Як живеться прикарпатці, яка вийшла заміж за іспанця (фоторепортаж)

Іспанським чоловікам дуже подобаються українські жінки, але нерідко останні дають їм відкоша. Принаймні так починалася історія кохання 36-річної калушанки Людмили Брегін, яка нині живе у каталонському селі за сотню кілометрів від Барселони. Давід познайомив її з чудесною іспанською кухнею та показав, що таке сімейне щастя і повага до особистого простору. І все б чудово, ось тільки дуже бракує українських лісів, пише ГК.

Залицявся, як міг

Калушанка Людмила ще в 23 роки опинилася в Іспанії – переїхала до батьків, які на той час уже довго там працювали, жили. Дівчина тоді якраз нещодавно одружилася, тож на чужину прибула разом із чоловіком. До того ж, Люда ось-ось повинна була народити. На митниці ще жартували, що вона везе нелегала. Подружнє життя так і не склалося, пара через рік розлучилася. Але, на щастя, в дівчини була міцна підтримка батьків.

Вона почала активно призвичаюватися до своєї незалежності. Найперше придбала авто, бо в Іспанії без цього ніяк. Без машини ти не зможеш ні продукти купити, ні дитину у школу відвезти, ні навіть не знайдеш нормальної роботи. У селі, де зараз проживає Люда, місцеві ходять на роботу пішки, бо більшість фабрик і заводів дуже близько. Але раніше жінка жила в такому місті, що без автівки ти ніхто.

Того дня була її зміна на роботі. Людмила на вихідні підпрацьовувала офіціанткою в кав’ярні. Місцевий фермер Давід залицявся до неї, як міг. Скромний, спокійний, трохи сором’язливий чоловік. Але отримав відкоша. Однак допомогли друзі – щоразу розповідали дівчині, який він хороший. З часом Людмила придивилася краще і дійсно розгледіла велике серце людини, яка дуже хоче і цінує сім’ю.

Спершу дівчина була впевнена, що ці стосунки не мають майбутнього, бо вона вже виховувала 8-річну дитину від першого шлюбу, та ще й була іноземкою, а іспанці на ці речі дивляться доволі скептично. Але Давіду було байдуже. Він просто закохався. І малого теж одразу собі вподобав, жартував, що через кілька років посадить його на трактор і хлопчина працюватиме на полі.

Люда казала Давіду, що його сім’я ніколи не прийме українську невістку. А іноземець зареготав: «Ти ще моєї сім’ї не знаєш. Сестра одружилася з французом, а брат оженився з домініканкою, їхні дітки темношкірі. Тож батьки вже давно звикли до іноземців у нашій родині».

Одруження з іноземкою в Іспанії потребує дозволу від суду. Адже є багато випадків шахраювання. Наприклад, іспанки погоджуються одружитися з єгиптянами або африканцями за п’ять тисяч євро, а потім розлучаються. Кожен отримав своє: іспанка – гроші, а іноземець – іспанське громадянство.

Людмила з Давідом навіть мусили брати свідків, аби ті підтвердили в суді справжність їхніх стосунків. Якщо є підозра про фіктивний шлюб, то в пари можуть запитати, хто з якого боку спить уночі, хто як приймає душ тощо.

За іспанськими законами, вийшовши заміж, жінка залишається при своєму прізвищі. А їхня спільна дитина вже матиме подвійне прізвище – обох батьків, але спершу татове. Коли дитина дорослішає і одружується, мамине прізвище фактично зникає.

Рік тому у пари народився синочок Марк. Таке ім’я обрав старший братик Тарас.

Іспанці люблять українок

Більшість іспанців люблять українських жінок. Зараз там є багато змішаних сімей. Також їм дуже подобаються російські жінки, але більшість тих панянок потрапляють до Іспанії доволі цікавим способом. Їх привозять працювати у нічні бари. Офіційно росіянки мають прикрасити товариство гостям клубу, а далі вже, як хочуть і залежно, скільки заплатять. Досить часто іспанці так закохуються, що викуповують у роботодавців таких працівниць-іноземок і одружуються. Зазвичай таке роблять старші чоловіки. Нещодавно Людмилі розповідали якраз про такий випадок – іспанець заплатив за росіянку п’ять тисяч євро.

