Які послуги надає ЦНАП Івано-Франківська та як можна отримати потрібну довідку

Світлина від Богдана Пителя.

Минуло 8 років з часу відкриття в Івано-Франківську Центру надання адміністративних послуг. На сьогодні ця установа надає понад 240 різноманітних послуг і до неї звертається кожен другий мешканець міста. Як працює нинішній ЦНАП, які послуги можна тут замовити та що нового тут планують запровадити, читачам Правда.іф розповідає начальник управління адміністративних послуг, керівник ЦНАП Івано-Франківська Богдан Питель.

 

– Богдане, скільки часу існує ЦНАП і скільки мешканців Івано-Франківська користується його послугами?

 

– Центр надання адміністративних послуг функціонує з жовтня 2010 року. В нашій роботі є дуже багато досягнень, ми постійно розвиваємося, але основні напрямки, по яких ми працюємо – максимальне наближення адміністративних послуг до людей, відкриття територіальних підрозділів у спальних мікрорайонах міста. На сьогодні працює три такі підрозділи за адресами: вул. Гетьмана Мазепи 185, вул. Івана Павла II 4 і вул. Галицька 124 а. Тобто ми охоплюємо основні спальні мікрорайони – Пасічна, Каскад і Бам. Громадяни можуть замовляти послуги там. І одразу ми запровадили для них додатковий сервіс, коли вони можуть замовляти послуги в одному із спальних мікрорайонів, а забрати в іншому, або в центральному офісі, де їм зручніше.

Другий напрямок, який ми розвиваємо в частині наближення адміністративних послуг до громадян – це «Мобільний адміністратор». За допомогою телефонного дзвінка (75-01-19) чи на сайті ЦНАП www.cnap.if.ua є можливість замовити сервіс «Мобільний адміністратор», і працівник ЦНАПу приїде додому з усім необхідним обладнанням і оформить документи на місці. Це дуже зручно і мешканці активно користуються таким сервісом, особливо особи похилого віку.

У приміщенні ЦНАПУ працює система електронного регулювання чергою, де можна взяти талон на обслуговування по будь-якому питанню та отримати консультацію. У нас є код зворотного зв’язку, смс-інформування, програмне забезпечення «Універсам послуг», мобільний додаток «Мобільний Івано-Франківськ», ми використовуємо виключно електронний документообіг у своїй роботі.

Мешканці задоволені роботою цих сервісів, постійно ними користуються. Навіть, коли ми відключимо якийсь із сервісів для його оновлення чи модернізації, до нас одразу звертаються мешканці і запитують, що трапилося.

Он-лайн доступні 47 адміністративних послуг, тобто не звертаючись до ЦНАПУ чи його територіальних підрозділів, можна замовити послуги на сайті в своєму персональному кабінеті.

 

– Які послуги можна замовити у Центрі надання адміністративних послуг?

 

– Зараз ЦНАП Івано-Франківська надає 240 адміністративних та дозвільно-погоджувальних послуг. Тут можна провести державну реєстрацію земельної ділянки, видачу витягу з державного земельного кадастру, нормативно-грошову оцінку землі, відкрити-закрити бізнес, провести реєстрацію речових прав на нерухоме майно, провести реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, вклеїти фотокартку у паспорт громадянина України, отримати повністю увесь спектр послуг, що стосуються опіки і піклування, послуг, які стосуються департаменту житлової і комунальної політики та благоустрою (мова про видалення зелених насаджень, видання дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання), видача свідоцтв на право власності, приватизація, постановка на квартирний та земельний обліки, тобто усі послуги, які надають органи місцевого самоврядування.

Крім того, є послуги архітектурного спрямування, отримання різних видів дозволів, адже ми надаємо послуги не тільки для мешканців Івано-Франківська, а й для усієї області. Це послуги держархбудінспекції, введення об’єктів в експлуатацію, подача декларацій про початок будівельних робіт, подача декларацій про завершення будівельних робіт.

