Устянські пристрасті: на Снятинщині війт тероризує селян

У невеличкому селі Устя Снятинського району останнім часом не вгавають справжні гарячі пристрасті. Тут і ревність, і сімейні розбірки, і помста. І винуватцем цього всього є головна людина на селі – війт.

Результат пошуку зображень за запитом "побиття"

Голова погрожував зброєю одному з місцевих депутатів, побив сина іншої депутатки, побив секретаря сільради й ледь не довів до інфаркту пенсіонерку, пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Обережно, йде голова

До Устянської сільради входить три села: Устя, Орелець і Тулова. Загалом – понад 2000 мешканців. У 2015 році ці три громади обрали собі за війта 33-річного Івана Рожка – місцевого підприємця. І все ніби нічого, але близько двох місяців тому, в селі, кажуть, як з ланца зірвався. Чоловік не дає ради своїм емоціям через сімейні конфлікти та зривається на перших зустрічних.

Депутатка сільради Ганна Плехтяк показує збитки на обійсті своєї матері – 71-річної Марії Вакарук. Каже, на самий Великдень сільський голова увірвався на подвір’я, розбив хвіртку, побив її сина й ледь не довів стару матір до інфаркту. Стверджує, що погрози їй та її родині чула від Рожка вже давно, але не зважала. Підозрює, все через те, що була секретарем сільради минулого скликання й мала з ним конфлікт.

«Він незаконно заволодів земельною ділянкою, – каже Ганна Плехтяк. – Поставив палатку, люди випивали, бійки були. Інцидент тягнеться ще з тих часів. На погрози не зважала, думала, не така людина, щоб щось заподіяти. Але тоді ще не був сільським головою».

За словами пані Ганни, вона голові навіть помагала, коли прийшов до влади, мовляв, молодий-зелений. Але нині терпець увірвався. Жінка звернулась у поліцію.

«Я не спам’яталася, прийшла з цвинтаря, прилягла й чую, собаки гавкають і гавкають, – розповідає Марія Вакарук. – Вийшла з хати. А то хвіртка вже на землі, крики, далі машини поприїздили».

Бабуся схлипує. Донька заспокоює її та розказує. Мовляв, голова на зупинці, що трохи вище їхньої хати, скандалив зі своїм батьком. А її син Іван просто вийшов з хати подивитися.

«Син навіть за ворота не виходив, ще по телефону зі мною говорив, – продовжує жінка. – А голові не сподобалося, що його хтось бачить. Тоді й увірвався до нас. То що, як сільський голова йде дорогою, то треба ховатися? Просто стало неспокійно жити у селі. Раніше такого не було. Розумію, якби то був якийсь кримінальний авторитет, а це є сам сільський голова, до котрого ми б мали звертатися за допомогою».

«Кричав мені: «Я тебе урою, а Кабана, таке прізвисько в онука в селі – закопаю», – далі схлипує бабуся.

Тоді на подвір’я Вакаруків викликали поліцію. Приїхали швидко, бо були недалеко. Теж в Усті, теж через голову, бо побив сільського секретаря. Вже не вперше. Поки ті їхали, буйного війта забрали родичі, а бабусю – швидка.

«Мене цікавить, чого поліція тої днини не знайшла Рожка, – обурюється Ганна Плехтяк. – Нас опитали, як злочинців, а його ні. Ходила в поліцію. Сказали, що слідчий не буде займатися нашою справою, бо нема криміналу. Мовляв, на кримінал має бути збитків на 80 тисяч. То треба було, аби він убив мою маму? В скільки би це оцінили?».

До кривдників зі зброєю

Ще раніше війт погрожував зброєю ще одному депутату, місцевому стоматологу – Івану Ріпці. Чоловік впевнений: Рожко через сімейні конфлікти заодно вирішив розібратися і з колишніми кривдниками. Ріпка говорить, що вважає його ворогом, бо теж не підтримував ту палатку.

