В обласному управлінні лісового господарства ігнорують рішення суду, сподіваючись “порішати” в апеляції, – Олійник

Майже два місяці управління лісового і мисливського господарства Івано-Франківської області відмовляється виконувати рішення суду про негайне поновлення на роботі Романа Олійника, якого, як після тривалого розгляду визначив Івано-Франківський окружний адміністративний суд, було звільнено незаконно.

Роман Олійник.
Роман Олійник.

Ще 7 травня цього року Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення про поновлення на посаді першого заступника управління лісового і мисливського господарства в Івано-Франківській області Романа Олійника. Рішення підлягало негайному виконанню.

Нагадаємо, авторитетний прикарпатський лісівник і науковець Роман Олійник був звільнений з посади після участі в конкурсі на посаду начальника управління. Переможцем конкурсу, проведеному з численними порушеннями у березні 2017-го року, було визнано Руслана Осташука, на той час керівника Надвірнянського держлісгоспу, а заодно протеже нардепа і куратора Прикарпаття від президентської партії Анатолія Матвієнка. Олійник оскаржив несправделиві результати конкурсу, і цього новий керівник супернику не пробачив.

Оскільки підстав для звільнення неугодного першого заступника не було, їх створили штучно у досить типовий спосіб – затіяли реорганізацію. 19 серпня 2017 року заступниця міністра агрополітики Ольга Трофімцева підписала наказ №39 про нову структуру апарату та новий штатний розпис Івано-Франківського обласного управління лісового господарства. Новий розпис відповідно до наказу запроваджувався з 1 грудня 2017 року, і посади першого заступника, яку займав Олійник, просто не передбачав. Натомість наказ вводив посаду просто… ще одного заступника.

Той наказ не передбачав ані посутньої зміни структури, ні зміни функцій, ні зміни кількості штатних одиниць, ані зміни в оплаті праці. Фактично змінилася лише назва посади, з якої забрали слово “перший”. І під приводом впровадження нового штатного розпису Олійника звільнили 22 листопада 2017 року. Причому – без пропозиції рівнозначної посади, як того вимагає Закон України “Про державну службу”. Власне, наказ про звільнення Олійник оскаржив в Івано-Франківському окружному адміністративному суді.

7 травня 2018 року окружний адмінсуд позовні вимоги Романа Олійника до управління лісового господарства задовольнив повністю. Наказ про його звільнення визнали протиправним. Постанова суду зобов’язувала Осташука негайно поновити Романа Олійника на роботі, запропонувавши посаду, рівнозначну тій, з якої він був звільнений. А також управління сплатить Олійнику середній заробіток за час вимушеного прогулу – 81 тис. грн.

Але Осташук просто втік на лікарняний. І в управлінні проігнорували винесене іменем України судове рішення, демонструючи, що закон їм не указ.

Як розповів КУРСу Роман Олійник, вже наступного дня після рішення суду, 8 травня, він з адвокатами прийшов в управління лісового господарства і приніс рішення суду, яке вступило в законну силу.

“Я тричі зафіксував документально з адвокатами, що наказу про відновлення чи призначення мене на посаду немає як такого. І що ніхто не збирається виплачувати мені якісь компенсаційні виплати. З Осташуком я не бачився. В той день була колегія і нарада в управлінні. Я зустрічав головних лісничих, які по-різному реагували на мій прихід. Але (сміється) все це також цікаво. Секретарка сказала, що Осташук на нараді. І буде після обіду. Я прийшов після обіду. І мій прихід зафіксувала телекамера так званих активістів Громадської ради при управлінні. Все було задокументовано, щоб мене підленько не звільнили просто за прогул, як це люблять практикувати в Україні з неугодними”, – розповів Олійник.

“Виконанням рішень судів опікується виконавча служба. А тут видно “консолідоване”  ігнорування рішення суду – і Агентство не видало наказ про моє відновлення на посаді, і виконавча місцева служба не поспішає, на яку я написав скаргу. А заставляти органи виконавчої влади виконувати рішення судів має повноваження спеціальний відділ юстиції – “примусового виконання рішень судів”, я туди також звернувся. Ці інстанції  мали би вже давно оштрафувати тих, хто не виконує рішення суду. А в частині кримінальної відповідальності – відкрити кримінальне провадження”, – каже Олійник.

