Як російський доброволець, який воював на Донбасі проти путінської агресії, поселився на Прикарпатті (фоторепортаж)

47-річний доброволець АТО росіянин Олег Бутусін із позивним «Фашист», повернувшись із війни, не має часу скаржитися на життя та владу, депресувати чи вилежуватися на дивані. У нього величезна сім’я – 11 дітей. Найстаршому 21 рік, а найменшому рік і два місяці. Зараз живуть на Калущині, в хатині просто біля самісінького лісу, мають величезну господарку: кози, свині, вівці, кури, корова, а ще кінь Рубін, разом з яким Олег наглядає за фауною в лісі, адже працює єгером.

 

Сім’я Бутусіних переїхала з Росії в Україну чотири роки тому. З далекого Владивостока вони втекли в Західну Україну через політичні репресії. Олег неодноразово в Росії звинувачував Путіна в занепаді країни та політиці геноциду. Після того, як Бутусін воював як доброволець на боці України, ФСБ Росії відкрило проти нього кримінальну справу за тероризм. Чоловік рік служив добровольцем у ДУКу. Родина офіційно просила політичного притулку в Україні. Але чоловікові поставили умову не брати зброї до рук. Зараз він уже не служить, але справа з притулком і набуттям громадянства України не просувається, пише ГК.

Вони вже неодноразово звертались до влади. У 2015 році під час приїзду Петра Порошенка в Івано-Франківськ Тетяна Бутусіна з дитиною на руках підійшла до Президента та передала йому прохання надати їм громадянство.

Але громадянство отримала тільки Тетяна.

Спершу мешкали в Галицькому районі, але через погану екологію вирішили переїхати. Вранці виходили надвір, а на машині шар попелу. Та й були проблеми з водою – криниця спорожніла. Олег мав багато друзів з Калуша, вони помогли йому знайти хатину в районному селі. Боєць не хоче, аби публікували назву села – для безпеки своєї родини.

Чужинці свої порядки встановлюють

З Калуша до цього села маршруткою їхати десь біля години. Знайти тут хату Бутусіних не так вже й складно, хоча вона аж на самій окраїні – біля лісу. Варто лише в будь-кого з місцевих запитати: «Де живе сім’я росіян?» Їх тут знають і поважають. Ще б пак – уже третій рік минає після їхнього переїзду. Хоча на початках стосунки з селянами в Бутусіних складалися не дуже.

Непорозуміння виникали через струмок, поруч із яким сімейство купило хату. Ще раніше, коли у цих краях була повінь, місцеві його перекрили, і струмочок потік по дорозі. А треба було пустити його по старому руслу, попередньо очистивши. Та це потребувало коштів. Однак відповідної ініціативи не було. Зацікавлених лише шість хат було. Коли Бутусін з ними об’єднався, аби шукати гроші на зміну русла, в селі люди трохи збунтувалися. Але потроху все налагодилося. І струмок потік по своєму руслу, і люди подобрішали, бо побачили, що так стало краще.

Хату Бутусіних видно здаля

Хатину Бутусіних видно здаля – на даху майорить червоно-чорний прапор. А поруч на паркані – синьо-жовтий, щоправда, трохи пошарпаний, зате дуже дорогий для Олега – був із ним на передовій.

Біля хати – баня, її побудували одразу. Попаритися в бані – для сім’ї цілий ритуал і багаторічна традиція. Для цього готують лише березові або дубові віники.

Уже готові стайня і стодола, днями заженуть туди худобу.

На подвір’ї вогнище, на якому у казані готується їжа. У теплу пору року сімейство часто так куховарить, та й страви вдаються дуже смачними. До речі, їжу готують на воді зі струмка, який тече біля хати. У ньому вода кришталево чиста.

Хліб пече дружина. Поки що у хлібопічці. Але планують побудувати російську пічку і там випікати хліб на основі закваски з хмелю. Багато рецептів Бутусіни привезли зі своєї батьківщини. Наприклад, на зиму засолюють папороть, але для цього підходить лише спеціальний сорт. Також засолюють черемшу.

Господарку сімейство має дуже велику: свині, кози, вівці, кури, корова… Всі тварини випасаються на обгородженій території з використанням електропастуха.

З курми мають трохи проблем, бо щодня яструб краде по одній курці або лисиці тягають. Курей залишилось уже дуже мало, тому днями накриють їх сіткою. Майже всі місцеві селяни потерпають від яструбів та лисиць, але Бутусіни найбільше, бо їхня хата – перша від лісу.

