Юля на молитовному сніданку у Трампа: як Тимошенко в Америці “знайшлася”

Тривалий час українські медійники переживали через зниклу безвісти лідерку партії “Батьківщина”. Та ось нарешті надійшла добра звістка – з Юлією Володимирівною все добре. Настільки добре, що минулого тижня Тимошенко побувала у США, де відвідала молитовний сніданок з Дональдом Трампом, а також провела низку зустрічей з американськими чиновниками.

Навіщо Тимошенко їздила на молитовний сніданок у Вашингтон?

Це факт зайвий раз доводить: президентська виборча кампанія в Україні вже стартувала, і кастинг із відбору кандидатів – розпочався.

Тривожна осінь 2017-го

Кількатижнева пауза в публічній активності Юлії Тимошенко мала місце відразу після ексцесів на кордоні, які спровокував Міхеїл Саакашвілі й у яких також брала участь ЮВТ. Експерти були одностайними у тому, що інцидент із Саакашвілі стане відправним моментом для тріумфального входження Тимошенко у гарячу політичну осінь. Однак нічого подібного не сталося. Від ображеного на владу Міхо Юлія елегантно дистанціювалася, та й взагалі – зникла з усіх радарів.

Юлія Тимошенко перебуває на лікарняному у зв’язку із серйозною вірусною інфекцією. Уявляю, який галас зараз піднімуть різні провладні тролі, боти і глашатаї Банкової. Але нагадаю їм, що кожна жива людина може захворіти, і вони – не виняток. Бажаю Юлії Володимирівні швидше одужати і відновити здоров’я, тому що це зараз найголовніше,
– зазначала принагідно прес-секретар Тимошенко Марина Сорока на своїй Facebook-сторінці.

“Вік такий, що Тимошенко дійсно може хворіти. Це, до речі, одна з надій влади, що стан здоров’я не дозволить Юлії Володимирівні бути кандидатом в президенти. Та й, в принципі, повідомлення про хвороби політика, як правило, серйозно б’ють по її рейтингам”, – коментував восени політолог Руслан Бортник. Він же, щоправда, додавав: “Тимошенко – дуже досвідчений політик, можна сказати, гросмейстер, який завжди чекає найбільш зручного моменту. Якщо вона зачаїлася, то зараз, на її думку, цей момент не настав. Думаю, що лідер “Батьківщини” банально не хоче працювати на фальстарт. Безумовно, Тимошенко може бути присутньою на мітингах (які організовував Саакашвілі), але не думаю, що її політсила буде вкладати всі свої сили в цей протест”.

А колега Бортника політолог Андрій Золотарьов зазначав таке:

Раптове зникнення Тимошенко – це, безумовно, технологічний момент. Важко весь час підтримувати однаковий ритм інформаційної присутності. Щоб заощадити ресурси і не набриднути, більш прийнятна формула: “удар – фон – удар”. З урахуванням того, що Тимошенко педантично ставиться до своєї зовнішності, не став би відкидати й медично-косметологічну версію. Після недавньої тривалої пробіжки могли виникнути проблеми зі здоров’ям. Юлія Володимирівна – політик у віці, таке навантаження може виявитися надмірним.

Відсутність Юлії Тимошенко (яка тривала з нового року) привернула увагу видання “Главком”, яке зазначило, що, починаючи з 1 січня, лідерка “Батьківщини” не показується на люди, прогулюючи навіть важливі засідання Верховної Ради – зокрема й те, на якому розглядався закон про реінтеграцію Донбасу.

“Главком” звернувся до прес-служби політика, щоб дізнатися, де нині перебуває народна обраниця і якою була причина її фізичної відсутності у парламенті минулого пленарного тижня. Марина Сорока, прес-секретар Тимошенко, повідомила, що сама нині у відпустці і буде готова відповідати на питання трохи згодом”, – йшлося у публікації

У підсумку ж ніхто нікому жодних пояснень, звісно, не надав. Але вони, зрештою, й не знадобилися – знайома усій Україні (і не тільки) коса вигулькнула в Америці. На молитовному сніданку у Вашингтоні Юлія Тимошенко сиділа прямо навпроти трибуни, з якої виступав президент США Дональд Трамп. Загалом же в Америці Тимошенко мала досить насичену програму. Вона зустрічалася з сенаторами Бобом Коркером та Марком Рубіо, а також з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Та головною подією американського вояжу Тимошенко було її “рандеву” зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером. З останнім вона, як виявилося, знайома вже давно.


