Як виглядав Івано-Франківськ у 70-х роках минулого століття (фоторепортаж)

Літня ностальгія: як виглядало місто майже 40 років тому.

Світлини Івано-Франківська були зроблені наприкінці 70-х років минулого століття, інформує  “Побудовано в Франківську”.

На світлинах із фотоархіву Степана Назаренка зображена центральна частина міста, вокзал, Пасічна, Позитрон, Європейська площа та інші цікаві куточки Івано-Франківська.

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto8.jpg

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftld.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftr.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftrlzh.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftrf.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftft.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto9.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto10.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/frrl.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/ftye.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto7.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto6.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto51.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto41.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto31.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto5.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/yeye.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/foto11.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/29027539_1010215485820846_2661833506435615182_n.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/29027498_1010216825820712_4143068654350996058_n.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/29027195_1010217079154020_8802482098379401236_n.jpg

 

(Visited 2 363 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Хорошие времена были .. чистота и порядок на улицах ,дороги без ям – не то , что сейчас гадюшник …

   Гість,

   Нє-є-є, Союзу вже не буде. Комуняки були при владі. Їхня система себе вичерпала та програла капіталізму. Утопія, коротше кажучи. А хто був молодим при СРСР вже молодим удруге не стане. Комунізм, то вам не еліксир молодості. Нахрін ту ностальгію разом з москалями

    Гість,

    Як виявилось капіталізм і демократію ще терба вміти будувати щоб перевершити побудовану соціалізмом в перемішку з тоталітаризмом інфрраструктуру. Не обирати злодії від малого до великого і не обдирати за найменшої нагоди ближнього свого. Бо інакше все поччне проситись назад плювавши на ці вислови про “утопії” і “програші капіталізму” – розвівши на програвших себе і вигравших там закордоном. Треба свій виграш терміново відшукувати поки не пізно. Бо гниле нутро “українських гнид” уже видно неозброєним оком скільки б на себе національних символів не одягали побільше приховати це.

   Гість,

   Який гадючник? Що ти несеш? Зараз краще виглядає ніж тоді. Вільніше людям без усякиз дебільних зобовязалок. Ще не все викинули з того часу але багато. Автомобілів зараз більше. Є пробелми звичайно з медециною, відпочинком, транспортом дальніх маршрутів. Та не забуваймо Союз розвалився через неефективну економічну політику і злочинний тоталітаризм по відношенню до людей. Не вміють москалі інакше керувати. І Росія через те саме розвалиться щойно нафтові долари США закінчаться.

   хм,

   у фонтані жаботиння пливає, о це фотка, як і радянська влада , фасад гарний, а нутро гниле

  Гість,

  Місто було чисте зелене і привітне. В смітниках ніхто не порпався. Це було місто для комфортного життя.

   Гість,

   Негайно вернути чукчів і бурятів у радянський союз. А що було ГДР? До цих пір просять Москву вернути їх назад з загниваючої Європи. Менталітет і культура місцевих жителів багато визначають.

  Гість,

  Це все правда,дивіться ,гади,скакуни,що ви просрали і чого нам наскакали.Скрізь квітнуть рози,всякі веселі квіти.Чисто,охайно,як в гарної господині.Люди жили скромно,всякі негаразди були,але такого рейваху не чекали в своєму місті.Затишок,комфорт,чистота.Тепер все забудували гидкими висотками без смаку.Коли нажеруться того бабла?На кожному кроці чимось тогують,а в людей в кишені ніц нема.Нема за що купити хліба і шматок ковбаси.До речі,хіба ці вироби можна назвати ковбасою? При радянській владі простим людям жилось дуже добре.Смороду не було.Річки чисті були,сміття під ногами не валялось.

   Гість,

   Хтось скакав у Москві на Красній Площі у 1991 р? Ти дебільний шизофренік. Історію учи перед тим як з освіченими людьми намагатись розмовляти набором букв пацієнта психлікарні.

  Гість,

  Якось знадато чисто, аж дивно слухати зараз всіляких які кажуть що все погано було

   Гість,

   Слухи про начебто погане життя за радянської влади здебільшого розпускають ті що тепер крадуть беруть хабарі займаються бандитизмом. Одним словом злочинці що грабують Україну і її народ. Колись вони такого зробити не могли. А тепер все можна. Ось і довели до ручки повної.

