Як франківські посадовці наживаються на мертвих

Антикорупційна платформа дослідила, як минулого року проводило закупівлі івано-франківське комунальне підприємство “Міська ритуальна служба” та чому Антимонопольний комітет разом з правоохоронцями зацікавилися тендерами підприємства.

Результат пошуку зображень за запитом "міська ритуальна служба"

 

У 2017 році комунальне підприємство “Міська ритуальна служба” провело 29 успішних тендерів у системі електронних закупівель РroZorro. 25 з них відбулись з аукціонами та дозволили зекономити понад 992 тисячі гривень (7,64% від суми очікуваних вартостей закупівель). Ще 8 закупівель не завершились.

Аналітики “Антикорупційної платформи” дослідили закупівлі КП та виявили порушення при оголошенні тендерів та визначенні переможців тендерним комітетом “Міської ритуальної служби”, пише КУРС.

Квітники без гарантій

У грудні 2017 року КП “Міська ритуальна служба” провело аукціон на закупівлю квітників (виробів з бетону, цементу та гіпсу). Очікувана вартість закупівлі – 910 000 гривень.

В аукціоні взяли участь два учасники. Перший – ТОВ  “Франківськ Західбуд” – ціну під час аукціону не знижував, а ФОП Паранюк Анатолій Васильович запропонував 908 600 грн.

Підприємець-переможець не тільки фактично не знижував ціни, але й виявився колишнім керівником єдиного конкурента на аукціоні – ТОВ “Франківськ Західбуд”. За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, Паранюк Анатолій Васильович у 2011 році очолював ТОВ “Франківськ Західбуд”.

Окрім того, заявка Паранюка не відповідала вимогам законодавства, зокрема, він не подав текстовий документ банківської гарантії у розмірі 5000 грн, яка вимагалась у тендерній документації. ФОП у складі пропозиції завантажив тільки цифровий підпис на цю гарантію.

Майбутній переможець запізнився і з подачею заповненої форми тендерної пропозиції, яку вимагав замовник. Документ був поданий уже після оприлюднення повідомлення про намір укласти угоду. А також подав проект договору, що відрізняється від того, який КП “Міська ритуальна служба” вимагало у тендерній документації.

Незважаючи на це, комунальне підприємство таки уклало договір з Паранюком.

“Комунальне підприємство порушило законодавство, визначивши переможцем Паранюка Анатолія. Якщо документи учасника торгів на момент розгляду пропозиції не відповідають вимогам тендерної документації, до прикладу, окрім невідповідного проекту договору, не було подано банківську гарантію, яка вимагалася, то Замовник зобов’язаний відхилити таку пропозицію через її невідповідність і перейти до розгляду наступної”, – зазначає керівниця “Антикорупційної платформи” Христина Зелінська.

Розіграли 3,5 мільйони на похоронному приладді

У березні 2017 року “Міська ритуальна служба” оголосила тендер на закупівлю похоронного приладдя. Очікувана вартість закупівлі немала для міста – 3,65 мільйона гривень. Участь у тендері взяли два підприємці – Кітраль Андрій Іванович та Панахид Микола Мирославович.

Кітраль запропонував на 50 тис. грн менше – 3 522 500 грн та був визнаний переможцем торгів.

Цікаво, що у двох цих учасників закупівлі збігаються адреси за районом, селом, вулицею та спільний робочий телефон.

Також, якщо проаналізувати карточки цих двох учасників у модулі аналітики ProZorro, ми побачимо у них навіть спільну електронну адресу.

А заявки обох ФОПів були завантажені у систему ProZorro з інтервалом в одну годину та вони отримали спільну електронну адресу в системі ProZorro. Тому є підстави вважати, що тендерні пропозиції двох учасників торгів могли бути подані з однієї ІР-адреси.

Крім того, підприємець, який переміг, у п’ятиденний термін після оголошення наміру про укладання договору не надав інформації, яка б підтверджувала відсутність підстав для відмови в участі визначених частинами першою і другою ст. 17  Закону.

Відповідно тендерний комітет комунального підприємства мав підстави не укладати договір з ФОП Кітраль Андрій Іванович.

На підозрілий тендер звернула увагу місцева прокуратура. 20 липня за зверненням прокуратури Антимонопольний комітет покарав двох підприємців за антиконкурентні узгоджені дії. Їм заборонено протягом трьох років брати участь у тендерах та накладено штрафні санкції на 68 тисяч гривень.

Фіктивний тендер

У березні 2017 року КП проводило закупівлю автобуса для перевезень. У системі ProZorro на торги зареєструвалися два підприємці Вилущак Віталій Ігорович та Солодовчук Іван Васильович. Переможцем визнано Вилущака з пропозицією 538 000 грн, Солодовчук пропонував за автобус на 10 тисяч більше.

