Як двоє незрячих прикарпатців стали однією сім’єю і народили доньку-красуню (фото)

news-image: Як двоє незрячих стали однією сім’єю і народили доньку-красуню
«У нас все не так, як у звичайних пар». Ця фраза звучала не раз під час розмови з Вікторією та Андрієм Нечитайловими. І не через повну незрячість обох, просто їхній підхід до сім’ї незвичний.

Відсутність зору не завадила їм одружитись, жити окремо від батьків, народити донечку і без сторонньої допомоги її виховувати, пише KalushNews.City

— Доброго дня, пані Вікторіє, ми списувалися щодо інтерв’ю. Ви не проти?

— Не проти, тільки без пані. Не люблю цих формальностей. Коли вам зручно прийти?

Голос в телефоні настільки приємний, що хочеться зразу ж піти з Вікторією на каву і просто побалакати.

Донька Вікторії і Андрія – п’ятирічна Дануся KalushNews.City

— Як ми чекали тьотю!

Це перше, що почула, коли відкрились двері квартири. З надзвичайною цікавістю в очах мене зустріла п’ятирічна дівчинка Дануся. У руках тримала велику ляльку.

— Її звати Ксюша. Це моя подруга. Вона говорить.

Звичайна, затишна двокімнатна квартира на шостому поверсі багатоповерхівки, на бульварі Незалежності. На неї, між іншим, збирали кошти друзі Вікторії та Андрія. Гроші зібрали буквально за два місяці. Вистачило на придбання квартири та її ремонт.

— Чудо нас завжди оточує, — каже Андрій.

— Треба помити руки, — Дануся вчить і я її слухаюсь.

— Може чаю?

— Так, звичайно.

Сідаємо у вітальні. Нічого надзвичайного тут немає: дивани, шафа, комп’ютер. Не зважаючи на незрячість, Вікторія та Андрій активні користувачі інтернету та соцмереж. Саме так ми сконтактувалися з Вікторією.

Вікторія Нечитайлова у вітальні під час розмови KalushNews.City

Видно, що ця кімната — територія Данусі. Тут кругом її іграшки, дитячий столик, а шафи обклеєні різноманітними наклейками до рівня, якого дістає Дануся.

Під час розмови Вікторія й Андрій сидять у різних кінцях кімнати, а Дануся бігає то до мами, то до тата.

Вікторія з Калуша та Андрій з Івано-Франківська познайомилися влітку 2010 року на березі Азовського моря в таборі для незрячих.

Андрій: В останній день табору був невеличкий фуршет і нас посадили поряд. Трохи говорили. Коли їхали додому з табору, то також розмовляли. Обмінялися телефонами.

Андрій та Вікторія у 2011 році Фото з сімейного архіву Нечитайлових

Говорять, що іскорка тоді між ними не проскочила. Андрію було цікаве спілкування з Вікторією.

Андрій: Це спілкування було якимсь інакшим. Годинами би говорив. А вона трохи поговорить і все.

Дануся крутить колесо, не дуже вдається, і всіма способами хоче привернути до себе увагу. Просить мене прочитати їй книгу, обіцяю, що після розмови з батьками, відразу будемо читати.

Вікторія — християнка-євангелистка, тому вона не уявляла біля себе невіруючої людини

— Ви цікаві тим, що не звертаєте увагу на важливе для багатьох — зовнішність. Для вас вагома внутрішня складова людини. Що такого притягнуло вас одне до одного?

Андрій: Якраз незвичні розмови і розуміння прірви між нами, яку я хотів подолати.

Як виявилося, на час знайомства Андрій був затятим атеїстом. Правда, почав трохи змінювати свою думку. Натомість, Вікторія — християнка-євангелистка, тому вона не уявляла біля себе невіруючої людини.

Сім’я Нечитайлових Фото з сімейного архіву Нечитайлових

Андрій почав змінюватися, просити відповідну літературу. Він відчував симпатію до Вікторії, проте Вікторія не проявляла до нього інтересу.

