парламентські політичні партії витрачають на присутність у медіа в середньому чверть суми, отриманої від держави.  Десятки мільйонів переважно йдуть телебаченню, що в Україні і досі залишається найефективнішим майданчиком для піару.

«Напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах державним коштом. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їхні ж гроші. Ми очікуємо, що із наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати. Це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Главком» дослідив, яким ЗМІ надають перевагу провідні партії і з’ясував, що бюджетні гроші дуже часто перекачуються політиками у медіахолдинги, повязані з ними або ж олігархами, які підтримують ці партії.

Опоблок. Бенефіс на «Інтері»

На рекламу самої себе політична сила, яка є спадкоємцем Партії регіонів, витратила 14 млн грн – майже третину суми, надану їй державою у 2017 році.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер», серед акціонерів якого є відомі представники Опоблоку.

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»») документами, його кінцевим бенефіціарним власником є Дмитро Фірташ (опосередковано володіє 36% телеканалу), власниками істотної участі – Валерій Хорошковський (опосередковано володіє 45% телеканалу) і громадянин Кіпру Васула Константіноу (опосередковано володіє 10% телеканалу). Депутат Опоблоку Сергій Льовочкін також є серед власників, він опосередковано володіє 9% каналу.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

На розміщення зовнішньої політичної реклами партія витратила лише трохи більше мільйона. Ще менше пішло на друковану пропаганду –  979 тис. грн.

Найменше грошей партія заплатила за розміщення реклами на радіо – 27 тис. грн. А от на рекламу у газетах, згідно зі звітом, політична сила не витрачалась.

«Народний фронт». Ласкаво просимо до Коломойського та Ахметова

На розміщення реклами на телебаченні партія Арсенія Яценюка на Арсена Авакова минулого року витратила 18,9 млн грн. На відміну від Опоблоку «Народний фронт» надає перевагу іншим телеканалам.

Діджитал-компанія ТОВ «Глобал Медіа Груп» за розміщення рекламних матеріалів на ТБ отримала від «фронтовиків» 7,1 млн. За складною і мало зрозумілою назвою цієї компанії стоїть відомий медіахолдинг дуже відомого олігарха. «Глобал Медіа Груп» знаходиться за тією ж адресою, де орендує будівлю телеканал «1+1» Ігоря Коломойського: вул. Кирилівська, 23. Кінцевим бенефеціарним власником ТОВ «Глобал Медіа Груп» є кіпрська компанія Grintwood Investments Limited, яка є частиною складної схеми структури власності телерадіокомпанії «1+1».

Ще одним отримувачем грошей від «Народного фронту» є ТОВ «Медіапартнерство». Тут теж все просто: ця фірма – власний сейлз-хаус холдингу «Медіа Група Україна». Він забезпечує продаж прямої реклами на телеканалі «Україна» Ріната Ахметова. Цій компанії партія Яценюка-Авакова заплатила 7,7 млн грн.

Крім того, перепало за рекламу партії каналам медіахолдингу Віктора Пінчука (СТБ, ICTV та «Новий») – 4,06 млн отримав один із сейлз-хаузів холдингу «Старлайт Бренд Контент».

За створення рекламних відеороликів партія заплатила 700 тис. грн.

Арсеній Яценюк доволі часто з'являється на 1+1

Арсеній Яценюк доволі часто з’являється на 1+1

А от розміщення реклами на радіо обійшлось політичній силі значно менше, проте порівняно з іншими партіями це доволі вагома сума – 3,7 млн грн. Левова частка від неї перепала ТОВ «Компанія «Тавр», яке об’єднує багато fm-станцій: «Хіт фм», «Русское радио Украина», «Радіо Рокс», «Мелодія фм», «Релакс» та «Кісс фм». Кінцевими власниками радіостанцій, за даними профільних ЗМІ, є вже згаданий Віктор Пінчук та його дружина Олена Пінчук. Радіхолдинг отримав від «Народного фронту» 3,04 млн.

Львівській ТРК «Люкс» перепало майже 565 тис. грн. За послугу розміщення реклами на радіо «фронтовики» також заплатили 124 тис. грн ТОВ «Бізнес-Перспектива Компані».

Вплив друкованих ЗМІ партія вважає незначним, тому на піар у них вона витратила трохи більше мільйона гривень, в основному бюджети отримали регіональні видання.

