Як Кремль робить з Януковича цапа-відбувайла

Захист в суді аж ніяк не захищає свого підзахисного. Те, що роблять адвокати, свідки та й сам Янукович, – це легалізація російських вказівок
Результат пошуку зображень за запитом "янукович"

Ті, хто слідкують за судовим процесом щодо держзради Віктора Януковича, могли помітити зміни в стратегії захисту колишнього президента. Якщо раніше адвокати підсудного стверджували, що ніякого листа із закликом до президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська Віктор Янукович не писав, то тепер версія докорінно змінилася.

2 квітня на прес-конференції у Москві президент-втікач заявив, що лист до Путіна таки був. Але, за словами Януковича, це був лист-звернення про початок консультацій щодо введення “поліцейсько-миротворчої місії” на підставі двостороннього російсько-українського Договору про дружбу та співробітництво. Янукович говорить, що написав лист 1 квітня 2014 року, знаходячись у Ростові.

За його словами, той лист, яким російський представник Віталій Чуркін розмахував на засіданні ООН 3 квітня 2014 року, той, в якому міститься чіткий заклик до введення в Україну російських військ, є лише додатком до “основного документу” – прохання про проведення консультацій і застосування на території України “російських миротворців”. “Я написав два листа”, – сказав Янукович на прес-конференції.

Немов на підтвердження його слів, допитаний по справі свідок захисту колишній командувач ВМС України Юрій Ільїн розповів суду, що знав про наміри Віктора Януковича звернутися до президента Російської Федерації. Саме 1 квітня 2014 року, Янукович нібито дзвонив Ільїну і обговорював деталі щодо початку консультацій для “вивчення можливості розгортання поліцейської, або миротворчої місії в Україні”.

Чому “легітимний президент” розповів про свої наміри командувачу, який в той час перебував на лікарняному? “Він питав моєї думки, як військового”, – пояснює суду Ільїн. Таким чином факт написання листа-звернення стороною захисту більше не заперечується. Лист був, але не той і не про те. Інтригуюче, чи не так?

Цікавим у всій цій історії є те, що під час попередніх свідчень, наданих адвокатами Януковича, Ільїн не згадував про телефонну розмову з Януковичем 1 квітня 2014р. “Мене ніхто про це не питав”, – виправдовується Ільїн, коли його прямо спитали, чому у наданих суду стороною захисту протоколах його попереднього допиту немає навіть натяку на плани щодо консультацій з РФ. Але і це ще не всі нестиковки. Відповідаючи на запитання прокурора, Ільїн категорично заперечив, що колись раніше взагалі давав якісь покази адвокату Януковича  Віталію Сердюку. І це при тому, що в документах наданих суду стороною захисту, чітко записано, що Ільїн був опитаний саме адвокатом Сердюком. Є навіть підпис адвоката під відповідним протоколом.

Під час допиту стався ще один епізод, який заслуговує на окрему увагу. Це зміни в промовках про “переворот” та “легітимного президента”. Колишній командувач Ільїн стверджував, що з одного боку в Києві відбулося незаконне захоплення влади, але одночасно він особисто неодноразово намагався зв‘язатися з Олександром Турчиновим, літав до Києва і навіть надсилав якісь доповіді про “військово-політичне становище” на півострові. При цьому, він був на прямому зв’язку з Віктором Януковичем і доповідав йому кожен раз, як колишній президент дзвонив, щоб поділитися думками про те, що відбувається в країні.

На питання суду, так якого ж з двох головнокомандуючих особисто він вважав чинним, і чому, якщо сприймав події в Київі за захоплення влади, намагався комунікувати з в.о. президента Турчиновим, Ільїн остаточно заплутався, чим підтвердив, що новопризначену владу він все ж таки визнавав, але не вважав за потрібне підкорятися її наказам, тому що не вважав їх професіоналами.

Так скільки листів все ж було – один чи два – і про що саме? Чому раптом до Януковича та Ільїна повернулися спогади про прохання консультації щодо миротворчої місії? І чому прохання про консультації містить в своєму додатку заклик про введення військ?

