Втрачені мільйони: Війти проти голови ОДА

Два роки окремі громади Калущини, Рожнятівщини та Долинщини недораховуються у своїх бюджетах грошей, що мали б надходити від оренди землі, яку використовує ТОВ «Карпатнафтохім». Два роки сільські голови звертаються до орендарів, районних та обласної адміністрацій, прокуратури. Збитки ростуть, а крайнього немає досі. Бюрократичні «танці» довели сільських голів до межі, тому вони вимагають відставки голови ОДА та його команди.
Результат пошуку зображень за запитом "гончарук олег романович"

Вчасно не продовжені договори оренди землі стали причиною мільйонних збитків для сільських громад. Станом на 1 жовтня ц.р. кілька сіл на Калущині недорахувалися майже 1,7 млн. гривень. Йдеться про Кропивник, Мостище, Томашівці, Голинь, а також Верхнянську ОТГ. Ще мільйон гривень втратили Рожнятівська селищна рада та Брошнів-Осадська ОТГ. Крім того, грошей, очевидно, недорахувалися і в Долинському районі, де ТОВ «Карпатнафтохім» орендує дві земельні ділянки в Оболонської сільради та чотири – у Старомізунської. Орендну плату до бюджетів усіх цих населених пунктів товариство не перераховує з 2017 року, бо не має чинних договорів оренди. І хоча землю підприємство використовує з 2013-2014 років, з 2017-го вона опинилася в дещо дивному статусі,пише ГК.

«Земля поза межами населених пунктів, за чинним законодавством, є у розпорядженні обласної державної адміністрації, а гроші від її оренди надходять у місцеві бюджети, – коментує «Галицькому кореспонденту» сільський голова Кропивника Михайло Барнич. – Саме ОДА мала продовжити договори оренди землі, а не заводити нас у такі умови. Тим більше, що «Карпатнафтохім» начебто завчасно звертався з клопотанням щодо пролонгації договорів оренди. Кропивницька сільська рада сумарно вже втратила понад 348 тис. гривень. Ми не настільки багаті, щоб дарувати ці кошти, в селі безліч проблем, які потребують фінансових рішень. Тому ми вже тривалий час просимо вирішити питання, шлемо листи, їздимо на прийоми до обласної адміністрації, але ситуація не рухається з мертвої точки».

Сільські голови припускають, що бездіяльність ОДА в цій ситуації невипадкова. Може йтися і про корупційну змову. Адже поки орендодавець зволікає, орендар припиняє платити орендну плату за користування землею, замінюючи її більш зручним податком.

У «Карпатнафтохімі» будь-які звинувачення відкидають. Прес-служба підприємства повідомила, що всі дії щодо продовження договорів оренди землі були здійснені вчасно. Більше того, навіть нову нормативно-грошову оцінку земельних ділянок на території Верхнянської ОТГ підприємство розробило своїм коштом та подало відповідну документацію в ОДА.

«Увесь цей період товариство «Карпатнафтохім» вчасно сплачувало земельний податок і готове після прийняття і набуття чинності відповідного розпорядження ОДА платити замість нього орендну плату», – інформують на підприємстві. Та додають, що Калуська районна рада на одній із нещодавніх сесій прийняла кілька рішень про завершення нормативної документації з оцінки земельних ділянок, що розташовані за межами населених пунктів. Йшлося, зокрема, про землі за межами населених пунктів Верхнянської ОТГ, сіл Кропивник та Кадобна.

Документально підтверджено, що «Карпатнафтохім» дійсно ще в січні 2017 року звертався до керівництва ОДА з проханням на три роки продовжити дію договорів оренди земельних ділянок. Далі була кількамісячна мовчанка з боку ОДА, а потім – кілька рекомендаційних листів від управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

«Листи головного управління Держгеокадастру в області аж ніяк не є офіційними відповідями обласної державної адміністрації, адже управління не є ані структурним підрозділом ОДА, ані орендодавцем», – дивується Михайло Барнич. Тим не менше, у відповідях, які надходили на підприємство, йшлося про необхідність надання додаткових угод, витягів з технічної документації про нормативно-грошову оцінку, інформації про відсутність заборгованості по орендній платі тощо. Всі необхідні документи разом із супровідним листом були надіслані в ОДА ще наприкінці травня минулого року, але у відповідь – чергові відписки.