Він припускає, що управління пішло на порушення закону, сподіваючись на позитивне для себе рішення апеляційної інстанції – скарга до Львівського апеляційного суду на рішення франківського адмінсуду була подана вже за два тижні після 7 травня.

“Була ними подана скарга в Апеляційний суд. Я її отримав. Ніякого забезпечення позову ця скарга не передбачає. Тут є дуже дражливий момент. Я чув всілякі чутки про домовленості, про завезені в суд перші транші “аргументів”. Але не хочу в це вірити, бо ж надто очевидна справа, по-перше. А по-друге, я подаю скарги і на суддів – на тих, хто неправомірно приймає рішення. Нехай Вища рада правосуддя з ними розбирається. І так я буду чинити і надалі. Тому, я думаю, що апеляція також буде в мою користь”, – каже Олійник.

Відколи триває судова тяганина, Роман Олійник з Осташуком не бачилися.

“Були якісь “гінці” з “мутним” пропозиціями. Але особистої розмови не було. І мої півроку роботи на посаді після конкурсу, коли вже Осташук був керівником управління, перетворилися на утиски: мене фактично відсторонили від посади, не запрошували на наради, не адресували переписку, незаконно виключили з Колегії, хоч я входив туди за посадою, а не за милістю чиєюсь”, – розповідає Олійник.

​На питання, чому його так панічно боїться нинішнє керівництво управління обласного лісгоспу, Роман Олійник відповідає:

“Мені здається, що цього вони бояться найбільше – що прийду на роботу, отримаю доступ до переписки, наказів. Ще таке скажу вам. Недавно на сайті Агентства лісових ресурсів появилася інформація про конкурс на посаду заступника, яка по повноваженнях і рівнозначності відповідає тій, яку я займав… Це саме та посада, яку суд наказав мені повернути. І рішення чинне і підлягає негайному виконанню. А тут оголошується конкурс. Це я також буду оскаржувати. Хоч знаю, що на цю посаду будуть заводити одного з депутатів обласної ради, члена фракції БПП. І як кажуть інсайдерські джерела, це буде той, хто після Осташука буде виконувати обов’язки начальника управління”.

Для стороннього глядача кадрові конфлікти в управлінні виглядають на другорядну гризню павуків у банці. Тим часом турботи про збереження лісу не видно.

“Не прийміть цього докору на свою адресу, але якщо ви подивитеся на сайті “Українського лісовода”, то там є моє інтерв’ю щодо реформування галузі. Там же є мій виступ на останньому засіданні Світового Банку, де обговорювалися проблеми реформування. В “Дзеркалі тижня”, а це шановане видання, описали всі перипетії з моїм конкурсом і відстороненням, і це теж минулого тижня публікація. У лісі, і я це казав у своєму інтерв’ю, накопичився, як на мене, критичний рівень проблем. Колись лісове господарство, і це був досить довгий період, було таким собі острівцем стабільності. І керівництво Міністерства, потім Комітету, згодом Агентства попередніх років боялося зважитися на реформу, щоби не розвалити цю ще відносно стабільну галузь на тлі інших уже розвалених. Але в останні роки проблеми, що накопичувалися, яскраво проступили і почали зростати. Всюди. Конфлікти з екологами. Конфлікти з громадами. Конфлікти з деревообробниками. Проблеми всихання лісу – вже не тільки карпатських смерічників, про які говорять 10-15 років. А вони все одно не вирішуються. Уже гинуть і сосняки у Поліссі. При цьому при нинішньому бардаку у керівництві навіть ті втримані такими зусиллями стрімко все почало розвалюватися”.

За словами Олійника, суттєві проблеми в галузі почалися, коли крісло головного лісівника країни стало предметом політичних торгів.

“І зараз, а я це казав у своєму виступі на Світовому Банку, мені так виглядає, що дехто пропонує свої послуги у політичній сфері – на наступних виборах. Кожен лісник і його родина – їхні голоси. І це дуже загрозливе явище, бо політичні пріоритети вони дуже мінливі, а ліс – це ресурс всього народу на багато поколінь уперед. Смереки партійності не мають. Лісове господарство має бути стійким, не піддаватися впливам не тільки посухи, а й політики. Ліс повинен бути доглянутим, а ті люди, які там працюють, повинні знати: якщо вони виконують свої функції чесно і професійно, то це гарантує їх від якихось політичних коливань, звільнень, переслідувань і таке інше”.

Нинішню ситуацію в галузі Олійник вважає близькою до катастрофи.

“Пройшов рік боротьби з відомством, у якому я працював дуже довго, а це дає змогу глянути на все зі сторони. І  дивлюся на керівників лісгоспів сьогоднішніх і згадую вірші з зовсім іншої епохи: “Б’ють барабани – ідуть барани. На барабанах шкіра баранів”. Не про реформу це. А про те, які іноді ставляться завдання і хто потім за це буде відповідати. В тій частині, яка за межами закону”.

Роман Олійник запевняє, що пережив майже два місяці висновжливої судової тяганини й неприємних історій з “активістами за викликом” не заради крісла й посади.

“Я віддаю собі в цьому звіт. В мене немає якоїсь садо-мазо схильності. Для мене важливо відстояти принципи. Вважаю, що це було нечесно і незаконно. Вірю, що можу себе відстояти. Що в мене досить аргументів, сил, моральних підстав для того, щоби все це не терпіти. Я не приріс до своєї посади, не приріс зовсім до якогось там керівного крісла. Мені важливо показати друзям, дітям, що я з тих, хто може відстояти себе, а відповідно, і відстоювати їх. Що я не якась така субстанція, яку розтоптали, розмазали і, повитиравши ноги, пішли далі”.

 

Джерело

(Visited 249 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9361

Прикарпатського депутата упіймали на рекордному хабарі 10:48 13 коментарів

Прикарпатського депутата упіймали на рекордному хабарі Прокуратура Івано-Франківської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 4 ст. 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»)...

Комітет Ради схвалив зняття недоторканності з "опоблоківця" Дунаєва 05:45

Регламентний комітет Верховної Ради підтримав клопотання Генпрокуратури про зняття недоторканності з нардепа від "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва і направив це питання на розгляд парламенту. Про це повідомив журналістам у середу...

Дволикий Янус: однією рукою прикарпатський нардеп Шевченко пише закон, який заборонятиме московитську ідеологію, а іншою рахує гроші від спільного бізнесу з російським доктором Бубновським 20:43 7 коментарів

Днями скандальновідомий прикарпатський нардеп Олександр Шевченко зареєстрував у Верховній раді законопроект про визнання ідеології "Русского міра" як фашистської і людиноненависницької та заборону її в Україні. Після цього його прес-служба запустила...

Колишня та теперішня фірма франківця позмагалися за 4-мільйонне замовлення 22:06

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради 24 вересня уклав контракт з ТОВ «Шобелі Україна» на капітальний ремонт міжбудинкового проїзду за 3,9 млн грн. Про це стало відомо з системи...

Франківська «Свобода» схаменулась: скандального чиновника Тараса Рибака так і не призначили на «хлібну» посаду? 20:36

Після нещодавньої публікації нашого нашим сайтом статті Хто може стати новим «смотрящим» за Івано-Франківськом від львіського кримінального авторитета «Пупса»?, до редакції звернулося декілька місцевих підприємців, які займаються будівельним бізнесом, і...

Створена через тиждень після оголошення тендеру фірма отримала підряд на 4 мільйони в Івано-Франківську 18:51 1 коментар

Створена через тиждень після оголошення тендеру фірма отримала підряд на 4 мільйони. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro, пишуть Наші гроші. Ремонтні роботи відбуватимуться на вулиці Вовчинецькій...

Фірма нардепа Шевченка відремонтує 15 кілометрів за 185 мільйонів гривень 12:26

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області визначила підрядника поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш (на ділянці км 52+264 – км 67+776). У тендері взяли участь...

Колишнього міністра-регіонала затримали в Москві, - росЗМІ 08:24 5 коментарів

За даними журналістів, колишнього міністра транспорту і зв'язку часів президентства Віктора Ющенка, екс-депутата від Партії регіонів Миколу Рудьковського затримували у Москві Про це повідомляє агентство "Москва" з посиланням на власні...

