Як франківські посадовці наживаються на мертвих

Антикорупційна платформа дослідила, як минулого року проводило закупівлі івано-франківське комунальне підприємство “Міська ритуальна служба” та чому Антимонопольний комітет разом з правоохоронцями зацікавилися тендерами підприємства.

Результат пошуку зображень за запитом "міська ритуальна служба"

 

У 2017 році комунальне підприємство “Міська ритуальна служба” провело 29 успішних тендерів у системі електронних закупівель РroZorro. 25 з них відбулись з аукціонами та дозволили зекономити понад 992 тисячі гривень (7,64% від суми очікуваних вартостей закупівель). Ще 8 закупівель не завершились.

Аналітики “Антикорупційної платформи” дослідили закупівлі КП та виявили порушення при оголошенні тендерів та визначенні переможців тендерним комітетом “Міської ритуальної служби”, пише КУРС.

Квітники без гарантій

У грудні 2017 року КП “Міська ритуальна служба” провело аукціон на закупівлю квітників (виробів з бетону, цементу та гіпсу). Очікувана вартість закупівлі – 910 000 гривень.

В аукціоні взяли участь два учасники. Перший – ТОВ  “Франківськ Західбуд” – ціну під час аукціону не знижував, а ФОП Паранюк Анатолій Васильович запропонував 908 600 грн.

Підприємець-переможець не тільки фактично не знижував ціни, але й виявився колишнім керівником єдиного конкурента на аукціоні – ТОВ “Франківськ Західбуд”. За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, Паранюк Анатолій Васильович у 2011 році очолював ТОВ “Франківськ Західбуд”.

Окрім того, заявка Паранюка не відповідала вимогам законодавства, зокрема, він не подав текстовий документ банківської гарантії у розмірі 5000 грн, яка вимагалась у тендерній документації. ФОП у складі пропозиції завантажив тільки цифровий підпис на цю гарантію.

Майбутній переможець запізнився і з подачею заповненої форми тендерної пропозиції, яку вимагав замовник. Документ був поданий уже після оприлюднення повідомлення про намір укласти угоду. А також подав проект договору, що відрізняється від того, який КП “Міська ритуальна служба” вимагало у тендерній документації.

Незважаючи на це, комунальне підприємство таки уклало договір з Паранюком.

“Комунальне підприємство порушило законодавство, визначивши переможцем Паранюка Анатолія. Якщо документи учасника торгів на момент розгляду пропозиції не відповідають вимогам тендерної документації, до прикладу, окрім невідповідного проекту договору, не було подано банківську гарантію, яка вимагалася, то Замовник зобов’язаний відхилити таку пропозицію через її невідповідність і перейти до розгляду наступної”, – зазначає керівниця “Антикорупційної платформи” Христина Зелінська.

Розіграли 3,5 мільйони на похоронному приладді

У березні 2017 року “Міська ритуальна служба” оголосила тендер на закупівлю похоронного приладдя. Очікувана вартість закупівлі немала для міста – 3,65 мільйона гривень. Участь у тендері взяли два підприємці – Кітраль Андрій Іванович та Панахид Микола Мирославович.

Кітраль запропонував на 50 тис. грн менше – 3 522 500 грн та був визнаний переможцем торгів.

Цікаво, що у двох цих учасників закупівлі збігаються адреси за районом, селом, вулицею та спільний робочий телефон.

Також, якщо проаналізувати карточки цих двох учасників у модулі аналітики ProZorro, ми побачимо у них навіть спільну електронну адресу.

А заявки обох ФОПів були завантажені у систему ProZorro з інтервалом в одну годину та вони отримали спільну електронну адресу в системі ProZorro. Тому є підстави вважати, що тендерні пропозиції двох учасників торгів могли бути подані з однієї ІР-адреси.

Крім того, підприємець, який переміг, у п’ятиденний термін після оголошення наміру про укладання договору не надав інформації, яка б підтверджувала відсутність підстав для відмови в участі визначених частинами першою і другою ст. 17  Закону.

Відповідно тендерний комітет комунального підприємства мав підстави не укладати договір з ФОП Кітраль Андрій Іванович.

