Улюблені канали українських політиків. Які ЗМІ найбільше рекламують Яценюка, Тимошенко та Ляшка

Суттєва частка бюджетного фінансування парламентських партій опиняється у кишенях власників українських ЗМІ.  Пише Главком.

Юлія Тимошенко - частий гість на українському телебаченні

Українські парламентські партії, які отримують фінансування з бюджету, значну частину коштів витрачають на свої рекламу, піар та пропаганду. І про це говорять не лише фінансові звіти політичних сил, оприлюдненні на сайті НАЗК. Наприклад, за підрахунками Комітету виборців України, парламентські політичні партії витрачають на присутність у медіа в середньому чверть суми, отриманої від держави.  Десятки мільйонів переважно йдуть телебаченню, що в Україні і досі залишається найефективнішим майданчиком для піару.

«Напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах державним коштом. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їхні ж гроші. Ми очікуємо, що із наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати. Це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Главком» дослідив, яким ЗМІ надають перевагу провідні партії і з’ясував, що бюджетні гроші дуже часто перекачуються політиками у медіахолдинги, повязані з ними або ж олігархами, які підтримують ці партії.

Опоблок. Бенефіс на «Інтері»

На рекламу самої себе політична сила, яка є спадкоємцем Партії регіонів, витратила 14 млн грн – майже третину суми, надану їй державою у 2017 році.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер», серед акціонерів якого є відомі представники Опоблоку.

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»») документами, його кінцевим бенефіціарним власником є Дмитро Фірташ (опосередковано володіє 36% телеканалу), власниками істотної участі – Валерій Хорошковський (опосередковано володіє 45% телеканалу) і громадянин Кіпру Васула Константіноу (опосередковано володіє 10% телеканалу). Депутат Опоблоку Сергій Льовочкін також є серед власників, він опосередковано володіє 9% каналу.

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

Найбільше грошей Опозиційний блок заплатив за телевізійну підтримку – 12 млн грн. Всю цю суму отримав канал «Інтер»

На розміщення зовнішньої політичної реклами партія витратила лише трохи більше мільйона. Ще менше пішло на друковану пропаганду –  979 тис. грн.

Найменше грошей партія заплатила за розміщення реклами на радіо – 27 тис. грн. А от на рекламу у газетах, згідно зі звітом, політична сила не витрачалась.

«Народний фронт». Ласкаво просимо до Коломойського та Ахметова

На розміщення реклами на телебаченні партія Арсенія Яценюка на Арсена Авакова минулого року витратила 18,9 млн грн. На відміну від Опоблоку «Народний фронт» надає перевагу іншим телеканалам.

Діджитал-компанія ТОВ «Глобал Медіа Груп» за розміщення рекламних матеріалів на ТБ отримала від «фронтовиків» 7,1 млн. За складною і мало зрозумілою назвою цієї компанії стоїть відомий медіахолдинг дуже відомого олігарха. «Глобал Медіа Груп» знаходиться за тією ж адресою, де орендує будівлю телеканал «1+1» Ігоря Коломойського: вул. Кирилівська, 23. Кінцевим бенефеціарним власником ТОВ «Глобал Медіа Груп» є кіпрська компанія Grintwood Investments Limited, яка є частиною складної схеми структури власності телерадіокомпанії «1+1».

Ще одним отримувачем грошей від «Народного фронту» є ТОВ «Медіапартнерство». Тут теж все просто: ця фірма – власний сейлз-хаус холдингу «Медіа Група Україна». Він забезпечує продаж прямої реклами на телеканалі «Україна» Ріната Ахметова. Цій компанії партія Яценюка-Авакова заплатила 7,7 млн грн.

Крім того, перепало за рекламу партії каналам медіахолдингу Віктора Пінчука (СТБ, ICTV та «Новий») – 4,06 млн отримав один із сейлз-хаузів холдингу «Старлайт Бренд Контент».

За створення рекламних відеороликів партія заплатила 700 тис. грн.

Арсеній Яценюк доволі часто з'являється на 1+1

Арсеній Яценюк доволі часто з’являється на 1+1

А от розміщення реклами на радіо обійшлось політичній силі значно менше, проте порівняно з іншими партіями це доволі вагома сума – 3,7 млн грн. Левова частка від неї перепала ТОВ «Компанія «Тавр», яке об’єднує багато fm-станцій: «Хіт фм», «Русское радио Украина», «Радіо Рокс», «Мелодія фм», «Релакс» та «Кісс фм». Кінцевими власниками радіостанцій, за даними профільних ЗМІ, є вже згаданий Віктор Пінчук та його дружина Олена Пінчук. Радіхолдинг отримав від «Народного фронту» 3,04 млн.

