Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як у міській раді Франківська годинами піаряться, а потім миттєво голосують 50 питань

-Реклама-spot_img
spot_img

Минулого тижня франківські депутати зібралися на чергове засідання сесії.

Трохи в раді сперечалися, допомагали ображеним і не оминули нагоди попіаритися. За що стояли й чого навирішували – усе зібрав «Репортер».

Як у міській раді Франківська годинами піаряться, а потім миттєво голосують 50 питань

- Advertisement -
Треба перетерпіти

Традиційно під стінами Білої хати – франківці з плакатами і вимогами. Цього разу аж два гурти. Вчителі школи № 13 хочуть вкотре нагадати меру й депутатам, що вони проти злиття з вечірньою школою.

Ольга Драпак, яка 35 років очолювала школу, каже, за місце не тримається, вже написала заяву і не планує навіть вчителювати. За її словами, про злиття колектив ніхто не питав. Але процес запущено.

Каже, хотіла б, щоб школу після неї очолив її заступник – Мирослав Костів. Але до ЦНАПу вже подані документи на реєстрацію новоствореної школи № 14, Костів очолив ліквідаційну комісію школи № 13, натомість в.о. призначили директорку вечірньої школи Наталю Стефанишину.

Колектив школи № 13 намагається відстояти хоча б номер навчального закладу. Навіщо: кажуть, це школа з історією, яка за два роки відзначатиме 50-річний ювілей.

Очевидно, що найбільший острах вчителів – втрата роботи. Зі злиттям колектив збільшиться, навантаження доведеться ділити, а згодом, коли випустяться останні два класи вечірньої школи, може настати скорочення.

На сесії мер Руслан Марцінків вкотре запевнив – номер залишать, колектив збережуть. Та й загалом – «треба перетерпіти». На тому дискусію завершили.

Як у міській раді Франківська годинами піаряться, а потім миттєво голосують 50 питань

Не менш чисельний гурт франківців прийшов відвоювати єдину зелену ділянку на Тролейбусній, де нині хочуть звести дві багатоповерхівки. Ділянка належить СБУ, а будуватиме компанія «Вертикаль». Сама ж будова буде впритул до школи і дороги до нового садка.

Мешканці просять владу не допустити цього. Пропонують знайти для СБУ іншу ділянку, а цю лишити у спокої. Тим більше, дорогу до садка лиш недавно зробили за кошти міста і нині нею користуються мешканці 400 квартир. Якщо ж будівництво таки розпочнуть – воно буде якраз на цій дорозі.

Мер, здається, людей почув. «Не для того ми там робили дорогу і дитячий садок, щоб тепер будувати, – каже він. – З наступного тижня почнемо діалог. Там точно немає ДПТ, є інші моменти, тому треба домовлятися».

Марцінків додав, що очолить робочу групу і запропонував долучити до неї Олексія Кайду, свого заступника, який якраз спеціалізується на незаконних забудовах. Побачимо, що буде далі.

Атовцям – будови, свободівцям – традиції

Уже в сесійній залі на депутатів чекав ще один протест – учасники ГО «Воїн України» просили дозволити забудову на Коновальця в межах будинків 130А і 136Д. Наразі там підстанція обленерго.

Голова ГО Всеволод Андрусів каже, там планувався сквер, мешканці не проти, аби будували будинки для учасників бойових дій. Підстанцію обіцяє перенести у підвал майбутньої новобудови, щоб вона була безпечною для всіх. За його словами, земельна комісія теж підтримала це питання. Кілька людей вимагали, щоб їх питання, яке було в порядку денному під № 35, винесли на початок сесії. Навіть пробували блокувати трибуну і таки домоглися свого.

Як у міській раді Франківська годинами піаряться, а потім миттєво голосують 50 питань

Відзначився на початку сесії й УКРОП. Депутат Мстислав Тарас зачитав заяву щодо виступу «Хамерман знищує віруси» у Франківську і вручив меру дитячу шкарпетку. Мовляв, саме Марцінків замовив «Хамерманам» такий виступ, а потім навмисно поширив фото у мережі і роздув скандал, аби відвернути увагу від проблем в місті. Тож поки мер не видалить фото зі своєї сторінки, укропівець закликав дарувати Марцінківу дитячі шкарпетки. Одним словом, цирк та й годі.

Ще одне звернення зачитав укропівець Сергій Гаєвський – про незадовільне харчування і відсутність теплої води у міському перинатальному центрі. Каже, франківські матері звернулися до нього зі скаргами. Депутати підтримали його пропозицію на наступній сесії заслухати звіт КП «Міський перинатальний центр».

Близько 12:00 перейшли й до порядку денного. Депутат Роман Марцінків зачитав звернення до прем’єра Володимира Гройсмана та пані міністра Лілії Гриневич – «про неприпустимість пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей в системі освіти України».

За словами депутата, викладання предмету «Громадянська освіта» сприятиме пропаганді гомосексуальності. Поговорили про гріхи, засади, паради, міцну державу та здорову націю – більшість проголосувала «за».

Врешті, повернулися і до питання ГО «Воїн України». Мерія пропонує усі питання із забудовою для ветеранів вирішувати через Міську асоціацію учасників АТО. Натомість Андрусів каже, що не хоче ні з ким домовлятися. Мовляв, члени його ГО мають таке ж право зводити будинки, як і асоціація.

Марцінків попросив, аби атовці розібралися між собою:

«Сьогодні є асоціація, є ви, завтра прийде ще 10 організацій. І не треба доводити до того, щоб усі приходили на сесію вимагати. Мусите як чоловіки сісти і домовитися».

Відтак ще на півгодини оголосили перерву, аби в кабінеті мера обговорити це питання з головами фракцій і з двома представниками – від ГО «Воїн України» та від Асоціації. В результаті питання зняли та вирішили підготувати на липневу сесію.

Як у міській раді Франківська годинами піаряться, а потім миттєво голосують 50 питань

Година на 50 питань

Так, за дискусіями і переговорами, до порядку денного перейшли ближче до 13:00 – а там голосували оперативно і майже без обговорень.

При встановленні місцевих податків і зборів згадали про паркувальну зону біля Ратуші. За словами мера, оскільки центр вирішили зробити пішохідним, то буде новий конкурс і як мінімум дві парковки туди вже не потраплять.

Також проголосували за дострокове припинення депутатських повно­важень Віктора Анушкевичуса, колишнього мера Франківська.

«Є три основні причини, – сказав Анушкевичус. – Я часто за кордоном і не можу в повній мірі виконувати обов’язки депутата. А псом на сіні бути не хочу. За 20 років у політиці я не мав часу приділяти увагу дітям, тепер хочу приділити його хоч онукам. І третє – не хочу, щоб мене винесли ногами вперед. Хочу показати приклад, що можна вчасно вступитися і піти». Заяву вітали оплесками.

Питання щодо ДПТ як завжди пройшли максимально швидко. Між тим міськрада дала дозвіл на розробку детального плану для нового дитячого садочка в районі вулиць Вовчинецької – Радіщева – Хмельницького.

Зупинилися лише на питанні будівництва для Асоціації учасників АТО на Хоткевича – на сесію прийшли мешканці району, які виступили проти.

Представник асоціації Тарас Кузь каже, що там мало бути чотири смуги дороги, а за новим детальним планом буде ще й будівництво і сквер. Також атовці обіцяють організувати зелену зону, де може бути громадський простір, а на першому поверсі новобудови облаштувати реабілітаційний центр. Мер доручив провести додаткові слухання і таки дійти згоди.

Так за годину-півтори впоралися із півсотнею запитань, на завершення заспівали гімн і оперативно розійшлися.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні