Як російський доброволець, який воював на Донбасі проти путінської агресії, поселився на Прикарпатті (фоторепортаж)

47-річний доброволець АТО росіянин Олег Бутусін із позивним «Фашист», повернувшись із війни, не має часу скаржитися на життя та владу, депресувати чи вилежуватися на дивані. У нього величезна сім’я – 11 дітей. Найстаршому 21 рік, а найменшому рік і два місяці. Зараз живуть на Калущині, в хатині просто біля самісінького лісу, мають величезну господарку: кози, свині, вівці, кури, корова, а ще кінь Рубін, разом з яким Олег наглядає за фауною в лісі, адже працює єгером.

 

Сім’я Бутусіних переїхала з Росії в Україну чотири роки тому. З далекого Владивостока вони втекли в Західну Україну через політичні репресії. Олег неодноразово в Росії звинувачував Путіна в занепаді країни та політиці геноциду. Після того, як Бутусін воював як доброволець на боці України, ФСБ Росії відкрило проти нього кримінальну справу за тероризм. Чоловік рік служив добровольцем у ДУКу. Родина офіційно просила політичного притулку в Україні. Але чоловікові поставили умову не брати зброї до рук. Зараз він уже не служить, але справа з притулком і набуттям громадянства України не просувається, пише ГК.

Вони вже неодноразово звертались до влади. У 2015 році під час приїзду Петра Порошенка в Івано-Франківськ Тетяна Бутусіна з дитиною на руках підійшла до Президента та передала йому прохання надати їм громадянство.

Але громадянство отримала тільки Тетяна.

Спершу мешкали в Галицькому районі, але через погану екологію вирішили переїхати. Вранці виходили надвір, а на машині шар попелу. Та й були проблеми з водою – криниця спорожніла. Олег мав багато друзів з Калуша, вони помогли йому знайти хатину в районному селі. Боєць не хоче, аби публікували назву села – для безпеки своєї родини.

Чужинці свої порядки встановлюють

З Калуша до цього села маршруткою їхати десь біля години. Знайти тут хату Бутусіних не так вже й складно, хоча вона аж на самій окраїні – біля лісу. Варто лише в будь-кого з місцевих запитати: «Де живе сім’я росіян?» Їх тут знають і поважають. Ще б пак – уже третій рік минає після їхнього переїзду. Хоча на початках стосунки з селянами в Бутусіних складалися не дуже.

Непорозуміння виникали через струмок, поруч із яким сімейство купило хату. Ще раніше, коли у цих краях була повінь, місцеві його перекрили, і струмочок потік по дорозі. А треба було пустити його по старому руслу, попередньо очистивши. Та це потребувало коштів. Однак відповідної ініціативи не було. Зацікавлених лише шість хат було. Коли Бутусін з ними об’єднався, аби шукати гроші на зміну русла, в селі люди трохи збунтувалися. Але потроху все налагодилося. І струмок потік по своєму руслу, і люди подобрішали, бо побачили, що так стало краще.

Хату Бутусіних видно здаля

Хатину Бутусіних видно здаля – на даху майорить червоно-чорний прапор. А поруч на паркані – синьо-жовтий, щоправда, трохи пошарпаний, зате дуже дорогий для Олега – був із ним на передовій.

Біля хати – баня, її побудували одразу. Попаритися в бані – для сім’ї цілий ритуал і багаторічна традиція. Для цього готують лише березові або дубові віники.

Уже готові стайня і стодола, днями заженуть туди худобу.

На подвір’ї вогнище, на якому у казані готується їжа. У теплу пору року сімейство часто так куховарить, та й страви вдаються дуже смачними. До речі, їжу готують на воді зі струмка, який тече біля хати. У ньому вода кришталево чиста.

Хліб пече дружина. Поки що у хлібопічці. Але планують побудувати російську пічку і там випікати хліб на основі закваски з хмелю. Багато рецептів Бутусіни привезли зі своєї батьківщини. Наприклад, на зиму засолюють папороть, але для цього підходить лише спеціальний сорт. Також засолюють черемшу.

Господарку сімейство має дуже велику: свині, кози, вівці, кури, корова… Всі тварини випасаються на обгородженій території з використанням електропастуха.