«З тих пір має на мене злість, – стверджує Іван Ріпка. – Керує – як хоче, бюджет тратить – як хоче. У мене є відео з сесій, де я питаю про кошти, а він не реагує. Ще конфлікт на моєму окрузі – на вулиці, де мешкає його бабуся. Жінка захопила частину дороги, поставила паркан, засадила дерева. Щоразу на сесіях висуваю питання, аби встановити межі дороги, а він постійно блокує. А там не розминутися».

Якось ввечері Іван Ріпка виходив з роботи, а тут, каже, на нього біжить голова з матюками: «Через вас усіх від мене жінка пішла, я вас підпалю, позакопую». Його стоматкабінет якраз навпроти помешкання війта. Ріпка викликав поліцію та зайшов до себе на подвір’я.

Потім, за словами депутата, голова кудись поїхав, а повернувся вже з рушницею. «Справляє у мій бік, десь за 15 метрів зі словами: «Тепер, суки, буду вас стріляти», – говорить чоловік. – Я забігаю в кабінет, знову дзвоню на 102. Приїхали, повдягали бронежилети, викликали опергрупу, ще один наряд. Голова при поліції каже, «а ну, яка відеокамера покаже, що я настановляв на тебе зброю?».

Поліцейські взяли свідчення в обох та й поїхали. Ріпка обурюється, каже, наступного дня Рожко їхав у машині та сміявся з нього. Пішов у поліцію, а там справу й не розглядатимуть, бо нема доказів. А рушницю у війта вилучили лише через два дні, коли Ріпка пішов жалітися начальнику.

«Взяв собі хлопця молодого за секретаря й того побив, – продовжує Ріпка. – Тримає його на гаку. Він у голови рахувався секретарем, а по факту працював у магазині».

Дестабілізація влади

Івана Рожка застаємо у напівпорожній сільраді. З «Репортером» говорить обережно, без зайвих емоцій. Про інцидент на Великдень сухо відрізає, мовляв, якщо щось і було – то суто сімейне. Поліція того дня до нього не приїздила, а він був удома.

«Ми з дружиною 15 років, і просто є люди, які хочуть «помогти» нам жити, але вони нас не розіб’ють, – говорить Іван Рожко. – Нехай не намагаються. Це моє особисте і я не розумію, що там за заяви».

Про погрози зі зброєю починає говорити сам. «Будь ласка, завтра може 10 чоловік сказати, що я зі зброєю ходжу, – каже війт. – Ясно, що я мисливець, маю документи. Але це не означає, що я проти когось зброю беру. Поліцію викликав голова земельної комісії, депутат. Він розуміє, накрався землі й легше мене зараз з криміналом чи як вийде облити, мою сім’ю, дітей. Най показує докази».

Голова впевнений, що його хочуть підставити, мовляв, досі тут працював клан, а він копнув глибше й побачив, що не все було законно. Тепер його намагаються «скомпрометувати, дестабілізувати й зробити винним».

«Допускають бесіди, що я десь там воюю, – говорить сільський голова. – Може, справді трудно на душі, але це не означає, що порушую закон і дисциплінарні норми. Завтра може ще 20 листів напишуть. Хай пишуть».

Про секретаря, що звільнився за власним бажанням – «Це якраз і пов’язано з сімейними питаннями, бо хлопчина молодий…», – обриває війт.

Далі проводить екскурсію, показує: школу перекрили, замінили вікна, перекрили клуб, але частину. Веде до церкви, хвалиться, що ніде в районі нема такої плитки, як у них. Поставили вуличне освітлення, зробили частину огорожі на цвинтарі.

Криміналу нема

Родина секретаря сільради говорити відмовилася. Заяву писали, але забрали. Просили родичі голови, мовляв, виправиться. Забрали по-людськи, бо жити в одному селі…

Вирішуємо попитати про настрої в селі, але на вулицях порожньо. Пригріло, то всі на городах.

На одному подвір’ї бачимо, чоловік ремонтує автівку. «Як мужик він непоганий, як голова проявив себе теж непогано, – говорить Микола Гуменюк. – Але в кінці з хлопцями, з молоддю щось не може поділити. У них постійно якісь скандали. Не можу його зрозуміти, чого так. Особисто зі мною він нічого такого не мав. Характер буйний останнім часом, раніше такого не помічав. Він мій однокласник».

