Які послуги надає ЦНАП Івано-Франківська та як можна отримати потрібну довідку

Світлина від Богдана Пителя.

Минуло 8 років з часу відкриття в Івано-Франківську Центру надання адміністративних послуг. На сьогодні ця установа надає понад 240 різноманітних послуг і до неї звертається кожен другий мешканець міста. Як працює нинішній ЦНАП, які послуги можна тут замовити та що нового тут планують запровадити, читачам Правда.іф розповідає начальник управління адміністративних послуг, керівник ЦНАП Івано-Франківська Богдан Питель.

 

– Богдане, скільки часу існує ЦНАП і скільки мешканців Івано-Франківська користується його послугами?

 

– Центр надання адміністративних послуг функціонує з жовтня 2010 року. В нашій роботі є дуже багато досягнень, ми постійно розвиваємося, але основні напрямки, по яких ми працюємо – максимальне наближення адміністративних послуг до людей, відкриття територіальних підрозділів у спальних мікрорайонах міста. На сьогодні працює три такі підрозділи за адресами: вул. Гетьмана Мазепи 185, вул. Івана Павла II 4 і вул. Галицька 124 а. Тобто ми охоплюємо основні спальні мікрорайони – Пасічна, Каскад і Бам. Громадяни можуть замовляти послуги там. І одразу ми запровадили для них додатковий сервіс, коли вони можуть замовляти послуги в одному із спальних мікрорайонів, а забрати в іншому, або в центральному офісі, де їм зручніше.

Другий напрямок, який ми розвиваємо в частині наближення адміністративних послуг до громадян – це «Мобільний адміністратор». За допомогою телефонного дзвінка (75-01-19) чи на сайті ЦНАП www.cnap.if.ua є можливість замовити сервіс «Мобільний адміністратор», і працівник ЦНАПу приїде додому з усім необхідним обладнанням і оформить документи на місці. Це дуже зручно і мешканці активно користуються таким сервісом, особливо особи похилого віку.

У приміщенні ЦНАПУ працює система електронного регулювання чергою, де можна взяти талон на обслуговування по будь-якому питанню та отримати консультацію. У нас є код зворотного зв’язку, смс-інформування, програмне забезпечення «Універсам послуг», мобільний додаток «Мобільний Івано-Франківськ», ми використовуємо виключно електронний документообіг у своїй роботі.

Мешканці задоволені роботою цих сервісів, постійно ними користуються. Навіть, коли ми відключимо якийсь із сервісів для його оновлення чи модернізації, до нас одразу звертаються мешканці і запитують, що трапилося.

Он-лайн доступні 47 адміністративних послуг, тобто не звертаючись до ЦНАПУ чи його територіальних підрозділів, можна замовити послуги на сайті в своєму персональному кабінеті.

 

– Які послуги можна замовити у Центрі надання адміністративних послуг?

 

– Зараз ЦНАП Івано-Франківська надає 240 адміністративних та дозвільно-погоджувальних послуг. Тут можна провести державну реєстрацію земельної ділянки, видачу витягу з державного земельного кадастру, нормативно-грошову оцінку землі, відкрити-закрити бізнес, провести реєстрацію речових прав на нерухоме майно, провести реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, вклеїти фотокартку у паспорт громадянина України, отримати повністю увесь спектр послуг, що стосуються опіки і піклування, послуг, які стосуються департаменту житлової і комунальної політики та благоустрою (мова про видалення зелених насаджень, видання дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання), видача свідоцтв на право власності, приватизація, постановка на квартирний та земельний обліки, тобто усі послуги, які надають органи місцевого самоврядування.

Крім того, є послуги архітектурного спрямування, отримання різних видів дозволів, адже ми надаємо послуги не тільки для мешканців Івано-Франківська, а й для усієї області. Це послуги держархбудінспекції, введення об’єктів в експлуатацію, подача декларацій про початок будівельних робіт, подача декларацій про завершення будівельних робіт.