Львівській ТРК «Люкс» перепало майже 565 тис. грн. За послугу розміщення реклами на радіо «фронтовики» також заплатили 124 тис. грн ТОВ «Бізнес-Перспектива Компані».

Вплив друкованих ЗМІ партія вважає незначним, тому на піар у них вона витратила трохи більше мільйона гривень, в основному бюджети отримали регіональні видання.

Пінчук, Фірташ та Коломойський дають слово Тимошенко

Одна з найбільших статтей видатків партії «Батьківщина» – теж реклама. За даними Комітету виборців України, наприклад, в останньому кварталі минулого року, політична сила Тимошенко витратила 63% партійних коштів на своє просування у медіа.

У «Батьківщині» теж найбільше надій покладають на телевізор.

За увесь 2017 рік партія витратила 10 млн грн на телерекламу. Із цих коштів понад 2 млн перепало «Інтеру» Фірташа та Льовочкіна, 4 млн – ТОВ «Старлайт Бренд Контент» (канали Пінчука), та 3 млн – ТОВ «Глобал медіа груп» (медіа Ігоря Коломойського).

А от, наприклад, регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One, власником якого себе називає нардеп Євген Мураєв, пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить.

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

Регулярна присутність Юлії Тимошенко на каналі News One пояснення у фінансовому звіті партії не знаходить

«Самопоміч» обирає газети

Інакшу стратегію просування обрала «Самопоміч». На пропаганду партія витратила близько 25 млн грн.  Але у цьому випадку йдеться про рекламу, перш за все, у регіональних засобах масової інформації.

Цікаво, що у фінансову звіті політсили за минулий рік не згадується співпраця із жодним великим телеканалом України.

Усього за розміщення реклами на телебаченні «Самопоміч» виклала 2,8 млн грн. – доволі скромна сума, порівняно з іншими парламентськими партіями.

У звіті фігурують невеликі регіональні канали. Наприклад, ТРК «Нова Одеса», ТРК «Даніо», ТРК «САТ плюс», ТРК «МСТ»,  ТРК «Київ», «Чернівецька регіональна дирекція» та «Запорізька регіональна дирекція» Національної суспільної телерадіокомпанії України та інші. Звіт рясніє великою кількістю видатків та іншими регіональними мовниками. Щоправда, це переважно перерахунки у кілька тисяч гривень за виступи на обласних та міських каналах.

Найбільше, 17,9 млн грн, партія витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію, яку політсила замовляла компанії з Тернополя – ТОВ «Поділля-ТЕР». Її власником, згідно з даними ресурсу Youcontrol, є Ракочий Андрій Богданович. Протягом року неодноразово політична сила замовляла цій компанії друк тисяч примірників партійної газети.

Найбільше, 17,9 млн грн, Самопоміч витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

Найбільше, 17,9 млн грн, «Самопоміч» витратила на видавничу діяльність. Мова йде про партійну газету та іншу друковану продукцію

«Радикальна» реклама

Радикальна партія Олега Ляшка разом з «Народним фронтом» та «Батьківщиною»  є одними з лідерів з витрачання державного фінансування на телевізійну рекламу.

Реклама стала найбільш суттєвою статтею витрат цієї політичної сили у минулому році. В цілому на пропаганду «радикали» витратили 13,9 млн грн, у тому числі на телебачення – 11,6 млн грн, на радіо – 555 тис. грн, на друковані ЗМІ – 1,7 млн грн.

Упродовж року партійці для своїх виступів на телебаченні надавали перевагу каналам «112 Україна», NewsОne, «Прямий». Лише на виступи на «112 Україна» було витрачено близько  6,9 млн грн.

Нині,  згідно з інформацією на сайті телеканалу, кінцевим бенефеціаром «112 Україна» досі є Андрій Подщипков. Нагадаємо, Подщипков був помічником нардепа Сергія Капліна та відповідальним за міжнародні зв’язки у «Партії простих людей», просив політичного притулку у Бельгії нібито через «тиск на нього в Україні».

NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») отримала від партії Ляшка 3,8 млн грн. Канал, як вже зазначалось, належить Євгену Мураєву.

767 тис. грн отримала ТРК «Ера». ЗМІ пов’язують її з екс-регіоналом, нардепом  Андрієм Деркачем. Восени новим власником частини холдингу, а саме «Радіо Ера» стала компанія з американським корінням Dragon Capital.

