Як у Франківську детектор брехні виявляє злодіїв і рятує шлюби (фото)

В Івано-Франківську вже півроку працює поліграф – детектор брехні. До його послуг вдаються власники і керівники підприємств, правоохоронці та приватні особи у сімейних справах. КУРС не міг не випробувати прославлений шпигунськими фільмами пристрій.

Детектор брехні доволі затребувана послуга у Франківську – в середньому три-чотири перевірки на тиждень. Поліграфолог Роман Микитчук називає їх сесіями або тестуваннями, бо це пом’якшує процедуру для тих, хто її проходить.

Детектор брехні – це крісло з устаткуванням, “чорний ящик” – електронний мозок, який фіксує та опрацьовує інформацію, і комп’ютер, що має програму, яка зчитує і видає результат. На кріслі – спеціальна подушка, а на підлозі – підставки для ніг. Роззуватися і роздягатися не потрібно, устаткування чутливе – кожен рух буде зловлений і відображений. На клієнта надягають два ремені – на живіт і на груди, в затискач беруть середній палець на лівій руці ще два на правій. Постава у кріслі після всіх маніпуляцій виструнчена – напружена.

Поліграф у Франківську

Устаткування, яке вдягають на людину, уловлює частоту і глибину дихання, виділення поту, пульс, артеріальний тиск та рухи тіла – рук, ніг, сідниць. Все це записується у вигляді поліграми в той час, коли людині ставлять запитання – запис, подібний на кардіограму, має 5 основних показників і три додаткових. Щоби нічого не відволікало, у кімнаті, де проходять тестування на поліграфі, три стіни темного кольору і одна світлого – такі сертифіковані вимоги. Клієнт сидить перед світлою стіною і дивиться на якусь довільну позначку на ній.

поліграф у Франківську

Сеанс з апаратурою триває півтори години. Вся сесія на детекторі брехні – до трьох годин для кожного клієнта. Перед контактом з детектором людина, яка тестується, неодмінно спілкується із поліграфологом – спеціаліст готує її до процедури морально. Він же потім розшифровує, тобто тлумачить результат. “Я не покладаюся виключно на комп’ютер. Машина рахує за алгоритмом, не враховуючи нюанси поведінки чи самопочуття людини, і іноді може зарахувати випадкове відхилення, коли, наприклад, людина шморгне носом. Я завжди слідкую за процесом і нотую такі моменти. Поліграму розшифровую завжди сам, комп’ютер мене страхує”, – пояснює Роман.

Поліграф у Франківську

Детектор брехні у Франківську – американський, фірми “Лафайєт”, яка обслуговує спецслужби США, ЄС та Ізраїлю. Методика тестування також зі США. Роман Микитчук не розповідає, яка саме і на чому базується, – це професійна таємниця. “Така, як у ФБР”, – додає він.

Поліграфолог пояснює, що на “ринку правди” конкурують дві методики роботи з детектором брехні – американська та російська. Американська вважається більш точною, оскільки практикується з 30-х років минулого століття. Її валідність – 95-99%. Тобто з кожних 100 людей, які проходять поліграф, точний результат у 95-99, похибка – від 1 до 5%. Росія активно включилася у роботу з поліграфом в кінці 1940-х років. Також різняться підходи до роботи з клієнтом. Американський спосіб, зокрема, передбачає попереднє ознайомлення із питаннями.

Перш ніж стати поліграфологом, Роман Микитчук 22 роки пропрацював у правоохоронній системі. Закінчив Харківський університет внутрішніх справ, працював слідчим, служив у податковій поліції, завершив кар’єру у службі внутрішньої безпеки ДФС.

“Був вибір – або йти в адвокати, як більшість колег, або пробувати щось нове. З реформою правоохоронної системи перевірки на поліграфі узаконили – як-от для нової поліції, працівників ДФС, НАБУ та ін. Крім того, до психофізіологічної експертизи на поліграфі часто вдаються суди – у кримінальних справах. Маючи відповідний досвід, вирішив опанувати дотичну сферу”, – розповідає Роман. В його активі – навчання у відомого спеціаліста, який започаткував поширення поліграфа в Україні, Андрія Волика та членство в Міжнародній лізі поліграфологів.

Детектор брехні у Франківську в більшості випадків затребуваний не правоохоронцями і не у службових справах. Приблизно половина звернень – крадіжки. До поліграфа звертаються, коли в офісах чи на підприємствах, чи вдома у франківців зникають гроші та золото. На другому місці – подружні зради, це приблизно третина звернень. Решта – перевірки при прийомі на роботу чи коли добирають домашній персонал, а також захист честі і ділової репутації.