І найбільш популярний напрямок і сервіс нашого ЦНАПУ – оформлення біометричних документів, як українських, так і закордонних паспортів. До речі, в Івано-Франківській області є тільки два ЦНАПИ, які надають послуги з оформлення біометричних документів – у Івано-Франківську та в Калуші.

Тільки в Івано-Франківську можна проводити оплату за оформлення біометричних документів за допомогою банківської картки і пост-терміналу. У нас працює каса банку, де можна готівкою проводити оплату. Тобто ми постійно працюємо над тим, аби вдосконалювати свою роботу.

 

– Як взагалі відбувається основна процедура отримання певної довідки чи послуги?

 

Людина звертається до Центру надання адміністративних послуг. Якщо вона раніше користувалася нашими сервісами, то вона знає, що у нас дуже просте інтегроване меню системи електронного регулювання чергою. Відвідувачу необхідно взяти талон на обслуговування. Талон можна отримати в терміналах, які знаходяться при вході або безпосередньо в залі очікування. Якщо людина знає, який напрямок їй потрібен, вона користується терміналом, якщо ж ні – то може підійти до адміністратора та рецепції і той допоможе взяти талон на обслуговування. У талоні вказується порядковий номер і час очікування.

Особливість нашої черги в тому, що в талоні вказаний орієнтовний час обслуговування клієнта. Людина може взяти талон і піти займатися своїми справами, стежачи за рухом черги за допомогою смартфона чи комп’ютера, їй не обов’язково знаходитися в приміщенні ЦНАПУ.

Оператор бачить зареєстровану до нього людину, запрошує, перевіряє документи. Наші клієнти заяви не пишуть, заяви формуються автоматично, людина має лише перевірити відомості, які внесені в наше програмне забезпечення «Універсам послуг» і підписується, так формується електронний архів адміністративних послуг.

Працівник перевіряє, які документи подає людина, замовляє цю довідку, відвідувач отримує опис документів адміністративної послуги з персональним номером, з терміном подачі документів, з терміном виконання і з підписом посадової особи, в даному випадку, адміністратора ЦНАПУ про здані документи.

У вказаний термін клієнт отримує смс-повідомлення про готовність послуги і звертається до ЦНАПу.

Людина підходить до столу видачі документів і отримує їх у працівника. Крім того, відвідувач може переглянути результат послуги безпосередньо в своєму персональному кабінеті, або за допомогою коду зворотного зв’язку. Сервіс працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у режимі реального часу.

 

– Які документи потрібно мати при собі, аби прийти в ЦНАП і скористатися послугами?

 

– Все залежить від послуги, яку замовлятиме людина. Але обов’язково потрібен документ, який засвідчує особу, тобто паспорт. Перелік усіх документів, які потрібні для отримання різних адміністративних послуг, є на нашому сайті, де можна завантажити бланки заяв.

 

– А які послуги ви плануєте запроваджувати у майбутньому?

 

– ЦНАП є дуже популярною установою, щодня його відвідують понад 1000 клієнтів. У 2017 році ми надали громадянам майже 100000 адміністративних послуг. Тобто кожен другий мешканець Івано-Франківська звертався до нас з тих чи інших питань.

На 2018 рік маємо амбітні плани: хочемо запровадити видачу свідоцтв про народження дітей в ЦНАПІ і його територіальних підрозділах, видачі свідоцтв про смерть, видачу водійських посвідчень і запровадити додатковий сервіс – комплексне надання адміністративних послуг. Щоб людина за один візит до ЦНАПУ могла, скажімо, отримати свідоцтво про народження дитини, зареєструвати її місце проживання, одразу записати її в дошкільний навчальний заклад та оформити їй біометричний документ.

Така наша стратегія – максимально спростити адміністративні послуги, максимально зменшити кількість відвідувань клієнтів.

 

– Ще недавно перед приміщенням Центру надання адміністративних послуг були величезні черги людей, які хотіли отримати закордонний паспорт. Як вдалося вирішити цю проблему?