Телеканал «Прямий» за трансляцію роликів «радикалів» отримав близько 830 тис. грн.

Безпосереднім власником телеканалу є кіпрська компанія «Парлімо трейдінг лімітед», кінцевим бенефіціарним власником телеканалу в єдиному державному реєстрі зазначений екс-регіонал, бізнесмен Володимир Макеєнко, який входить до орбіти впливу президента Петра Порошенка.

Радикальну партію та її лідера Олега Ляшка нині пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим. Упродовж останнього року на каналі олігарха виходили сюжети про Ляшка відверто компліментарного характеру. Та телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна» Ахметова у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Телеканал «Україна», на якому доволі часто з’являється Олег Ляшко, у звіті політичної сили не згадується жодного разу.

Згідно з фінансовим звітом партія не шкодує грошей для пропаганди у регіонах. Регулярно виходять сюжети на ПАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська», ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина», КП «Телекомпанія «Львів-ТБ». Не цурається Ляшко матеріалів у друкованих виданнях, у тому числі в сільських.

«БПП»: білборди та листівки

Блок Петра Порошенка попри те, що має найбільшу фракцію у Верховній раді, найменше з усіх парламентських партій витрачається на рекламу.

У 2017 році політсила витратила на пропагандистську діяльність усього 617 тис. грн.

Практично єдиною статтею видатків партії, яка стосується її реклами, є витрата коштів на друк партійної газети «Солідарність».  Невеликі витрати партія зробила на зовнішню рекламу – білборди.

Цікавою є розбивка видатків партії на рекламу за регіонами України – деякі обласні осередки партії не отримали жодної копійки, інші навпаки – кількасот тисяч гривень. Наприклад, ні чернівецький, ні черкаський, ні хмельницький осередки не розміщували реклами та піару. А донецький витратив на ці цілі 209 тис. грн, харківський – 150 тис.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку. «Прямий» канал, як зазначалося раніше, також зараховують до орбіти впливу президента Порошенка.

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Пояснити відсутність телереклами у «БПП» можна тим, що у президентської партії є власні медіаресурси. «5 канал» належить де-факто Петру Порошенку

Юлія Тунік, «Главком»

 

(Visited 124 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    А дурні гуцули ведуться на таке тимошенко а потім +++ЙОЙ або що гірше то знову ПЛИВЕ КАЧА співають –бо потрібно думати а якщо немає чим сиди у дома і пий чай а неголосуй за жидівку лихварку тай ще яка ворожбитством займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8690

Співачка Настя Каменських показала свій відпочинок в Італії: відверті фото 16:30

Співачка Настя Каменських в купальнику – це вже давно не новина. Адже відтоді як зірка почала вести здоровий і спортивний спосіб життя, її сторінка в соцмережі рясніє подібними світлинами з різних ракурсів....

5 причин встановити відкатні ворота з профлиста в Рівному – про переваги користування металевими в'їзними системами розповідають vorota24.com.ua 16:00

Зсувні конструкції мають неабияку популярність серед власників приватних територій. Оптимальним рішенням для установки на дачі або на в'їзді у двір будинку часто стають відкатні ворота з профнастилу. Це відбувається тому,...

В Україну їде місія МВФ 15:38

Місія Міжнародного валютного фонду прибуде в Україну 6 вересня. У період з 6 до 19 вересня представники місії МВФ працюватимуть у Києві. Про це повідомив постійний представник Фонду в Україні...

Скільки партія Тимошенко витратила на "Новий курс": відомі суми 15:06 3 коментарі

Протягом квітня-червня 2018 року політична партія "Батьківщина" витратила 32 мільйони гривень, з яких 22 мільйони пішло на презентацію "Нового курсу" – розміщення білбордів та реклами на телебаченні й радіо. Про...

Як змусити Росію припинити війну на Донбасі 14:37 2 коментарі

Фіксація присутності росіян і їхньої неправомірної діяльності на території України дуже потрібна. Це підтвердження того, що в нас не громадянський конфлікт, а зовнішня агресія. Хоча не можна правовими методами примусити...

Вибори у новостворених громадах опинились під загрозою 14:16 2 коментарі

Найуспішнішу в Україні реформу децентралізації пробують заблокувати на четвертому році впровадження. Про це заявляє експертне середовище та представники новостворених ОТГ, які очікують на висновки облдержадміністрацій та відповідне призначення перших виборів....