І найбільш популярний напрямок і сервіс нашого ЦНАПУ – оформлення біометричних документів, як українських, так і закордонних паспортів. До речі, в Івано-Франківській області є тільки два ЦНАПИ, які надають послуги з оформлення біометричних документів – у Івано-Франківську та в Калуші.

Тільки в Івано-Франківську можна проводити оплату за оформлення біометричних документів за допомогою банківської картки і пост-терміналу. У нас працює каса банку, де можна готівкою проводити оплату. Тобто ми постійно працюємо над тим, аби вдосконалювати свою роботу.

 

– Як взагалі відбувається основна процедура отримання певної довідки чи послуги?

 

Людина звертається до Центру надання адміністративних послуг. Якщо вона раніше користувалася нашими сервісами, то вона знає, що у нас дуже просте інтегроване меню системи електронного регулювання чергою. Відвідувачу необхідно взяти талон на обслуговування. Талон можна отримати в терміналах, які знаходяться при вході або безпосередньо в залі очікування. Якщо людина знає, який напрямок їй потрібен, вона користується терміналом, якщо ж ні – то може підійти до адміністратора та рецепції і той допоможе взяти талон на обслуговування. У талоні вказується порядковий номер і час очікування.

Особливість нашої черги в тому, що в талоні вказаний орієнтовний час обслуговування клієнта. Людина може взяти талон і піти займатися своїми справами, стежачи за рухом черги за допомогою смартфона чи комп’ютера, їй не обов’язково знаходитися в приміщенні ЦНАПУ.

Оператор бачить зареєстровану до нього людину, запрошує, перевіряє документи. Наші клієнти заяви не пишуть, заяви формуються автоматично, людина має лише перевірити відомості, які внесені в наше програмне забезпечення «Універсам послуг» і підписується, так формується електронний архів адміністративних послуг.

Працівник перевіряє, які документи подає людина, замовляє цю довідку, відвідувач отримує опис документів адміністративної послуги з персональним номером, з терміном подачі документів, з терміном виконання і з підписом посадової особи, в даному випадку, адміністратора ЦНАПУ про здані документи.

У вказаний термін клієнт отримує смс-повідомлення про готовність послуги і звертається до ЦНАПу.

Людина підходить до столу видачі документів і отримує їх у працівника. Крім того, відвідувач може переглянути результат послуги безпосередньо в своєму персональному кабінеті, або за допомогою коду зворотного зв’язку. Сервіс працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у режимі реального часу.

 

– Які документи потрібно мати при собі, аби прийти в ЦНАП і скористатися послугами?

 

– Все залежить від послуги, яку замовлятиме людина. Але обов’язково потрібен документ, який засвідчує особу, тобто паспорт. Перелік усіх документів, які потрібні для отримання різних адміністративних послуг, є на нашому сайті, де можна завантажити бланки заяв.

 

– А які послуги ви плануєте запроваджувати у майбутньому?

 

– ЦНАП є дуже популярною установою, щодня його відвідують понад 1000 клієнтів. У 2017 році ми надали громадянам майже 100000 адміністративних послуг. Тобто кожен другий мешканець Івано-Франківська звертався до нас з тих чи інших питань.

На 2018 рік маємо амбітні плани: хочемо запровадити видачу свідоцтв про народження дітей в ЦНАПІ і його територіальних підрозділах, видачі свідоцтв про смерть, видачу водійських посвідчень і запровадити додатковий сервіс – комплексне надання адміністративних послуг. Щоб людина за один візит до ЦНАПУ могла, скажімо, отримати свідоцтво про народження дитини, зареєструвати її місце проживання, одразу записати її в дошкільний навчальний заклад та оформити їй біометричний документ.

Така наша стратегія – максимально спростити адміністративні послуги, максимально зменшити кількість відвідувань клієнтів.

