Які послуги надає ЦНАП Івано-Франківська та як можна отримати потрібну довідку

Світлина від Богдана Пителя.

Минуло 8 років з часу відкриття в Івано-Франківську Центру надання адміністративних послуг. На сьогодні ця установа надає понад 240 різноманітних послуг і до неї звертається кожен другий мешканець міста. Як працює нинішній ЦНАП, які послуги можна тут замовити та що нового тут планують запровадити, читачам Правда.іф розповідає начальник управління адміністративних послуг, керівник ЦНАП Івано-Франківська Богдан Питель.

 

– Богдане, скільки часу існує ЦНАП і скільки мешканців Івано-Франківська користується його послугами?

 

– Центр надання адміністративних послуг функціонує з жовтня 2010 року. В нашій роботі є дуже багато досягнень, ми постійно розвиваємося, але основні напрямки, по яких ми працюємо – максимальне наближення адміністративних послуг до людей, відкриття територіальних підрозділів у спальних мікрорайонах міста. На сьогодні працює три такі підрозділи за адресами: вул. Гетьмана Мазепи 185, вул. Івана Павла II 4 і вул. Галицька 124 а. Тобто ми охоплюємо основні спальні мікрорайони – Пасічна, Каскад і Бам. Громадяни можуть замовляти послуги там. І одразу ми запровадили для них додатковий сервіс, коли вони можуть замовляти послуги в одному із спальних мікрорайонів, а забрати в іншому, або в центральному офісі, де їм зручніше.

Другий напрямок, який ми розвиваємо в частині наближення адміністративних послуг до громадян – це «Мобільний адміністратор». За допомогою телефонного дзвінка (75-01-19) чи на сайті ЦНАП www.cnap.if.ua є можливість замовити сервіс «Мобільний адміністратор», і працівник ЦНАПу приїде додому з усім необхідним обладнанням і оформить документи на місці. Це дуже зручно і мешканці активно користуються таким сервісом, особливо особи похилого віку.

У приміщенні ЦНАПУ працює система електронного регулювання чергою, де можна взяти талон на обслуговування по будь-якому питанню та отримати консультацію. У нас є код зворотного зв’язку, смс-інформування, програмне забезпечення «Універсам послуг», мобільний додаток «Мобільний Івано-Франківськ», ми використовуємо виключно електронний документообіг у своїй роботі.

Мешканці задоволені роботою цих сервісів, постійно ними користуються. Навіть, коли ми відключимо якийсь із сервісів для його оновлення чи модернізації, до нас одразу звертаються мешканці і запитують, що трапилося.

Он-лайн доступні 47 адміністративних послуг, тобто не звертаючись до ЦНАПУ чи його територіальних підрозділів, можна замовити послуги на сайті в своєму персональному кабінеті.

 

– Які послуги можна замовити у Центрі надання адміністративних послуг?

 

– Зараз ЦНАП Івано-Франківська надає 240 адміністративних та дозвільно-погоджувальних послуг. Тут можна провести державну реєстрацію земельної ділянки, видачу витягу з державного земельного кадастру, нормативно-грошову оцінку землі, відкрити-закрити бізнес, провести реєстрацію речових прав на нерухоме майно, провести реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, вклеїти фотокартку у паспорт громадянина України, отримати повністю увесь спектр послуг, що стосуються опіки і піклування, послуг, які стосуються департаменту житлової і комунальної політики та благоустрою (мова про видалення зелених насаджень, видання дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання), видача свідоцтв на право власності, приватизація, постановка на квартирний та земельний обліки, тобто усі послуги, які надають органи місцевого самоврядування.

Крім того, є послуги архітектурного спрямування, отримання різних видів дозволів, адже ми надаємо послуги не тільки для мешканців Івано-Франківська, а й для усієї області. Це послуги держархбудінспекції, введення об’єктів в експлуатацію, подача декларацій про початок будівельних робіт, подача декларацій про завершення будівельних робіт.

