Устянські пристрасті: на Снятинщині війт тероризує селян

У невеличкому селі Устя Снятинського району останнім часом не вгавають справжні гарячі пристрасті. Тут і ревність, і сімейні розбірки, і помста. І винуватцем цього всього є головна людина на селі – війт.

Результат пошуку зображень за запитом "побиття"

Голова погрожував зброєю одному з місцевих депутатів, побив сина іншої депутатки, побив секретаря сільради й ледь не довів до інфаркту пенсіонерку, пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Обережно, йде голова

До Устянської сільради входить три села: Устя, Орелець і Тулова. Загалом – понад 2000 мешканців. У 2015 році ці три громади обрали собі за війта 33-річного Івана Рожка – місцевого підприємця. І все ніби нічого, але близько двох місяців тому, в селі, кажуть, як з ланца зірвався. Чоловік не дає ради своїм емоціям через сімейні конфлікти та зривається на перших зустрічних.

Депутатка сільради Ганна Плехтяк показує збитки на обійсті своєї матері – 71-річної Марії Вакарук. Каже, на самий Великдень сільський голова увірвався на подвір’я, розбив хвіртку, побив її сина й ледь не довів стару матір до інфаркту. Стверджує, що погрози їй та її родині чула від Рожка вже давно, але не зважала. Підозрює, все через те, що була секретарем сільради минулого скликання й мала з ним конфлікт.

«Він незаконно заволодів земельною ділянкою, – каже Ганна Плехтяк. – Поставив палатку, люди випивали, бійки були. Інцидент тягнеться ще з тих часів. На погрози не зважала, думала, не така людина, щоб щось заподіяти. Але тоді ще не був сільським головою».

За словами пані Ганни, вона голові навіть помагала, коли прийшов до влади, мовляв, молодий-зелений. Але нині терпець увірвався. Жінка звернулась у поліцію.

«Я не спам’яталася, прийшла з цвинтаря, прилягла й чую, собаки гавкають і гавкають, – розповідає Марія Вакарук. – Вийшла з хати. А то хвіртка вже на землі, крики, далі машини поприїздили».

Бабуся схлипує. Донька заспокоює її та розказує. Мовляв, голова на зупинці, що трохи вище їхньої хати, скандалив зі своїм батьком. А її син Іван просто вийшов з хати подивитися.

«Син навіть за ворота не виходив, ще по телефону зі мною говорив, – продовжує жінка. – А голові не сподобалося, що його хтось бачить. Тоді й увірвався до нас. То що, як сільський голова йде дорогою, то треба ховатися? Просто стало неспокійно жити у селі. Раніше такого не було. Розумію, якби то був якийсь кримінальний авторитет, а це є сам сільський голова, до котрого ми б мали звертатися за допомогою».

«Кричав мені: «Я тебе урою, а Кабана, таке прізвисько в онука в селі – закопаю», – далі схлипує бабуся.

Тоді на подвір’я Вакаруків викликали поліцію. Приїхали швидко, бо були недалеко. Теж в Усті, теж через голову, бо побив сільського секретаря. Вже не вперше. Поки ті їхали, буйного війта забрали родичі, а бабусю – швидка.

«Мене цікавить, чого поліція тої днини не знайшла Рожка, – обурюється Ганна Плехтяк. – Нас опитали, як злочинців, а його ні. Ходила в поліцію. Сказали, що слідчий не буде займатися нашою справою, бо нема криміналу. Мовляв, на кримінал має бути збитків на 80 тисяч. То треба було, аби він убив мою маму? В скільки би це оцінили?».

До кривдників зі зброєю

Ще раніше війт погрожував зброєю ще одному депутату, місцевому стоматологу – Івану Ріпці. Чоловік впевнений: Рожко через сімейні конфлікти заодно вирішив розібратися і з колишніми кривдниками. Ріпка говорить, що вважає його ворогом, бо теж не підтримував ту палатку.

