В обласному управлінні лісового господарства ігнорують рішення суду, сподіваючись “порішати” в апеляції, – Олійник

Майже два місяці управління лісового і мисливського господарства Івано-Франківської області відмовляється виконувати рішення суду про негайне поновлення на роботі Романа Олійника, якого, як після тривалого розгляду визначив Івано-Франківський окружний адміністративний суд, було звільнено незаконно.

Роман Олійник.
Роман Олійник.

Ще 7 травня цього року Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення про поновлення на посаді першого заступника управління лісового і мисливського господарства в Івано-Франківській області Романа Олійника. Рішення підлягало негайному виконанню.

Нагадаємо, авторитетний прикарпатський лісівник і науковець Роман Олійник був звільнений з посади після участі в конкурсі на посаду начальника управління. Переможцем конкурсу, проведеному з численними порушеннями у березні 2017-го року, було визнано Руслана Осташука, на той час керівника Надвірнянського держлісгоспу, а заодно протеже нардепа і куратора Прикарпаття від президентської партії Анатолія Матвієнка. Олійник оскаржив несправделиві результати конкурсу, і цього новий керівник супернику не пробачив.

Оскільки підстав для звільнення неугодного першого заступника не було, їх створили штучно у досить типовий спосіб – затіяли реорганізацію. 19 серпня 2017 року заступниця міністра агрополітики Ольга Трофімцева підписала наказ №39 про нову структуру апарату та новий штатний розпис Івано-Франківського обласного управління лісового господарства. Новий розпис відповідно до наказу запроваджувався з 1 грудня 2017 року, і посади першого заступника, яку займав Олійник, просто не передбачав. Натомість наказ вводив посаду просто… ще одного заступника.

Той наказ не передбачав ані посутньої зміни структури, ні зміни функцій, ні зміни кількості штатних одиниць, ані зміни в оплаті праці. Фактично змінилася лише назва посади, з якої забрали слово “перший”. І під приводом впровадження нового штатного розпису Олійника звільнили 22 листопада 2017 року. Причому – без пропозиції рівнозначної посади, як того вимагає Закон України “Про державну службу”. Власне, наказ про звільнення Олійник оскаржив в Івано-Франківському окружному адміністративному суді.

7 травня 2018 року окружний адмінсуд позовні вимоги Романа Олійника до управління лісового господарства задовольнив повністю. Наказ про його звільнення визнали протиправним. Постанова суду зобов’язувала Осташука негайно поновити Романа Олійника на роботі, запропонувавши посаду, рівнозначну тій, з якої він був звільнений. А також управління сплатить Олійнику середній заробіток за час вимушеного прогулу – 81 тис. грн.

Але Осташук просто втік на лікарняний. І в управлінні проігнорували винесене іменем України судове рішення, демонструючи, що закон їм не указ.

Як розповів КУРСу Роман Олійник, вже наступного дня після рішення суду, 8 травня, він з адвокатами прийшов в управління лісового господарства і приніс рішення суду, яке вступило в законну силу.

“Я тричі зафіксував документально з адвокатами, що наказу про відновлення чи призначення мене на посаду немає як такого. І що ніхто не збирається виплачувати мені якісь компенсаційні виплати. З Осташуком я не бачився. В той день була колегія і нарада в управлінні. Я зустрічав головних лісничих, які по-різному реагували на мій прихід. Але (сміється) все це також цікаво. Секретарка сказала, що Осташук на нараді. І буде після обіду. Я прийшов після обіду. І мій прихід зафіксувала телекамера так званих активістів Громадської ради при управлінні. Все було задокументовано, щоб мене підленько не звільнили просто за прогул, як це люблять практикувати в Україні з неугодними”, – розповів Олійник.

“Виконанням рішень судів опікується виконавча служба. А тут видно “консолідоване”  ігнорування рішення суду – і Агентство не видало наказ про моє відновлення на посаді, і виконавча місцева служба не поспішає, на яку я написав скаргу. А заставляти органи виконавчої влади виконувати рішення судів має повноваження спеціальний відділ юстиції – “примусового виконання рішень судів”, я туди також звернувся. Ці інстанції  мали би вже давно оштрафувати тих, хто не виконує рішення суду. А в частині кримінальної відповідальності – відкрити кримінальне провадження”, – каже Олійник.