Пінчук, Фірташ та Коломойський дають слово Тимошенко

Одна з найбільших статтей видатків партії «Батьківщина» – теж реклама. За даними Комітету виборців України, наприклад, в останньому кварталі минулого року, політична сила Тимошенко витратила 63% партійних коштів на своє просування у медіа.

У «Батьківщині» теж найбільше надій покладають на телевізор.

За увесь 2017 рік партія витратила 10 млн грн на телерекламу. Із цих коштів понад 2 млн перепало «Інтеру» Фірташа та Льовочкіна, 4 млн – ТОВ «Старлайт Бренд Контент» (канали Пінчука), та 3 млн – ТОВ «Глобал медіа груп» (медіа Ігоря Коломойського).

А от, наприклад, регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One, власником якого себе називає нардеп Євген Мураєв, пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить.

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

«Самопоміч» обирає газети

Інакшу стратегію просування обрала «Самопоміч». На пропаганду партія витратила близько 25 млн грн.  Але у цьому випадку йдеться про рекламу, перш за все, у регіональних засобах масової інформації.

Цікаво, що у фінансову звіті політсили за минулий рік не згадується співпраця із жодним великим телеканалом України.

Усього за розміщення реклами на телебаченні «Самопоміч» виклала 2,8 млн грн. – доволі скромна сума, порівняно з іншими парламентськими партіями.

У звіті фігурують невеликі регіональні канали. Наприклад, ТРК «Нова Одеса», ТРК «Даніо», ТРК «САТ плюс», ТРК «МСТ»,  ТРК «Київ», «Чернівецька регіональна дирекція» та «Запорізька регіональна дирекція» Національної суспільної телерадіокомпанії України та інші. Звіт рясніє великою кількістю видатків та іншими регіональними мовниками. Щоправда, це переважно перерахунки у кілька тисяч гривень за виступи на обласних та міських каналах.

Найбільше, 17,9 млн грн, партія витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію, яку політсила замовляла компанії з Тернополя – ТОВ «Поділля-ТЕР». Її власником, згідно з даними ресурсу Youcontrol, є Ракочий Андрій Богданович. Протягом року неодноразово політична сила замовляла цій компанії друк тисяч примірників партійної газети.

Найбільше, 17,9 млн грн, Самопоміч витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

Найбільше, 17,9 млн грн, «Самопоміч» витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

«Радикальна» реклама

Радикальна партія Олега Ляшка разом з «Народним фронтом» та «Батьківщиною»  є одними з лідерів з витрачання державного фінансування на телевізійну рекламу.

Реклама стала найбільш суттєвою статтею витрат цієї політичної сили у минулому році. В цілому на пропаганду «радикали» витратили 13,9 млн грн, у тому числі на телебачення – 11,6 млн грн, на радіо – 555 тис. грн, на друковані ЗМІ – 1,7 млн грн.

Упродовж року партійці для своїх виступів на телебаченні надавали перевагу каналам «112 Україна», NewsОne, «Прямий». Лише на виступи на «112 Україна» було витрачено близько  6,9 млн грн.

Нині,  згідно з інформацією на сайті телеканалу, кінцевим бенефеціаром «112 Україна» досі є Андрій Подщипков. Нагадаємо, Подщипков був помічником нардепа Сергія Капліна та відповідальним за міжнародні зв’язки у «Партії простих людей», просив політичного притулку у Бельгії нібито через «тиск на нього в Україні».

NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») отримала від партії Ляшка 3,8 млн грн. Канал, як вже зазначалось, належить Євгену Мураєву.

767 тис. грн отримала ТРК «Ера». ЗМІ пов’язують її з екс-регіоналом, нардепом  Андрієм Деркачем. Восени новим власником частини холдингу, а саме «Радіо Ера» стала компанія з американським корінням Dragon Capital.

Телеканал «Прямий» за трансляцію роликів «радикалів» отримав близько 830 тис. грн.

Безпосереднім власником телеканалу є кіпрська компанія «Парлімо трейдінг лімітед», кінцевим бенефіціарним власником телеканалу в єдиному державному реєстрі зазначений екс-регіонал, бізнесмен Володимир Макеєнко, який входить до орбіти впливу президента Петра Порошенка.