Тимошенко слухає Трампа. Фірмову косу Юлії Володимирівни не можна не помітити в перших лавах глядачів

Юля + Курт = наступні вибори?

Звичайно, перебільшувати цей тет-а-тет не варто. В силу різних причин, й передусім – через ієрархічне положення самого Волкера в американському істеблішменті. Простіше кажучи, не Волкер вирішуватиме, на кого “поставлять” Сполучені Штати під час наступної виборчої кампанії в Україні. Тож вважати – лише на підставі самого факту зустрічі – що вибір Америки вже зараз впав саме на Тимошенко – як мінімум і передчасно, і надто самонадіяно для ЮВТ. Захід не може не відчувати втому від української політичної колоди, яка не оновлюється, а лише тасується й викидає час від часу одні й ті ж козирі.

Твіт Курта Волкера, яким той описує зміст зустріч з Юлією Тимошенко, а також спільне фото з лідером “Батьківщини”

І все таки зустріч із Волкером була важлива. Передусім – для самої Тимошенко, яка прекрасна знала, які ревнощі викличе таке побачення на Банковій і як кусатиме лікті АП – через те, що Юлія Володимирівна першою почала боротьбу за звання головного зовнішньополітичного партнера для Вашингтона. Тим паче на тлі того, що, згідно з останніми рейтингами, опублікованими фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова наприкінці січня, Тимошенко випереджає Порошенка у забігу за президентське крісло.

Безперечно, для Тимошенко було вкрай важливим влаштувати попередні “оглядини” у США. На відміну від Коркера, Рубіо чи Мітчелла, Курт Волкер знайомий Юлії Володимирівні з тих часів, коли він представляв США у НАТО у 2008-2009 роках, а Тимошенко в цей час очолювала український уряд.


Тимошенко з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Важлива, але не головна для Юлії Володимирівни зустріч на теренах “Вашингтонщини”

Цікавий момент: першим інформацію про зустріч з Тимошенко надав саме Волкер, а не лідерка “Батьківщини”, яка, здавалося б, більше зацікавлена у поширенні такої інформації. З твіту, який політик розмістив у соцмережі, випливає, що співрозмовники бесідували про війну на Донбасі та долю мінських угод. Дещо інакше витлумачила зустріч Волкера і Тимошенко прес-служба останньої. Із запізненням на один день речники Юлії Володимирівни зазначили, що розмова велася й довкола внутрішніх проблем України. Про те, що малося на увазі, здогадатися нескладно: у “Батьківщині” натякнули всім зацікавленим читачам (зокрема, й в Адміністрації Президента), що йшлося про наступні президентські вибори й про те, на чиєму боці буде симпатія Америки.

В якому форматі відбувалася зустріч насправді, судити можуть лише безпосередні учасники перемовин. Ймовірно, що Волкер, який, перебуваючи нещодавно у Києві, зустрічався, зокрема, з представниками “Опоблоку” Бойком та Льовочкіним, просто намагався зібрати якомога більше інформації про Україну – з найрізноманітніших джерел. Бесіда з Тимошенко не мала для нього ознак ексклюзивності, як це намагаються подати у “Батьківщині” – Волкер всього лише доповнював свій “кейс” вражень розмовою з іще одним представником політикуму, розуміючи, однак, і те, що перед ним – цілком реальний кандидат у президенти України.


Дані соціології від американського Міжнародного республіканського інституту Джона Маккейна, які демонструють лідерство “Батьківщини” серед інших політичних партій України (осінь 2017 року)

Можливо, саме для того, аби уникнути небажаних інтерпретацій та закидів щодо власної заангажованості, Курт Волкер й “вистрелив” першим, розмістивши свій твіт на добу раніше, аніж це зробили в офісі його співрозмовниці. Втім, речники Тимошенко все одно вдалися до трактування, яке було вигідно саме їм.