На господарстві працює вся сім’я. Зранку худобу годує Олег, потім діти приходять зі школи і беруться кожен за свою роботу: косять, возять сіно, сіють, доглядають за тваринами…

Город теж є. Хоча тутешня земля не особливо добра – глиниста, важка… Врожай не дуже великий. Картопля часто гниє.

Олег каже, що у місті їхня сім’я просто не вижила б, а тут, в селі, вони точно не пропадуть: є своє м’ясо, молоко.

Зарплата єгера – 1750 гривень. Також сім’я отримує гроші на дітей. Заощадження майже на нулі. «Ми вже проїли практично дві квартири, – каже боєць. – Ті, які встигли продати в Росії».

Наразі Олег планує розвивати свинарство, називає це своїм бізнесом. Буде розводити і продавати. Думали облаштувати козячу ферму, однак для цього треба в господарстві зареєструвати хоча б п’ять елітних кіз, а їх вартість немала.

Дружина Тетяна вміє робити всі молочні продукти: сир, масло… Можна продавати їх на базарі. «Тут хоч вільніше дихається в плані розвитку власної справи, – продовжує жінка. – Там, де ми жили в Росії, в селищі Владивостока, міліція тобі не дасть на ринок вийти торгувати своєю продукцією. Хочуть хабар за це. А ми принципово не давали».

У ліс на роботу Олег виїжджає часто, зі звірів там лишилися хіба кабани і зайці. А колись же були і олені, і лосі… «Падлюки повистрілювали, – злиться доброволець. – З цим взагалі треба щось негайно вирішувати – далі нікуди. Ліс крадуть, природу нищать – гірко дивитися. Так, ніби вони з голодного краю втекли, наче їсти нема чого. І це ж не москалі роблять. Це ті, хто на собі сорочку рве зі словами «Слава Україні!». Ось я знаю одного чоловіка, який за сезон убив 27 зайців. Це дуже неправильно».

«А скільки я з декотрими місцевими людьми сварилася, щоб у річку сміття не викидали, – додає Тетяна. – Або йдуть у ліс по гриби, а заодно з собою тягнуть і мішок зі сміттям. Але коли їдуть у Польщу на заробітки, то там себе так не поводять чомусь».

Тут люди спокійніші

Бутусіни кажуть, що вже звикли до Прикарпаття і навіть до діалекту. Іноді можуть і самі назвати картоплю бараболею чи бульбою.

І атмосфера тут інакша – спокійна. Вперше за багато років діти Олега не б’ються в школі. «Тут люди зовсім інші, – пояснює боєць. – М’якші, мабуть, ніж у нас вдома. Тамтешні діти перебували в постійній неврастенії – бо виросли в таких сім’ях. Взагалі, там люди живуть у постійному страху перед режимом. А в Україні 27 років більш-менш вільного життя, і це відчувається. Ці діти зовсім інші. Немає агресії, ненависті».

Найстаршого сина Бутусіних Романа комісували з львівської Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного. Хлопець заробив там дві виразки шлунка – дуже погано харчували. «Все, як завжди, розкрадається, – опускає очі Олег. – Дуже неприємно. Спершу їх для картинки перевели на натівські стандарти, а далі помаленьку з’їхали на перловку та всіляку гидоту».

Хлопця через стан здоров’я відрахували з третього курсу, хоча він вчився на відмінно. «Якщо би йому дали закінчити третій курс, то вони вже нікуди б не ділися, – пояснює Олег. – Роман був би готовий офіцер. Його тоді мали би все одно довчити. Син зателефонував зі шпиталю, каже: «Тату, лікарі пропонують, що напишуть мені інший діагноз, аби уникнути відрахування. Але хочуть за це гроші». Я жахнувся – яке нахабство! Сказав сину, аби йшов геть звідтіля. І там корупція, ми ж не за це воювали».