«Якщо пройтися по нашому селу, то жодна з російських жінок сюди офіційно не приїхала, – продовжує калушанка. – З українками все зовсім по-іншому. Більшість із них тут опинилися або за возз’єднанням сім’ї, або до батьків приїхали, або легально працевлаштувалися».

Люда розповідає і про місцевих жінок. В іспанок дуже красиве волосся. У всіх. Більшість бабусь щотижня ходять у перукарню робити зачіску. Обов’язково має бути педикюр. А ось на манікюр тут немає попиту. По-перше, це геть не дешево, а по-друге, просто немає такої моди. Іспанки дуже багато курять, навіть більше, ніж чоловіки.

Іспанці не надають значення своєму одягу. Чоловіки можуть не перевдягати робочу форму і зайти в такому вигляді до ресторану. Жінки далеко не завжди охайні та чепурні. Можуть вийти надвір нерозчесаними та із заспаними очима. Вранці можуть везти дитину в школу, одягнені мало не в піжамі.

Аби не сидіти на шиї

Люда каже, що іспанські чоловіки не вміють красиво упадати за жінкою. Подарувати квіти чи бодай коробку цукерок вони самі ніколи не здогадаються. Зате іспанець майже завжди допоможе прибрати в хаті чи приготувати їжу.

Якщо обоє йдуть у ресторан на побачення, жінці не варто сподіватися, що кавалер за неї заплатить.

У сім’ї, як правило, працюють і чоловік, і жінка, бо на одну зарплату в Іспанії прожити важко. Якщо при цьому з дітьми допомагають дідусі-бабусі, тоді все гаразд, але в іншому випадку це справжня катастрофа. Дитсадок не пристосований до робочого графіка більшості батьків. Заклад працює з 9.00 до 17.00. Тоді як всі заводи і фабрики починають робочий день із 6.00 до 14.00 і з 14.00 до 22.00.

Також жінка після народження дитини ще 12 років має право взяти індивідуальний робочий графік і працювати лише чотири години щодня.

А загалом після пологів жінка повинна повернутися на роботу майже через півроку: декретна відпустка – 16 тижнів, на годування 15 днів і, якщо збігається, ще звичайна законна відпустка.

Людмила зараз працює по чотири години на день офіціанткою в ресторані – аби люди не говорили, що сидить у чоловіка на шиї. Адже в Іспанії, якщо жінка або чоловік не працює, то соціум їм одразу пришпилює ярлик – утриманець.

Іспанки себе дуже цінують, намагаються особливо не перевантажуватися на кухні. Сім’я часто харчується в ресторані, особливо на вихідних. «Спочатку мені було шкода сімейного бюджету, аби ходити їсти по ресторанах, – ділиться Люда. – А потім зрозуміла, що це зручно і навіть економно: і для гаманця, і для нервів».

Іспанець ніколи не скаже своїй дружині: «Накривай швидко на стіл, бо до нас прийшли гості». Натомість: «Збирайся у ресторан. Я все оплачую».

Чоловіки тут цінують власний простір у сім’ї. Їм дійсно дуже важливо мати час лише для себе. Досить часто подружні пари, де дружина з України або Росії, розпадаються через те, що жінка впроваджує тотальний контроль над своїм благовірним. Іспанці того не люблять.

Дітей народжують досить пізно – здебільшого після 35 років. Раніше, до економічної кризи, діти після повноліття йшли жити окремо від батьків. А тепер всі вкупі можуть мешкати і до 40 років.

На дитячих майданчиках мами не сидять на лавках і лузають насіння. Вони бавляться в пісочниці зі своїми чадами, копають м’ячик чи з’їжджають з гірки.