На підозрілий тендер звернула увагу місцева прокуратура. 20 липня за зверненням прокуратури Антимонопольний комітет покарав двох підприємців за антиконкурентні узгоджені дії. Їм заборонено протягом трьох років брати участь у тендерах та накладено штрафні санкції на 68 тисяч гривень.

Фіктивний тендер

У березні 2017 року КП проводило закупівлю автобуса для перевезень. У системі ProZorro на торги зареєструвалися два підприємці Вилущак Віталій Ігорович та Солодовчук Іван Васильович. Переможцем визнано Вилущака з пропозицією 538 000 грн, Солодовчук пропонував за автобус на 10 тисяч більше.

11 квітня директор КП Андрій Хруник уклав з Вилащуком договір на поставку автобуса. Підприємець зобов’язався поставити товар протягом одного дня. А через три дні замовник уже перерахував постачальнику гроші.

Втім, пізніше Солодовчук заявив, що не брав участі у тендері, а невстановлені особи подали замість нього підроблені документи. Чи це дійсно так, тепер з’ясує слідство. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Слідчі Івано-Франківського міського відділу поліції підозрюють, що саме посадовці КП “Міська ритуальна служба” при проведенні закупівлі внесли неправдиві відомості в тендерну пропозицію Івана Солодовчука, фіктивно провели процедуру закупівлі та завищили її вартість.

Підпримець Солодовчук розповів слідчим, що підписи на електронних документах нібито поданої ним пропозиції не його.

Що цікаво, у тендерній пропозиції Солодовчука невідомі неправильно вказали реєстраційний номер облікової картки платника податків. Замість номера Солодовчука вказали номер переможця тендеру Віталія Вилущака.

Заплутати учасників

У кількох закупівлях КП “Міська ритуальна служба” неправильно вказувало код предмета закупівлі. Зокрема, під час згаданого тендеру на закупівлю похоронного приладдя та закупівлю послуг з утримання територій. У цьому тендері на відкритих торгах перемогло ТОВ “Західполіремкомплект” з пропозицією 680 000 гривень при очікуваній вартості закупівлі 900 тисяч.

Нагадаємо, ТОВ “Західполіремкомплект” заснувала помічник секретаря Івано-Франківської міської ради Оксани Савчук Павликівська Уляна Василівна. Зараз засновником підприємства є Бойчук Анатолій Богданович. Очолює це підприємство Джус Ірина Богданівна, яка була  головним бухгалтером ТОВ “Комунальні інвестиції”, співзасновником якого була сама секретар ради та екс-депутат міської ради “свободівець” Михайло Сеньків.

Також закупівлі, які проводить підприємство, не відповідають річному плану, оскільки є неточності, невідповідність сум, розбіжність процедур та орієнтовних строків проведення закупівель.

“Вся ситуація із закупівлями підприємства є наразі не дуже втішною. Є непоодинокі випадки, коли тендерний комітет підприємства незаконно визнавав переможців торгів і укладав з ними договори. Неточне планування, невідповідності та порушення при укладенні договорів можуть свідчити як про високі корупційні ризики, так і про не досить задовільну якість самих результатів закупівельної діяльності – робіт, товарів і послуг, які підприємство купувало для забезпечення потреб франківчан”, – коментує Христина Зелінська.

За результатами аналізу закупівель КП “Міська ритуальна служба” у 2017 році активісти Антикорупційної платформи підготували звернення до контролюючих органів та Івано-Франківської міської ради щодо потенційної змови та спотворення процедури закупівлі відкритих торгів між учасниками та неправомірних дій тендерного комітету комунального підприємства.

Василь Крайник

*Публікація здійснена в рамках проекту “Прозорі комунальні підприємства”, що виконується Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Зміст публікації не відображає офіційної позиції Королівства Нідерландів.

Джерело

(Visited 787 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Вони давно наживаються на мертвих в живих! А всі ці маніпуляції, брехня та дешевий піар ( за наші з вами гроші) вони використовують не з патріотичних чи суспільних інтересів, а виключно для власної наживи ! І то в страшних масштабах! Вірте і аплодуйте ! А вони вас в спаці мали!