Зараз Роман поїхав у Чехію на роботу. Хлопчина був дуже розчарований, він дійсно горів військовою справою, не раз уже їздив із батьком на передову доставляти бійцям допомогу. Як тільки Роман вступив до академії, на Яворівському полігоні спалахнула пожежа, і він був один із небагатьох, хто не запанікував і умів щось зробити в кризовій ситуації, вправно тушив пожежу. Хлопчина мав купу грамот, подяк, його фото висіло на дошці пошани…

Коли Романа відрахували, на знак протесту проти такої несправедливості ще кілька хлопців покинули заклад. Розповзлися по світах: хто штукатурити в Францію, хто будувати в Польщу…

«Дуже вдарили по хлопчаках, які в 2015-му мотивовано вступали до військових вишів, – зітхає Олег. – Дуже вдарили. Розумієте, їм не потрібна сильна армія. Наявну систему треба ламати. Скільки ж тому начальнику академії ще бракує? Наче ненаситна тварина. Мої свині й ті менше жеруть».

Олег додає, що за таку несправедливість він, звісно, міг судитися, але вирішив відпустити ситуацію – Бог усім управляє. Син хоче заробити трохи грошей і планує відкрити столярню, любить працювати з деревом.

Поки справа не завершена

Олег каже, що ніколи не мав потреби в реабілітації після війни. У нього завжди стільки клопотів і справ, що на думки про все інше просто немає часу. «Не треба думати, що всі нам щось винні, – продовжує боєць. – І взагалі, ми ще не перемогли у війні. От якби ми вже зробили парад на Червоній площі, тоді з упевненістю можна було б стверджувати, що наша справа завершена, тож тепер на щось маємо право, можемо претендувати на пільги і т.д. А зараз ми не поранені, не вбиті, нападників не перемогли… То що вимагати?»

Наталя МОСТОВА

(Visited 513 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8006

загрузка...

Поліції вдалося розшукати неповнолітнього івано-франківця (фотофакт) 08:02

Поліція Івано-Франківщини відшукала зниклого 17-річного хлопця. За час, відколи неповнолітній пішов з дому, він не постраждав від жодних протиправних дій. Наразі працівники ювенальної превенції з’ясовують причини такого вчинку іванофранківця. Хлопець...

Увага! На Прикарпатті розшукують дівчинку-підлітка (фотофакт) 07:57

Відділ ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області розшукує неповнолітню мешканку с. Драгомирчани, Тисменицького району, Івано-Франківської області, Кочубей Діану, 2005 року народження. Дівчина, 20 лютого у період 13:30 год. пішла...

В Обласну дитячу лікарню передали обладнання для передчасно народжених немовлят (фото) 00:13

Пульсоксиметр та дві лампи для фототерапії отримала вчора від меценатів Івано-Франківська обласна лікарня. Благодійну допомогу сьогодні передали в Івано-Франківську ОДКЛ для відділу передчасно народжених та маловагових дітей. "Це дозволить збільшити...

З Центру реабілітації диких тварин випустили на волю сайку та самку яструба великого (відеофакт) 22:06

Працівники Центру реабілітації диких тварин після курсу реабілітації випустили на волю ще двох вихованців. Про це повідомили на сторінці Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку в соціальних мережах. В...

Онкохворий прикарпатець, який виховує трьох дітей, благає про допомогу 21:53

Онкохворий прикарпатець, який виховує трьох дітей, благає про допомогу. Про це Ігор Галай повідомляє у соцмережі Фейсбук: Доброго дня! Мене звати Галай Ігор. В кінці листопада мені поставили діагноз гострий...

У красивих сукнях та з кульками: Відома франківчанка знялась у новому фотосеті (фото) 21:47

34-річна франківка Тіна Кароль поділилася з шанувальниками двома кадрами зі свого нового фотосету. Фотосесію робили для українського журналу Elle. У фотоблозі в Instagram Тіна Кароль опублікувала кілька цікавих знімків, пише ТСН. На...

На Прикарпатті помітили перших змій (фотофакт) 21:18

Вчора, 19 лютого в місті Коломия Івано-Франківської області люди помітили змію. Про це повідомила коломиянка Вікторія Сабадаш на своїй сторінці у соціальних мережах. Змії вже прокинулись, – йдеться в дописі....

Життя після Майдану: Історія вдови Героя Небесної сотні з Прикарпаття 20:56 3 коментарі

Марія Ткачук – людина, життя якої повністю змінив Майдан. Змінив не образно-патетично, а цілком конкретно, зламавши його вщент. Її чоловік – герой Небесної сотні. Вони були знайомі з дитинства. Почали...