З курми мають трохи проблем, бо щодня яструб краде по одній курці або лисиці тягають. Курей залишилось уже дуже мало, тому днями накриють їх сіткою. Майже всі місцеві селяни потерпають від яструбів та лисиць, але Бутусіни найбільше, бо їхня хата – перша від лісу.

На господарстві працює вся сім’я. Зранку худобу годує Олег, потім діти приходять зі школи і беруться кожен за свою роботу: косять, возять сіно, сіють, доглядають за тваринами…

Город теж є. Хоча тутешня земля не особливо добра – глиниста, важка… Врожай не дуже великий. Картопля часто гниє.

Олег каже, що у місті їхня сім’я просто не вижила б, а тут, в селі, вони точно не пропадуть: є своє м’ясо, молоко.

Зарплата єгера – 1750 гривень. Також сім’я отримує гроші на дітей. Заощадження майже на нулі. «Ми вже проїли практично дві квартири, – каже боєць. – Ті, які встигли продати в Росії».

Наразі Олег планує розвивати свинарство, називає це своїм бізнесом. Буде розводити і продавати. Думали облаштувати козячу ферму, однак для цього треба в господарстві зареєструвати хоча б п’ять елітних кіз, а їх вартість немала.

Дружина Тетяна вміє робити всі молочні продукти: сир, масло… Можна продавати їх на базарі. «Тут хоч вільніше дихається в плані розвитку власної справи, – продовжує жінка. – Там, де ми жили в Росії, в селищі Владивостока, міліція тобі не дасть на ринок вийти торгувати своєю продукцією. Хочуть хабар за це. А ми принципово не давали».

У ліс на роботу Олег виїжджає часто, зі звірів там лишилися хіба кабани і зайці. А колись же були і олені, і лосі… «Падлюки повистрілювали, – злиться доброволець. – З цим взагалі треба щось негайно вирішувати – далі нікуди. Ліс крадуть, природу нищать – гірко дивитися. Так, ніби вони з голодного краю втекли, наче їсти нема чого. І це ж не москалі роблять. Це ті, хто на собі сорочку рве зі словами «Слава Україні!». Ось я знаю одного чоловіка, який за сезон убив 27 зайців. Це дуже неправильно».

«А скільки я з декотрими місцевими людьми сварилася, щоб у річку сміття не викидали, – додає Тетяна. – Або йдуть у ліс по гриби, а заодно з собою тягнуть і мішок зі сміттям. Але коли їдуть у Польщу на заробітки, то там себе так не поводять чомусь».

Тут люди спокійніші

Бутусіни кажуть, що вже звикли до Прикарпаття і навіть до діалекту. Іноді можуть і самі назвати картоплю бараболею чи бульбою.

І атмосфера тут інакша – спокійна. Вперше за багато років діти Олега не б’ються в школі. «Тут люди зовсім інші, – пояснює боєць. – М’якші, мабуть, ніж у нас вдома. Тамтешні діти перебували в постійній неврастенії – бо виросли в таких сім’ях. Взагалі, там люди живуть у постійному страху перед режимом. А в Україні 27 років більш-менш вільного життя, і це відчувається. Ці діти зовсім інші. Немає агресії, ненависті».

Найстаршого сина Бутусіних Романа комісували з львівської Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного. Хлопець заробив там дві виразки шлунка – дуже погано харчували. «Все, як завжди, розкрадається, – опускає очі Олег. – Дуже неприємно. Спершу їх для картинки перевели на натівські стандарти, а далі помаленьку з’їхали на перловку та всіляку гидоту».

Хлопця через стан здоров’я відрахували з третього курсу, хоча він вчився на відмінно. «Якщо би йому дали закінчити третій курс, то вони вже нікуди б не ділися, – пояснює Олег. – Роман був би готовий офіцер. Його тоді мали би все одно довчити. Син зателефонував зі шпиталю, каже: «Тату, лікарі пропонують, що напишуть мені інший діагноз, аби уникнути відрахування. Але хочуть за це гроші». Я жахнувся – яке нахабство! Сказав сину, аби йшов геть звідтіля. І там корупція, ми ж не за це воювали».