І найбільш популярний напрямок і сервіс нашого ЦНАПУ – оформлення біометричних документів, як українських, так і закордонних паспортів. До речі, в Івано-Франківській області є тільки два ЦНАПИ, які надають послуги з оформлення біометричних документів – у Івано-Франківську та в Калуші.

Тільки в Івано-Франківську можна проводити оплату за оформлення біометричних документів за допомогою банківської картки і пост-терміналу. У нас працює каса банку, де можна готівкою проводити оплату. Тобто ми постійно працюємо над тим, аби вдосконалювати свою роботу.

 

– Як взагалі відбувається основна процедура отримання певної довідки чи послуги?

 

Людина звертається до Центру надання адміністративних послуг. Якщо вона раніше користувалася нашими сервісами, то вона знає, що у нас дуже просте інтегроване меню системи електронного регулювання чергою. Відвідувачу необхідно взяти талон на обслуговування. Талон можна отримати в терміналах, які знаходяться при вході або безпосередньо в залі очікування. Якщо людина знає, який напрямок їй потрібен, вона користується терміналом, якщо ж ні – то може підійти до адміністратора та рецепції і той допоможе взяти талон на обслуговування. У талоні вказується порядковий номер і час очікування.

Особливість нашої черги в тому, що в талоні вказаний орієнтовний час обслуговування клієнта. Людина може взяти талон і піти займатися своїми справами, стежачи за рухом черги за допомогою смартфона чи комп’ютера, їй не обов’язково знаходитися в приміщенні ЦНАПУ.

Оператор бачить зареєстровану до нього людину, запрошує, перевіряє документи. Наші клієнти заяви не пишуть, заяви формуються автоматично, людина має лише перевірити відомості, які внесені в наше програмне забезпечення «Універсам послуг» і підписується, так формується електронний архів адміністративних послуг.

Працівник перевіряє, які документи подає людина, замовляє цю довідку, відвідувач отримує опис документів адміністративної послуги з персональним номером, з терміном подачі документів, з терміном виконання і з підписом посадової особи, в даному випадку, адміністратора ЦНАПУ про здані документи.

У вказаний термін клієнт отримує смс-повідомлення про готовність послуги і звертається до ЦНАПу.

Людина підходить до столу видачі документів і отримує їх у працівника. Крім того, відвідувач може переглянути результат послуги безпосередньо в своєму персональному кабінеті, або за допомогою коду зворотного зв’язку. Сервіс працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у режимі реального часу.

 

– Які документи потрібно мати при собі, аби прийти в ЦНАП і скористатися послугами?

 

– Все залежить від послуги, яку замовлятиме людина. Але обов’язково потрібен документ, який засвідчує особу, тобто паспорт. Перелік усіх документів, які потрібні для отримання різних адміністративних послуг, є на нашому сайті, де можна завантажити бланки заяв.

 

– А які послуги ви плануєте запроваджувати у майбутньому?

 

– ЦНАП є дуже популярною установою, щодня його відвідують понад 1000 клієнтів. У 2017 році ми надали громадянам майже 100000 адміністративних послуг. Тобто кожен другий мешканець Івано-Франківська звертався до нас з тих чи інших питань.

На 2018 рік маємо амбітні плани: хочемо запровадити видачу свідоцтв про народження дітей в ЦНАПІ і його територіальних підрозділах, видачі свідоцтв про смерть, видачу водійських посвідчень і запровадити додатковий сервіс – комплексне надання адміністративних послуг. Щоб людина за один візит до ЦНАПУ могла, скажімо, отримати свідоцтво про народження дитини, зареєструвати її місце проживання, одразу записати її в дошкільний навчальний заклад та оформити їй біометричний документ.

Така наша стратегія – максимально спростити адміністративні послуги, максимально зменшити кількість відвідувань клієнтів.

 

– Ще недавно перед приміщенням Центру надання адміністративних послуг були величезні черги людей, які хотіли отримати закордонний паспорт. Як вдалося вирішити цю проблему?