  Гість,

  Сволоту не спинити?

   Гість,

   Наскільки люблю своє місто, друзів, але ніколи неміг подумати що прийде час і я повинен з сімєю, лишаючи дім, роботу, родичів, їхати тількі від того що я вже маю страх жити в такому соціумі. Люди що ми робимо, наробили, це вже неспиниться, тількі тому що ми й самі в цьому всьому і винні!

    Гість,

    Переїдь в Крим. Я так зробив з дружиною, живем в Керчі в її батьків, і зовсім нешкодую. Приїхав до батьків і читаю, і бачу що відбувається, так в РФ і своїх жидо-уйобків досить, але такого як відбувається тут немає, те що вам як стаду вішають як ПЛОХО в Аксьонових і т.д, скажу вам що є бригади які і до тепер працюють з Франківська в Криму неперестаючи. Як жид Кравчук казав маємо те що маємо. Франківськ, Тернополь, Львів дуже заробітчан масово і шоферів які возять людей. Навіть мій сусід з позитрону бригадир будівельної комп. яка будує житло військовим РФ, так що отак малята. і мені смішно з цих всіх скакань

     Гість,

     ЛЬВІВ ЖД ВОКЗАЛ БУСИ ЇДУТЬ НА КРИМ ІЗ БУДІВЕЛЬНИКАМИ САМ БАЧИВ 2 ТИЖНІ ТОМУ. ПРОДАВЕЦЬ СКАЗАЛА ЩО ЇЇ ЧОЛОВІК ЇЗДИВ А ТЕПЕР НІ. А ХЛОПЦІ ДАЛІ ЇДУТЬ. Я УХ…ЇВ

     Гість,

     Добре десь мати родичів…А якщо їх немає?! Я от не підтримував цю усю шоблу,а мушу з рештою варитись.І їхати мені нема до кого,ніде мене не чекають…А самому,ні здоров’я ні сил не вистачить.І таких людей є багато.Не все так просто

    Гість,

    Ти ж бачиш, що твориться – тiкай з того бидлятника iнакше станеш таким же як i вони. Невже не зрозумiло, що там вже щось нездорове коiться -масовий психоз – шозофренiя в запущеному станi…

  Гість,

  Огиднішоі влади в івано франківску ще ніколи не було.

  Гість,

  А на живих наживаються , помножино на десять.

  Гість,

  але якась дивна історія всіх цих досліджень бо коли читаєш кримінал криміналом а у свійчас і це відомо всім МВС дуже старалося найти кримінал на міську владу і +++++АБО в мвс немає спеціалістів або вони просто забили на все це бо їм описують схеми шевченка і 00 їм описують схеми в податковій і їм 00 вони хапають взяточників а ті просто виходять з суду і МВС по 00000 то що це !!!!

  Гість,

  йобані пенсіонери проголусували за долбойоба Марцінківа тепер так і живемо .

  клятый москаль,

  Хохлы!ни пиздеть надо а арестовывать жыдов – революционеров ,участников незаконного вооруженного переворота в стране!Жыдовыблядков и их пособников доведших страну к хаосу!Освободим Украину от Порошенко,Яйценюха,Турчинова,авакова остальной швали!

  Козломордий,

  де в цій “совєцькій” правді” модератори??? Чи тупі засновники і дописувачі не розуміють що тут коментують козломорді парашистські тролі?

  Козломордий троль,

  де в цій “совєцькій” правді” модератори??? Чи тупі засновники і дописувачі не розуміють що тут коментують козломорді парашистські тролі?

  Гість,

  А тепер як віруюча людина, я тобі відповім по Кавказу. У мене батько звідти. Чечня зроблена з Іудеями починаючи з Ельцина, Березовського які піддані Обєднаному Королівству Великобританії. Ціль власника Лондонського банку Ротшильда була явною, за допомогою екстремістів взяти під контроль нафтові місця. Головним спонсором і винуватцем тієї війни є Лондон, їх Березовський і Ельцин. І нерозповідайте мені за те що відбувалось в Грозному, тому що жив я там до 95 року. і повірте хто там нежив, чи немає родичів, чи взагалі незнає в якій стороні вона знаходиться необманюйте людей і самих себе. за вас і маємо це все на Україні. Йодомарін купуйте в Аптеках і пийте.