Вікторія: У 2010 році відбулася презентація моєї поетичної збірки «Я проливаюсь на сторінку словом». Я запросила на неї Андрія. Але нічого під цим запрошенням не передбачала. Просто людина зі мною спілкувалась, цікавилась, от і запросила.

Сліпий чоловік сам гуляє зі своєю п’ятирічною донькою

Андрій розумів, що серйозні стосунки для Вікторії — це тільки одруження. Він був не проти, тому, крім дзвінків, щомісяця сам приїжджав з Івано-Франківська до Калуша.

Вікторія: Андрій рухається сам. Гуляє з Данусею, відводить її на підготовку саме він.

Дануся та Андрій Нечитайлові на день батька Фото з сімейного архіву Нечитайлових

Тоді Вікторія почала розуміти, що ця людина, яка робить скільки зусиль над собою, їй подобається. Навіть під час однієї з зустрічей завели розмову про одруження. Тоді Андрій зрозумів, що потрібно діяти. У січні 2011 року вони заручились, у березні розписались, а у травні обвінчались.

Вікторія: Андрій мене попередив про освідчення. За два дні до освідчення він подзвонив до мене і запитав щось типу: «То приходити з квітами чи як?»

Андрій: А вона якось так відповіла. Не було ствердної відповіді.

Вікторія: Він завжди щось приносив, але не питав. Це може багатьох розчарувати, але я така людина, що все повинна зважувати. Я мала час подумати.

Андрій та Вікторія у ДРАЦСі Фото з сімейного архіву Нечиатйлових

Батьки Андрія були проти одруження з незрячою дівчиною. Не уявляли, як вони даватимуть собі раду. До того ж, Вікторія жила сама, відколи завершила навчання у виші. Й була проти життя молодої сім’ї з батьками. Тому розписалися вони без згоди Андрієвих батьків. Опісля він просто поставив їх перед фактом.

Андрій: Легше коли є любов і підтримка. Це фундамент, а не фізіологічні дані.

Дануся йде на балкон. Виявляється, там сховок її іграшок і приносить мені кілька, щоб познайомити. Їй, явно, уже нецікаво слухати цю розмову. Тому, коли почали говорити про її народження, вона дуже зраділа:

— Це про мене, про Данусю!

Маленька Дануся з мамою Фото з сімейного архіву Нечитайлових

На початку вагітність була шоком для Вікторії. Вона не уявляла. як вони справляться з немовлям, ще й живуть окремо від батьків. Проте, шок швидко минув, а розпочався процес приємного очікування.

Вікторія: Християнину завжди легше. Бог дав, значить, він знає, як має бути.

Перші три місяці доглядати за Данусею допомагала мама Вікторії. З того часу виховують дитину самі.

Андрій: Тоді я звільнився з роботи. Викладав комп’ютерну грамотність для незрячих. У нас є дві пенсії, підробіток (Вікторія — медсестра-масажист. — Авт.). В один момент ми вирішили, що краще бути вдома з дитиною, ніж багато грошей.

Маленька Дануся з татом Фото з сімейного архіву KalushNews.City

Вікторія: У нас інакше б і не вийшло. Ми розподілили обов’язки: Андрій — нянька, а я господарюю (сміються).

— Мені треба вас сфотографувати.

Андрій відразу піднявся і попрямував до Вікторії. Взялися за руки, притулились одне до одного. Андрію було важливо, щоб обличчя були близько одне біля одного.

Вікторія: Ви нас там гарно відфотошопите. Зробите мені таке довге руде волосся…

І Дануся—  тут як тут. Навіть, коли прохали, що треба сфотографувати тільки маму й тата, вона хотіла бути в кадрі.