В цьому контексті Юлію Володимирівну нескладно зрозуміти: оскільки вся її зацікавленість обертається нині довкола президентських виборів, головна мета американського візиту полягала у демонстрації власної ваги як гравця міжнародної ліги. Такий образ адресувався передусім українському споживачу новин, який мусив би повірити: навіть якщо Вашингтон і не “ставить” персонально на Тимошенко, то, принаймні, толерує їй і готовий надалі співпрацювати як з можливим президентом України. Для створення цього образу ЮВТ робить все, не шкодуючи ані крихкого (за твердженням деяких осіб) здоров’я, ані сил, ані матеріальних ресурсів. Адже участь у молитовному сніданку в Вашингтоні традиційно супроводжується благодійним внеском, сума якого стартує від 25 тисяч доларів. А це зайвий раз доводить, що Юлія Володимирівна – у повному порядку, чого не скажеш про пересічних українців, завзята боротьба за голоси яких точиться вже навіть в Америці.

Що таке молитовний сніданок? Це традиційний щорічний захід аполітичного характеру за участю президента США. Молитовний сніданок з президентом США проводиться щорічно на початку лютого, починаючи з 1953 року. У цей день в основному американська еліта збирається у “Вашингтон Холі”, щоб помолитися за процвітання країни. Щороку захід відвідує близько 3500 іноземних гостей зі 100 країн світу.

Автор: Наталія Лебідь

Джерело

(Visited 224 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а як тимошенко буде в європі представляти УКР якщо б стала-борони БОЖЕ-президентом коли її несприймає меркель грібускайте макрон і інші коли взнали що вона так само сиділа в тюрмі як і її перший номер в бюлетні фсб савченко а ще вона винна гроші кремлю то виходить що дерибан при ній буде як за януковича і УКРаїну почне продавати-саме вона пропонувала путіну на 45років севастополь і округи в оренду!!!! ПАМЯТАЙТЕ ЦЕ патріоти вишиванці члєни бют

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6987

Він діє. Чому Яценюк повертається на білборди і як готується до виборів 15:38 13 коментарів

Навесні 2016 року Верховна Рада зі скрипом звільнила Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра. За мотивами усунення Яценюка Держкіно могло б зняти гостросюжетний серіал, який може позмагатися з "Грою престолів", "Картковим будинком" та...

Назвали гонорари українських зірок на корпоративах (фантастичні цифри) 15:06 2 коментарі

Всього через місяць в Україні проводитимуть новорічні корпоративи. До свята потрібно готуватися заздалегідь, особливо, якщо мова йде про залучення зіркових артистів, пише businessua. Побачити Володимира Зеленського на своєму корпоративі в якості...

Повітряна кулька та Меган із Кейт у діамантах: як принц Чарльз 70-річчя святкував (фото) 14:37

70-ий день народження британського принца Чарльза в Букінгемському палаці відсвяткували з величезним розмахом. Серед гостей, що приїхали привітати іменинника, були королівські особи з різних країн, зокрема князь Монако Альбер, іспанська королева...

У короткому халатику: фото Світоліної з Кличком спантеличило мережу 14:05 1 коментар

Спільний знімок українського боксера Володимира Кличка і першої ракетки України Еліни Світоліної викликав бурхливе обговорення в мережі. Приводом для обговорень став відвертий наряд тенісистки. Спортсмени стали гостями вечора одного із...

Путін попався на брехні щодо закону про статус Донбасу 13:36 6 коментарів

У четвер, 15 листопада, президент Росії Володимир Путін заявив, що так званий закон України про особливий статус Донбасу нібито не набув чинності. Це неправда, адже відповідний закон в Україні схвалили...

Роналду зробив пропозицію своїй дівчині, – ЗМІ (фото) 13:04 1 коментар

Нападник "Ювентуса" Кріштіану Роналду збирається одружитися. Португальский футболіст нарешті вирішив узаконити стосунки із матір’ю своєї доньки. Португальський форвард "Ювентуса" Кріштіану Роналду заручився зі своєю подругою – іспанською моделлю Джорджиною Родрігес,...

