Виправити не можна — залишити: Міська влада не планує розширювати міст на “Пасічну”

В Івано-Франківську відбулось чергове засідання громадської ради з контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг у місті. Єдиним питанням, яке обговорювали на ньому, було будівництво нового моста через річку Бистрицю Солотвинську в напрямку мікрорайону «Пасічна».
Результат пошуку зображень за запитом "будівництво мосту на пасічну"

Члени ради та учасники засідання закликали міську владу розширити міст до чотирьох смуг замість нинішніх двох та покращити транспортні розв’язки на вулицях Хіміків і  Надрічній. Перший заступник міського голови Микола Вітенко повідомив, що проект уже в стані реалізації, і збільшення кількості смуг з двох до чотирьох призведе до подорожчання мостового переходу вдвоє. Стосовно транспортних розв’язок, то наразі їх не можна змінити, адже спеціалісти ще працюють над їх проектуванням, пише газета Галичина.

Члени громадської ради писали листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови облдержадміністрації Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу будівництва моста та недоліків його проекту. Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції моста зауважень немає, але дивує ширина його проїзної частини. Тому члени ради пропонують збільшити її до 14 метрів. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. «Нині XXI століття, кількість транспорту збільшилася у десятки разів, а ми закладаємо міст з однією смугою в один бік. Ще одне: старий міст має потребу в капітальному ремонті, і його доведеться тоді закривати. От уявіть собі, його закрили і весь транспорт пустили по двосмуговому мосту. У нас вже зараз транспортний колапс. Минулого четверга від Піонерського парку за межі міста я виїжджав більш як годину», — заявив голова громадської ради Михайло Панчишин. За його словами, пропозиції щодо вдосконалення проекту моста надсилались у різні інстанції, але відповідної реакції немає. «На прийомі О. Гончарук повністю погодився з нашими пропозиціями. Міст за таким проектом можна будувати для Рожнятова, але не для обласного центру», — зауважив М. Панчишин. Член громадської ради ігор Латинський зазначив, що існуючий міст побудували в 1971 році, і в той час проектанти домоглися, щоб його розширили до чотирьох смуг. При цьому кількість транспорту з того часу зросла в рази. Крім того, на думку і. Латинського, дивує, чому обрали таку трасу для проходження моста — під кутом до вулиці Набережної. Це спричинило збільшення довжини моста на 20%, а в підсумку — і до подорожчання проекту. За словами і. Латинського, логічним було будувати міст перпендикулярно до вулиці Набережної з будівництвом розв’язки в районі вулиці Церковної. Однак перед початком реалізації проекту земельні ділянки, потрібні для будівництва транспортної розв’язки, було передано в оренду під забудову.

На засіданні виступив і перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Любомир Семанів. Він пояснив, що новозбудований міст виконуватиме функцію розвантаження міста від легкового транспорту. «Якщо говорити на перспективу, то варто було би робити чотирисмуговий міст. Але я тут не бачу проблеми, у майбутньому буде можливість добудувати ще дві смуги», — повідомив Семанів.

За словами Михайла Панчишина, крім ширини моста, громадськість стурбована і транспортною розв’язкою, яку планують на з’їзді з моста на вулицю Надрічну. «Запропонована розв’язка просто неможлива: при виїзді з «Пасічної» рухатись до старого моста (500 зайвих метрів) та їхати вулицями Княгинин, Церковною. У той час на 16-метровій дорозі від «Позитрону» в бік Набережної ім. Стефаника планують запровадити лише однобічний рух, що нелогічно. Ми пропонуємо прямо при з’їзді з моста встановити кільце і розвернути дуги в протилежний бік», — каже М. Панчишин.

Уже згодом на засідання прийшов перший заступник міського голови Микола Вітенко. Він підтвердив, що новий міст буде двосмуговим. За його словами, влада врахувала майбутнє перспективне будівництво в мікрорайоні «Пасічна» і потужностей цього моста має вистачити. До того ж, на думку Вітенка, недоцільно будувати чотирисмуговий міст, якщо вулиця Хіміків має лише дві смуги. Стосовно транспортної розв’язки на вул. Надрічній, то проектуванням займається київський інститут, тому наразі немає що змінювати, оскільки процес не завершився.

Члени громадської ради також порушили питання необхідності ремонту нинішнього моста. Вони поцікавились у Миколи Вітенка, яким чином новозбудований двосмуговий міст зможе перекрити потужності старого чотирисмугового на час ремонту? Відповідь посадовця шокувала присутніх: «Коли виникне питання, тоді будемо розглядати». М. Вітенко зазначив, що міська влада замовила послуги спеціалізованої організації, яка вивчить технічний стан моста і надасть свої пропозиції. Однак ремонт старого моста почнеться не раніше, ніж збудують новий.