 

– Ми запровадили попередній запис на оформлення біометричного документу, тому ви бачите, що зранку під ЦНАПОМ черг немає, уже немає номерочків, перекличок, тощо. Людина звертається до ЦНАПУ і записується на певний час. Так, черга розписана на два і навіть більше місяців наперед, хотілося б, аби таких черг не було і люди могли одразу оформити паспорт, але на сьогодні це найбільш оптимальний варіант, бо вартість паспорту у нас така, яка визначена чинним законодавством, без додаткових платежів, також на оформлення біометричних документів до нас подають звернення мешканці усієї області та інших областей.

Є багато документів, по які до нас звертаються мешканці області. Існують проблемні питання, які стосуються зовнішньої реклами, вивісок. Підприємці звертаються за роз’ясненнями, тому ми уже запровадили додаткові консультації для цієї категорії громадян, щовівторка з 14.00 до 17.00 в нашому приміщенні перебуває працівник архітектури, який безпосередньо розглядає ці документи.

Робота з людьми – це непросто, але в нас молода, хороша команда, яка працює на результат і ми постійно вдосконалюємося.

 

Розмовляла Любов Загоровська

(Visited 2 479 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4092

Коломиянка врятувала і передала в добрі руки понад 2500 чотирилапих друзів 19:14

Коломиянка Oksana Petryshyn врятувала, вилікувала, передала в добрі руки понад 2500 котів і собак.   Лише зранку 21 червня пані Оксана передала в добрі руки врятованих 4 кошенят. Перед тим було врятовано ще...

Ні дня без ДТП: у Франківську п'яний водій в'їхав у перекладину (фотофакт) 19:04 3 коментарі

Аварія трапилася на вулиці Панаса Мирного, у Івано-Франківську. Про це повідомляє журналіст Правди.іф. з місця події. Як відомо, водій автомобіля був у нетверезому стані. На місці працює поліція. Як повідомили...

ФК «Галич» сенсаційно розбив у рідних стінах львівські «Карпати» (фото+відео) 18:37

Видовищне футбольне свято подарував вболівальникам товариський матч між ФК "Галич" та львівськими "Карпатами". Цьогоріч славний Галич відзначає 1120-у річницю з першої літописної згадки про місто. Саме з цієї нагоди на...

Правоохоронці затримали ще одну циганку, яка приймала участь у «крадіжці року» на Прикарпатті 17:58

Правоохоронці затримали другу «смуглявку», із злочинної трійці, які торік пограбували подружжя пенсіонерів на Івано-Франківщині. Нагадаємо, резонансна подія, яку без перебільшення можна назвати «крадіжкою року» сталася торік у вересні. 85-річний житель...

Тисмениці пропонують об'єднатись з Івано-Франківськом 17:39 1 коментар

Днями до Тисменицької міської ради надійшло звернення від Івано-Франківської міської ради, щодо пропозиції об'єднання в спільну територіальну громаду. Про це у соціальній мережі повідомив секретар Тисменицької міськради Олег Шкрумида. За його словами,...

Франківська лікарка пояснила, чому не можна їсти ранні фрукти та овочі 14:53

Добігає закінчення перший місяць літа, і здавалося б, що в раціоні мають бути лише свіжі овочі та фрукти. Проте, це не зовсім так, адже не всі ранні продукти, які є...

Депутати облради виділили один мільйон гривень на футбол 12:41 1 коментар

Вчора, 22 червня, в Івано-Франківську відбулася сесія обласної ради, інформує WestNews.   Зокрема, розглянули фінансову підтримку виступів МФК “Прикарпаття” . Заступник міського голови Олександр Левицький повідомив про результати голосування у соцмережі Фейсбук....

Франківськ найбезпечніший. "Фокус" опублікував рейтинг українських міст 12:26 1 коментар

Журнал «Фокус» опублікував 10-й, ювілейний рейтинг комфортності українських міст. Переможцем цього року став Харків, який набрав 67,1 бал зі 100 можливих. На другому місці - Вінниця з 61,5 балами, на...