“У 75-80% випадків люди, які погоджуються пройти перевірку на детекторі брехні, є правдивими, – констатує Роман. – Чверть клієнтів, яких детектор викриває на неправді, хочуть обманути поліграф або сподіваються, що він дасть збій. Поліграф не може дати збій. Я би порівняв його роботу із медичним приладом – з термометром. Якщо є проблема, він її покаже”.

поліграф у Франківську

Обманути поліграф дуже складно, стверджує спеціаліст з детекції брехні. Не варто вірити рекомендаціям з інтернету. По-перше, прилад фіксує і показує, коли людина є нетверезою або під дією наркотиків. В такому випадку тестування просто припиняється. “Також принципово не перевіряю вагітних та людей після активного алкогольного відпочинку, рекомендую вийти з похмілля”, – додає спеціаліст.

По-друге, коли людина на тестуванні починає заплутувати прилад – совгає ногами, крутиться, тарабанить пальцями тощо, – апарат фіксує такі відхилення і записує їх як ознаки приховування інформації. Заспокійливі, які часто вживають клієнти поліграфа, навпаки, тільки допомагають виявляти правду, зазначає поліграфолог. Це, як і загальне хвилювання, підкреслює неспецифічні реакції на незручні запитання.

А загальну нервозність фахівець бере на олівець. Клієнти перед контактом з детектором заповнюють спеціальну медичну анкету, заяву про згоду на перевірку та проходять співбесіду. Під час співбесіди поліграфолог розпитує про справу, з приводу якої відбувається зустріч, та ознайомлює із питаннями. Якісь інші питання, окрім тих, що прозвучали під час співбесіди, ставити клієнтам заборонено. Укладаючи угоду із замовником та клієнтом, поліграфолог бере на себе зобов’язання конфіденційності. При цьому сама процедура фіксується на відео. На вимогу відеозапис, поліграма, її розшифрування та висновок можуть бути видані на руки – це також обумовлюється в угоді.

Перевірка на детекторі брехні – платне задоволення. Вартість залежить від послуги.

Питання, які ставлять клієнтам під час перевірки на детекторі брехні, також обумовлюють із замовником. Наприклад, при крадіжці з сейфа в офісі, коли є троє підозрюваних, поліграфолог виїздить на місце – оглядає, де все сталося, щоби розуміти обставини та поведінку злодіїв. На підставі цих, професійною мовою, індивідуальних ознак і складає запитання. “У мене ще не було випадків, щоби поліграф помилився у визначенні крадіїв”, – стверджує Роман Микитчук.

поліграф у Франківську

Поліграфолог зізнається, що найскладніше складати запитання про подружню зраду. Тут треба бути чутливим психологом, каже він. Найчастіше ініціюють перевірку міцності свого шлюбу чоловіки – хочуть знати, чи дружина була вірною. “Не думайте, що я руйную шлюби! Я їх, навпаки, зміцнюю!” – наполягає спеціаліст з ідентифікації брехні. Він пригадує, яким щасливим виходило з результатом перевірки подружжя із 30-річним шлюбним досвідом, коли виявилося, що вони не зраджували одне одному. Таке ж щастя детектор брехні подарував молодятам, які тестувалися перед шлюбом: всі пари, що пройшли поліграф, також були вірними, коли зустрічалися.

“Часто чоловіки самі приходять на детектор брехні, щоби в такий спосіб припинити сімейні скандали і довести дружині свою вірність. Правда, в таких випадках мова йде про конкретний період і стосунки з конкретною особою”, – посміхається поліграфолог.

Роман Микитчук каже, що пропонував детектор брехні меру Франківська – надсилав листа із пропозицією проводити планові перевірки. Наприклад, працівників виконкому та комунальних служб. Але відповіді не отримав.

“Руслан Марцінків міг би бути першим міським головою в Україні, який би використовував детектор брехні при кадрових призначеннях. Міг би, як це практикують у великих корпораціях, перед підвищенням на посаді тестувати персонал. Наприклад, на корупцію та хабарництво. Ми навіть готові зробити такий соціальний проект для міста”, – каже поліграфолог.