На неправомірну бездіяльність ОДА сільські голови Калущини в листопаді минулого року поскаржились у прокуратуру. Просили провести відповідну перевірку та вжити заходів прокурорського реагування, а також звернутися до суду із заявами щодо відшкодування завданих громадам збитків. Утім, в прокуратурі відповіли, що з жовтня 2014 року законодавством було «суттєво обмежено прокурорський нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами». Також перший заступник прокурора Івано-Франківської області Володимир Торованин відписав, що «у діях ТОВ «Карпатнафтохім» відсутній повний склад цивільного правопорушення, а саме протиправної поведінки та вини, що включає підстави для застосування такої міри відповідальності, як відшкодування збитків».

Сільські голови кажуть, що на колективну скаргу в обласну прокуратуру отримали банальну відписку. Всі звернення «Карпатнафтохіму» до ОДА вони називають імітацією дії, а не самою дією. Мовляв, сумлінний орендар, який бореться за продовження договорів оренди, міг би і до суду сходити, але натомість свідомо не робить цього.

Як результат, доведені до крайнощів три сільські голови Калущини днями оприлюднили звернення до народних депутатів від Прикарпаття Віктора Шевченка та Юрія Дерев’янка, в якому вони просять нардепів запропонувати прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману розглянути питання щодо відставки голови ОДА Олега Гончарука та його команди «через їхню некомпетентність, результатом якої є колосальні збитки, завдані громадам на місцях». А також – звернутися до СБУ щодо розслідування фактів корупційної змови чи навмисного, цілеспрямованого шкідництва франківськими посадовцями інтересам держави.

«Прикро констатувати, але майже вся вина за завдані збитки лягає на орган державної влади в особі Івано-Франківської обласної державної адміністрації як орендодавця і розпорядника землі за межами населених пунктів, і лише частково на ТзОВ «Карпатнафтохім» як орендаря. Проявивши незаконну бездіяльність, ігноруючи та грубо порушуючи норми чинного законодавства щодо пролонгації договорів оренди землі, підмінивши норми закону на наради та бюрократичну тяганину, орендодавець затягнув процедуру щодо узаконення права користування землею орендарем в особі ТзОВ «Карпатнафтохім». У той же час орендар, не бажаючи бути добросовісним землекористувачем, з моменту припинення дії договорів оренди землі припиняє платити орендну плату, замінивши її в рази меншим податком. Такі дії органу державної влади в особі обласної адміністрації можуть свідчити про повну некомпетентність чи дилетантство його керівництва та підпорядкованих структурних підрозділів у питаннях розпоряджання землею державної власності… Допускаємо також, що дії посадовців ОДА є цілеспрямованими і покликані завдати шкоди державі, посіяти недовіру до її інституцій, поставити під сумнів сам факт доцільності її існування тощо», – йдеться у зверненні до нардепів.

Упродовж кількох днів «ГК» намагався отримати офіційний коментар голови ОДА щодо цієї ситуації. Втім у прес-службі посадовця в результаті повідомили, що наразі не коментуватимуть цього питання. Відповіді від нардепів поки що також не надходило. Тож чим завершиться протистояння – покаже час.

Гроші, втрачені громадами, повернути буде непросто. Адже добровільно компенсувати недоотримані за два роки суми навіть у випадку, якщо договори оренди будуть підписані вже завтра, підприємство, звісно, не захоче. А аргументів на користь сільрад, які можна було б використати в суді, завдяки «майстерним» діям ОДА практично не залишилося. Сільські голови, проте, готові навіть судитися, бо не налаштовані просто так подарувати сотні тисяч гривень.