 

– Ми запровадили попередній запис на оформлення біометричного документу, тому ви бачите, що зранку під ЦНАПОМ черг немає, уже немає номерочків, перекличок, тощо. Людина звертається до ЦНАПУ і записується на певний час. Так, черга розписана на два і навіть більше місяців наперед, хотілося б, аби таких черг не було і люди могли одразу оформити паспорт, але на сьогодні це найбільш оптимальний варіант, бо вартість паспорту у нас така, яка визначена чинним законодавством, без додаткових платежів, також на оформлення біометричних документів до нас подають звернення мешканці усієї області та інших областей.

Є багато документів, по які до нас звертаються мешканці області. Існують проблемні питання, які стосуються зовнішньої реклами, вивісок. Підприємці звертаються за роз’ясненнями, тому ми уже запровадили додаткові консультації для цієї категорії громадян, щовівторка з 14.00 до 17.00 в нашому приміщенні перебуває працівник архітектури, який безпосередньо розглядає ці документи.

Робота з людьми – це непросто, але в нас молода, хороша команда, яка працює на результат і ми постійно вдосконалюємося.

 

Розмовляла Любов Загоровська

(Visited 1 982 times, 3 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:Прикарпатським рятувальника вдалося розшукати тіло туриста, який загинув напередодні в районі гори Піп Іван 15:06

Як писала Галка, 17 березня у Карпатах заблукали троє туристів під час сходження на гору Піп Іван. Рятувальники знайшли одного з подорожувальників мертвим. О 12:50 рятувальники з Івано-Франківська знайшли тіло загиблого туриста...

У Гідрометцентрі розповіли, коли завершаться снігопади та мороз 15:06

Найближчими днями в Україні серйозне потепління не очікується, але вже за п'ять днів має прийти справжня весна. Про це розповів директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, передає "Сеогодня". "Ну, згадайте хоча б...

Безхатьки Івано-Франківська, або Які депутати міськради не мають житла 14:26 1 коментар

В Івано-Франківській міській раді виявили трьох депутатів, які не мають де “переночувати”. Активісти проаналізували декларації усіх міських обранців і виявили трьох безхатьків, інформує КОЛОНА. Нагадаємо, що відповідно до роз’яснень НАЗК...

Команда "Загорецька Людмила Степанівна" зізналися, на честь кого назвали команду 14:05

Зірки гумористичного шоу "Ліга сміху", команда "Загорецька Людмила Степанівна" вперше розповіли, в честь кого назвали команду. За словами учасників, прототипом їхньої команди стала реальна жінка. Щоправда, її прізвище хлопці трохи...

У мережі показали влучну карикатуру на "Путіна-Брєжнєва" (фото) 11:34 1 коментар

"Неабиякий" успіх Володимира Путіна на чергових виборах президента Росії жваво обговорюють користувачі соціальних мереж. Часто нового-старого президента Росії порівнюють із Леонідом Брєжнєвим, який також фактично зубами тримав владу в СРСР....

Нонсенс: у Івано-Франківську посеред білого дня на вулицях міста світять ліхтарі (фотофакт) 11:30 4 коментарі

Це не вигадки, так дійсно буває. Про освітлення дороги у соціальній мережі Facebook написав дописувач Саша Равчук. «Івано-Франківськ наскільки багате місто, що світло світить навіть у день», - пише чоловік.

На Прикарпатті судитимуть 54-річного педофіла, який зґвалтував малолітню доньку своєї співмешканки 10:57

Прокуратура передала до суду справу щодо 54-річного чоловіка, який зґвалтував малолітню дочку своєї співмешканки.    Про це  інформує прес-служба прокуратури Івано-Франківської області. Косівським відділом Коломийськоїмісцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний...

На відомому прикарпатському гірськолижному курорті планують збудувати біатлонну трасу світового рівня (відео) 10:29

На відомому прикарпатському гірськолижному курорті планують збудувати біатлонну трасу світового рівня.   На ці потреби із державного бюджету вже виділено перші 50-мільйонів гривень. Загалом на "Буковелі" планують організувати Центру олімпійської...