«З тих пір має на мене злість, – стверджує Іван Ріпка. – Керує – як хоче, бюджет тратить – як хоче. У мене є відео з сесій, де я питаю про кошти, а він не реагує. Ще конфлікт на моєму окрузі – на вулиці, де мешкає його бабуся. Жінка захопила частину дороги, поставила паркан, засадила дерева. Щоразу на сесіях висуваю питання, аби встановити межі дороги, а він постійно блокує. А там не розминутися».

Якось ввечері Іван Ріпка виходив з роботи, а тут, каже, на нього біжить голова з матюками: «Через вас усіх від мене жінка пішла, я вас підпалю, позакопую». Його стоматкабінет якраз навпроти помешкання війта. Ріпка викликав поліцію та зайшов до себе на подвір’я.

Потім, за словами депутата, голова кудись поїхав, а повернувся вже з рушницею. «Справляє у мій бік, десь за 15 метрів зі словами: «Тепер, суки, буду вас стріляти», – говорить чоловік. – Я забігаю в кабінет, знову дзвоню на 102. Приїхали, повдягали бронежилети, викликали опергрупу, ще один наряд. Голова при поліції каже, «а ну, яка відеокамера покаже, що я настановляв на тебе зброю?».

Поліцейські взяли свідчення в обох та й поїхали. Ріпка обурюється, каже, наступного дня Рожко їхав у машині та сміявся з нього. Пішов у поліцію, а там справу й не розглядатимуть, бо нема доказів. А рушницю у війта вилучили лише через два дні, коли Ріпка пішов жалітися начальнику.

«Взяв собі хлопця молодого за секретаря й того побив, – продовжує Ріпка. – Тримає його на гаку. Він у голови рахувався секретарем, а по факту працював у магазині».

Дестабілізація влади

Івана Рожка застаємо у напівпорожній сільраді. З «Репортером» говорить обережно, без зайвих емоцій. Про інцидент на Великдень сухо відрізає, мовляв, якщо щось і було – то суто сімейне. Поліція того дня до нього не приїздила, а він був удома.

«Ми з дружиною 15 років, і просто є люди, які хочуть «помогти» нам жити, але вони нас не розіб’ють, – говорить Іван Рожко. – Нехай не намагаються. Це моє особисте і я не розумію, що там за заяви».

Про погрози зі зброєю починає говорити сам. «Будь ласка, завтра може 10 чоловік сказати, що я зі зброєю ходжу, – каже війт. – Ясно, що я мисливець, маю документи. Але це не означає, що я проти когось зброю беру. Поліцію викликав голова земельної комісії, депутат. Він розуміє, накрався землі й легше мене зараз з криміналом чи як вийде облити, мою сім’ю, дітей. Най показує докази».

Голова впевнений, що його хочуть підставити, мовляв, досі тут працював клан, а він копнув глибше й побачив, що не все було законно. Тепер його намагаються «скомпрометувати, дестабілізувати й зробити винним».

«Допускають бесіди, що я десь там воюю, – говорить сільський голова. – Може, справді трудно на душі, але це не означає, що порушую закон і дисциплінарні норми. Завтра може ще 20 листів напишуть. Хай пишуть».

Про секретаря, що звільнився за власним бажанням – «Це якраз і пов’язано з сімейними питаннями, бо хлопчина молодий…», – обриває війт.

Далі проводить екскурсію, показує: школу перекрили, замінили вікна, перекрили клуб, але частину. Веде до церкви, хвалиться, що ніде в районі нема такої плитки, як у них. Поставили вуличне освітлення, зробили частину огорожі на цвинтарі.

Криміналу нема

Родина секретаря сільради говорити відмовилася. Заяву писали, але забрали. Просили родичі голови, мовляв, виправиться. Забрали по-людськи, бо жити в одному селі…

Вирішуємо попитати про настрої в селі, але на вулицях порожньо. Пригріло, то всі на городах.

На одному подвір’ї бачимо, чоловік ремонтує автівку. «Як мужик він непоганий, як голова проявив себе теж непогано, – говорить Микола Гуменюк. – Але в кінці з хлопцями, з молоддю щось не може поділити. У них постійно якісь скандали. Не можу його зрозуміти, чого так. Особисто зі мною він нічого такого не мав. Характер буйний останнім часом, раніше такого не помічав. Він мій однокласник».