Якщо не поливати – нічого не виросте

Пара мешкає в орендованій трикімнатній квартирі у двоповерховому будинку. До речі, у селі немає висоток – максимум чотири поверхи. А недавно вийшов закон – якщо більше двох поверхів, треба встановлювати ліфт.

Населення села, де живе Люда, складає близько семи тисяч. Причому половина з них – українці. За сотню кілометрів – красива Барселона. Але жити там калушанка не хотіла б. Надто гамірно. Та й самі барселонці кожних вихідних приїжджають відпочити у місцевість, де мешкає Люда. Іспанці пояснюють, що втомилися від урбанізації, а тут, у селі, пташки співають, чисте повітря, можна вулицею гуляти з псом без намордника.

До речі, іспанське село доволі чепурне. Всі будиночки майже однакові й «поскладані» один попри одного – ніби шкатулки на яремчанському базарі. У декого є невеликий садочок, але тільки позаду будинку. Про город не може бути й мови. Можуть мати хіба крихітний городчик, де росте цибуля, зелень тощо, але не біля своєї оселі, а десь на ділянці при виїзді з села або в якійсь глушині неподалік. А біля хатини максимум, що може бути – це дитячий майданчик і одна-дві вишні чи оливкове дерево.

Річ у тім, що кожен квадратний метр території в Іспанії дуже дорогий. А в зоні, де живе Людмила, ще й земля неродюча, кам’яниста. Тутешні землероби вирощують лише зернові. Немає величезних засаджених полів, як в Україні.

Клімат такий, що якщо не поливати – нічого не виросте. Хіба тільки лаванда.

В Люди є городчик. Цього року вона вирішила картоплю більше не садити, бо набридло – скільки б її не поливав, усе одно не родить. А якщо і є якийсь урожай, то потім швидко зогниває. Краще надати перевагу салату, цибулі, полуницям, малині, помідорам, кабачкам… Але це все через день треба поливати. Лише бур’яни ростуть навіть без води і… оливкові дерева.

Свійських тварин тут теж люди не тримають. Лише фермери. Іспанські закони вимагають для цього багато спеціальних документів. Прикарпатка має тільки п’ять курочок і одного когутика – заради домашніх яєць.

У домівці іспанців немає килимів на підлогах, найчастіше – плитка, і взагалі вони ходять взуті по хаті. Коли Люда дає своїм гостям тапки, ті дивуються і не розуміють, що господиня від них хоче. Лише після пояснення вони неохоче роззуваються і беруть тапки.

До речі, ходити в гості без запрошення – не прийнято. Можуть навіть на поріг не пустити. А якщо вже і закликали когось погостювати, то господиня не «зависає» на кухні два дні, аби наготувати казан голубців чи вареників для гостей. Макарони по-флотськи або м’ясо з салатом – більш, ніж достатньо. А десерт приносять гості.

Швидко, смачно і дієтично

Іспанська кухня Людмилі дуже подобається – швидко, смачно і дієтично. «Страви готуються так, що не треба по кілька годин вистоювати біля плити, – каже калушанка. – Майже вся їжа готується на оливковій олії. Засмажку до супів, соусів чи для тушкування роблять на основі цибулі, часнику і петрушки, їх подрібнюють у блендері й смажать на оливковій олії. Іспанці вживають дуже багато овочів. На перше популярні крем-супи».

Готувати по-іспанськи Люду вчила свекруха. І все одно її страви вдаються змішаними – на іспано-український манер. Давід хоч і не перебірливий у їжі, але з української кухні йому не подобаються гречка, голубці, вареники. Деруни мають бути лише з м’ясом. А з холодцю іспанець узагалі сміється: «Як можна їсти желатин. Та ще й солений?»

Щодо харчування дітей, в іспанців немає культу їжі: якщо не хоче їсти, то і нехай. Ніхто нікого не напихає. Головне правило – на обід має бути перша і друга страви, й обов’язково ще десерт.