    Гість,

    Якщо все було так файно то чому розвалилось? Чи не в курсі економічних проблем і нестачі елементарних товарів перед тим як почало все валитись? Думали наказувати коровам скільки доїтись і пшениці скільки родитись самодури-москалі у Москві. Звчиайно злодії теперішні підтримують тренди і хвалять себе. Вони до рівня Януковича дійти не здатні через клептоманію і даунізм. Та це не висвячує союз кривавий ніяк. Скільки заводів побудували увязнені без зарплати? Дозвіл у поліцейського брати щоб кудись поїхати усім без винятку. Це ти хочеш повернути заради дешевої ковбаси одного виду і більше нічого?

  Гість,

  від тих світлин віє якимось теплом. чисто, спокійно, затишно. можна було гуляти всю ніч, не боячись за своє життя і майно. ніхто сережки з вухами не відривав, і сумки з плечей не зривав. зараз дивишся на ту не таку вже й давнину- і собі не віриш, що то колись було. теперішня реальність наповнена страхом, безумством та оскаженінням

   Гість,

   Якщо зараз зняти кіно про Франківськ у сонячні дні ще краще буде. І якість камери доречі теж.

  Гість,

  шо-шо ти тут про Савецку Націю пілікаєш?..

   Гість,

   Щось дала, а свободу забрала. Зараз є можливість поїхати учитись куди хочеш чи самому в Інтернеті(чув і таке). Незалежна дало свободу від диких москалів. Даунбас московський з плеч і ще легше стало. Є проблеми звичайно, а полумок ти якщо думаєш українців назад під Москву затягти радянським Союзом, який розпався через незадоволення самих людей.

  Гість,

  корпус ФАЕ нафти шміру збудували в 80-их, тролейбуси шкода також друга половина 80-их

  Гість,

  Аж ностальгія прохопила!Добрі були часи!

  Нхй Совок!,

  Нешановні совкодрочери! Якби все лишилося, як тоді, ви би тут не строчили свої гнилі коментарі. Звичайний інтернет був би таким самим недосяжним благом, як харчове різноманіття, якісні й різноманітні товари для дому, будівництва, ремонту та можливість вибирати недорогу відпустку з-поміж Болгарії, Туреччини та Єгипту, а не вибивати по блату путівку в задрипаний санаторій з алюмінієвим посудом. Нагадаю, що в 91-му ніхто з людей не вийшов захищати Совок, за яким ви так ниєте, від розвалу. Бо ота “чистота, порядок та дисципліна” були людям до сраки, яку (сраку) банально нічим було підтерти. Хіба як пожмаканим шматком “Правди”, адже дістати звичайний туалетний папір – це вже була доволі нетривіальна побутова задача.

   Гість,

   Питання про радянський союз і його здубутки не виникало б якби українці у владі не крали б і не продавались як останні шлюхи заразом продаючи і народ України.

  Гість,

  Танками Чехословаччину роздавили, Прибалтику, Грузію. Думали освіченіші раби краще працюватимуть на партію, але згнила сама партія. Перед 1990 на всіх уже не вистачало, бо насправді ніхто не хотів працювати на когось, а партія ласувала закордонним, супроти якого ми були відсталою країною. Можеш у себе вдома комунізм влаштувати і подивись скільки протягнеш без диктатури і кровавих розправ та покарань. Україна не зганяла зеків будувати БАМи, заводи і дороги. В 1990 роках Незалежна проклала дуже багато доріг поки ці олігархи з комуністів не розібрались як красти і на чому паразитувати в капіталізмі. Тепер над тобою не сидить 10-ть паразитів, які дозволяють тобі жити, зараз чиновники лише заважають коли звернешся до них за винятком примусової мобілізації, яка наслідок війни з дебілами даунбасами і москалями. Не вернеться уже ніякий союз – Росія з усіма воює, захоплює території всюди у неї “фашисти” на кордонах чомусь. Не ний нероба.

   Гість,

   Раби не можуть працювати на партію, рабам треба працювати на корпорації і лизати сраки інвесторам.

    Гість,

    Хочеш сказати ти міг відмовитись від праці на партію як можна відмовитись і не працювати на корпорацію і на інвесторів? Розкажи казочку.

  Гість,

  Що сталося з танком номер 100? Невже патріоти на металолом здали?