Андрій та Вікторія Нечитайлові під час розмови KalushNews.City

Вікторія: Я думаю, ви зрозуміли наш посил. У нашому випадку емоції не зіграли великої ролі на початку стосунків. Проте, вони весь час розвиваються в шлюбі. Шлюб — це праця. І над сім’єю потрібно працювати кожен день. Перед одруженням, я, в першу чергу, переживала чи зроблю Андрія щасливим. Виявилось, що він думав так само: чи зробить щасливою мене. Як на мене, це запорука щасливого шлюбу, коли ти дбаєш не лише про свої інтереси, а про іншого.

Андрій: Інколи, коли виникає якийсь конфлікт, то розумію, що треба щось робити, щоб повернутись до того рівня емоцій, які були до нього. Бо це неймовірні, наші емоції.

(Visited 417 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:Прикарпатців закликають допомогти 27-річному чоловіку, який зламав хребет 01:13

В кінці січня 2018 року ГО «СЛІД» вперше оголосила про акцію «Другу на електровізок» і з того часу розпочався збір коштів на його придбання. Вартість електровізка 3800 €. На сьогодні…

Цукерка у шкарпетці. 91-річна Анна Дівнич з Крихівців щодня в’яже теплі речі хлопцям в АТО (фото) 23:416 коментарів

На початку квітня Анна Дівнич з приміського села Крихівці відсвяткує 92 роки. Незважаючи на поважний вік, бабуся не може всидіти без роботи. Щодня, вже чотири роки поспіль, вона в’яже хлопцям…

Чоловік – на першому місці. Відомий психолог вчив франківчанок будувати здорові стосунки 23:162 коментарі

Відомий телеведучий і психолог Дмитро Карпачов відверто поспілкувався з франківцями про те, як будувати здорові стосунки. Карпачов зустрівся з франківцями у залі Обласної філармонії, де провів кількагодинну лекцію про психологію…

Суд “стрільців з “Пасажу” знову переносять: не з’явилася адвокат 21:421 коментар

Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську розглядають справу “стрільців “Пасажу”. Нагадаємо, у серпні минулого року між двома компаніями молодиків сталася бійка, яка завершилася перестрілкою. Внаслідок цього двоє з учасників конфлікту отримали…

У поліції відкинули версію про навмисний підпал автомобіля франківського депутата 21:10

В ніч на 16-те березня на вулиці Гарбарській в Івано-Франківську горів седан “Лексус” на чернівецьких номерах. Вогнем пошкоджено моторний відсік та два передніх колеса автомобіля. Рятувальники кажуть, що попередня причина…

На Калущині у злісного неплатника аліментів “відібрали” житло (фото) 20:211 коментар

У Калуші описано та накладено арешт на житловий будинок боржника, який допустив утворення заборгованості по сплаті аліментів. Кошти, виручені від реалізації арештованого майна боржника, будуть спрямовані на погашення боргу. Також…

Президент України особисто нагородив прикарпатських “едельвейсів” за героїзм та звитягу (фоторепортаж) 19:573 коментарі

Президент України особисто нагородив прикарпатських “едельвейсів” за героїзм та звитягу   Глава Української Держави особисто прибув у прифронтову Луганщину та у штабі Окремої Гірсько- Штурмової Бригади    нагородив бійців солдатів та офіцерів…

«Теплокомуненерго» забрало ще частину абонентів у скандального СТЕКу (фото) 19:36

У п’ятницю, 16 березня, в Івано-Франківську розпочала свою роботу нова котельня не території 63-го заводу. Її абонентами стануть вісім житлових будинків, ЗШ №15, управління Національної поліції, що на вул. Незалежності,…

Відома акторка з Івано-Франківська таки виборола титул “Жінка України-2018” 17:35

Як писали ЗМІ відома актриса з Івано-Франківська лідирувала у рейтингу “Жінка України-2018”. І таки актриса театру і кіно, продюсер, громадська діячка, благодійниця та волонтерка Ірма Вітовська перемогла у номінації “Культура”…