Чому версія, що ніякого листа, наданого російським представником в ООН не було, раптом змінилася на туманні пояснення про додатки і забудькуватих свідків? І навіщо настільки координально змінилася стратегія захисту?

“Все чудніше та чудніше”, – як казала Аліса з казки Люїса Керрола. Тож давайте розбиратися.

Покази Юрія Ільїна мають надавати більшої ваги і достовірності сказаному Віктором Януковичем під час московської прес-конференції. Плутанина з попереднім опитуванням свідка, яке або проводив, або не проводив Віталій Сердюк, і в якому нема ані слова про консультації з Росією та про миротворчу місію, свідчить, що ця версія була створена буквально “на колінці”.

Здавалося б, співзвучні між собою покази Ільїна і прес-конференція Януковича, мають слугувати захисту президента-втікача. Але насправді це зовсім не так. Інформація про те, що звернення було, ба більше, містило додаток про введення російських військ, переданий секретаріату ООН російською стороною, повністю підтверджує обвинувачення в державній зраді.

Ільїн стверджує, що російські військові пересувалися навесні 2014 року півостровом тільки заради захисту своїх об‘єктів. Мовляв суто виконуючі функції “охорони правопорядку”.

Виходить, що це Янукович щось наплутав і про щось не те попросив. Причому попросив двічі. Перший раз про миротворців, якими і були “зелені чоловічки”, а другий раз у додатку – про введення російських військ.

Оскільки цю версію озвучує сам президент-втікач, немає сумніву, що саме в такому трактуванні подій весни 2014 року зацікавлений Кремль.

Виявляється, що це на прохання Януковича російські військові на півострові займалися миротворчісттю. Чергова спроба відбілити екс-президента – втікача, виявилася інформаційною кампанією, яка має на меті зняти з Росії відповідальність за військове захоплення українського Криму і проведення “референдуму” під дулами автоматів.

Захист в суді аж ніяк не захищає свого підзахисного. Те що роблять адвокати, свідки, та й сам Янукович – це легалізують тези російської пропаганди.

Януковича топлять, доводячи, що ніякого вторгнення не було, а була тільки “миротворча місія” на його прохання.

З тієї вистави, яка розігрується в Соломенському суді адвокатами президента-втікача, виходить, що це саме Янукович винен у тому, що російські військові навесні 2014 року вийшли з казарм та захопили Крим. Росія намагається перекласти всю провину за анексію на колишнього президента України, який навесні 2014 року писав листи, – чи то про консультації, чи то про введення миротворців, – до Володимира Путіна.

Геть заплутав втікач кремлівського підстаркуватого монарха. Той не розібрався, що від нього хоче недоладний син єнакієвських териконів і помилково окупував Крим. Це, виявляється, не Кремль, а сам Янукович вводив в оману світових лідерів, щодо своєї “легітимності”. Он, навіть командувач Юрій Ільїн стверджує, що чекав накази з Києва від Турчинова. А Янукович, виходить, його тільки плутав раптовими телефонними дзвінками та листами невідомо про що.

Перефразуючи Люїса Керрола, “уся королівська кіннота, усі королівська рать” зараз рятують від звинувачень тільки одного президента – Володимира Путіна. Росія може придумати пояснення для світу про все – і про “допомогу легітимному Асаду в Сирії”, і про “гуманітарну місію” щодо захисту “повсталого народу Донбасу”. Едине, за що путінський режим не взмозі виправдатися, – це анексія Криму. Тому Янукович, його адвокати та свідки захисту роблять все, щоб опосередковувано підтвердити звинувачування у звернені до російського керівництва про введення чи то миротворців, чи то поліцейських, чи то військових – вже не суть.

“Винний у всьому” Янукович потрібен саме Росії, ба більше – Путіну. Для російського керівництва Янукович вже давно не подільник. Він цап-відбувайло, який має відповісти за злочини керівництва країни-агресора.