У Івано-Франківську розповіли про заходи з приводу перепоховання жертв комуністичного терору 10:20

Сьогодні у Івано-Франківську провели прес-конференцію, на якій розповіли про комплекс заходів, які відбудуться в місті з приводу перепоховання жертв комуністичного терору, інформує Правда.іф. «Їхні тіла були виявлені працівниками КП «Пам’ять»...

За 18 років Росією правили три різних Путіна, – російський журналіст 10:01 2 коментарі

За роки свого президентства глава Кремля Володимир Путін, який керує Росією вже втретє, кілька разів міняв свій стиль правління. Таку думку висловив російський журналіст, головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій...

Чим у Івано-Франківську можна доїхати на заходи щодо перепоховання жертв НКВС 09:24

Для мешканців Івано-Франківська організують транспорт для бажаючих поїхати до Дем’янового Лазу на заходи щодо перепоховання жертв комуністичного терору, інформує Правда.іф. Перевезення учасників заходів з перепоховання буде здійснюватись: 23.03.2018 року о...

У Івано-Франківську перепоховають жертв комуністичного терору 09:09

23-24 березня у Івано-Франківську відбудуться заходи щодо Перепоховання жертв комуністичного терору НКВС, інформує Правда.іф. Під час оперативної наради начальник відділу внутрішньої політики Ігор Кінаш розповів, що 23 березня о 18.00...

Що цікавого сьогодні у Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні у Івано-Франківську Анонс подій на 20.03.2018 Події: о 15.00 Творча зустріч з поетесою Світланою Ткачук в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка о 16.00 Майстер-клас "Тенденції дизайну...

У Івано-Франківську вшанують пам’ять В’ячеслава Чорновола 08:56

На сьогоднішній оперативній нараді начальник відділу внутрішньої політики Ігор Кінаш розповів про заходи із вшанування пам’яті Героя України В’ячеслава Чорновола, інформує Правда.іф. 22 березня о 14.00 в Центральному Народному домі...

Руслан Марцінків вкотре нагадав, що Івано-Франківськ – християнське місто 08:49 1 коментар

Сьогодні, під час оперативної наради, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення щодо організації загальноміської толоки, інформує Правда.іф. «Прохання до підприємців, які працюють на Стометрівці, виключити на час Хресної ходи...

На Прикарпатті, від отруєння чадним газом, мало не загинула 50-річна жінка 08:02

На Прикарпатті, від отруєння чадним газом, мало не загинула 50-річна жінка   Вчора перед обідом, о 11.30 годині, на ПЗЧ ДПРЧ-7 міста Коломия, від чергового лікаря Коломийської ЦРЛ поступило повідомлення...

Карпати не пробачають легковажності. Під час сходження на Піп іван загинув 34-річний турист 07:30 2 коментарі

Карпати не пробачають легковажності. Під час сходження на Піп іван загинув 34-річний турист фото ілюстративне   Вчора в обідню пору, о 12.45 годині, рятувальники Явірницького ПРВ СПРЧ АРЗ СП У...

На Прикарпатті Снятинська птахофабрика організувала «забійний день», аби допомогти лелекам 00:31 3 коментарі

У соцмережах другу добу поспіль з’являються пости про те, як мешканці різних областей України допомагають лелекам, що потрапили у сніговий полон, інформує Правда.іф. Так, стало відомо, що поблизу Снятина перебуває...

Шокуючі цифри для пересічного громадянина або Скільки заробляють найвищі керівники Івано-Франківська 20:04 11 коментарів

Шокуючі цифри для пересічного громадянина або Скільки заробляють найвищі керівники Івано-Франківська Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків за 2017-й рік заробив трохи більше 400 тисяч гривень, його заступники та секретар міської...

Увага! Мешканців Івано-Франківська просять допомогти знайти зниклу пенсіонерку 16:02

Сьогодні, на зупинках громадського транспорту міста з’явилися оголошення про зниклу безвісти жінку похилого віку, інформує Правда. іф. Тих, хто знає де знаходиться жінка, просять повідомити рідних або правоохоронні органи.  
  • ріел ІФ виринаюча