 

– Ще недавно перед приміщенням Центру надання адміністративних послуг були величезні черги людей, які хотіли отримати закордонний паспорт. Як вдалося вирішити цю проблему?

 

– Ми запровадили попередній запис на оформлення біометричного документу, тому ви бачите, що зранку під ЦНАПОМ черг немає, уже немає номерочків, перекличок, тощо. Людина звертається до ЦНАПУ і записується на певний час. Так, черга розписана на два і навіть більше місяців наперед, хотілося б, аби таких черг не було і люди могли одразу оформити паспорт, але на сьогодні це найбільш оптимальний варіант, бо вартість паспорту у нас така, яка визначена чинним законодавством, без додаткових платежів, також на оформлення біометричних документів до нас подають звернення мешканці усієї області та інших областей.

Є багато документів, по які до нас звертаються мешканці області. Існують проблемні питання, які стосуються зовнішньої реклами, вивісок. Підприємці звертаються за роз’ясненнями, тому ми уже запровадили додаткові консультації для цієї категорії громадян, щовівторка з 14.00 до 17.00 в нашому приміщенні перебуває працівник архітектури, який безпосередньо розглядає ці документи.

Робота з людьми – це непросто, але в нас молода, хороша команда, яка працює на результат і ми постійно вдосконалюємося.

 

Розмовляла Любов Загоровська

(Visited 3 276 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5727

Команда Майкла Щура обсміяла франківський пам’ятник народному вчителю і конфлікт між двома “Святими Миколаями” з Прикарпаття (відеофакт) 10:55

У новому випуску сатиричної програми #@)₴?$0 з Майклом Щуром не оминули одразу дві теми з Івано-Франківщини. Спершу творчий колектив звернув увагу на нещодавно відкритий в Івано-Франківську пам’ятник “Народному вчителю”. Там...

Скільки немовлят народилося в Івано-Франківську за минулий тиждень 10:48

За минулий тиждень  у міському клінічному перинатальному центрі народилося 39 дітей: 23 хлопчиків і 16 дівчаток, про це Правда.іф. повідомили в Управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Скільки можна заробити на власних запасах з погребу: експеримент франківської журналістки 09:39

Скільки можна заробити на власних запасах з погребу: експеримент франківської журналістки. Франківська журналістка Сабіна Ружицька провела експеримент та з’ясувала, скільки можна заробити на власних запасах з погребу. Нижче публікуємо результат...

Закон дозволяє розшук, затримання і доставку призовників до військкоматів, - у ЗСУ відповіли на фейки у зв'язку з продовженим на місяць осіннім призовом 09:14

Згідно з указом президента України, у жовтні - грудні 2018 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу, який цього року продовжено на один місяць у зв’язку зі збільшенням...

Дискусії стосовно поведінки головного лікаря Калуської лікарні тривають 09:08

Як раніше інформували ЗМІ, 4 грудня в ефір 1+1 вийшла програма про інспекцію прикарпатського міста Калуша. При перевірці дитячого відділення Калуської центральної районної лікарні інспектор виявив неналежний ремонт у палатах, відсутність...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

10 грудня – 80 років виповнюється Василеві Ванджураку (1938), майстру художнього різьблення на дереві, уродженцю с. Брустури Косівського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Франка....

Кирил заявив, що автокефалії української церкви "не можна допустити" 08:24 3 коментарі

Глава РПЦ патріарх Кирил вважає неприпустимим надання незалежності православній церкві в Україні. Про це він заявив у неділю, звертаючись до віруючих після літургії у храмі Святої Тетяни в Любліно, передає...

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 08:02

У понеділок, 10 грудня, в Івано-Франківську – планові відключення окремих послуг, – наголошує служба оперативного реагування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Частина будинків в Івано-Франківську буде без води, газу чи світла....

Росії треба пояснити, що повномасштабна війна з Україною буде для неї не легкою прогулянкою, а катастрофою, - Орєшкін 07:51

Російське населення переконане, що окупація України, її "покарання", "повернення" відбуватиметься так само "безкровно", як і анексія Криму. У зв'язку з цим офіційний Київ, а також міжнародна спільнота мають довести їм...