Тетяна КІНДЮХ

(Visited 477 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  ГОЛОВІ-неголові-потрібно призначити 7заступника по війтах а ще взяти собі радника -типа рега зварича –і пойдьот работа

  Гість,

  В нас кожен другий голова сільради та інші чиновники на місцях кандидати в зеки. Чесній і порядній людині без впливових покровителів з ними вирішити якесь питання, якусь проблему, добитися якоїсь справедливості, порядку – це марна трата часу, здоров’я, грошей. Вони стоять на боці тих, в кого блати, зв’язки і (або) великі гроші, в кого вовчий, гадючий і свинячий характер. Вони сплять і думають, що в кого забрати, кого як використати в своїх інтересах, як нашкодити реальним і можливим конкурентам. А якщо ви не можете себе захистити і не маєте впливових захисників, ви можете бути хоть ангелом з крилами, вас завжди будуть переслідувати і ставити палки в колеса, особливо, якщо комусь з вище згаданих чиновників або їх родичів сподобається Ваша хата, земля, інше майно і цінності.

  Гість,

  На початку незалежності (1991-1993 роки) частина колгоспних полів була поділена на земельні ділянки і роздана людям під городи (за це ставлю “+”), але справу до кінця не довели.
  Питання:
  Чому зразу не було закріплено за людьми право постійного користування ними (чому не присвоєно кадастрові номери, не виготовлені державні акти)?!
  Чому люди мусять місяцями-роками оббивати пороги бариг і корупціонерів, витрачати час і кошти?!
  Чому чесні і порядні люди повинні потерпати від корумпованих чиновників і лихих сусідів?!
  За все це повинна відповідати і теперішня влада і її “папєрєднікі”, починаючи від 1991 року.
  Ті, хто не допрацював ці закони і не закріпив належним чином право власності людей на земельні ділянки, повиннні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за геноцид проти народу України і за злочин проти безпеки і цілісності держави.

  Гість,

  А чому люди не відстоюють свої права?
  А от спекулянти на “Євробляхах” відстоюють особисті права і заважають іншим.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9770

загрузка...

Івано-Франківськ закупив безконтактні картки для проїзду в транспорті 23:24

КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради визначив постачальників безконтактних карток для проїзду у транспорті. Закупівлю розділили на два лоти, повідомляє  Галичина. Постачальником 30 тисяч безконтактних персоналізованих карток обране ТОВ «Перша фабрика...

Голова франківської апеляції Богдан Гриновецький: Судова реформа нічого не змінила в процедурі призначення суддів на посади, котра є доволі складною і тривалою 17:29

З головою Івано-Франківського апеляційного суду Богданом Гриновецьким та його заступником Віталієм Девляшевським було не так просто зустрітися через їхню постійну завантаженість. Ніби й зрозуміло, що коли люди обіймають такі поважні...

Прикарпатські громади отримали додаткове фінансування на свій розвиток 15:55

Прикарпатські ОТГ вже отримують перші надходження від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. Це стало можливим завдяки змінам до Бюджетного...

Через проведення другого туру виборів прикарпатські підрозділи міграційної служби змінять графік роботи 17:09

У зв’язку з проведенням другого туру виборів Президента України усі територіальні підрозділи міграційної служби Івано-Франківщини працюватимуть у регламентному режимі в суботу 20 квітня, а також з 7:00 до 20:00 у...

Франківців запрошують на службу у патрульну поліцію 13:11 1 коментар

Франківців запрошують стати патрульними і обіцяють зарплату від десяти тисяч 200 гривень. Обов’язки патрульного: • Патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку; • Швидке та ефективне реагування на...

Для Прикарпаття виділили 24 млн гривень на теплі вбиральні, – міністр освіти Лілія Гриневич 13:11

Сьогодні, 16 квітня, Івано-Франківськ з робочим візитом відвідала міністр освіти Лілія Гриневич, інформує WestNews. Зокрема, міністр розповіла про основні новинки у сфері освіти. Серед них новий указ про інституційний аудит....

Запуск нового комунального маршруту відкладають до Дня міста – не вистачає водіїв 11:41 2 коментарі

Про це йшлося у вівторок, 16 квітня, на щотижневій оперативній нараді в міського голови Руслана Марцінківа. Стало відомо, що запуск нового комунального маршруту №40, який анонсували на середину квітня, вирішили...