Банкет влаштувала в Криму: Скандальна Поклонська вийшла заміж. Кумедна реакція соцмереж (фото) 14:05 1 коментар

У російських ЗМІ з'явилася інформація, що депутат нелегітимної Державної Думи РФ, колишній "прокурор" Криму Наталія Поклонська вийшла заміж. Її обранцем став 47-річний російський політик, керівник апарату уповноваженого з прав людини...

Дмитро Комаров показав, як "влип" у халепу: фото 13:36 1 коментар

Український телеведучий шоу "Світ навиворіт" Дмитро Комаров розповів своїм шанувальникам, як проходять зйомки нового сезону проекту в Бразилії. Про один з курйозних інцидентів Комаров розповів на своїй сторінці в Instagram. Дмитро...

В УПЦ КП назвали ймовірну дату надання українській церкві автокефалії 13:04

З 1 по 3 вересня в Константинопольській Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату для обговорення питань, пов'язаних з Матір'ю-Церквою та ширше – з православ'ям. Архієпископ Євстратій (Зоря). Фото: соцмережі. У...

SL Casino Riga - a unique casino with VIP service in the capital of Latvia 12:36

Elegant gambling houses in Riga, which work in the VIP niche, are a real rarity. This is true, despite the fact that there are a lot of casinos in the...

Робота українців за кордоном: скільки вони заробляють та чому не повертаються додому (відео) 12:35 6 коментарів

Останнім часом наша виконавча влада звернула увагу на трудових мігрантів, іншими словами на тих українців, які працюють за кордоном. Мінсоцполітики порахувала скільки мільйонів заробітчан шукають кращої долі в інших країнах,...

Прокат автомобиля: больше возможностей на разные случаи жизни 12:29

Хорошо организованный отдых, деловые и культурные мероприятия, встреча гостей и многие другие жизненные события часто не обходятся без автомобилей. Если свое авто отсутствует, находится на СТО или не соответствует потребностям...

Українці можуть не побачити матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи: деталі 12:03 1 коментар

Українські телеглядачі можуть не побачити новий сезон єврокубків на своїх екранах. Ні Ліги чемпіонів, де точно гратиме "Шахтар", ні Ліги Європи, де на груповій стадії виступатиме "Воскла". А також матчів...

Ющенко озвучив план перемоги України у війні з Росією 11:34 6 коментарів

Для перемоги у війні з Росією Україні необхідно дотримуватися комплексного плану, що складається з низки компонентів. План має вибудовувати парламент України, адже в його компетенцію входить військова доктрина, міжнародна, оборонна,...

Ломаченко отримав титул суперчемпіона світу за версією WBA 11:02

Чемпіон світу у легкій вазі за версією WBA Василь Ломаченко отримав титул суперчемпіона світу. Відтак він тепер є обов’язковим претендентом на бій за чемпіонський титул WBA у вищій чи нижчій...

Медовий Спас: що можна та не можна робити на Маковея 10:33

Медовий спас або Маковея щороку святкують 14 серпня. В цей день християни ходять до церкви та освячують букети з квітів та маку, мед та фрукти. З цим святом пов'язані багато...

Вихідні в серпні 2018: скільки будуть відпочивати українці на День Незалежності 10:01

У серпні 2018 для українців буде додатковий вихідний, у зв'язку із Днем Незалежності 24 серпня. Окрім додаткового вихідного, календарем вихідних передбачений один скорочений робочий день. Вихідні у серпні 2018 Календар свят...

У Франківську з'явиться громадський простір для міні-землеробства 17:48 1 коментар

Новий громадський простір планують облаштовати на вул. Целевича в Івано-Франківську UCG. urban consulting group  закінчили роботу по проекту організації нового скверу на вул. Целевича біля будинків 1, 3Б, 5А. Про це...

Пенсіонера Азарова, який втік до Москви, спіймали на виробництві фейків (фото) 16:30 2 коментарі

Колишній прем’єр-міністр Микола Азаров, який після Революції гідності втік до Москви, поширив у Facebook свідомо спотворену інформацію, яка мала б підтвердити начебто високі управлінські якості проросійської команди Віктора Януковича. Проте...

Франківську дітвору навчали правилам дорожнього руху 16:24

12.08.2018 року в  парку ім. Т. Шевченка в рамках V міського фестивалю мистецтв «Мелодії парку» та проекту «Літо +» бібліотекарі бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) та бібліотеки-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту...
  • ріел ІФ виринаюча