11 квітня директор КП Андрій Хруник уклав з Вилащуком договір на поставку автобуса. Підприємець зобов’язався поставити товар протягом одного дня. А через три дні замовник уже перерахував постачальнику гроші.

Втім, пізніше Солодовчук заявив, що не брав участі у тендері, а невстановлені особи подали замість нього підроблені документи. Чи це дійсно так, тепер з’ясує слідство. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Слідчі Івано-Франківського міського відділу поліції підозрюють, що саме посадовці КП “Міська ритуальна служба” при проведенні закупівлі внесли неправдиві відомості в тендерну пропозицію Івана Солодовчука, фіктивно провели процедуру закупівлі та завищили її вартість.

Підпримець Солодовчук розповів слідчим, що підписи на електронних документах нібито поданої ним пропозиції не його.

Що цікаво, у тендерній пропозиції Солодовчука невідомі неправильно вказали реєстраційний номер облікової картки платника податків. Замість номера Солодовчука вказали номер переможця тендеру Віталія Вилущака.

Заплутати учасників

У кількох закупівлях КП “Міська ритуальна служба” неправильно вказувало код предмета закупівлі. Зокрема, під час згаданого тендеру на закупівлю похоронного приладдя та закупівлю послуг з утримання територій. У цьому тендері на відкритих торгах перемогло ТОВ “Західполіремкомплект” з пропозицією 680 000 гривень при очікуваній вартості закупівлі 900 тисяч.

Нагадаємо, ТОВ “Західполіремкомплект” заснувала помічник секретаря Івано-Франківської міської ради Оксани Савчук Павликівська Уляна Василівна. Зараз засновником підприємства є Бойчук Анатолій Богданович. Очолює це підприємство Джус Ірина Богданівна, яка була  головним бухгалтером ТОВ “Комунальні інвестиції”, співзасновником якого була сама секретар ради та екс-депутат міської ради “свободівець” Михайло Сеньків.

Також закупівлі, які проводить підприємство, не відповідають річному плану, оскільки є неточності, невідповідність сум, розбіжність процедур та орієнтовних строків проведення закупівель.

“Вся ситуація із закупівлями підприємства є наразі не дуже втішною. Є непоодинокі випадки, коли тендерний комітет підприємства незаконно визнавав переможців торгів і укладав з ними договори. Неточне планування, невідповідності та порушення при укладенні договорів можуть свідчити як про високі корупційні ризики, так і про не досить задовільну якість самих результатів закупівельної діяльності – робіт, товарів і послуг, які підприємство купувало для забезпечення потреб франківчан”, – коментує Христина Зелінська.

За результатами аналізу закупівель КП “Міська ритуальна служба” у 2017 році активісти Антикорупційної платформи підготували звернення до контролюючих органів та Івано-Франківської міської ради щодо потенційної змови та спотворення процедури закупівлі відкритих торгів між учасниками та неправомірних дій тендерного комітету комунального підприємства.

Василь Крайник

*Публікація здійснена в рамках проекту “Прозорі комунальні підприємства”, що виконується Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Зміст публікації не відображає офіційної позиції Королівства Нідерландів.

Джерело

(Visited 815 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Вони давно наживаються на мертвих в живих! А всі ці маніпуляції, брехня та дешевий піар ( за наші з вами гроші) вони використовують не з патріотичних чи суспільних інтересів, а виключно для власної наживи ! І то в страшних масштабах! Вірте і аплодуйте ! А вони вас в спаці мали!

  Гість,

  Сволоту не спинити?

   Гість,

   Наскільки люблю своє місто, друзів, але ніколи неміг подумати що прийде час і я повинен з сімєю, лишаючи дім, роботу, родичів, їхати тількі від того що я вже маю страх жити в такому соціумі. Люди що ми робимо, наробили, це вже неспиниться, тількі тому що ми й самі в цьому всьому і винні!

    Гість,

    Переїдь в Крим. Я так зробив з дружиною, живем в Керчі в її батьків, і зовсім нешкодую. Приїхав до батьків і читаю, і бачу що відбувається, так в РФ і своїх жидо-уйобків досить, але такого як відбувається тут немає, те що вам як стаду вішають як ПЛОХО в Аксьонових і т.д, скажу вам що є бригади які і до тепер працюють з Франківська в Криму неперестаючи. Як жид Кравчук казав маємо те що маємо. Франківськ, Тернополь, Львів дуже заробітчан масово і шоферів які возять людей. Навіть мій сусід з позитрону бригадир будівельної комп. яка будує житло військовим РФ, так що отак малята. і мені смішно з цих всіх скакань

     Гість,

     ЛЬВІВ ЖД ВОКЗАЛ БУСИ ЇДУТЬ НА КРИМ ІЗ БУДІВЕЛЬНИКАМИ САМ БАЧИВ 2 ТИЖНІ ТОМУ. ПРОДАВЕЦЬ СКАЗАЛА ЩО ЇЇ ЧОЛОВІК ЇЗДИВ А ТЕПЕР НІ. А ХЛОПЦІ ДАЛІ ЇДУТЬ. Я УХ…ЇВ

     Гість,

     Добре десь мати родичів…А якщо їх немає?! Я от не підтримував цю усю шоблу,а мушу з рештою варитись.І їхати мені нема до кого,ніде мене не чекають…А самому,ні здоров’я ні сил не вистачить.І таких людей є багато.Не все так просто

    Гість,

    Ти ж бачиш, що твориться – тiкай з того бидлятника iнакше станеш таким же як i вони. Невже не зрозумiло, що там вже щось нездорове коiться -масовий психоз – шозофренiя в запущеному станi…

  Гість,

  Огиднішоі влади в івано франківску ще ніколи не було.

  Гість,

  А на живих наживаються , помножино на десять.

   Гість,

   добре що хоч путіна незгадали. а то хто сі всравсі? невістка ся вісцєла. одним словом—п……да

  Гість,

  але якась дивна історія всіх цих досліджень бо коли читаєш кримінал криміналом а у свійчас і це відомо всім МВС дуже старалося найти кримінал на міську владу і +++++АБО в мвс немає спеціалістів або вони просто забили на все це бо їм описують схеми шевченка і 00 їм описують схеми в податковій і їм 00 вони хапають взяточників а ті просто виходять з суду і МВС по 00000 то що це !!!!

  Гість,

  йобані пенсіонери проголусували за долбойоба Марцінківа тепер так і живемо .

  Гість,

  А тепер як віруюча людина, я тобі відповім по Кавказу. У мене батько звідти. Чечня зроблена з Іудеями починаючи з Ельцина, Березовського які піддані Обєднаному Королівству Великобританії. Ціль власника Лондонського банку Ротшильда була явною, за допомогою екстремістів взяти під контроль нафтові місця. Головним спонсором і винуватцем тієї війни є Лондон, їх Березовський і Ельцин. І нерозповідайте мені за те що відбувалось в Грозному, тому що жив я там до 95 року. і повірте хто там нежив, чи немає родичів, чи взагалі незнає в якій стороні вона знаходиться необманюйте людей і самих себе. за вас і маємо це все на Україні. Йодомарін купуйте в Аптеках і пийте.

  клятый москаль,

  Хохлы!ни пиздеть надо а арестовывать жыдов – революционеров ,участников незаконного вооруженного переворота в стране!Жыдовыблядков и их пособников доведших страну к хаосу!Освободим Украину от Порошенко,Яйценюха,Турчинова,авакова остальной швали!

  Козломордий,

  де в цій “совєцькій” правді” модератори??? Чи тупі засновники і дописувачі не розуміють що тут коментують козломорді парашистські тролі?

  Козломордий троль,

  де в цій “совєцькій” правді” модератори??? Чи тупі засновники і дописувачі не розуміють що тут коментують козломорді парашистські тролі?

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5919

загрузка...

«Приватбанк» завищив вартість курорту «Буковель» майже на мільярд 16:53

У 2016 році службовці «Приватбанку» завищили вартість гірськолижного курорту в Буковелі на 800 мільйонів гривень, а потім віддали його під заставу НБУ для отримання великого стабілізаційного кредиту. Отримані кошти були...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 9 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

У скандального прикарпатського олігарха Олега Бахматюка врешті заберуть лікеро-горілчаний завод в Івано-Франківську - ЗМІ 23:08

Спустя почти 4 года разбирательств НБУ добился вердикта о взыскании со структуры владельца Ukrlandfarming ликеро-водочного завода в Ивано-Франковске У одного из самых упорных должников Украины – владельца агрохолдинга Ukrlandfarming Олега...

Шевченко депутатськими запитами вибиває гроші на підряди своїй фірмі, – ТСН 22:19 2 коментарі

Народний депутат Олександр Шевченко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра щодо виділення коштів на виконання капітального ремонту дороги за підрядом, який виграла близька до нього фірма “ПБС”. Про це йдеться...