  Гість,

  ДО РЕЧІ ВСІ КОМАНДИРИ БАНДГРУПУВАНЬ НА ПІВН,КАВКАЗІ ЯКІ ВИЖИЛИ СПОКІЙНО ПРОЖИВАЮТЬ В АНГЛІЇ, ВСІ! СОВПАДЄНІЄ, НЕДУМАЮ!

  Гість,

  Наші тоже там

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8410

Справа "рюкзаків Авакова": сина міністра таки можуть покарати (відео) 11:34 2 коментарі

Син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, можливо, понесе відповідальність у горезвісній справі про рюкзаки. Апеляційний суд задовольнив скаргу Центру протидії корупції. Тепер активісти можуть звернутися в суд першої інстанції і...

Медведчук підтвердив, що його дружина володіє бізнесом у Росії 07:51 1 коментар

Віктор Медведчук підтвердив, що його дружина, телеведуча Оксана Марченко – власниця бізнесу в Росії. Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne. "Оксана Марченко, моя дружина, не займається бізнесом, вона...

«Справа Жовніра» живе або Ще одному прикарпатському посадовцю прокуратура змінила статтю «хабар», на більш м’яку – «зловживання впливом» (відеосюжет) 20:49 10 коментарів

Незаконні вирубки в Україні досягли масштабів екологічної катастрофи. Нелегально знищуються сотні гектарів, вивозяться тисячі кубометрів лісу. При цьому покараних – одиниці. Чому? Про “зеленої” корупції – в матеріалі Жанни Дутчак...

У п'ятницю франківці в ефірі центрального каналу можуть розповісти про корумпованість місцевих чиновників 21:58 3 коментарі

Цього тижня команда програми журналістських розслідувань «Гроші» каналу 1+1 на чолі з ведучим Олександром Дубінським вирушить на Захід України та відкриє громадські приймальні в Івано-Франківську та Чернівцях. Усі охочі матимуть змогу особисто поспілкуватися...

Вчорашнє захоплення ОДА було зрежисоване «буковельськими» політтехнологами, щоб держава дала кошти на ще одну дорогу до гірськолижного курорту? 20:23 55 коментарів

До кінця 2018 року повинен бути закінчений ремонт дороги місцевого значення Делятин — Яблунів, однак дотепер завершено заледве чверть запланованих робіт: новим асфальтом вкрито лише 8 із 33 кілометрів шляху....

Прикарпатські чиновники не показують інформацію про бюджетні кошти 17:09 1 коментар

Далеко не всі розпорядники та одержувачі бюджетних коштів на Прикарпатті створили свої службові кабінети на порталі "Є-дата". А це означає, що вони приховують, кому і за що перераховують кошти платників...

Хто буде новим "смотрящим" за Івано-Франківськом від кримінального авторитета "Пупса"? 11:35 15 коментарів

Хто буде новим "смотрящим" за Івано-Франківськом від кримінального авторитета "Пупса"? Мова йде про людину, яка може змінити заступника міського голови, “свободівця” Олексія Кайду. Сьогодні під час щотижневої оперативної наради повідомив...

НАБУ розшукує рідного брата Каськіва 09:47

Національне антикорупційне бюро розшукує рідного брата  екс-голови "Держінвестпроекту" Владислава Каськіва Олександра. Про це відомство повідомило на власному сайті. Брата екс-посадовця розшукують як фігуранта справи про розкрадання 259,2 мільйонів гривень "Державної...

Пікетувальники ночуватимуть у Білому домі, аби проконтролювати, чи отримає фірма Шевченка додаткових 20 мільйонів 19:02 15 коментарів

Як інформували ЗМІ, у понеділок, 10 вересня, у Франківську під будівлею ОДА зібралися протестувальники з Делятина – вимагали завершення ремонту скандальної дороги “Яблунів-Делятин”. Тривалий час люди блокували у кабінеті першу заступницю голови ОДА Марію...