Проблеми з будівництвом нового моста певною мірою викликані непродуманою забудовою мікрорайону «Пасічна». Ширину вулиць і трасу проходження мостового переходу потрібно було врахувати в генплані міста. Вже тепер зрозуміло, що цього не зробили. Натомість міська влада пішла шляхом прийняття десятків детальних планів територій, які дозволили точкову забудову мікрорайонів міста. У підсумку транспортні, екологічні та інфраструктурні проблеми лише наростатимуть.

Микола Вітенко, перший заступник міського голови Івано-Франківська:

— Міст на чотири смуги руху — це вдвічі дорожчий проект. Відбувся тендер, зекономили істотно кошти, але, крім того, ще потрібно побудувати транспортні розв’язки на Надрічній та Хіміків. Бюджет міста, м’яко кажучи, не безмежний. 200 мільйонів разом з розв’язками — це не є малі гроші для бюджету міста. Перед тим як будувати, ми говорили і з народними депутатами, і з облдержадміністрацією і не було підтримки. Об’єктивно ми розуміємо, що вулиця Хіміків має дві смуги і її не можна розширити до чотирьох. Міст на «Пасічну», який будується, — це локально міський міст. Це не є якась об’їзна для транзитного транспорту. Це міст, який повинен покращити сполучення «Пасічної» з іншими мікрорайонами Івано-Франківська. Після його будівництва, звичайно, ми перейдемо до питання ремонту існуючого моста. Капітально ремонтувати цей міст цього року ніхто не планує. Для цього потрібно відремонтувати основу, це величезні роботи. Поки немає нового моста, перекрити єдине сполучення недоцільно. Потрібно почекати два роки і після цього нормально ремонтувати міст на «Пасічну».

Михайло Круцик, експерт з будівництва мостів, учасник будівництва існуючого моста на «Пасічну»:

— Я закінчив «Львівську політехніку» і працював на дорогах від 1957 до 2015 року. Вважаю, що велике діло зробила міська рада, що будують цей міст. Вони не будують чотири смуги, бо не мають грошей, і тому його роблять так. Давайте не будемо їм заважати, а поряд хай нині проектують «другу смугу», цей міст має потрібні габарити. Будемо сваритися з міською радою, між собою, а толку з того нема.

(Visited 458 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Владі злодіїв та невігласів головне роздерибанити бюджетні кошти і звісно попіаритись. А користь для міста виходить на третій план.

  Гість,

  Крім того що будується нікчемна пародія на міст за величезні кошти так ще й буде зруйнована дамба і зіпсута вул. Надрічна.

  Гість,

  Де ж були оті члени громадської ради, коли розроблявся та затверджувався проект нового мосту? Спали? А тепер, коли вже йде будівництво, вони пхають своїх 5 копійок.

  Ігор,

  Проектувати, говорили, тішили, а на справді ніякого добра з будівництвом моста для міста не буде.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8190

Голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк: «Наша основна функція – це правосуддя» 08:31

15 грудня в Україні відзначають День працівників суду. Про те, які справи найчастіше розглядає міський суд, які виникають труднощі у роботі та про різні цікаві аспекти читачам Правда.іф розповідає голова...

Відчути душу міста: як Франківськ став домом для ірландця Джона Стокса (фоторепортаж) 00:15

Сивого завжди усміхненого бороданя з гавайською гітаркою в руках нерідко зустрічають поблизу Ратуші. Чоловік співає власних пісень, грається з дітьми та не проти познайомитися. Це Джон Стокс – 59-річний мрійник...

Зіркові ведучі телеканалу 1+1 завітали до яремчанського музею (фотофакт) 23:21

До Яремче завітали ведучі телеканалу 1+1. Гості відвідали музей Карпати в мініатюрі, про який у січні вийде сюжет. Про це повідомляють у соціальній мережі Фейсбук: Наші зіркові гості зі Сніданку з...

Kozak System та прикарпатські "Едельвейси" презентували пісню до Дня Сухопутних військ України (відео) 22:44 1 коментар

Відомий уркаїнський гурт Kozak System та 10 гірсько-штурмова бригада "Едельвейси" презентували новий кліп до Дня Сухопутних військ України. "Щоб встояти і перемогти потрібно багато чого. Але є дві речі, без...

Як у Станиславові покарали підприємця за підвищення ціни 21:47 1 коментар

У сучасному Івано-Франківську ціни зростають на все, однак навряд чи хтось міг би уявити, щоб якогось підприємця покарали за завищені ціни. А в судовій хроніці нашого міста є такий випадок....

Краса вечірнього міста: як у Рогатині готуються до новорічно-різдвяних свят (фоторепортаж) 21:18

В мережі опублікували світлини, як у Рогатині прикрашають вулиці міста святковою ілюмінацією: Краса вечірнього міста. В очікуванні свят Рогатин оновлюється, – йдеться в описі до світлин.  Джерело

Влогер розповів, як у Франківську його ігнорували через російську мову (відеофакт) 20:56 4 коментарі

Столичний влогер Іван Проценко розповів у відео на своєму Youtube-каналі, як жителі Івано-Франківська реагують на російську мову. Чоловік, що здебільшого знімає відео саме на політичні теми, проводив в Івано-Франківську опитування, питався...