Він припускає, що управління пішло на порушення закону, сподіваючись на позитивне для себе рішення апеляційної інстанції – скарга до Львівського апеляційного суду на рішення франківського адмінсуду була подана вже за два тижні після 7 травня.

“Була ними подана скарга в Апеляційний суд. Я її отримав. Ніякого забезпечення позову ця скарга не передбачає. Тут є дуже дражливий момент. Я чув всілякі чутки про домовленості, про завезені в суд перші транші “аргументів”. Але не хочу в це вірити, бо ж надто очевидна справа, по-перше. А по-друге, я подаю скарги і на суддів – на тих, хто неправомірно приймає рішення. Нехай Вища рада правосуддя з ними розбирається. І так я буду чинити і надалі. Тому, я думаю, що апеляція також буде в мою користь”, – каже Олійник.

Відколи триває судова тяганина, Роман Олійник з Осташуком не бачилися.

“Були якісь “гінці” з “мутним” пропозиціями. Але особистої розмови не було. І мої півроку роботи на посаді після конкурсу, коли вже Осташук був керівником управління, перетворилися на утиски: мене фактично відсторонили від посади, не запрошували на наради, не адресували переписку, незаконно виключили з Колегії, хоч я входив туди за посадою, а не за милістю чиєюсь”, – розповідає Олійник.

​На питання, чому його так панічно боїться нинішнє керівництво управління обласного лісгоспу, Роман Олійник відповідає:

“Мені здається, що цього вони бояться найбільше – що прийду на роботу, отримаю доступ до переписки, наказів. Ще таке скажу вам. Недавно на сайті Агентства лісових ресурсів появилася інформація про конкурс на посаду заступника, яка по повноваженнях і рівнозначності відповідає тій, яку я займав… Це саме та посада, яку суд наказав мені повернути. І рішення чинне і підлягає негайному виконанню. А тут оголошується конкурс. Це я також буду оскаржувати. Хоч знаю, що на цю посаду будуть заводити одного з депутатів обласної ради, члена фракції БПП. І як кажуть інсайдерські джерела, це буде той, хто після Осташука буде виконувати обов’язки начальника управління”.

Для стороннього глядача кадрові конфлікти в управлінні виглядають на другорядну гризню павуків у банці. Тим часом турботи про збереження лісу не видно.

“Не прийміть цього докору на свою адресу, але якщо ви подивитеся на сайті “Українського лісовода”, то там є моє інтерв’ю щодо реформування галузі. Там же є мій виступ на останньому засіданні Світового Банку, де обговорювалися проблеми реформування. В “Дзеркалі тижня”, а це шановане видання, описали всі перипетії з моїм конкурсом і відстороненням, і це теж минулого тижня публікація. У лісі, і я це казав у своєму інтерв’ю, накопичився, як на мене, критичний рівень проблем. Колись лісове господарство, і це був досить довгий період, було таким собі острівцем стабільності. І керівництво Міністерства, потім Комітету, згодом Агентства попередніх років боялося зважитися на реформу, щоби не розвалити цю ще відносно стабільну галузь на тлі інших уже розвалених. Але в останні роки проблеми, що накопичувалися, яскраво проступили і почали зростати. Всюди. Конфлікти з екологами. Конфлікти з громадами. Конфлікти з деревообробниками. Проблеми всихання лісу – вже не тільки карпатських смерічників, про які говорять 10-15 років. А вони все одно не вирішуються. Уже гинуть і сосняки у Поліссі. При цьому при нинішньому бардаку у керівництві навіть ті втримані такими зусиллями стрімко все почало розвалюватися”.

За словами Олійника, суттєві проблеми в галузі почалися, коли крісло головного лісівника країни стало предметом політичних торгів.

“І зараз, а я це казав у своєму виступі на Світовому Банку, мені так виглядає, що дехто пропонує свої послуги у політичній сфері – на наступних виборах. Кожен лісник і його родина – їхні голоси. І це дуже загрозливе явище, бо політичні пріоритети вони дуже мінливі, а ліс – це ресурс всього народу на багато поколінь уперед. Смереки партійності не мають. Лісове господарство має бути стійким, не піддаватися впливам не тільки посухи, а й політики. Ліс повинен бути доглянутим, а ті люди, які там працюють, повинні знати: якщо вони виконують свої функції чесно і професійно, то це гарантує їх від якихось політичних коливань, звільнень, переслідувань і таке інше”.