Суд арештував мера Ужгорода за підозрою у привласненні 6,5 млн з бюджету 08:24 3 коментарі

Ужгородський суд задовольнив клопотання прокуратури Закарпатської області щодо обрання міри запобіжного заходу міському голові Богдану Андріїву у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці або внесення застави у 440...

ГПУ розслідуватиме "недостовірне декларування" прикарпатського міністра Насалика 10:29

Генеральна прокуратура буде розслідувати декларування недостовірної інформації міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом Про це повідомляє прес-служба НАЗК. Зазначається, що НАЗК направляли відповідні висновки до НАБУ, але там досудові...

НАБУ розкрило схеми, за якими прикарпатський олігарх Бахматюк виводив гроші з VAB банку 08:31 3 коментарі

Детективи Національного антикорупційного бюро розкрили схеми, за якими до визнання VAB банку неплатоспроможним виводилися кошти. Про це свідчить ухвала Солом'янського районного суду. НАБУ знайшло інформацію про те, як виводилися кошти...

Франківського суддю-хабарника взяли під домашній арешт 21:07

Апеляційний суд Києва відправив під нічний домашній арешт підозрюваного в отриманні 5 тис. євро хабара суддю Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булку. Про це сказано в повідомленні прес-служби Спеціалізованої антикорупційної...

Прикарпатська податкова чинить систематичний тиск на «неугодні» підприємства? 21:47 6 коментарів

Вже майже тиждень тривають обшуки у франківського підприємця, який реалізовує канцелярські товари. Податківці шукають докази ухиляння від сплати податків. Фото ілюстративне Підприємець заявляє про перешкоджання діяльності. Каже, що вже другий...

Субвенції-2017: скільки нардепи Шевченко, Дирів і Дерев’янко залучили коштів на свої округи та хто на цьому заробив 18:51

"Антикорупційна платформа" продовжує аналізувати розподіл державних субвенцій на розвиток окремих територій Івано-Франківщини у межах одномандатних виборчих округів. Ми дослідили, куди витрачаються бюджетні кошти, як ними розпоряджаються на місцях і хто...

Франківський чиновник із дуже сумнівною репутацією очолив одне з найбільш "хлібних" управлінь міста 15:56 9 коментарів

Тарас Рибак, не зважаючи на вимоги громадськості щодо його відсторонення,  повернув собі раніше займану "жирну" посаду. «Недолюсторований корупціонер», як його називали ЗМІ, колишній начальник управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю...

ПАТ “Івано-Франківськгаз” підозрюються у махінаціях з лічильниками 14:18 3 коментарі

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи про зловживання монопольним становищем під час закупівель та встановлення лічильників природного газу. Про це повідомляє прес-служба відомства, пише “Укрінформ“. У зв’язку із зазначеним, розпорядженнями державного уповноваженого...

Калущина: жителі села Завій не можуть доїхати до обласного центру, бо дорога туди стала приватною (відеосюжет) 19:52 2 коментарі

Ця дорога місцевим жителям необхідна, щоб доїхати до обласного центру.   В Івано-Франківській області жителі села Завій не можуть доїхати до обласного центру, бо дорога туди стала приватною. Кілька років...

Справа найбільшого франківського гаражного кооперативу «Соколи»: гаражники добились відводу судді 20:56 7 коментарів

Суд виніс Ухвалу про задоволення заяви ГК «Соколи» про відвід судді Матуляка. В Івано-Франківську продовжується боротьба найбільшого ГК «Соколи» за збереження своїх гаражів та території кооперативу. 28 серпня 2018 року...

В Івано-Франківську нелегальні пункти прийому металобрухту «кришують» правоохоронці? 11:43 1 коментар

В Івано-Франківську діє понад півсотні незаконних пунктів по здачі металу. МІСТО спільно з муніципальною вартою уже не вперше провели рейд. Цього разу конкретно зорієнтувалися  на пункт, що розміщений на вул....
 • ріел ІФ виринаюча