Виправити не можна — залишити: Міська влада не планує розширювати міст на “Пасічну”

В Івано-Франківську відбулось чергове засідання громадської ради з контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг у місті. Єдиним питанням, яке обговорювали на ньому, було будівництво нового моста через річку Бистрицю Солотвинську в напрямку мікрорайону «Пасічна».
Результат пошуку зображень за запитом "будівництво мосту на пасічну"

Члени ради та учасники засідання закликали міську владу розширити міст до чотирьох смуг замість нинішніх двох та покращити транспортні розв’язки на вулицях Хіміків і  Надрічній. Перший заступник міського голови Микола Вітенко повідомив, що проект уже в стані реалізації, і збільшення кількості смуг з двох до чотирьох призведе до подорожчання мостового переходу вдвоє. Стосовно транспортних розв’язок, то наразі їх не можна змінити, адже спеціалісти ще працюють над їх проектуванням, пише газета Галичина.

Члени громадської ради писали листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови облдержадміністрації Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу будівництва моста та недоліків його проекту. Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції моста зауважень немає, але дивує ширина його проїзної частини. Тому члени ради пропонують збільшити її до 14 метрів. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. «Нині XXI століття, кількість транспорту збільшилася у десятки разів, а ми закладаємо міст з однією смугою в один бік. Ще одне: старий міст має потребу в капітальному ремонті, і його доведеться тоді закривати. От уявіть собі, його закрили і весь транспорт пустили по двосмуговому мосту. У нас вже зараз транспортний колапс. Минулого четверга від Піонерського парку за межі міста я виїжджав більш як годину», — заявив голова громадської ради Михайло Панчишин. За його словами, пропозиції щодо вдосконалення проекту моста надсилались у різні інстанції, але відповідної реакції немає. «На прийомі О. Гончарук повністю погодився з нашими пропозиціями. Міст за таким проектом можна будувати для Рожнятова, але не для обласного центру», — зауважив М. Панчишин. Член громадської ради ігор Латинський зазначив, що існуючий міст побудували в 1971 році, і в той час проектанти домоглися, щоб його розширили до чотирьох смуг. При цьому кількість транспорту з того часу зросла в рази. Крім того, на думку і. Латинського, дивує, чому обрали таку трасу для проходження моста — під кутом до вулиці Набережної. Це спричинило збільшення довжини моста на 20%, а в підсумку — і до подорожчання проекту. За словами і. Латинського, логічним було будувати міст перпендикулярно до вулиці Набережної з будівництвом розв’язки в районі вулиці Церковної. Однак перед початком реалізації проекту земельні ділянки, потрібні для будівництва транспортної розв’язки, було передано в оренду під забудову.

На засіданні виступив і перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Любомир Семанів. Він пояснив, що новозбудований міст виконуватиме функцію розвантаження міста від легкового транспорту. «Якщо говорити на перспективу, то варто було би робити чотирисмуговий міст. Але я тут не бачу проблеми, у майбутньому буде можливість добудувати ще дві смуги», — повідомив Семанів.

За словами Михайла Панчишина, крім ширини моста, громадськість стурбована і транспортною розв’язкою, яку планують на з’їзді з моста на вулицю Надрічну. «Запропонована розв’язка просто неможлива: при виїзді з «Пасічної» рухатись до старого моста (500 зайвих метрів) та їхати вулицями Княгинин, Церковною. У той час на 16-метровій дорозі від «Позитрону» в бік Набережної ім. Стефаника планують запровадити лише однобічний рух, що нелогічно. Ми пропонуємо прямо при з’їзді з моста встановити кільце і розвернути дуги в протилежний бік», — каже М. Панчишин.

Уже згодом на засідання прийшов перший заступник міського голови Микола Вітенко. Він підтвердив, що новий міст буде двосмуговим. За його словами, влада врахувала майбутнє перспективне будівництво в мікрорайоні «Пасічна» і потужностей цього моста має вистачити. До того ж, на думку Вітенка, недоцільно будувати чотирисмуговий міст, якщо вулиця Хіміків має лише дві смуги. Стосовно транспортної розв’язки на вул. Надрічній, то проектуванням займається київський інститут, тому наразі немає що змінювати, оскільки процес не завершився.

Члени громадської ради також порушили питання необхідності ремонту нинішнього моста. Вони поцікавились у Миколи Вітенка, яким чином новозбудований двосмуговий міст зможе перекрити потужності старого чотирисмугового на час ремонту? Відповідь посадовця шокувала присутніх: «Коли виникне питання, тоді будемо розглядати». М. Вітенко зазначив, що міська влада замовила послуги спеціалізованої організації, яка вивчить технічний стан моста і надасть свої пропозиції. Однак ремонт старого моста почнеться не раніше, ніж збудують новий.