Відомий блогер дослідив як прикарпатський нардеп Шевченко, разом із "смотрящим" Анатолієм Матвієнком, доять державний бюджет на завищених у декілька разів цінах по ремонту доріг на Франківщині 15:01 5 коментарів

24 сентября премьер-министр Владимир Гройсман опубликовал в фейсбуке пост про ремонт дорог в Косовском районе Иввано-Франковской области. Он цитировал местного жителя, который с восторгом описывал новую дорогу в селе Старые...

Франківські комунальники уклали договір з фірмою, власника якої підозрюють у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах 08:02 1 коментар

Івано-франківське комунальне підприємство “Теплокомуненерго” за результатами тендеру нещодавно уклало угоду з львівською фірмою “ЗІО-Спорт” на постачання 120 тонн технічної солі. Під час аукціону львів’яни запропонували ціну всього на 100 гривень...

Головний лікар приховав від нас гроші, які нам належать, – лікарі Івано-Франківської ОДКЛ відстоюють право на індексацію зарплат (фоторепортаж) 20:35 1 коментар

Лікарі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні прийшли в Управління Держпраці шукати справедливості – з 2015 року їм не нараховують індексацію заробітної плати. Понад два десятки медиків підписалися під колективною заявою....

Новостворена після оголошення тендеру фірма, збрехавши в документах, отримала підряд на 4 мільйони у Франківську 18:51 3 коментарі

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради в результаті відкритих торгів підписав договір з ТОВ «Карпатновобуд» на ремонт міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. Сума договору становить 4,32 млн грн, про...

Вилучають документи, починаючи з 2011 року: в офісі обласної Служби автомобільних доріг триває обшук 15:17 5 коментарів

В межах розслідування правоохоронці виявили списання державних коштів зі Служби автомобільних доріг у 15 областях України, за попередніми даними сума збитків державі складає понад 224 мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба столичної...

Вища рада правосуддя звільнила франківського суддю, якого упіймали під час отримання хабара 21:07 5 коментарів

Вища рада правосуддя 25 вересня ухвалила звільнити у відставку суддю господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булку. Як йдеться у повідомленні Вищої ради правосуддя, Володимира Булку звільнили  з посади "за загальними обставинами"....

Прикарпатський нардеп Шкварилюк взяв компенсацію за житло при тому, що його дружина купила квартиру в Києві 20:56 8 коментарів

Прикарпатський нардеп Володимир Шкварилюк скористався компенсацією за оренду житла чи готельного номеру у Києві. Сума компенсації у серпні склала майже 20 тис. гривень, про це пише Чесно. Громадська організація відзначає,...

На Прикарпатті почали судити податківця-хабарника, який вимагав 200 тисяч гривень неправомірної вигоди 11:13 1 коментар

На розгляд до Коломийського міськрайонного суду з прокуратури Чернівецької області надійшов обвинувальний акт про вчинення кримінального правопорушення передбаченого частини третьої статті 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України....

На Прикарпатті засудили чоловіка, який намагався дати хабара офіцеру поліції 10:57 1 коментар

Днями, Коломийський міськрайонний суд розглянув кримінальне провадження про надання неправомірної вигоди службовій особі і призначив покарання винуватій особі Г. за частиною першою ст. 369 Кримінального кодексу України, у вигляді штрафу...

Антимонопольний комітет виявив змову під час тендеру, який оголосило франківське комунальне підприємство 10:29

За результатами розгляду звернень Івано-Франківської місцевої прокуратури, Управління захисту економіки в Івано-Франківській області ДЗЕ Нацполіції України та проведеного Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ дослідження, адміністративною колегією відділення 19 вересня 2018...

Нардепи хочуть почути від Порошенка, чи має він бізнес у Росії 08:24 3 коментарі

Кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо низки питань зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії. Відповідний лист-звернення оприлюднив 24...

У міському перинатальному центрі збираються витрати на ремонт радянського дивану у десятки разів більше коштів, а ніж він власне коштує 22:06 8 коментарів

У міському перинатальному центрі збираються витрати на ремонт радянського дивану у десятки разів більше коштів, а ніж він власне коштує Про це повідомляє франківська громадська активістка, волонтерка, журналістка Наталія Сербин. Йдеться про...
  • ріел ІФ виринаюча