Є ще одна причина, чому російська сторона робить все, щоб Янукович був засуджений українським судом за зраду. Попри промовки про те, що Крим приєднаний до Росії на віки, кремлівські очільники прекрасно розуміють, що рано чи пізно доведеться сідати за стіл переговорів і по Криму. Байка про те, що президент-втікач сам просив про ведення миротворчої місії, роблять Росію стороною, яку ввели в оману. Такою собі жертвою з жертв, яка тепер дорого платить за те, що українці в 2014 році не змогли визначитися, хто ж у них легітимний президент.

Звинувачення Януковича дає можливість Росії, коли прийде час ставити питання про пошук “конструктивних шляхів вирішення проблеми”. І ми з вами вже знаємо межі цього “конструктиву”. Повторний референдум під егідою ООН, спільне з Україною управління Кримом або навіть аренда на сто років, як пропанують російські та українські “примирителі”. Якщо Росії вдасться перекласти відповідальність за порушення міжнародного права на Віктора Януковича, вона цілком може розраховувати на роль посередника або навіть потерпілої сторони під час переговорів по Криму.

Для України важливо не просто довести зраду Віктора Януковича в суді, а й встановити його зв‘язок з країною-агресором. Розкрити деталі попередньої змови щодо розшматування та знищення української держави, в якій колишній український президент брав участь, виконуючи вказівки з Москви. Ми маємо розуміти, що основним ляльководом є Володимир Путин, який зараз намагається залишити собі шляхи виходу з “кримської пастки”.

Справжнє правосуддя – це відновлення порушеного права. Тож поки Росія шукає, кого б звинуватити у власних злочинах, наша спільна задача не дати головному злочинцю шансу прикритися жінками, дітьми і маріонетками, які нібито просили його про захист.

Джерело

(Visited 103 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Таке враження що президент Янукович переживе о ту злочину шахрайсько запроданську владу.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3364

загрузка...

"Русский мир" і прапор України - 5 суперечливих фактів про боксера Усика 16:30 5 коментарів

Українського боксера-чемпіона Олександра Усика визнали кращим спортсменом минулого року за версією "Людина року". Нагороду вручили в Національній опері України у Києві. Олександр Усик є доволі контраверсійною особистістю – з одного боку, перемагає...

Коноплянка потролив Роналду після матчу з Португалією (фото) 15:38

У своєму Instagram Євген опублікував спільну світлину з Роналду та підписав: "Не могли б ви посунутися?". Відомий ведучий Андрій Бєдняков не залишився осторонь та у коментарях написав, звертаючись до Коноплянки:...

Король пляжу: 70-річний принц Чарльз на Барбадосі вигуляв шорти в квіточки (фото) 15:06

Британський принц Чарльз та його дружина Камілла відвідали Малі Антильські острови, зокрема побували вони на Барбадосі. Й хоча поїздка була офіційна, подружжя встигло трішки попляжитися. Для цього 70-річний принц прихопив із...

Винник похизувався м'язами у спортзалі (фото) 14:37

Співак Олег Винник продовжує власним прикладом мотивувати на заняття спортом своїх вовчиць (і вовків теж). Фото м'язистого себе у спортзалі 45-річний артист показав у Instagram. Які плани на вечір п'ятниці? Може,...

Марш нової армії, Eminem, Вакарчук і KAZKA: що слухають кандидати у президенти 14:05 1 коментар

П'ятеро кандидатів у президенти України розповіли про свої музичні вподобання. Їхні смаки досить відрізняються. Кандидати слухають музику у дорозі, на радіо та зі своїми дітьми, пише "Новое время". Чинний президент...

Прийом Бойка та Медведчука у Москві: обурлива реакція соцмереж 13:36 6 коментарів

Кандидат у президенти України Юрій Бойко та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук з візитом відправилися до резиденції прем'єра Росії Дмитра Медведєва в Москву. Більшість людей в Facebook негативно...

Ганьба нардепам: мережу обурило фото з Верховної Ради 13:04 1 коментар

У п'ятницю, 22 березня, у Верховній Раді пройшло останнє пленарне засідання тижня. Проте, не всі народні депутати належно виконують свої обов'язки, адже на момент закриття сесії у залі були присутні...