Дві франківчанки взяли участь у півфіналі програми «Караоке на Майдані» (відео) 00:24

Прикарпатки Валентина Яремчук і Мар'яна Куцела взяли участь у програмі «Караоке на Майдані». Дівчата, співають на шоу не перший раз. Мар’яна Куцела перемагала 28 січня 2018 року, а Валентина Яремчук...

Франківців запрошують на “швидкі побачення” для тих, кому 30 20:27

В Івано-Франківську вперше проведуть “швидкі побачення” для людей кому більше 30 років. “Швидкі побачення – це можливість всього за годину познайомитися з великою кількістю людей протилежної статі, зустріти близьку по...

17 депутатів івано-франківської міськради взагалі не подають депутатські запити 16:47

Депутатський запит – один із основних інструментів депутата місцевої ради. За своєю суттю депутатський запит – це підтримана радою вимога її депутата до посадових осіб ради і її органів, сільського,...

Український боксер Ломаченко став володарем двох чемпіонських поясів у легкій вазі (відео) 14:26 3 коментарі

Український боксер Василь Ломаченко за очками переміг пуерторіканця Хосе Педрасу і став володарем 2 чемпіонських титулів у легкій вазі – WBA і WBO. Бій пройшов у Нью-Йорку на Medison Square...

"Нас часто називають сектою", – франківський священик у Сибіру обслуговує три парафії для греко-католиків 13:15

Отець Василь Мельникович з Івано-Франківська майже десять років служить у Сибіру. Там він обслуговує три парафії для греко-католиків. Для того, аби навідатися до своїх вірних, йому доводиться долати чималу відстань....

Путін є авторитетом для івано-франківського нардепа Олександра Шевченка? (відеофакт) 12:03 20 коментарів

Путін є авторитетом для івано-франківського нардепа Олександра Шевченка? Принаймні такий висновок напрошується із його виступу у телешоу "Право на владу" на телеканалі власника партії "УКРОП" Ігоря Коломойського "1+1". Вступивши у...

Розмір мінімальної заробітної плати в 2019 році дещо зросте 20:51 5 коментарів

Президент Петро Порошенко заявив, що підписав закон про Державний бюджет на 2019 рік. Про це він сказав під час виступу на другому Українському жіночому конгресі, повідомляє кореспондент Укрінформу. “Я зараз...

У середньому від сурогатного алкоголю труяться троє франківців на тиждень, – Муніципальна варта 20:24 8 коментарів

В Івано-Франківську протягом 2018 року ліквідували близько 1200 літрів сурогатного алкоголю. Про це йдеться на офіційному сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, передає “Галка“. “Коли в місті з’явилась Муніципальна варта,...

На понеділок маленькому прикарпатцеві терміново потрібні донори крові 18:16

На понеділок маленькому прикарпатцеві терміново потрібні донори крові Увага! Терміново, на понеділок, 10 грудня, Чоловіки, віком 25-45 років з другою (2) групою крові, резус не важливий! Бурик Андрій (9 років,...

Де у Івано-Франківську можна буде придбати легальну ялинку (перелік адрес) 13:13

Придбати ялинку франківці зможуть на визначених ринках за 4-ма адресами. Обов’язково – маркування, пластикові бірки та спеціальний штрихкод. Тільки так можна бути впевненим, що ялинка на ринках міста – ліцензована. Відповідне розпорядження...

На зимові свята Укрзалізниця запустить додатковий поїзд на Прикарпаття 12:54 2 коментарі

Для перевезень пасажирів у новорічно-різдвяний період Укрзалізниця вже запропонувала пасажирам майже 120 тис. місць у графікових поїздах. Ще понад 20 тис. місць буде відкрито для продажу в додаткових поїздах. Більшість їх...
  • ріел ІФ виринаюча