Зараз Роман поїхав у Чехію на роботу. Хлопчина був дуже розчарований, він дійсно горів військовою справою, не раз уже їздив із батьком на передову доставляти бійцям допомогу. Як тільки Роман вступив до академії, на Яворівському полігоні спалахнула пожежа, і він був один із небагатьох, хто не запанікував і умів щось зробити в кризовій ситуації, вправно тушив пожежу. Хлопчина мав купу грамот, подяк, його фото висіло на дошці пошани…

Коли Романа відрахували, на знак протесту проти такої несправедливості ще кілька хлопців покинули заклад. Розповзлися по світах: хто штукатурити в Францію, хто будувати в Польщу…

«Дуже вдарили по хлопчаках, які в 2015-му мотивовано вступали до військових вишів, – зітхає Олег. – Дуже вдарили. Розумієте, їм не потрібна сильна армія. Наявну систему треба ламати. Скільки ж тому начальнику академії ще бракує? Наче ненаситна тварина. Мої свині й ті менше жеруть».

Олег додає, що за таку несправедливість він, звісно, міг судитися, але вирішив відпустити ситуацію – Бог усім управляє. Син хоче заробити трохи грошей і планує відкрити столярню, любить працювати з деревом.

Поки справа не завершена

Олег каже, що ніколи не мав потреби в реабілітації після війни. У нього завжди стільки клопотів і справ, що на думки про все інше просто немає часу. «Не треба думати, що всі нам щось винні, – продовжує боєць. – І взагалі, ми ще не перемогли у війні. От якби ми вже зробили парад на Червоній площі, тоді з упевненістю можна було б стверджувати, що наша справа завершена, тож тепер на щось маємо право, можемо претендувати на пільги і т.д. А зараз ми не поранені, не вбиті, нападників не перемогли… То що вимагати?»

Наталя МОСТОВА

(Visited 544 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7799

загрузка...

"До "Слуги народу" не могли потрапити непрофесіонали", - безробітний весільний фотограф, який пройшов у Раду 09:47 1 коментар

Сергій Штепа, який переміг на виборах до Верховної Ради, хоче працювати в комітеті транспорту або культури Про це він розповів в інтерв'ю "Главкому". Кандидат від "Слуги народу" Сергій Штепа переміг...

У Рогатині десантники 80-ої бригади агітували за контрактну службу (фоторепортаж) 09:34

Рогатинський районний військовий комісаріат спільно з представниками 80-ої окремої десантно-штурмової бригади проводять агітаційно-роз’яснювальну роботу з метою інформування населення про переваги військової служби за контрактом у десантно-штурмових військах Збройних Сил України....

Черговий франківський двір набуває оновлених обрисів (фоторепортаж) 08:31

Ремонт розпочався біля будинків №34 на вул. Вовчинецькій та №24 на вул. Привокзальній. Зараз уже проведено вирівнювання території, оскільки раніше тут було багато залишків будівельного сміття та бруду. Територія двору...

В Івано-Франківську розпочалося чергове незаконне будівництво багатоповерхівки біля озера (фоторепортаж) 08:29

В Івано-Франківську розпочалося чергове незаконне будівництво багатоповерхівки біля озера. Про це в мережі повідомляє франківчанка Рудчук Олеся: "Рейдери у Івано-Франківську. Чергова сенсація. У Івано-Франківську – рейдерське захоплення!!! ​Не так давно...

За життя водія, який вчора розбився у Снятинському районі, продовжують боротись лікарі (фото) 07:04

За життя водія, який вчора розбився у Снятинському районі, продовжують боротись лікарі. У ніч з понеділка на вівторок, о 03:12 годині, на території Снятинського району, у селі Горішнє Залуччя, трапилася...

Найкращі ідеї для активного дитячого відпочинку в Івано-Франківську 00:14

В Івано-Франківську є безліч місць, де діти можуть активно та з користю провести свій час. Втім, коли потрібно не завжди про них можна згадати. Кореспондентка Бліц-Інфо зібрала список місць, де...

Життя після втрати. Хто і кому у Франківську допомагає пережити смерть дитини 23:49

Десять місяців тому в Наталі й Тараса народився син. Вони назвали його Тео. А за чотири дні малюк помер. Пережити втрату дитини і йти далі їм допомогли австралійські фахівці, з...

“Відклали в ящик”, – Орест Кошик про пам’ятник жабі в Івано-Франківську 23:21

В Івано-Франківську планували створити скульптуру українській жабі. Конкурс на найкращий ескіз пам’ятника, який переносили два рази, так і не відбувся. Вчора, 22 липня, «Галицький кореспондент» поцікавився в Ореста Кошика, начальника...