На Прикарпаття із вирію повернулись перші лелеки (фото+відео) 17:24

  На Прикарпаття прилетіли лелеки. Фото виклав у Facebook коломиянин Роман Клим. За народними спостереженнями, лелеки звично прилітають 19 березня. За повір’ями, вони приносять на своїх крилах холод, тому зазвичай у третій декаді…

Різані ложки: на Гуцульщині зберегли традиційне ремесло (фото) 16:55

Село Прокурава на Косівщині – острівець давнього ложкарства на Гуцульщині. Село Прокурава Космацької ОТГ – давня столиця гуцульського ложкарства. Староста села Василь Дудюк розповів, що у Прокураві ще є кілька майстрів, які…

Покарання для боржників: у Тисменицькому районі у неплатника аліментів описали частку квартири (фото) 16:234 коментарі

У Тисмницькому районі Івано-Франківської області покарали неплатника аліментів. Про це повідомляється на сторінці Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Івано-Франківській області.   Так, державними виконавцями Тисменицького районного відділу державної виконавчої служби…

У Франківську преміями відзначили найкращих вчителів області (фоторепортаж) 15:43

В Івано-Франківську урочисто підбили підсумки XXIII обласного туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2018”. Переможців конкурсу у чотирьох номінаціях (“Українська мова і література”, “Німецька мова”, “Фізика”, “Фізична культура”) нагородили дипломами…

Готелі старого Станиславова. Епоха комфорту (фото) 14:52

У ХІХ столітті в місті було багато готелів, але потішити клієнтів особливим сервісом вони не могли. Якщо до Станиславова приїздила навіть якась поважна персона, вона теж мала шанси бути покусаною…

Сьогодні на Промисловій трапилась ДТП (фото) 14:091 коментар

Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську на вулиці Промислова трапилась дорожньо-транспортна пригода. Як повідомляє «Галицькому кореспонденту» речник патрульної поліції Микола Гурак, на вулиці Промислова «поцілувались» дві автівки: «Опель Вектра» та «Шкода…

Новий очільник для Косівської РДА: що та скільки декларує Віталій Кічеряк 14:06

Косівська районна державна адміністрація отримала нового очільника і до своїх обов’язків він приступив вже 14 березня. WestNews вирішив дізнатися більше про нового керівника. Зокрема, ми проаналізували декларації Віталія Кічеряка. Відтак…

Професійні дегустатори визнали залучанський спирт – найкращим в Україні (фото) 13:40

Дегустаційна комісія Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” визнала спирти з найкращими органолептичними якостями. В числі переможців – Залучанське МПД, яке працює на Снятинщині. Комісія відновила свою роботу за наказом…

Франківцям показали, де отримують нове життя старовинні двері міста (фоторепортаж) 13:14

У п’ятницю, 16 березня, міський голова Руслан Марцінків завітав у столярно-реставраційну майстерню, що на вулиці Максимовича. Нове життя тут отримують двері, реставрацією яких опікується громадська ініціатива «Франківськ який треба берегти».   Зараз у…

Якими були життя та побут гуцулів у 20-х роках минулого століття (фоторепортаж) 12:516 коментарів

Ганс Гільденбранд (Hans Hildenbrand) – (1870-1957) був одним з ранніх колірних фотографів з Німеччини. У 1911 році він заснував кольорове фотоспостереження, яке розповсюджувало поширення листівки та стереоскопічних зображень і стало відомо…

Відомий український борець Жан Баланюк побував на Прикарпатті і підкорив зимову Говерлу (відео) 11:395 коментарів

Відомий український борець Жан Баланюк побував на Прикарпатті і підкорив зимову Говерлу   27-річний український борець, чемпіон світу, чемпіон Європи і срібний призер Олімпіади-2016 з греко-римської боротьби, здійснив сходження на…

  • ріел ІФ виринаюча