В Івано-Франківську молодий водій у п’яному стані розбив свій щойно придбаний автомобіль, при цьому ледь не збив випадкову перехожу (фоторепортаж) 12:57

В Івано-Франківську молодий водій у п’яному стані розбив свій щойно придбаний автомобіль, при цьому ледь не збив випадкову перехожу ДТП сталася близько 21 години вечора 23 березня на вулиці Семена...

Де і як відпочивають кандидати у президенти 12:35 2 коментарі

Про свій відпочинок політики не люблять розповідати: більшість з них віддає перевагу іноземним курортам, подалі від очей співгромадян. Яхти, готелі для обраних, вілли на найдорожчих курортах чи з вудочкою біля...

Музична премія YUNA-2019 в Україні: список переможців 12:03

22 березня 2019 року в столичному Палаці Спорту прогриміла одна з найграндіозніших світських подій в Україні – церемонія нагородження YUNA 2019. Це вже увосьме українські зірки боролися за престижну премію та...

Навіщо Медведчук з Бойком їздили до Медведєва в Москву та що це їм дасть 11:34 4 коментарі

Спільна поїздка до Росії кандидата у президенти, екс-"опоблоківця" Юрія Бойка та кума Путіна, лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука матиме позитивні наслідки як для першого, так і для другого. Крім того,...

Меланія Трамп приголомшила елегантною сукнею (фото) 11:02 1 коментар

Дружина президента США Меланія Трамп приймала представників Співдружності націй у своїй резиденції в Мар-а-Лаго. Для офіційного заходу перша леді США обрала елегантну сукню з етнічним принтом. Президентське подружжя Америки приймало...

Як зірки шоу-бізнесу підтримують кандидатів у президенти (фото, відео) 10:33

Під час передвиборчої кампанії кандидати у президенти масово використовувати різноманітні методи впливу на виборців. Одним з таких методів є залучення зірок, які б могли активно підтримувати політичні партії. У своєму...

Чергова гучна заява опальної Поклонської: цього разу "прокурор" Криму відправляє Донбас до РФ (відео) 10:01 1 коментар

Колишня так званий прокурор Криму Наталія Поклонська здійснила візит на окупований Донбас, де презентувала свою книгу про події 2014 року у Криму. За словами чинної депутатки Держдуми РФ, Донбас має...

Сьогодні збірна України зіграє матч проти лідера своєї групи команди Люксембургу 09:47

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко розповів про кадрові втрати перед матчем відбору Євро-2020 проти Люксембургу. Про це повідомляє офіційний сайт Федерації футболу України. "У нас є втрати — у...

Канада продовжила санкції проти Януковича та його 15 соратників 09:15 2 коментарі

Уряд Канади продовжив дію економічних санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича і його 15 соратників. Відповідне рішення було опубліковано в офіційному виданні канадського уряду Canada Gazette, пише Укрінформ. Санкції...

У Порошенка заявили про "ознаки політичного шахрайства" у Тимошенко 08:24 9 коментарів

Кандидат у президенти Юлія Тимошенко та олігарх Ігор Коломойський ведуть узгоджену спільну кампанію проти кандидата Петра Порошенка, а заяви Тимошенко містять ознаки політичного шахрайства. Про це заявили у передвиборчому штабі...

Портников розповів про "реальні проблеми" у Зеленського 07:51 4 коментарі

Електорат кандидата в президенти Володимира Зеленського у день голосування може просто не дійти до виборчих дільниць Про це відомий український журналіст, публіцист та громадський діяч Віталій Портников заявив в програмі...

ЄC спростував інформацію про антикорупційне розслідування проти Порошенка 06:09 1 коментар

Європейське бюро з питань протидії зловживанням та шахрайству (OLAF) не відкривало ніяких розслідувань щодо президента України. Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Представництва ЄС в Україні. "OLAF підтверджує, що...

У Брошнів-Осаді пройшла загальна толока: прибирали територію де обалштують мотузковий парк (фотофакт) 08:09

Сьогодні біля Народного дому на правду кипіла робота: працівники селищної ради, ЖЕКу, представники БО «Серце Марії та небайдужі мешканці Брошнів-Осади взяли участь у толоці, повідомляє Правда.іф. з посилання на офіційну...
  • ріел ІФ виринаюча