З іншого подвір’я на велосипеді виїздить високий худий чоловік. Говорить, мовляв, чув щось таке про буйного голову. Каже, не хоче «тої колотнечі» та швидко їде геть.

За словами начальника Снятинського відділення поліції Романа Запоточного, минулої суботи Івана Рожка викликали до району та склали на нього адмінпротокол. Покарання – від штрафу до адмінарешту – визначатиме суд.

«Щодо погроз зі зброєю справу не розглядають, бо це було віч-на-віч між ними, – каже Запоточний. – Голова говорить одне, той – інше. Свідків не було. Зброю вилучено, вона у кімнаті зберігання».

А Ганна Плехтяк готує заяву до прокуратури, бо, каже, терпіти несила.

(Visited 205 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4652

Калуський лікар врятував чоловіка, в якого в басейні зупинилося серце (фотофакт) 17:46

Випадок, який мало не обернувся трагедією, трапився ввечері 17 листопада у калуському спортивно-оздоровчому комплексі "Акваторія". Саме тоді тут чергував лікар Василь Кулик. Його основне місце роботи – лікар-анестезіолог пологового відділення...

Не маємо права забути: у Меморіальному сквері Івано-Франківська відбулася панахида за Героями Небесної Сотні (фоторепортаж) 16:27

З 2013 року 21 листопада в Україні відзначають День Свободи та Гідності. Сьогодні, це п'ята річниця. З цієї нагоди у місті відбулася урочиста хода громадськості та поминальна панахида за Героями...

Осмолодський лісгосп похвалився досягненнями в дорогобудуванні (фотофакт) 16:23

Впродовж 10 років лісівники ДП «Осмолодське лісове господарство» збудували 53 км лісових доріг, загальною протяжністю 266 км та 11 мостів загальною протяжністю 144 м/п. Для порівняння: загальна протяжність лісових доріг...

П’ята річниця: У Івано-Франківську урочистою ходою відзначили День Гідності та Свободи (фоторепортаж) 16:11

Сьогодні, 21 листопада, урочистою ходою громадськості у Івано-Франківську відзначили День Гідності та Свободи, пише Правда.іф. Сотні франківців та гостей міста пройшли ходою від Вічевого майдану до Меморіального скверу. Голова Івано-Франківської...

Випив і тікав від патрульних, – батько водія виправдовує п'яну ДТП, яка трапилася цієї ночі на Івасюка (фотофакт) 16:02 2 коментарі

У ніч на 21 листопада на вулиці Івасюка близько 5 ранку 21-річний водій ВАЗ 2103 не впорався з керуванням та врізався в електроопору. Внаслідок аварії в автомобілі заблокувало водія і...

На Долинщині арештували майно неплатника аліментів (фотофакт) 15:44

20 листопада державними виконавцями Долинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області здійснено арешт майна одного з неплатників податків. Інспекторами було проведено перевірки майнового стану...

Тимошенко вигуляла в Раду високі підбори з Італії (фото) 15:38 5 коментарів

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко продовжує діставати зі своїх запасів брендове взуття улюбленої "ортопедичної" моделі – високі підбори з невеличкою платформою. У понеділок 19-го листопада депутатка вигуляла в Раду лаковані туфлі від італійського...

Керівник Івано-Франківської області отримав вже 6-го заступника (фоторепортаж) 14:30 1 коментар

Сьогодні голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук представив керівникам структурних підрозділів ОДА новопризначеного заступника – Віталія Федоріва. Олег Гончарук повідомив, що розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19 листопада...

Дослідник історії Івано-Франківська знайшов унікальний малюнок першої Ратуші (фотофакт) 13:43

Історик Богдан Павлюк в чеських часописах знайшов унікальний малюнок першої кам’яної Ратуші, яка була встановлена в тодішньому Станіславі. Крім цього, на малюнку видно, як виглядала площа Ринок, пише West News....