Нинішню ситуацію в галузі Олійник вважає близькою до катастрофи.

“Пройшов рік боротьби з відомством, у якому я працював дуже довго, а це дає змогу глянути на все зі сторони. І  дивлюся на керівників лісгоспів сьогоднішніх і згадую вірші з зовсім іншої епохи: “Б’ють барабани – ідуть барани. На барабанах шкіра баранів”. Не про реформу це. А про те, які іноді ставляться завдання і хто потім за це буде відповідати. В тій частині, яка за межами закону”.

Роман Олійник запевняє, що пережив майже два місяці висновжливої судової тяганини й неприємних історій з “активістами за викликом” не заради крісла й посади.

“Я віддаю собі в цьому звіт. В мене немає якоїсь садо-мазо схильності. Для мене важливо відстояти принципи. Вважаю, що це було нечесно і незаконно. Вірю, що можу себе відстояти. Що в мене досить аргументів, сил, моральних підстав для того, щоби все це не терпіти. Я не приріс до своєї посади, не приріс зовсім до якогось там керівного крісла. Мені важливо показати друзям, дітям, що я з тих, хто може відстояти себе, а відповідно, і відстоювати їх. Що я не якась така субстанція, яку розтоптали, розмазали і, повитиравши ноги, пішли далі”.

 

Джерело

(Visited 257 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6223

Скандал: голова Долинської РДА звинуватив мера у зловживаннях при створенні ОТГ 17:46

В соціальній мережі Фейсбук голова Долинської РДА Юрій Мазур звинуватив міського голову у зловживаннях при створенні ОТГ: ЧИ ЗНАЄ ГРОМАДА ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ, ЯК У КОН`ЮНКТУРНО-ДОГОВІРНОМУ ФОРМАТІ В. ГАРАЗД СТВОРЮЄ ДОЛИНСЬКУ...

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті (фото+відео) 09:39

Попри те, що виборчі перегони в Україні ще не розпочалися, народні депутати та політичні партії вже  змагаються за симпатії виборців. Одним із найпопулярніших інструментів такого змагання є використання державних субвенцій....

Суд пояснив, чому повернув Насірову посаду 09:14 1 коментар

В Окружному адміністративному суді Києва стверджують, що звільнення Романа Насирова з посади голови Державної фіскальної служби було безпідставним і з порушенням процедури. Про це повідомляє "Судово-юридична газета" з посиланням на...

На Прикарпатті відбулись народні збори із антисемітським підтекстом або Люди обурені шахрайством дорожньої фірми франківського нардепа Шевченка (відеофакт) 08:31 4 коментарі

9 грудня в Івано-Франківській області у селі Середній Березів відбулись збори обурених жителів, які вже декілька років очікують на ремонт дороги Яблунів-Делятин. Саме цього року, після блокування Івано-Франківської ОДА, яке...

Уряд оскаржить відновлення Насірова на чолі ДФС 08:24

Кабмін оскаржуватиме рішення суду щодо відновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби Про це повідомив у Facebook представник Кабміну у Верховній Раді нардеп від БПП Вадим Денисенко. "Щодо...

Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС 22:42 5 коментарів

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Читайте також: Уряд скоротить кількість податкових інспекцій та їх штат Про це “Українській правді”...

У Калуському районі влада здійснює тиск на "неугодних" кандидатів на голову Новицької ОТГ? (фоторепортаж) 14:16 5 коментарів

10 грудня відбулася прес-конференція присвяченій безпрецедентному випадку – тиску Калуської районної ради на майбутні вибори в Новицькій ОТГ. Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть у 4 новостворених об’єднананих територіальних громадах Івано-Франківської області: Вигодська, Букачівська, Коршівська...

Винуватці знищення військового аеродрому у Чорткові ще й досі не покарані 09:54 6 коментарів

Действующий военный аэродром с боевыми современными самолетами и другой техникой спецназначения в Чорткове на Тернопольщине был уничтожен в 2005 году. Виновные в уничтожении стратегического военного объекта до сих пор не наказаны. Как сообщает golos.ua, причины уничтожения мощного военного...