З іншого подвір’я на велосипеді виїздить високий худий чоловік. Говорить, мовляв, чув щось таке про буйного голову. Каже, не хоче «тої колотнечі» та швидко їде геть.

За словами начальника Снятинського відділення поліції Романа Запоточного, минулої суботи Івана Рожка викликали до району та склали на нього адмінпротокол. Покарання – від штрафу до адмінарешту – визначатиме суд.

«Щодо погроз зі зброєю справу не розглядають, бо це було віч-на-віч між ними, – каже Запоточний. – Голова говорить одне, той – інше. Свідків не було. Зброю вилучено, вона у кімнаті зберігання».

А Ганна Плехтяк готує заяву до прокуратури, бо, каже, терпіти несила.

(Visited 243 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4276

загрузка...

Унікальний будинок для сиріт з інвалідністю нещодавно відкрили на Прикарпатті (фоторепортаж) 14:41

Нещодавно у селі Обертин Тлумацького району відкрили Будиночок сиріт з інвалідністю "Оселя Віри, Надії та Любові". Туди заселили четверо молодих людей - Уляна Белей, Любов Оробець, Василь Рибарук та Ігор Човпило, які донедавна перебували в інтернатах, заселилися у...

У міському парку Франківська прорвала каналізація, нечистоти стекли в "лебедине озеро" (фоторепортаж) 13:50 2 коментарі

Аварійна ситуація в каналізаційних мережах, які проходять територією міського парку у Франківську, сталася після дощу. Про те, що в міському парку фонтанує каналізація, повідомили очевидці в телеграм-чаті IF INFO. З-під люка,...

В жахливій аварії на Прикарпатті загинули мотоцикліст та його пасажир (фоторепортаж) 13:19

Дорожньо-транспортна пригода трапилася минулої ночі в Галичі.   Про це повідомляє сектор комунікації поліції Івано-Франківщини. Як попередньо встановлено, 27-річний мешканець району, керуючи мотоциклом «Kawasaki», рухався ділянкою автодороги Н-09 «Мукачево –...

Зйомки трилера "Паттерн" переїхали на Буковель (фоторепортаж) 12:46

Знімальна група кінострічки "Паттерн" продовжить зйомки трилера на курорті Буковель.  “Саме тут проходитиме більшість знімальних днів чи то знімальних ночей”, – повідомили на сторінці фільму в мережі. І представили фото зі старової...

Мер Франківська вже віддав свій голос на виборах (фоторепортаж) 11:20 6 коментарів

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків проголосував на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це мер написав у соцмережі Фейсбук. "Любиш Франківськ! Голосуй!", - йдеться у дописі.

У Франківську відкрили новий спортивний майданчик (фоторепортаж) 22:29 1 коментар

На вулиці Галицькій 66А в Івано-Франківську облаштували місце для дитячого відпочинку. У дворі облаштували й вже запустили новий ігровий майданчик. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків: “Раніше тут був старий...

У франківському міському пологовому будинку триває капітальний (фоторепортаж) 20:54

КНП “Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр” змінюється. Зараз тут відбуваються ремонтні роботи та переоблаштування руху потоку хворих у акушерських, а також у гінекологічному відділеннях. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків....

Поради щодо основних принципів схуднення від популярного франківського спортклубу (фото) 18:59

Тренер спортклубу InterFit в Івано-Франківську Оля Черненко розповіла, яких принципів слід дотримуватись щоб схуднути. Дефіцит калорій (переважно цей дефіцит має йти з вуглеводів, жирів не менше 1 г на 1...

Нардеп Євген Дейдей повінчався з дружиною (фото) 16:30

Депутат Євген Дейдей вже рік, як одружений з матір’ю свого первістка, Дариною, але повінчався з нею лише днями. У свій 32-й день народження 12-го липня він повів жінку до церкви, аби...