Радикальну партію та її лідера Олега Ляшка нині пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим. Упродовж останнього року на каналі олігарха виходили сюжети про Ляшка відверто компліментарного характеру. Та телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна», на якому доволі часто з’являється Олег Ляшко, у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Згідно з фінансовим звітом партія не шкодує грошей для пропаганди у регіонах. Регулярно виходять сюжети на ПАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська», ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина», КП «Телекомпанія «Львів-ТБ». Не цурається Ляшко матеріалів у друкованих виданнях, у тому числі в сільських.

«БПП»: білборди та листівки

Блок Петра Порошенка попри те, що має найбільшу фракцію у Верховній раді, найменше з усіх парламентських партій витрачається на рекламу.

У 2017 році політсила витратила на пропагандистську діяльність усього 617 тис. грн.

Практично єдиною статтею видатків партії, яка стосується її реклами, є витрата коштів на друк партійної газети «Солідарність».  Невеликі витрати партія зробила на зовнішню рекламу – білборди.

Цікавою є розбивка видатків партії на рекламу за регіонами України – деякі обласні осередки партії не отримали жодної копійки, інші навпаки – кількасот тисяч гривень. Наприклад, ні чернівецький, ні черкаський, ні хмельницький осередки не розміщували реклами та піару. А донецький витратив на ці цілі 209 тис. грн, харківський – 150 тис.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку. «Прямий» канал, як зазначалося раніше, також зараховують до орбіти впливу президента Порошенка.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Юлія Тунік, «Главком»

 

(Visited 152 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    А дурні гуцули ведуться на таке тимошенко а потім +++ЙОЙ або що гірше то знову ПЛИВЕ КАЧА співають –бо потрібно думати а якщо немає чим сиди у дома і пий чай а неголосуй за жидівку лихварку тай ще яка ворожбитством займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9537

УПЦ МП розриває євхаристійне спілкування з Константинополем 06:16 3 коментарі

Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріарху від 11 жовтня, про встановлення його юрисдикції на території України. Про це йдеться у постанові Собору від 13 листопада. Вказується, що рішення...

У Польщі водій збив на пішохідному переході трьох українок, є загиблі (фотофакт) 18:45 6 коментарів

У селі Сарнув Сілезького воєводства (Польща) водій збив на пішохідному переході трьох громадянок України, дві з яких загинули.     Про це повідомляє "Польське радіо". Аварія трапилася ввечері 12 листопада на...

«Карлику» дозволили потиснути руку Трампу: у мережі кепкують зі зросту Путіна 16:30 5 коментарів

Фотографія, де президент Росії Володимир Путін тисне руку главі США Дональду Трампу, стала об’єктом для насмішок у мережі. Подія сталася у Парижі під час заходів з нагоди сторіччя завершення Першої світової війни. Володимир Путін проходив...

Відома російська співачка розважала бойовиків "ЛНР" на передовій (фото) 15:38

Російська співачка Юлія Чичеріна продовжує гастролювати окупованими територіями Донбасу. Чергові фото на позиціях російсько-окупаційних військ співачка опублікувала в своєму Instagram, передають Патріоти України.Польові концерти Чичеріна влаштувала біля села Жолобок на окупованій...

"Умна Тимошенко" та "криве дуло": у мережі кепкують з інтерв’ю Приходько (відео, фото) 15:06 2 коментарі

Новоспечена політикиня з команди Юлії Тимошенко Анастасія Приходько "провалила" своє перше велике телеінтерв’ю у новій ролі. Крім того, що екс-співачка прийшла з двома чоловіками, які їй підказували відповіді, вона ще й...

Дружина генрокурора обурила соцмережі заявами про неймовірні успіхи ГПУ: відео 14:37

Народна депутатка Ірина Луценко розповіла в ефірі одного з українських телеканалів про "неймовірні успіхи ГПУ". Цифри, які озвучила дружина генпрокурора Юрія Луценка, обурили користувачів мережі. Відповідне відео опубліковали на сторінці...

Якою буде погода в Україні у новорічну ніч 14:05

Погода у новорічну ніч в Україні очікується без снігу. При цьому температура повітря буде досить низькою. Про це розповіла завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту...