На Прикарпатті чергове високе чиновницьке призначення (фотофакт) 20:07 1 коментар

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук підписав розпорядження про призначення Андрія Пліхтяка на посаду начальника управління екології та природних ресурсів ОДА. Призначили Пліхтяка на посаду за результатами конкурсу та погодженням Мінекології,...

На Прикарпатті триває робота над будівництвом водогону “Галич-Бурштин” 19:53

В Галичі відбувся конкурс проектів по виготовленню проектно-кошторисної документації на реконструкцію міського водозабору та будівництво водопровідних мереж населених пунктів Галицького району. Голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович розповів, що пріоритет при...

“Муніципальна варта” затримала франківця, який був у розшуку 19:41

Працівники “Муніципальної варти” в Івано-Франківську затримали та доставили до поліції чоловіка, який перебував у розшуку. Як повідомили “Галицькому кореспонденту” у “Муніципальній варті”, 62-річний чоловік підпільно реалізовував сурогатний алкоголь у приміщенні...

Прикарпатець зробив неймовірні фото супермісяця (фоторепортаж) 18:51 2 коментарі

Вчора, 19 лютого, прикарпатці могли спостерігати супермісяць. Прикарпатець Юрій Кравчук сфографував це явище та виклав його у соціальну мережу, пише ГК. “Я також спробував зафіксувати це явище на свій SONY....

У Карпатах зацвіли перші крокуси (фоторепортаж) 18:45

У горах на Прикарпатті вже зацвіли перші в цьому році крокуси. Відповідні світлини на своїй сторінці в соцмережі Facebook опублікував прикарпатець Віктор Худяк. “Весна не за горами, а вже в...

Поліцейські з’ясовують подробиці екстремальної «фотосесії» юних дівчат на даху дев’ятиповерхівки у Коломиї 18:12

Наразі працівники прикарпатської ювенальної превенції з’ясовують усі подробиці «фотосесії» юних дівчат на даху дев’ятиповерхівки в місті Коломия, інформацію про яку поширено в інтернет- мережі. Як встановили ювенальні поліцейські Коломийського ВП,...

Як у Івано-Франківську відзначили річницю Майдану: барикади, вогонь та атмосфера тих подій(фоторепортаж) 18:11 1 коментар

Як раніше повідомляла Правда.Іф сьогодні відзначають 5 річницю сутичок на Майдані. На Вічевому Майдані відбулася мистецька барикада.Атмосфера Майдану-вогонь, барикади , фото тих кривавих подій. "Ми думаємо показати людям документальні фільми...

В ІФНМУ на благодійному вечорі зібрали кошти для реабілітаційного центру «Бандерівський схрон» (фоторепортаж) 17:30 1 коментар

Пам’ятати і допомагати. В Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся вечір-реквієм пам’яті Небесної Сотні та всіх Героїв України, на якому зібрали кошти для допомоги реабілітаційному центру для учасників АТО/ООС «Бандерівський Схрон»....

На "Буковелі" відбулись лижні змагання зі слалом-гіганту для наймолодших 16:02

Цьогоріч до турніру на Кубок Яни Клочкової долучилось майже півсотні дітей, віком від 3 до 6 років. За кожним заїздом особисто стежила олімпійська чемпіонка. "Приємно просто бачити щасливі обличчя дітей,...

Відомий франківчанин Юрій Горбунов з дружиною відсвяткували день народження сина (фотофакт) 16:02

Сину відомого шоумена Юрія Горбунова та телеведучою Катерини Осадчої виповнилося два роки. Фото з дитячого свята на своїй сторінці в Instagram опублікував Юрій Горбунов, інформує “Сегодня“. На сімейному знімку він...

Директор облавтодору увімкнув порно на телефоні під час апаратної наради в ОДА (відеофакт) 14:27 7 коментарів

У Кропивницькому чиновник включив на апаратній нараді порно.  Інцидент з директором КП “Кіровоградський облавтодор” Андрієм Рудником стався під час засідання в облдержадміністрації.   За інформацією CBN, з телефону чиновника почали...

У Косові презентували виставку присвячену чоловічому гуцульському одягу і аксесуарам (фоторепортаж) 12:57

У Косівському музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини презентували мистецький проект “Бути леґенем. Музейники організували виставку, присвячену чоловічому гуцульському одягу і аксесуарам. Крім вишитих сорочок, шкіряних поясів, сардаків, експонуються оригінальні...
  • ріел ІФ виринаюча