  Гість,

  Один і той же бот пише масу коментів, створюючи враження масовості “ностальгіійників”. Мені за 40, але я добре пам’ятаю як чергу за маслом в гастрономі займали в 5 ранку, дві пачки на руки видавали і викидали його в продажу регулярно – приблизно 1 раз на місяць. Пам’ятаю, як три рази мене в піонери приймали, кожного разу для показухи, приуроченої тій чи іншій даті або приїзду когось із “високих чинів” до школи. Як комсомольські збори проводили, на яких клеймили позором тих, хто посмів джинси надіти чи фальшиву музику слухати. Ідіотизм повний. У моїх дітей набагато насиченіше і цікавіше життя, величезний простір і вибір для освіти, подорожей, у них зовсім інше життя, про яке ми в часи Совка і мріяти не могли. А місто тоді і зараз не порівняти. Це зараз воно чисте, доглянуте, оновлене, не зважаючи на тих проплачених чи ідейних ботівських вандалів, які регулярно нищать те, що створюється владою.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6750

В Івано-Франківську проведуть зимовий ярмарок добра для онкохворого Станіслава Фармуги 10:29

Напередодні світлих свят – Миколая-Чудотворця, Нового року та Різдва Христового в обласному центрі Прикарпаття проведуть благодійний захід. 15 та 16 грудня  з 11.00 до 17.00 у фортечній галереї “Бастіон” проведуть...

Франківська сім’я, яка довго боролася за всиновлення дитини, офіційно разом (фотофакт) 08:57

За рішенням суду, сім’я Паращуків, яка півтори роки боролася за всиновленого Данилка, тепер офіційно разом. Про це розповідається на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ця історія бере початок у...

Біля кордону з Україною "засвітилися" сотні російських танків 06:39

Супутникові знімки зафіксували сотні російських танків на новій військовій базі у Ростовській області у 18 кілометрах від кордону з Україною. Відповідні знімки публікує видання Defence Blog. Defence Blog "Супутникові знімки...

“Засмолюють ями з льодом”: як на Долинщині взимку ремонтують дороги (фоторепортаж) 23:32 2 коментарі

Про це повідомляють у соцмережі Фейсбук. Користувачі дивуються, як можна проводити ремонті роботи взимку, пишуть Версії. “Сьогодні, 9.12.2018 року, неділя, в Пацикові на вул.Шевченка почався ямковий ремонт дороги в температуру...

На Української Дивізії у Франківську облаштували тротуари (фото+відео) 22:41 1 коментар

На Української Дивізії у Франківську облаштували тротуари. Інформацію про завершення робіт оприлюднив на Фейсбук-сторінці міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Донедавна на проїжджій частині було важко рухатися і пішоходам, і водіям....

Віка повернулася додому. 11-річна прикарпатка рік бореться з тяжкою хворобою 21:58

Місяць тому Наталя Прокіпчин з донечкою Вікою повернулися зі столиці, де вісім місяців лікувались у Національній дитячій спецлікарні ОХМАТДИТ. Нині звикають до домашньої атмосфери після важкої хіміотерапії. Рік тому Наталія...

Франківчанка Тіна Кароль плакала, коли дізналася про введення воєнного стану (відеофакт) 21:39 6 коментарів

Як раніше інформували ЗМІ, відома українська співачка з Прикарпаття Тіна Кароль отримала нагороду M1 Music Awards 2018 у номінації “За внесок у розвиток національної музичної індустрії”. На премії вона виконала...

Станиславівські оголошення: як у місті сто років тому сніг прибирали 20:51 1 коментар

Проблема прибирання снігу дуже актуальна для нашого міста, і посилені опади часто створюють проблеми для мешканців. Сто років тому сніг теж не завжди прибирали вчасно, зате використовували досить незвичні методи...

“Дорожнє ноу-хау” на Прикарпатті: у мережі оприлюднили відео, як дорожники стелять асфальт під снігом 19:48 8 коментарів

Відео оприлюднили у соцмережі Фейсбук. Користувачі зняли відео, як дорожники кладуть асфальт у сніжну пору в селі Пійло, Калуського району, пишуть Версії. “Оце взимку кладуть асфальт. Золота осінь була, сонечко...