“Не повірите, але маємо досвід, що планові перевірки на детекторі брехні не тільки підвищують дисципліну працівників на підприємствах, від цього ростуть ще й доходи. Бо в нас як: на будові робітники тягнуть матеріали, експедитори “гонять” наліво товари, бармени недоливають віскі, дорожники недокладають асфальту і маса подібних прикладів. Якщо люди знають, що кожні півроку їх розпитають на поліграфі про роботу, то стримуються. Або крадіїв звільняють. Така практика упередження неприємних ситуацій є типовою за кордоном. В Україну вона ще тільки заходить – у нас поки що “розгрібають» наслідки”, – додає поліграфолог.

“Правда Вас вільними зробить: Єв. від Івана”, – таким написом зустрічає і проводжає клієнтів детектор брехні у Франківську.

Наталка Кушніренко

(Visited 451 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  От би всіх при владі перевірити. Було б весело. Активісти ви де? Кожного чиновника в бак і на детектор БІГОМ!!!! Чи слуги бояться детектора як чуми?

   Гість,

   Мусор рекламує свої послуги. Надурити детектор не просто, але нема нічого неможливого, знаючи принципи його роботи.

   Гість,

   Навіщо Марцінківу тестувати персонал на детекторі, якщо він і так набирав до персоналу своїх сосок-помічничь (коли був депутатом ВР)

  Гість,

  Лохотрон. Хто більше заплатить той результат і зроблять. Як система Рада при голосуванні у Верховній Зраді. Там паціент психлікарні з довідкою Парубій тим цирком керує. А результати голосувань Вальцман на Банковій наберає. в залі заледве 100 депутатів, на табло пише 360 голосів за антинародні закони. Містика. Так і з детектором брехні. Просто його не можна брехунам давати в руки. Бо вони вам намутять

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4771

загрузка...

У мікрорайоні Пасічна візьмуться відновлювати старе педіатричне відділення (фоторепортаж) 13:44

В Івано-Франківську запланували ремонт педіатричного відділення № 7 що у мікрорайоні Пасічна. Відділення педіатрії є єдиним у мікрорайоні Пасічна та обслуговує кілька тисяч дітей. Приміщення вже давно потребує ремонту. Наразі здійснюється підготовка...

"Готова бігти за ним на край світу": Каменських із Потапом у ліжку показали романтику поглядів (фото) 13:36

У травні зіркова парочка, Настя Каменських та Олексій Потапенко нарешті здійснили "камінг аут" зі своїм романом та одружилися. Відтоді артисти, вже не криючись, тішать шанувальників у мережі своєю романтикою та еротикою. Чергові зворушливі зізнання...

Франківці скаржились на самовільне поселення ромів: вартові допомогли вирішити конфлікт (фоторепортаж) 13:25

Вчора, 18 липня, в Івано-Франківську працівники Комунального підприємства “Муніципальна варта” отримали звернення від мешканців мікрорайону Пасічна. Фото ілюстративне Люди повідомили про групу осіб ромської національності, які самовільно поселилися поряд з...

У Івано-Франківську розпочався фестиваль "Меди Прикарпаття-2019" (фоторепортаж) 12:42

Сьогодні у Івано-Франківську на Площі Ринок розпочався міжнародний фестиваль меду "Меди Прикарпаття 2019", інформує Правда.іф. "Я дуже люблю мед і називаю людей, які його роблять, медовиками. Хочу подякувати нашим пасічникам,...

Олексій Петечел подякував Юрію Андруховичу за підтримку "Європейської солідарності" та членів її команди (відео) 12:12

Олексій Петечел подякував Юрію Андруховичу за підтримку "Європейської солідарності" та членів її команди. Відомий франківський письменник Юрій Андрухович записав емоційний ролик зі словами підтримки команди Петра Порошенка та членів "Європейської...

Катя Осадча показала спортивну фігуру в купальнику: звабливі фото 12:03

Українська 35-річна телеведуча Катерина Осадча може похизуватися ідеальною фігурою. Додамо, що лише два роки тому знаменитість народила другу дитину – Івасика Горбунова. Після пологів Катя швидко прийшла в форму та...

У Карпатах провели тренування снайпери ССО (фоторепортаж) 11:34

На днях у Карпатах снайпери ССО провели тренування. Гори, безшумне пересування та маскування розвідників в тилу противника, перепади висот, ущелини з завихрінням вітрів на дистанції польоту кулі та багато іншого...

«Чорна п'ятниця» - за розкладом: Марцінків подався на Каскад та у Вовчинці (фоторепортаж) 10:39 2 коментарі

Франківські чиновники провели традиційну "чорну п'ятницю". Про це написав міський голова Руслан Марцінків у соцмережі Фейсбук. Не важливо який день тижня чи погода на дворі, бо якщо п'ятниця - шукайте...

"Під українським сонечком": Світоліна показала пікантні світлини з відпочинку на яхті (фото) 10:33 2 коментарі

Сьома ракетка світу Еліна Світоліна після рекордного виступу на Wimbledon продовжує відпочивати і відновлюватися в рідній Україні. 24-річна одеситка викликала справжню бурю в соцмережах, похвалившись гарячим знімком з борта яхти. "Brra-ta-ta-ta" – підписала...

Чотири водоспади Прикарпаття увійшли в ТОП-10 найкращих в Україні (фоторепортаж) 19:10

Чудова альтернатива відпочинку на морі "all inclusive" – подорожі Україною! Адже тут є багато цікавий та мальовничих локацій, які варто відвідати. Радіо Максимум підготувало 10 найгарніших водоспадів України, на які варто поїхати....

"Прирівняти мінімальну пенсію до мінімальної плати" - кандидат від "Європейської солідарності" Олексій Петечел розповів про свої перші законотворчі ініціативи (відео) 16:16

Кандидат від "Європейської солідарності" Олексій Петечел розповів про свої перші законопроекти у соціальній сфері. Спілкуючись із журналістами член команди Петра Порошенка Олексій Петечел розповів про свої численні зустрічі із виборцями...

Услід за округами №83 та №89 історія про підтримку "регіоналами" "Слуг народу" продовжилась і на окрузі №84 (фоторепортаж) 15:16 2 коментарі

Услід за округами №83 та №89 історія про підтримку "регіоналами" "Слуг народу" продовжилась і на окрузі №84. Цього разу мова піде про підтримку колишнім "головним регіоналом" Прикарпаття Назаром Федиком теж...

У Франківську взялись латати пішохідну зону мосту на Пасічну (фоторепортаж) 15:12

В Івано-Франківську комунальники розпочали ремонт пішохідної зони моста на Пасічну. Про це у соціальній мережі повідомила головний спеціаліст департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Віра Добжинецька. “Зараз КП “Муніципальна дорожня компанія” спільно із фахівцями...

Унікальне відео: Дмитро Разумков заговорив українською та пояснив виборцям Прикарпаття хто насправді "Слуга народу" на окрузі №85 (відеофакт) 15:01 6 коментарів

Єдиним кандидатом від партії «Слуга народу» по 85 окрузі є Прощук Едуард. Про це наголосив голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков у зверненні до мешканців Калуського, Рогатинського та Галицького районів....

У Франківську почали видавати виборчі бюлетені на дільниці (фоторепортаж) 14:20

Як повідомляє кореспондент видача розпочалась з 8.00 години ранку. “Сьогодні згідно з графіком видаємо виборчі бюлетені на дільничні комісії. З комісії три члени в супроводі поліції отримують бюлетені та протоколи,...

Дуже апетитно: українська тенісистка розбурхала мережу відвертою світлиною (фото) 14:05

На своїй сторінці в Instagram друга ракетка України Даяна Ястремська поділилася пікантним фото з курорту в Анталії, де вона позує на фоні великих червоних "губ" і висунутого "язика", які нагадують відому...

У Франківську відкрили оновлену вулицю Індустріальну (фоторепортаж) 12:26 3 коментарі

В Івано-Франківську відремонтували ще одну вулицю. Про це написав на своїй сторінці у оцмережі Фейсбук міський голова Руслан Марцінків. "Відкрили вчора оновлену вулицю Індустріальну", - йдеться в дописі.

Зіркова франківчанка вразила фанатів відвертими знімками (фото) 11:42

Тіна Кароль радує фанатів відвертими знімками, залишивши в минулому образ скромниці. Відома українська співачка, тренер шоу "Голос країни" Тіна Кароль обожнює радувати фанатів новими знімками в Instagram, інформує Фіртка з посиланням на znaj.ua....

Відомий блогер підтримав прикарпатського кандидата Романа Реведжука (відео) 11:32

Мирослав Олешко, блогер та волонтер Центру "Миротворець", записав відеозвернення на підтримку кандидата по 89 округу прикарпатського журналіста Романа Реведжука. Активіст Євромайдану розповів, що живе в столиці, але якби мешкав на...

На Рожнятівщині перекинувся автомобіль (фоторепортаж) 10:39

17 липня, на Прикарпатті трапилася дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомило видання “News Рожнятівщини” на своїй інстаграм-сторінці, пише Галицький кореспондент. У селі Вільхівка, що на Рожнятівщині, водій автомобіля “Мерседес” не впорався з...
 • ріел ІФ виринаюча