Коли єдина помісна церква в Україні буде відзначати Різдво: відповідь УПЦ КП 13:36

Єдина помісна церква, яку за сприяння Вселенського патріархату створюють в Україні, не розглядає питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Про це заявив прес-секретар Київської патріархії...

За яких умов Україна може обміняти окупований Крим на Донбас: Тука дав пояснення 13:04

Найближчим часом Україна за жодних обставин не погодиться здати Росії Крим, аби та припинила війну на Донбасі. Однак, відкидати, що такий розвиток подій, є нереальним, також не варто. Таку заяву...

"Спасибі Росії, що нам дають всі блага": дві буханки хліба як гарантія високої явки на "виборах" (відео) 12:35 4 коментарі

Людей на "вибори" проросійські бойовики зганяли, як могли: музикою, дешевим хлібом по дві буханки в одні руки, олією та овочами. Точки продажу встановили одразу біля дільниць. За продуктами вишиковувалися черги, про...

Яку дискредитацію України підготували окупанти на Донбасі 12:03 1 коментар

Бойовики на окупованому Донбасі вкотре хочуть скомпрометувати Україну. Цього разу вони хочуть показати, що офіційний Київ тут створює гуманітарну катастрофу, а це для української сторони може мати вельми неприємні наслідки....

Куди українська тенісистка Еліна Світоліна витрачає гроші за свої перемоги: коментар чемпіонки (відео) 11:34

Українська тенісистка Еліна Світоліна зізналася, що полюбляє ходити магазинами, однак робить це обережно, бо їй потрібен час, щоб налаштуватися щось. Також вона прокоментувала свій відпочинок на Мальдівах. Про це спортсменка...

Усика у незвичний спосіб порівняли з Мухаммедом Алі: фото 11:02

Після перемоги Олександрі Усика у бою проти британця Тоні Белью, наш боксер не уник порівняння зі славетним Мухаммедом Алі. Для початку варто відзначити, що обоє боксерів народилися в один день...

В інтернет-магазині Києва можна без проблем придбати книжки про подвиги "ДНР" і "Новоросії" 10:33 3 коментарі

Книжковий інтернет-магазин з адресою у Києві продає книжки, які прославляють окупантів на Донбасі. Про це у своєму Facebook написав журналіст та воєнний кореспондент Ігор Меделян. Як зауважив він, у цьому...

Як відзначатимуть 8 березня в Україні: В'ятрович заявив, що "дня тортиків і букетиків" не буде 10:01 4 коментарі

Сьогодні українське суспільство є готовим відмовитися від радянської традиції відзначення 8 березня, зокрема молоде покоління якоїсь ностальгії щодо цього свята не відчуває. Відтак, формат 8 березня необхідно змінити – тобто,...

"ЛНР" і "ДНР" необхідно розпустити - США 09:47 2 коментарі

США засудили фіктивні "вибори" на контрольованій Росією території Донбасу, назвавши їх "фарсом" та порушенням територіальної цілісності та суверенітету України. Про це йдеться у заяві Державного департаменту США, повідомляє "Голос Америки"....

Велика Британія до РФ: Виведіть свої війська з України 09:14 4 коментарі

Міністерство закордонних справ Великої Британії засудило "вибори" в ОРДЛО й закликало Росію вивести свої військові сили з території України. Про це йдеться в заяві британського МЗС. "Велика Британія засуджує так...

РФ має припинити ескалацію конфлікту на Донбасі - Євросоюз 08:24

В ЄС глибоко занепокоєні присутністю російського військового обладнання і особового складу в районах, які контролюють підтримувані РФ бойовики на Донбасі. Про це йдеться у заяві делегації ЄС під час спеціального засідання...

Порошенко анонсував проект закріплення децентралізації в Конституції 07:51

Проект конституційних змін у частині реформи з місцевого самоврядування буде внесено на розгляд Верховної Ради найближчим часом Про це заявив президент України Петро Порошенко в понеділок, 12 листопада, під час...

У Держдепі пообіцяли Росії нові санкції за "вибори" на окупованому Донбасі 06:10 2 коментарі

США засуджують псевдовибори на окупованому Росією Донбасі та впроваджуватимуть нові санкції, поки Кремль не виконає Мінські угоди і не поверне Україні Крим Про це заявила речник Державного департаменту США Хізер...
  • Вертикальні меблі
  • ріел ІФ виринаюча