Бракує лісів

Після переїзду до Іспанії Люді найскладніше було адаптуватися до того, що магазини закриваються в обід – починається сієста. А відкриваються аж ближче до вечора. Всі офіційні установи теж зачинені. Тому справи тут прийнято вирішувати до обіду.

Калушанка зізнається, що й досі є багато речей, до яких вона так і не змогла пристосуватися. Наприклад, там немає зелених лісів, як в Україні. Але дівчина навчилася змінювати ставлення до речей, на які не здатна вплинути. Так почувається значно щасливішою.

Наталя МОСТОВА

(Visited 2 780 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8737

загрузка...

Живе спілкування: очільник Івано-Франківська зустрівся із мешканцями вулиць Івасюка та Хоткевича (фоторепортаж) 19:27

Очільник Франківська Руслан Марцінків змінив кабінети на вуличні зустрічі із мешканцями міста. “Майже весна” надворі, тому разом з Оксана Савчук та депутатами міської ради на зміну тісним кабінетам спілкуємось з...

Відомий франківець Сергій Горічок розповів, як це бути професійним фотографом (відео) 18:12

До ранкового ефіру на UA Карпати завітав відомий франківський фотограф. У “Карпатському ранку” Сергій Горічок розповість про те, як бути професійним  фотографом у сучасному світі.

Найстрашніша ніч Революції: П'ять років тому прикарпатці штурмували будівлі МВС та СБУ (фото+відео) 18:01

Ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, найстрашніша ніч, яку довелося пережити Майдану була з 18 на 19 лютого 2014 року. 20 лютого 2014 року увійшло в історію України як день...

Франківець виклав у мережу неймовірні фото Дністра з висоти пташиного польоту (фоторепортаж) 17:46

У мережі з'явились фото, на якому зображена річка Дністер з висоти пташиного польоту. Світлини у мережу виклав франківський фотограф Андрій Білецький. "Мій рідний Галич та Дністер з висоти пташиного польоту",- підписав...

У Ворохті вантажівка ледь не злетіла з дороги в урвище (фотофакт) 17:09

Вчора, 18 лютого на трасі неподалік Ворохти трапилась дорожньо-транспортна пригода. Вантажівку з тягачем розвернуло посеред дороги. Про це в телеграм-чаті 112 повідомляють очевидці. Як розповіли кореспондентці Бліц-Інфо у прес-службі Нацполіції в області, близько 14:50...

Невідомі зловмисники проникли в автомобіль мера Івано-Франківська. Справу розслідує поліція (фотофакт) 16:27

Про це міський голова написав у мережі Фейсбук і оприлюднив світлину розбитого вікна своєї “Шкоди”. “Злодюжки спробували пограбувати “Шкоду”! Ех! Буває”, – написав Руслан Марцінків. До патрульної поліції приблизно о 14 год....

У Франківську фахівці взялися за порятунок одного із корпусів палацу Потоцьких (фоторепортаж) 16:23

Львівські фахівці працюють над розробкою проекту невідкладних протиаварійних робіт у корпусі Б Палацу Потоцьких У 2018 році проектно-вишукувальним відділом КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац” було організовано проведення попередніх науково-дослідних робіт...

В Службі автомобільних доріг повідомили, які дороги було відремонтовано в 2018 році (фоторепортаж) 16:02

У 2018 році основними напрямками ремонту було визначено автомобільні дороги загального користування державного значення Н-09 Мукачеве – Львів на ділянці - межа Закарпатської області – Яремче – Надвірна, Н-10 Стрий...

"Я йду в президенти, щоб знищити корупцію у владі" - Наливайченко у Івано-Франківську 16:00 1 коментар

Сьогодні, 19 лютого до Івано-Франківська приїхав кандидат у президенти України, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. Політик презентував передвиборчу програму й власний план відновлення миру в Україні, пише Правда.іф. В Івано-Франківську...