“Франківщина – взірець взаємодії представницької та виконавчої гілок влади”, – Гончарук (фоторепортаж) 13:11 1 коментар

У вівторок, 20 листопада, відбулося засідання Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області. За словами голови франківської ОДА Олега Гончарука, подібні засідання – це можливість обмінятися думками, проаналізувати зроблену роботу, зробити висновок і...

Яким був зимовий одяг українців сто років тому (фото) 13:04 2 коментарі

Український інститут історії моди підготував підбірку світлин старовинного верхнього одягу з різних регіонів України кінця ХІХ – початку ХХ століття. Про це пише Укрінформ. Зазначається, що в ті часи носили верхні вбрання...

Децентралізація, дороги та зарплати. Голова франківської облради назвав основні проблеми Прикарпаття (фоторепортаж) 12:57

Про це йшлося у вівторок, 20 листопада, на засіданні Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області. За словами голови франківської ОДА Олега Гончарука, подібні засідання – це можливість обмінятися думками, проаналізувати виконану...

Революція триває. Як п‘ять років тому франківці вийшли на Євромайдан (фоторепортаж) 12:53 6 коментарів

П’ять років тому, 21 листопада, Івано-Франківськ став одним із перших міст, де розпочалася Революція Гідності. Слідом за київськими активістами на центральну площу Франківська цієї ж ночі почали виходити місцеві студенти....

Незабаром міський голова Івано-Франківська вдруге стане батьком 12:44

Сім’я міського голови Івано-Франківська чекає на дитину. Про це мер Руслан Марцінків сьогодні, 21 листопада, зізнався журналісту «Галицького кореспондента». Він розповів, що у лютому наступного року їхня сім’я чекає на...

Парафіяни Брошнів-Осади зібрали більше 10 тисяч для ремонту військового автомобіля (фоторепортаж) 11:43 1 коментар

Парафіяни Брошнів-Осадської ОТГ пожертвували більше 10 тисяч гривень на потреби бійців у зоні АТО. У неділі, 18 листопада,  у Брошнів-Осаді біля храму Святого Вознесіння Господнього представники благодійної організації “Допомагаємо Україні...

На Прикарпатті поліцейські перевіряли, як живуть діти у «проблемних» сім’ях (фоторепортаж) 10:55

20 листопада,  світова спільнота відзначає  Всесвітній день дитини. Старший інспектор ювенальної превенції Тисменицького ВП Леся Долинська разом з працівниками служби у справах дітей районної держадміністрації та представниками місцевої влади відвідали...

Чоловік, який загинув учора на вулиці Бандери, був 71-річним пенсіонером 08:02

У вівторок ввечері, о 18.57 годині, до ОКЦ УДСНС в області поступило повідомлення про ДТП по вулиці С. Бандери в місті Івано-Франківську. По прибуттю до місця події в ході проведення...

Стали відомими деталі нічної ДТП на Івасюка: юний водій не впорався із керуванням і врізався в електроопору (фотофакт) 07:57 1 коментар

ДТП з потерпілими трапилося сьогодні над ранок по вулиці Івасюка 11. Водій 1997 р.н керував ТЗ ВАЗ 2103, не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з електроопорою. Водій живий, має...

Упродовж минулої доби, в курортній частині Прикарпаття, горіли відразу два відпочинкових комплекси (фоторепортаж) 07:33

Вчора в обідню пору, о 12.31 годині, на території Яремчанської міської ради, у селі Татарів, трапилася пожежа. Горіла двоповерхова будівля для охорони на території ПП. Так само вчора, але дещо...

У франківчанки Мар’яни Чуловської – рецидив онко. Вона не здається, але потрібна допомога 01:09

Мар’яна Чуловська у 24 роки дізналася, що її життя може обірватися через діагноз – лімфома Ходжкіна. Вона – інженер Центру міжнародної освіти ІФНТУНГ. Уже два роки дівчина бореться з цією...
  • ріел ІФ виринаюча