У Франківську знайшли порушення при видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами 14:27

Представники Державної регуляторної служби виявили порушення при видачі дозвільних документів на розміщення зовнішньої реклами. Перевірка додержання виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради вимог законодавства з питань видачі дозволів на розміщення зовнішньої...

Представники Івано-Франківської міськради взяли участь у форумі місцевого самоврядування (фоторепортаж) 11:23

Представники Івано-Франківської міської ради взяли участь у 5-му Європейському форумі місцевого самоврядування. Візит організовано Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» у співробітництві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального...

Бурштинська міська рада посіла 2-ге місце в рейтингу прозорості по Україні 17:11

Представники всеукраїнської Коаліції “Прозорі ради” презентували результати громадського контролю прозорості роботи Бурштинської міської ради. Про це повідомляє прес-служба “Антикорупційної платформи”. Серед 16-ти місцевих рад Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської та Чернігівської областей,...

Чотири смуги, велодоріжки та тролейбусна лінія: франківцям розповіли про з’єднання бульварів 12:46

Як раніше інформували ЗМІ, у Франківську втілюють проект по з’єднанню Північного і Південного бульварів. Днями Управління капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому оголосило тендер на будівничі роботи на ділянці від вулиці Бельведерської...

На Прикарпатті шукають претендента на вакантне високе чиновницьке крісло 22:41 7 коментарів

Переможцю конкурсу обіцяють 9690 гривень заробітної плати плюс надбавки. Розпорядження про оголошення конкурсу на посаду начальника управління з питань децентралізації та регіонального розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації підписав Олег Гончарук. Документи на участь...

Франківський ЦНАП не призупинятиме оформлення біометрики 14:12

Як раніше інформували ЗМІ, державне підприємство “Документ” припинить оформлювати видачу біометричних документів з 27 квітня до 2 травня. Проте Івано-Франківський ЦНАП продовжить працювати в штатному режимі. Про це повідомили на...

Пріоритетні напрямки діяльності обговорили очільники прикарпатських ОТГ 19:15 1 коментар

У середу в Інституті гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ відбулось чергове засідання членів правління Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. Участь в заході взяли заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський, директор ІФ...

Відразу дві випускниці прикарпатського національного університету стали суддями Вищого антикорупційного суду України 10:29

Прес-служба президента Президент Петро Порошенко призначив суддів Вищого антикорупційного суду України – і 38 суддів уже склали присягу. "Запуск" ВАСУ відбувся за участю президента Петра Порошенка. "Довгих 3 роки ми...

В Україні призупинять оформлення біометрики 05:46

Державне підприємство "Документ" припинить оформлювати видачу біометричних документів на 6 днів. Про це йдеться у повідомленні на сайті підприємства. "З 17:00 27.04.19 по 08:00 02.05.19 - всі центри "Паспортний сервіс",...

В мережу виклали проекти ремонту та реконструкції доріг, які у Франківську відновлюватимуть у цьому році 15:44

В Івано-Франківську розпочинається сезон ремонтних доріг. Цього року Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою має в планах капітально відремонтувати першу чергу вулиці Мазепи (від кільця вул. Набережна ім. Стефаника до...

Реконструкція міського озера Івано-Франківська коштуватиме 32 мільйона гривень 18:01 1 коментар

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради визначив виконавців ремонтних робіт на міському озері Івано-Франківська. Загальна вартість ремонтних робіт перевищить 32 млн. гривень. Роботи поділили на декілька лотів,...

Івано-Франківськ співпрацюватиме з Чернієвом 14:47

9 квітня під час засідання позачергової сесії міської ради депутати проголосували за укладення угоди про співпрацю між Івано-Франківською міської радою та Черніївською сільською радою. Про це повідомили в Івано-Франківській міській...

Івано-Франківська обласна рада гальмує закупівлі обладнання для першачків – міністр 10:29 1 коментар

Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська та Запорізька області під загрозою зриву вчасних закупівель обладнання для першого класу НУШ. Про це заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, передає прес-служба МОН.  Фото:...
 • ріел ІФ виринаюча