Екзотичні рослини давнього Стратина: понад сто років тому на Прикарпатті розцвіла агава (фотофакт) 19:13

Сьогодні село Стратин у Рогатинському районі Івано-Франківщини відоме хіба тільки піщаними кар’єрами, розташованими неподалік. А на початку минулого століття у цьому тоді ще містечку було декілька надзвичайних атракцій, серед яких...

Розлючений ведмідь накинувся на відвідувачку одного із відпочинкових закладів Прикарпаття – у той час дикі лисиці доїдали її вечерю (фоторепортаж) 18:38 1 коментар

На Верховинщині у одному із відпочинкових комплексів дівчина постраждала через ведмедя. Проте власниця бази відпочинку стверджує, що звір не нападав на гостю. фото ілюстративне Про інцидент, який трапився у селі...

Прикарптець Петро Гарасимів продовжує боротьбу у співочому телешоу «Х-фактор» (фото+відео) 18:04 1 коментар

Прикарпатець Петро Гарасимів пройшов чергове випробування вокального телешоу України “Х-фактор” і пробився у наступний тур. У крайньому ефірі 8 грудня Петро у супроводі симфонічного оркестру переспівав Вахтана Кікабідзе і його...

В трусах, але із сокирою у руках: правоохоронці показали оперативні кадри із місця затримання неадекватного прикарпатця, який напав на працівницю поліції (фото+відео) 17:12 13 коментарів

Як інформували вчора ЗМІ, в Рожнятівському районі дебошир напав на працівницю поліції і побив авто правоохоронців сокирою. Сьогодні мережі з’явився відеосюжет з місця події у якому були використані кадри із...

У ніч на неділю біля франківського ЦУМу спалахнув щойно встановлений новесенький МАФ (фотофакт) 17:01 8 коментарів

В ніч на дев’яте грудня в Івано-Франківську на вулиці Дністровській сталася пожежа. Згоріла нова мала архітектурна форма (МАФ) на чотири секції, яка стояла на площі перед універмагом “Прикарпаття”. Її встановили...

Футболісти “Прикарпаття” взялися доставляти листи Миколаю від вихованців центру реабілітації дітей 15:38

У п’ятницю, 7 грудня, футболісти МФК “Прикарпаття” організували передсвяткову соціальну акцію “Листоноші Миколая” для дітей Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Олег Веприк, Володимир Боришкевич, Ігор Худобяк та Андрій Новак завітали в гості не з...

На "Пасічній" подвійна ДТП - зіткнулися відразу три автомобілі (фотофакт) 14:31 2 коментарі

Близько полудня дев’ятого грудня у мікрорайоні Пасічна сталася ДТП. За нез’ясованих наразі обставин на вулиці Хіміків зіткнулися три автівки – легкова БМВ, мікроавтобус Мерседес Віто та Ніссан Жук. Через аварію...

У Франківську встановили пам’ятну дошку атовцю Андрію Барасюку (фоторепортаж) 19:43 10 коментарів

У п’ятницю, 7 грудня, на фасаді ЗШ №12 за адресою вул. Національної Гвардії, 13 встановили і освятили анотаційну дошку бійцю АТО Андрію Барасюку. Морський піхотинець загинув у серпні 2017 року...

То що ж все таки відбувається довкола прикарпатського Маєтку Святого Миколая? (фоторепортаж) 19:24

 На Косівщині, у селі Пістинь сільська рада та Національний природний парк (НПП) «Гуцульщина» не можуть поділити між собою «Маєток Святого Миколая». У кожної сторони свої аргументи щодо цієї ситуації, які,...

У Івано-Франківську відреставрували столітні двері (фоторепортаж) 18:49 4 коментарі

В середмісті Івано-Франківська ініціатива “Франківськ Який Треба Берегти” відреставрувала 108 літні двері історичного будинку. Про відновлення столітніх дверей в мережі повідомила координаторка ініціативи Марія Козакевич. “Відреставровані і сьогодні змонтовані двері на #Мазепи36 будуть вперше ночувати...

На схилку дня: Прикарпатський рятувальник показав як виглядає захід сонця у Карпатах (фоторепортаж) 18:38

Прикарпатський гірський рятувальник Василь Фіцик зробив неймовірні фото заходу сонця у Карпатах. Відповідні знімки чоловік виклав на свласну сторінку у мережі, пише Бліц-Інфо. "На схилку дня",- підписав Фіцик.  
 • ріел ІФ виринаюча