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Дуже розчинна кава 22:38

Традиційний напій Галичини – це кава. Але за совітів то був великий дефіцит, в принципі, як і будь-що інше. В крамницях під маркою кави чи напою з натяком на неї...

До Франківська завітали переможці авіашоу у Великобританії (фоторепортаж) 22:05

Українські екіпажі Су-27 та Іл-76МД взяли участь в авіашоу “RIAT – 2019” у Великій Британії. Там вони стали переможцями в номінації кращий пілотаж. Вчора, 22 липня, вони повернулись з нагородою...

На Пасічній заблукав літній чоловік. Поліція шукає рідних (фотофакт) 22:02

В Івано-Франківську розшукують родичів літнього чоловіка. Про це в телеграм-чаті "Чат 112" повідомила речниця патрульної поліції Христина Мриглід. "На пасічній виявили старшого чоловіка, не може сказати про себе нічого..можливо хтось...

Прикарпатець Юрій Пасимок бореться з раком гортані – родина просить про допомогу 21:18

В Юрія Пасимка виявили рак гортані. Нещодавно він переніс операцію, та зараз йому необхідні кошти на реабілітацію та хіміотерапію. Про це повідомляється на сайті міста “Косів“. “16 липня 2019 року...

Дауншифтинг по-українськи: як вижити у триденному поході в Карпатах (фоторепортаж) 20:53

Українські Карпати – вельми самобутні гори. Вони невисокі, але достатньо круті, тут безліч гірських річок, величезні ліси, широченні полонини і кришталево чисті озера. Тут збереглися практично незаймані цивілізацією місця, де...

Козак Гаврилюк відпочиває. На Прикарпатті депутатом від "Зекоманди" став справжній самородок (фото+відео) 20:43 16 коментарів

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів з мажоритарного округу №89 (Снятинський, Косівський та Верховинський райони), пише Галичина. Найбільше голосів виборців здобув кандидат від «Слуги народу» Володимир Тимофійчук - 18,2%. Другим...

“І без гриму красуня”: франківчанка Тіна Кароль захопила обличчям без макіяжу (фотофакт) 20:35

Шанувальники відзначили, що співачка виглядає ніби підліток Українська поп-діва Тіна Кароль останнім часом балує своїх фанатів, буквально кожен день публікуючи нові фото в мережі, причому деколи вони дуже пікантні і...

З’явилися світлини з місця карколомної смертельної ДТП, яка трапилась у Снятинському районі (фото) 20:28

Як інформували ЗМІ, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажирка загинула дорогою до лікувального закладу. Аварія сталась 23 липня близько 3 години 20 хвилин в селі Горішнє Залуччя, Снятинського району. Як попередньо встановлено...

В Долинській ОВК "мутки" із підрахунком голосів. Щоб стримувати обурений натовп туди відправили спецназ поліції (фото+відео) 20:20 4 коментарі

Сьогодні, 23 липня близько 18:30 у Долині під окружною виборчою комісією номер 86 почали збиратися люди, які переживають за результати голосування. В окружній виборчій комісії номер 86 вже другий день...

Без спиртного та сигарет: в Івано-Франківську відкрилася християнська кафетерія (фотофакт) 19:44 5 коментарів

На площі Міцкевича в Івано-Франківську відкрили кав’ярню. Заклад – християнський, в ньому немає спиртного, на території не можна курити. «Cafeteria» шукайте в дворі видавництва «Нова Зоря», в сецесійній будівлі медіагрупи...

У Снятині відреставрували оглядовий майданчик на ратуші (фотофакт) 19:27

У Снятині тривають роботи з реставрації місцевої ратуші. Нещодавно новий вигляд отримав оглядовий майданчик. Згідно проекту «Столиця Покуття очима туристів (реставраційно-відновлювальні роботи приміщення міської ратуші в м.Снятин)», працівники підрядної організації...

Багатодітна франківчанка, яка виховує хвору дитину, потребує підтримки (фото) 18:51 1 коментар

Одна мама, троє діток. Донечка - дитина з інвалідністю. Родина проживає в Івано-Франківську. В 2016 році у жінки помер чоловік, батько трьох дітей, і відтоді сльози з очей жінки не щезають....
  • ріел ІФ виринаюча