Військові підкорили Говерлу та проспівали гімн України 16:20

Військовослужбовці і ветерани Збройних Сил України підкорили найвищу вершину Українських гір. Усі вони брали участь у другому Всеукраїнському фестивалі військової патріотичної пісні «Пісні народжені війною». Про це повідомив військовий журналіст, полковник Тарас Грень...

У Франківську нетверезий водій розтрощив вітрину кафе (фоторепортаж) 15:44

Сьогодні вранці, під час патрулювання, інспектори виявили авто, припарковане в приміщенні одного з кафе на вулиці Пасічній. Зі слів очевидців, водій автомобіля ВАЗ 21099 не впорався з керуванням та в'їхав...

Проукраїнський топ-блогер в оригінальній формі закликав любити Івано-Франківськ (відеофакт) 15:39 1 коментар

Проукраїнський топ-блогер в оригінальній формі закликав любити Івано-Франківськ. Про це політичний оглядач Мирон Дмитрик розповів на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. "Дивитись тим, хто вважає, що має монопольне право...

Олімпійська призерка народила первістка (фото) 14:37

Ольга Земляк тепер заклопотана тим, як назвати сина. Пише Главком. 29-річна легкоатлетка Ольга Земляк народила первістка. Про це сама спортсменка сповістила у власному Instagram. «Забрали своє немовля і додому. Залишається...

У мікрорайоні Пасічна візьмуться відновлювати старе педіатричне відділення (фоторепортаж) 13:44

В Івано-Франківську запланували ремонт педіатричного відділення № 7 що у мікрорайоні Пасічна. Відділення педіатрії є єдиним у мікрорайоні Пасічна та обслуговує кілька тисяч дітей. Приміщення вже давно потребує ремонту. Наразі здійснюється підготовка...

"Готова бігти за ним на край світу": Каменських із Потапом у ліжку показали романтику поглядів (фото) 13:36 1 коментар

У травні зіркова парочка, Настя Каменських та Олексій Потапенко нарешті здійснили "камінг аут" зі своїм романом та одружилися. Відтоді артисти, вже не криючись, тішать шанувальників у мережі своєю романтикою та еротикою. Чергові зворушливі зізнання...

Франківці скаржились на самовільне поселення ромів: вартові допомогли вирішити конфлікт (фоторепортаж) 13:25 2 коментарі

Вчора, 18 липня, в Івано-Франківську працівники Комунального підприємства “Муніципальна варта” отримали звернення від мешканців мікрорайону Пасічна. Фото ілюстративне Люди повідомили про групу осіб ромської національності, які самовільно поселилися поряд з...

У Івано-Франківську розпочався фестиваль "Меди Прикарпаття-2019" (фоторепортаж) 12:42 3 коментарі

Сьогодні у Івано-Франківську на Площі Ринок розпочався міжнародний фестиваль меду "Меди Прикарпаття 2019", інформує Правда.іф. "Я дуже люблю мед і називаю людей, які його роблять, медовиками. Хочу подякувати нашим пасічникам,...

Олексій Петечел подякував Юрію Андруховичу за підтримку "Європейської солідарності" та членів її команди (відео) 12:12

Олексій Петечел подякував Юрію Андруховичу за підтримку "Європейської солідарності" та членів її команди. Відомий франківський письменник Юрій Андрухович записав емоційний ролик зі словами підтримки команди Петра Порошенка та членів "Європейської...

Катя Осадча показала спортивну фігуру в купальнику: звабливі фото 12:03

Українська 35-річна телеведуча Катерина Осадча може похизуватися ідеальною фігурою. Додамо, що лише два роки тому знаменитість народила другу дитину – Івасика Горбунова. Після пологів Катя швидко прийшла в форму та...

У Карпатах провели тренування снайпери ССО (фоторепортаж) 11:34

На днях у Карпатах снайпери ССО провели тренування. Гори, безшумне пересування та маскування розвідників в тилу противника, перепади висот, ущелини з завихрінням вітрів на дистанції польоту кулі та багато іншого...
  • ріел ІФ виринаюча