Обіцянки-цяцянки: як мер Івано-Франківська бореться з незаконним розміщенням кіосків 11:44

З усіх українських міст лише в семи збираються хоч якось боротися з незаконною торгівлею, серед них, зокрема, й Івано-Франківськ.   Мери Києва, Черкас, Чернігова, Полтави Миколаєва, Ужгорода та Івано-Франківська протягом...

На "Гірці" планують збудувати ще один дитячий садок 23:08

У четвер, 21 червня, в Івано-Франківську відбулось засідання міської ради. Серед іншого, депутати проголосували за затвердження детального плану території дитячого садочка на території Вовчинецька-Радіщева-Хмельницького. "Це важливе рішення, адже тепер ні...

У франківському озері, на місці якого хочуть побудувати школу, масово гине риба (фото+відео) 21:19 2 коментарі

В Івано-Франківську на озері у мікрорайоні Каскад гине риба. Про це вчора, 21 червня, “Галицькому кореспонденту” повідомила місцева жителька Наталія Бондарук. Мовляв, люди налякані, адже не розуміють у чому причина....

Покуття (Коломия) - володар Кубка області сезону 2017/18 років 19:53

Вольову перемогу підопічні Любомира Корнути здобули над брошнівськими "Карпатами" на стадіоні "Хімік" в Калуші. Першими відкрили рахунок футболісти Василя Качура. Але влучний удар Олександра Карапки по перерві продовжив гру ще...

Скандальновідомі львівські брати-нардепи Дубневичі зароблять на прикарпатцях 19:08

У вівторок, 19 червня, комунальне підприємство «Комунгосп» уклало договір на поточний середній ремонт дорожнього полотна на вулиці Винниченка у місті Долині.  Згідно оголошеного тендеру, оприлюдненого на сайті Прозоро, на проведення...

Як Луценко відпочивав в Італії (фото) 15:38 2 коментарі

Літо тільки почалося, а генпрокурор Юрій Луценко вже гайнув на відпочинок. У розпорядженні ТаблоID опинилися кілька світлин Юрія Віталійовича в італіському місті Комо. Нічого особливого, просто Луценко стоїть у черзі...

Як Порошенко нейтралізує Тимошенко: версія політолога 15:06 7 коментарів

Нейтралізація Юлії Тимошенко на виборах президента – складне питання для Порошенка. Над цим політтехнологи думають роками. Але повна нейтралізація Порошенку не вигідна. Про це 24 каналу розповів директор аналітичного центру...

В Івано-Франківську вшанували пам'ять жертв війни в Україні 13:46 1 коментар

22 червня в Івано-Франківську на території Меморіального комплексу відбулося вшанування пам’яті українців, що загинули в усіх війнах. Представники органів державної влади та громадськості поклали квіти до Монументу слави. На будинках...

Депутати обласної ради міркували над тим, звідки взяти кошти на ремонт мостів на Прикарпатті 13:39 1 коментар

Сьогодні, депутати обласної ради обговорювали жахливий стан доріг на Прикарпатті, повідомляє Правда.іф. Директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА Володимир Рачкевич каже, що ситуація зі станом автомобільних доріг...

Неймовірні села України 2017: на що витратили виграш на Прикарпатті 13:11

В ході проведення ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» село Яворів Івано-Франківської області виграло 30 тисяч гривень. Редакція побувала в 20 селах, які знаходяться в різних куточках України, відвідала...

Ті, хто мають гроші повинні подумати за тих, хто їх немає, - депутати облради просять збільшити субвенцію на зарплату бюджетникам 13:00

Сьогодні, на засіданні сесії депутати підтримали звернення обласної ради до Кабінету Міністрів,  Міністерства фінансів, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та народних депутатів від області щодо виплати заробітної плати...

Маленькому Станіславу Фармузі з Франківська на 23 червня потрібні донори крові 12:42 3 коментарі

9-річний син ветерана АТО з Франківська Андрія Фармуги терміново потребує донорів крові. Хлопчик перебуває на лікуванні у відділенні онкогематології Івано-Франківської ОДКЛ. Здати кров для Станіслава можуть чоловіки віком 25-45 років...
  • ріел ІФ виринаюча