Не лусне: як нардеп-мільйонер з Прикарпаття отримує компенсацію за житло (фото+відео) 22:44 8 коментарів

20 тисяч гривень на оренду житла отримують щомісяця нардепи із квартирами і розкішними маєтками у Києві і передмісті.Що потрібно, аби отримати задурно у кілька разів більше, ніж середня зарплата в...

На Прикарпатті один із підрозділів ОДА робив закупівлі для будівництва амбулаторії з порушеннями 14:27

Співробітники Служби безпеки у межах комплексу заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури у сфері охорони здоров’я попередили неефективне використання державних коштів під час реалізації держпрограми з підвищення доступності та якості...

У неділю, під час свого звіту, Руслан Марцінків незаконно агітував за Руслана Кошулинського - ОПОРА 18:51 5 коментарів

Другого грудня, у неділю, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який є членом політичної партії ВО «Свобода», публічно звітувався за три роки роботи на посаді. Увагу спостерігачів ОПОРИ привернула поява на...

"Toyota", "Renault", "Citroen": які автомобілі закуповували за бюджетні кошти на Прикарпатті 20:02 1 коментар

У 2017 році бюджетні установи Прикарпаття здійснили 57 закупівель транспортних засобів у системі Prozorro. Загальна сума усіх договорів склала понад 105 мільйонів гривень. Здебільшого купляли спеціалізовану техніку, сміттєвози та легкові...

На Прикарпатті нові амбулаторії почали будувати за старими схемами 14:46

На Прикарпатті планують збудувати 26 нових амбулаторій у рамках створення нової мережі первинної медичної допомоги. Перші тендери вже свідчать про те, що закупівлі проводять під окремі фірми, а обладнання закуповують...

Фірма екс-менеджера "власника партії" "Свобода" Ігоря Кривецького отримає 11,5 млн грн на капремонт вулиці у Франківську 15:10 3 коментарі

Управління капітального будівництва міського виконавчого комітету в результаті відкритих торгів 27 листопада підписало договір з ТОВ «Івано-Франківськавтодор» на капітальний ремонт вулиці Софіївка в Івано-Франківську. Сума контракту становить 11,54 млн грн,...

Долинське підприємство, що належить Нафтогаз України, придбало семимісний кросовер за понад мільйон гривень 12:54 5 коментарів

В акціонерному товаристві Укрспецтрансгаз, яке розташоване в Долині цього місяця оголосили тендер на закупівлю  легкового автомобіля типу «універсал». Як повідомляє сайт публічних закупівель ProZzoro, на підприємстві, засновником якого є НАК...

Як завжди винуваті «папірєдніки»: на франківському хлібокомбінаті у розкраданні зерна та борошна «Держрезерву» звинувачують попереднє керівництво 18:03 4 коментарі

28 листопада на сайті Служби безпеки України з’явилася інформація про виявлення факту розкрадання зернових посадовцями Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» З цього приводу на сайті Івано-Франківського КХП опублікували офіційну позицію підприємства....

Двоє прикарпатців хочуть працювати у Вищому антикорупційному суді, до одного активісти мають зауваження 08:02 7 коментарів

Кожен третій кандидат до Вищого антикорупційного суду – недоброчесний. Такі результати аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентованого 29 листопада. Порушення критеріїв доброчесності ЧЕСНО зафіксували у 43 кандидати у Вищий антикорупційний суд...

У МІУК провели обшук: Підозрюють розтрату бюджетних коштів 15:54 1 коментар

У вечір п’ятниці та в ніч на суботу, 23-24 листопада працівники поліції здійснювали обшук з метою вилучення документів на комунальному підприємстві «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія». У травні слідчий відділ слідчого...

Фірма з оточення начальника Тернопільської САД отримала 13-мільйонний підряд на Франківщині 21:19

Ямницька сільська рада об’єднаної територіальної громади в результаті проведених торгів уклала договір з ТОВ «БМБуд» на капітальний ремонт вулиці Шевченка у селі Павлівка (Івано-Франківська область). Сума укладеної угоди становить 13,5...

На захист Гриценка став військовий прокурор Матіос 15:46

Триває інтрига навколо парламентського розслідування зловживань в Міноборони України. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України (ТСК ВР), робота якої довгий час блокувалась самими ж депутатами, нарешті активувалась, - повідомляє журналіст...
  • ріел ІФ виринаюча