Митрополит Володимир заклав наріжний камінь під будівництво нового храму в Івано-Франківську (фоторепортаж) 15:55

Біля каплиці Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа на вулиці Богдана Хмельницького освятили наріжні камені, які закладуть під фундамент майбутнього храму. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин....

В мережі з’явився анонс виступу франківця на сліпих прослуховуваннях “Голосу країни” (відео) 15:44

Як раніше інформували ЗМІ, франківець візьме участь в сліпих прослуховуваннях “Голосу країни”. Вчора ввечері канал “1+1” оприлюднив анонс виступу хлопця в сліпих прослуховуваннях проекту “Голос країни”. Богдана Богославця покажуть наступної неділі...

Живі, щирі, справжні емоції: в Івано-Франківську відкрилася експозиція “Тиша” (фоторепортаж) 13:43

У понеділок, 18 лютого, в Івано-Франківську відбулося відкриття експозиції “Тиша” Миколи Дяченка. Виставка працюватиме в “Промприлад. Реновація”, інформує WestNews. «Тиша» – це перша фотовиставка 22-річного Миколи Дяченка з Тисмениці. Експозиція...

Зіркова франківчанка Тіна Кароль грайливому образі знялася у новій фотосесії (фото) 13:36

34-річна співачка Тіна Кароль поділилася з шанувальниками двома кадрами зі свого нового фотосету. Зйомку робили для українського журналу Elle, повідомляє ТСН. Фото з нової фотосесії співачки На одному з них вона зображена в...

Аномальна зима: в лісах на Прикарпатті гриби ростуть навіть взимку (відео) 13:11

На Прикарпатті, навіть узимку, не завершується сезон тихого полювання. Щоправда, щоб знайти боровики, треба піднятися високо в гори, інформує телеканал “Україна”. “Так, я йду за грибами. І я їх зараз...

Вічна пам’ять! Передчасно помер відомий прикарпатський лісівник 12:57

18 лютого відійшов у засвіти головний лісничий ДП «Брошнівський лісгосп», відомий на Прикарпатті лісівник Ігор Козаровський, інформує WestNews. «ІГОРЯ ІВАНОВИЧА КОЗАРОВСЬКОГО – наш колега, чудова людина, прекрасний друг, кого знали,...

На Прикарпатті нечистоти стікають в очисні споруди (фоторепортаж) 12:26

На Прикарпатті  відходи з каналізації заводу ДВП (Деревноволокнистих плит) стікають в очисні споруди. Про це в соцмережі написав Роман Штойко, інформує WestNews. «Із ДВП Вигода тече каналізація і відходи виробництва...

Франківці прибирають свої подвір’я, а сміття викидають у міський парк (фоторепортаж) 11:41 1 коментар

У парку Шевченка триває благоустрій територій. Робота ведеться в найвіддаленішій частині, вздовж приватного сектору (кут Дорошенка- Мазепи). Наразі там засипають ями компостом, щоб вирівняти зелену зону. “Дуже прикро, що господарі...

Правоохоронці розшукують 40-річного прикарпатця, який зник без вісти учора (фотофакт) 11:08

Правоохоронці розшукують 40-річного прикарпатця, який зник без вісти учора Працівниками кримінальної поліції Верховинського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області встановлюється місце перебування безвісті зниклого жителя Верховини Аксюка...

Петро Порошенко у Калуші: Ми ніколи більше не повернемось у ярмо Росії (фото) 10:59

Вчора, 18 лютого в рамках візиту на Прикарпаття Президент Петро Порошенко відвідав Калуш, де зустрівся із виборцями. На площі Героїв зібралось тисячі людей, які прийшли послухати діючого Президента та кандидата...

Справа франківського екс-судді Булки потрапила на розгляд до його сусідки – суддя взяла самовідвід 09:39

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала на розгляд до Івано-Франківського міського суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки, якого викрили на хабарі у 5 тисяч євро. Суддя...
  • ріел ІФ виринаюча