Базу НБУ "Прикарпаття" в Яремче продають за 32 мільйони 20:56

Фонд державного майна виставив на продаж недобудований оздоровчий комплекс «Прикарпаття». Про це йдеться на сайті публічних закупівель «ProZorro.Продажі», інформує кореспондентка Бліц-Інфо. База розташована на земельній ділянці загальною площею 2,7303 га у місті...

В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень 17:46

Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір. У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли...

У Франківську тендер по ремонту автомобілів для комунального підприємства у розмірі понад мільйон гривень, виграв підприємець з одним працівником у штаті 15:44 1 коментар

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» за результатами відкритих торгів уклало п’ять договорів з приватним підприємцем Романом Сербіним на ремонт та технічне обслуговування транспорту. Сума усіх контрактів становить 1,28 млн грн,...

Суд арештував 15 земельних ділянок "Скорзонери" на "Буковелі" 10:55

Арешт накладено за клопотанням Генпрокуратури в рамках справи про заволодіння екс-керівниками ПриватБанку 19 млрд грн рефінансування від Нацбанку. Печерський районний суд Києва заарештував майно компанії ДніпроАзот, Марганецького та Орджонікідзевського гірничозбагачувальних...

Прикарпатський нардеп Іванчук попався на нових ''золотих'' перельотах 08:31 8 коментарів

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилися дані про перельоти скандального заступника голови фракції "Народний фронт" уродженця Коломиї Андрія Іванчука за 2018 рік. Виходячи з них, політик 17 разів користувався послугами приватних авіаперевезень,...

Куди йдуть благодійні внески в обласній лікарні або для чого стільки паперу лікарям? 21:47 5 коментарів

СТИК проаналізував закупівлі Івано-Франківської ОКЛ в системі ProZorro та дані платформи Zакупівлі на Texty.org, яка охоплює базу закупівель з 2008 року. Обласна клінічна лікарня через ProZorro розіграла 347 тендерів. За...

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця (заява) 20:48 23 коментарів

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця. На електронну пошту редакції нашого сайту Правда іф, прийшла копія позовної заяви,...

Поліція вимагає хабарі у іноземних туристів, які їдуть відпочивати на прикарпатський гірськолижний курорт "Буковель" - губернатор 20:42 8 коментарів

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив про масові побори українських поліцейських з румунських туристів, пише видання Today.ua: “Закарпатська ОДА просить вибачення у громадян Румунії, котрі через Закарпаття приїжджають в...

Як на Франківщині карають за порушення у публічних закупівлях і чому це не діє 17:09

За роки роботи системи ProZorro контролюючі органи і громадськість фіксували численні порушення у сфері публічних закупівель. Закон регламентує, кого і за які порушення законодавства про закупівлі можна притягнути до адміністративної...

У січні в області активізувалась політична благодійність — ОПОРА 20:35

У січні прикарпатські політики та партійні організації активно займалися благодійністю. ОПОРА зафіксувала 16 фактів надання благодійної допомоги та безкоштовних послуг і закликає суб’єктів виборчого процесу під час виборів розмежувати власну...

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? 20:08 4 коментарі

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? Жителям Івано-Франківська цей політик вже знайомий, завдяки знищенню ним родинної садиби музею Гриневичів. Тепер черга дійшла і до жителів Косівщини... Так депутат...

Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників (відеопрограма) 14:27 14 коментарів

Лікарські династії, що використовують державні посади, аби заснувати і провадити власний бізнес, – родина екс-міністра охорони здоров'я Зіновія Митника створила на Прикарпатті лікарсько-фармацевтичний конгломерат. На території Івано-Франківської обласної лікарні розташувався...

ДФС: вартість готелю на курорті "Буковель" завищили на 800 млн грн під рефінанс Приватбанку 10:55

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 24 січня, слідчі Державної фіскальної служби здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №32018000000000067 від 27.11.2018, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що...

У Коломиї судитимуть податківця, який погорів на хабарі у 200 тисяч гривень 12:36 4 коментарі

У Коломийському суді знаходиться справа щодо чоловіка, який отримав 200000 грн хабара. Про це повідомляє прес-служба Коломийського суду. Обвинувачений – уродженець Брустурів Косівського району, житель села Старі Кути, 1975 року народження. Чоловіка...

Франківські поліцейські, які підписалися під рапортом про зловживання керівництва, стверджують що на них чиниться тиск - начальство поліції усе заперечує (фото+відео) 19:12 7 коментарів

«Помити службовий автомобіль — цілком нормальна річ. Проблема полягає в тому, що не відбулася мийка згідно з договором». Про це заявив Андрій Захарук, патрульний поліції Івано-Франківської області у "Темі дня" на Суспільному UA:...
 • ріел ІФ виринаюча