В Харкові ветеран АТО публічно звинуватив Гриценка у махінаціях із землею 12:54 2 коментарі

На прес-конференції Анатолія Гриценка, що відбулася в харківському прес-центрі KharkivToday 15 листопада, стався неприємний для політика конфуз. Активіст та ветеран АТО Сергій Бригадир, публічно звинуватив Гриценка в махінаціях із земельнимиділянками,...

УПЦ МП не зможе зірвати надання автокефалії Україні: пояснення релігієзнавця 12:35 4 коментарі

Українська православна церква Московського патріархату не зможе вплинути на створення Єдиної помісної церкви в Україні, незважаючи на всі відчайдушні споби перешкодити цьому процесу. Про це розповів директор департаменту у справах...

Україномовна пісня підкорила російський хіт-парад 12:03

Український гурт KAZKA почав підкорювати й російських слухачів. Зокрема, його пісня під назвою "Плакала" посіла першу сходинку від одного з найпопулярніших музичних телеканалів у Росії– "Муз ТВ". Відповідний допис з’явився...

Відома дата проведення Об'єднавчого cобору щодо автокефалії УПЦ 11:34 2 коментарі

Об'єднавчий собор, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви та обрати її предстоятеля, відбудеться 22 листопада. Про це заявив колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП, а нині керівник проекту...

Як Медведчук рветься до українського парламенту: одіозна схема 11:02 7 коментарів

Юрій Бойко та Вадим Рабінович підписали угоду про об'єднання опозиційних сил. Словами політиків, нове об'єднання планує поступитися і висунути кандидата в президенти. Однак в "Опоблоці" запевняють партія не приймала рішень...

Бойко йде з "Опоблоку" 10:33 4 коментарі

Нова "Опозиційна платформа – За життя" буде трансформуватися в політичну партію. Про це заявив співголова "Опоблоку" Юрій Бойко, передає УНІАН. "Я впевнений що ми на правильному шляху. До нашої політичної платформи...

13 абонплат за 12 місяців: як повернути свої гроші мобільним користувачам 10:01

Мобільні оператори України обурили своїх абонентів справлянням абонплати раз на 28 днів замість разу на місяць. Цим зацікавився Антимонопольний комітет. Як можна "відвоювати" права користувачів, – сайту 24 роз'яснив юрист....

Гривня зміцнилася до максимуму з літа 09:47

15 листопада котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,76 - 27,79 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Комітет Генасамблеї ООН прийняв нову резолюцію щодо Криму 09:14 3 коментарі

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН прийняв оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна". Засідання Третього комітету  транслюється на офіційному каналі ООН в Youtube. "Незважаючи на...

Посол розповів, який кандидат цікавий США на посту президента України 08:24 4 коментарі

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що для США дуже важливо, щоб наступний президент України продовжував обраний курс реформ і геополітичний курс на зближення з Європейським Союзом. Про це...

Путін уже втручається у вибори в Україні, - речник Порошенка 07:51 3 коментарі

Заяви президента Росії Владіміра Путіна про "безглуздість" зустрічі у "нормандському форматі" на тлі виборів в Україні є підтвердженням його втручання у виборчий процес суверенної держави Про це заявив речник президента...

Арештували снайпера за підозрою у вбивствах активістів на Майдані 07:20

Правоохоронці затримали колишнього снайпера Внутрішніх військ, якого підозрюють у вбивстві активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Про це "Українській правді" повідомило джерело у правоохоронних органах....

Запровадження накопичувальної пенсійної системи перенесли на рік 06:14

Міністерство соціальної політики запропонувало відстрочити запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на 1 рік - до 1 січня 2020 року. Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до...

Спіймали агента Кремля, що готував теракт проти українських націоналістів 05:55 1 коментар

Правоохоронці затримали і арештували українця, який на замовлення спецслужб Росії готував терористичний акт у Херсоні, направлений проти представника "Нацкорпусу". Про це повідомляє у Facebook речниця генерального прокурора Лариса Сарган. "Указаний...
  • ріел ІФ виринаюча