Збитки на свято Андрея в Коломийському районі підводу витягли на дах зупинки (фотофакт) 20:07 1 коментар

Сьогодні українці відзначають свято Андрея. Як прийнято в цей день парубки роблять збитки. Курйозним фото поділилися у соціальній мережі Фейсбук – в селіГоди-Добровідка, що на Коломийщині фіру затягнули на дах...

Міністр внутрішніх справ вручив прикарпатському генералу "Нагородну зброю" (фотофакт) 20:03 3 коментарі

Міністр внутрішніх справ вручив прикарпатському генералу "Нагородну зброю" Про це на своїй сторінці повідомив прикарпатський патрульний і ветеран АТО Андрiй Тiрон "Пишаюсь що ми знайомі та служили разом: генерал-лейтенант Балан...

У Франківську для дітей-пільговиків влаштують свято у «Чубі-бумі» та віртуальному світі 19:53

Вчора, 12 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Під час нього обговорили питання про проведення службою у справах дітей в місті заходів з нагоди Дня Святого Миколая та різдвяно-новорічних...

На Коломийщині невідомі познущалися над собакою: прив’язали дротом до дерева (фотофакт) 19:27

У селі Корнич Коломийського району невідомі прив’язали до дерева собаку. Про це у соцмережі написала Леся Іваничук. Жінка повідомляє, що собака прив’язана дротом до дерева і нікого до себе не підпускає....

Згадати все: сім років тому Глава УГКЦ проголосив Івано-Франківську Митрополію (фоторепортаж) 19:15

Сім років тому – 13 грудня 2011 р. Б. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні Єпископату УГКЦ у катедральному Соборі Воскресіння  Христового в Івано-Франківську очолив Божественну Літургію з...

Франківські студенти передадуть 5 тисяч гривень на лікування онкохворої Марічки Троян-Мосорі з Рогатина (фотофакт) 18:51

11 грудня у Прикарпатському національному університеті відбулася благодійна акція "Творимо добро своїми руками". Захід проходить вже п’ятий рік поспіль. "Обов’язок кожного із нас – допомогти тому, хто потребує допомоги, особливо...

На центральній площі Івано-Франківська відбулося урочисте відкриття головної ялинки (фоторепортаж) 18:19 3 коментарі

Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську на Вічевому Майдані засяяла Центральна Новорічна ялинка. Встановлювати її почали ще 3 грудня. Як повідомляв раніше міський голова Руслан Марцінків, ялинка матиме зовсім іншу 3D-графіку...

Як франківчанка творить казку з пряників (фото) 18:12

Думаєте жінки у декреті не заробляють? Команда OGOGO! поспілкувалась із 24-річною Тетяною Вінтонюк, яка поєднує материнство та виготовлення солодощів. Особливою популярністю користуються пряники кондитерки на дому.   -Як почали готувати солодощі...

В Косівському районі упіймали неповнолітніх «гопників», які нищили техніку, котра займалася ремонтом доріг (фотофакт) 16:23

Зловмисників, які закидали камінням техніку дорожньої компанії «ПБС» знайдено. Ними виявились неповнолітні. Три місцевих хлопці серед ночі шукали собі пригод. У пошуках нам допомогли працівники поліції Косівського району. Так як...

У небі Галичини: якою була авіація Галицької армії (фоторепортаж) 16:02 1 коментар

Першого грудня 2018-го виповнилось 100 років з часу утворення авіації Галицької армії. Формування цього роду військ відбувалось майже на порожньому місці, до того ж, за умов війни проти поляків, які...

Популярний український ведучий показав сімейну ідилію з сином і дружиною (фото) 14:05 1 коментар

"Вмовити головного Ревізора країни на родинну зйомку майже нереально", - заявила дружина Миколи Тищенка Алла та все-таки вмовила коханого на фотосет. Разом зі своїм м’язистим чоловіком молода білявка попозувала у...

Більшість франківських депутатів вчасно звітують за роботу та зустрічаються з виборцями, – експерт 12:26

12 грудня представники ГО “Центр Політичних Студій” презентували результати моніторингу здійснення прийому виборців та звітуванню перед виборцями депутатів Івано-Франківської міської ради.   Керівник проекту в Івано-Франківську Михайло Джогола розповів, що...

У прикарпатському містечку, лісовоз втікаючи від поліції, протаранив службове авто патрульних (фото+відео) 11:13 2 коментарі

Позавчора в місті Снятин сталося ДТП за участі вантажного автомобіля, який перевозив лісову продукцію та патрульними Кіцманського відділення поліції. “Щодо даної ситуації ми звернулися за роз’ясненнями до начальника Снятинського відділення...
 • ріел ІФ виринаюча