Проблеми з будівництвом нового моста певною мірою викликані непродуманою забудовою мікрорайону «Пасічна». Ширину вулиць і трасу проходження мостового переходу потрібно було врахувати в генплані міста. Вже тепер зрозуміло, що цього не зробили. Натомість міська влада пішла шляхом прийняття десятків детальних планів територій, які дозволили точкову забудову мікрорайонів міста. У підсумку транспортні, екологічні та інфраструктурні проблеми лише наростатимуть.

Микола Вітенко, перший заступник міського голови Івано-Франківська:

— Міст на чотири смуги руху — це вдвічі дорожчий проект. Відбувся тендер, зекономили істотно кошти, але, крім того, ще потрібно побудувати транспортні розв’язки на Надрічній та Хіміків. Бюджет міста, м’яко кажучи, не безмежний. 200 мільйонів разом з розв’язками — це не є малі гроші для бюджету міста. Перед тим як будувати, ми говорили і з народними депутатами, і з облдержадміністрацією і не було підтримки. Об’єктивно ми розуміємо, що вулиця Хіміків має дві смуги і її не можна розширити до чотирьох. Міст на «Пасічну», який будується, — це локально міський міст. Це не є якась об’їзна для транзитного транспорту. Це міст, який повинен покращити сполучення «Пасічної» з іншими мікрорайонами Івано-Франківська. Після його будівництва, звичайно, ми перейдемо до питання ремонту існуючого моста. Капітально ремонтувати цей міст цього року ніхто не планує. Для цього потрібно відремонтувати основу, це величезні роботи. Поки немає нового моста, перекрити єдине сполучення недоцільно. Потрібно почекати два роки і після цього нормально ремонтувати міст на «Пасічну».

Михайло Круцик, експерт з будівництва мостів, учасник будівництва існуючого моста на «Пасічну»:

— Я закінчив «Львівську політехніку» і працював на дорогах від 1957 до 2015 року. Вважаю, що велике діло зробила міська рада, що будують цей міст. Вони не будують чотири смуги, бо не мають грошей, і тому його роблять так. Давайте не будемо їм заважати, а поряд хай нині проектують «другу смугу», цей міст має потрібні габарити. Будемо сваритися з міською радою, між собою, а толку з того нема.

(Visited 470 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Владі злодіїв та невігласів головне роздерибанити бюджетні кошти і звісно попіаритись. А користь для міста виходить на третій план.

  Гість,

  Крім того що будується нікчемна пародія на міст за величезні кошти так ще й буде зруйнована дамба і зіпсута вул. Надрічна.

  Гість,

  Де ж були оті члени громадської ради, коли розроблявся та затверджувався проект нового мосту? Спали? А тепер, коли вже йде будівництво, вони пхають своїх 5 копійок.

  Ігор,

  Проектувати, говорили, тішили, а на справді ніякого добра з будівництвом моста для міста не буде.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9005

загрузка...

В мережі з'явилось відео початку заворушень на франківській стометрівці, де побились неповнолітні представники "Нацдружин" і спортсмени-"тітушки" (фото+відео) 21:26

В мережі з'явилось відео початку заворушень на франківській стометрівці, де побились неповнолітні представники "Нацдружин" і спортсмени-"тітушки". Відомий франківський художник на блогер Ігор Роп'яник виклав у мережу фото та відео початку...

“Народ спам’ятайтеся”: франківський комік зняв відео на підтримку екології (відеофакт) 21:18

Франківський комік, відомий широкому загалу як Місько Батяр, зняв іронічне відео посеред забрудненого сміттям поля. Короткий ролик, у якому чоловік із сарказмом звинувачує у всьому представників влади, він розмістив на своїй сторінці...

Івано-Франківськ хоче залучити державні кошти для ремонту вулиці Автоливмашівської 19:53

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення «Про співфінансування з міського бюджету інвестиційних проектів». У міському бюджеті планують передбачити 15,63 млн. гривень для здійснення співфінансування інвестиційного проекту, який при відборі...

У Франківську, під час сутичок із "Нацдружинами" Авакова, постраждав журналіст 19:44 2 коментарі

В центрі Івано-Франківська група осіб порушила громадський порядок під час масового заходу. Це сталось сьогодні, 19 березня, напередодні зустрічі громадян з Президентом України, який з робочим візитом перебуває на Прикарпатті....

Так звані "нацжони" Авакова влаштували у Франківську сутички із охороною Президента (фото+відео) 19:36 7 коментарів

Під час мітингу на Вічевий майдан прийшли активісти Національного корпусу з протестом проти Свинарчуків та Порошенка. Однак на підході до Вічевого майдану їх зустріли організовані колони силовиків і чоловіків спортивної статури,...

Станиславівські оголошення: юні злочинці старого міста 19:27

Якщо злочини дорослих викликають обурення, то кримінальні вчинки дітей спричиняють шок. Сто років тому в Станиславові юні злочинці радше не були рідкістю. Що найсумніше, тодішнє правосуддя практично не робило різниці...

Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (фото+відео) 18:12

Усі казали, що її маленька хатка з двох кімнаток була схожа на барвисту, казкову скриньку. Там завжди пахло квітами і різними лікарськими рослинами. Відусіль на вас дивилися ікони вбрані у...

Дружина відомого франківця Юрія Горбунова вийшла в світ в оригінальному вбранні (фотофакт) 17:09

Телеведуча відвідала презентацію першої весільної колекції дизайнера Андре Тана Відома українська телеведуча Катя Осадча давно завоювала звання однієї з найбільш стильно одягнених українських знаменитостей, доводячи це кожним новим виходом у...

У Франківську змагатимуться кіберфутболісти 16:23

Франківців запрошують взяти участь у турнірі з FIFA 19 та позмагатись за цінні призи від Фан-клубу МФК «Прикарпаття» та консольного клубу «Геймер». Для участі треба зареєструватись за посиланням http://tinyurl.com/y4q7svpo та...

В Івано-Франківську помер відомий винахідник різноманітної зброї академік Валерій Арциховський (фото) 16:12 1 коментар

У вівторок, 19 березня, о п’ятій ранку в лікарні помер академік Української академії наук Валерій Арциховський. Про це «Репортеру» повідомили його близькі. Протягом двох тижнів Валерій Арциховський перебував на інтенсивній...

У прикарпатському містечку неповнолітній школяр "замінував" місцеву школу (фотофакт) 16:05

Сьогодні, 19 березня, о 10 годині 37 хвилин до Галицького відділення поліції надійшло повідомлення від диспетчера ДСНС, що до них зателефонував учень 7-го класу і сказав, що Бурштинську школу №3...

На Прикарпатті знову вирубують дерева (фоторепортаж) 15:44

На Прикарпатті люди масово вирубують ліси. Тонни дерев вантажать і вивозять у невідомому напрямку, інформує WestNews. “Знову мисливці за дубами. Це Надвірнянщина, село Тисменичани. Люди знову виявили вирубані дерева”, – йдеться...

Вся в білому: Меланія Трамп вразила образом у церкві (фото) 15:38 1 коментар

Дружина президента США відвідала службу в церкві. Пише Сегодня. Для виходу в світ перша леді США вибрала total white look. Елегантна Меланія віддала перевагу двобортній сукні-піджаку з великими білими ґудзиками,...

Останні приготування: МФК “Прикарпаття” звершує підготовку у рідному місті (фоторепортаж) 15:12

Днями делегація івано-франківського “Прикарпаття” повернулася з Туреччини, де відбувся завершальний двотижневий навчально-тренувальний збір, інформує WestNews. Отримавши два дні вихідних, з понеділка підопічні Володимира Ковалюка продовжили підготовку до старту весняної частини сезону 2018/19. Цього тижня...

Мер та голови сусідніх сіл радилися, як утворювати Франківську ОТГ (фоторепортаж) 13:41

18 березня у міському виконавчому комітеті відбулася перша суттєва нараду з представниками сіл, з якими Івано-Франківськ на шляху до об’єднання в ОТГ. З Колодіївкою, Узином, Добровлянами, Підлужжям вже підписані угоди...

Рибою об підлогу: як у франківському супермаркеті поводяться з продуктами (відеофакт) 13:11

17 березня на сторінці Frankivskgram у соцмережі опублікували відео, на котрому співробітниця одного із франківських супермаркетів дивним чином “чистить рибу”. На відео, знятому очевидцем, помітно, як жінка кидає рибою об...

У Франківську затримали водія-порушника з підробленими документами (фотофакт) 12:57 1 коментар

Мешканці вулиці Південний Бульвар у ніч на 18 березня звернулися до поліціянтів через чоловіка, який в автівці увімкнув гучно музику. На місці порушення патрульні виявили у водія підроблені документи. На місці...

Князі Київської Русі йдуть у президенти: смішні меми з новими кандидатами (фото) 12:35

У мережі з'явилися кумедні меми з відомими історичними діячами в ролі сучасних політиків. Причиною створення незвичайних агітаційних плакатів стало наближення виборів президента України, пише maximum.fm. Користувачам запропонували уявити, що було б...

Поблизу Франківська трапилась карколомна ДТП - один з автомобілів застряг поміж деревами. На місці працюють поліцейські та медики (фото) 12:32 1 коментар

Аварія на дорозі між Івано-Франківськом та Тисменицею сталася вранці 19 березня. Наразі відомо, що зіткнулися “Опель Вектра” та “БМВ”. Внаслідок ДТП автомобіль “БМВ” перекинувся на бік та застряг між деревами,...

Прикарпатець став чемпіоном України з армспорту (фоторепортаж) 12:26

З 15 по 17 березня в Одесі проходив XXVI Чемпіонат України з армспорту. Прикарпаття вперше брало участь в змаганнях такого масштабу, розповідає на своїй сторінці Марина Дидяк. “Варто відзначити, що...
 • ріел ІФ виринаюча