Юля на молитовному сніданку у Трампа: як Тимошенко в Америці “знайшлася”

Тривалий час українські медійники переживали через зниклу безвісти лідерку партії “Батьківщина”. Та ось нарешті надійшла добра звістка – з Юлією Володимирівною все добре. Настільки добре, що минулого тижня Тимошенко побувала у США, де відвідала молитовний сніданок з Дональдом Трампом, а також провела низку зустрічей з американськими чиновниками.

Навіщо Тимошенко їздила на молитовний сніданок у Вашингтон?

Це факт зайвий раз доводить: президентська виборча кампанія в Україні вже стартувала, і кастинг із відбору кандидатів – розпочався.

Тривожна осінь 2017-го

Кількатижнева пауза в публічній активності Юлії Тимошенко мала місце відразу після ексцесів на кордоні, які спровокував Міхеїл Саакашвілі й у яких також брала участь ЮВТ. Експерти були одностайними у тому, що інцидент із Саакашвілі стане відправним моментом для тріумфального входження Тимошенко у гарячу політичну осінь. Однак нічого подібного не сталося. Від ображеного на владу Міхо Юлія елегантно дистанціювалася, та й взагалі – зникла з усіх радарів.

Юлія Тимошенко перебуває на лікарняному у зв’язку із серйозною вірусною інфекцією. Уявляю, який галас зараз піднімуть різні провладні тролі, боти і глашатаї Банкової. Але нагадаю їм, що кожна жива людина може захворіти, і вони – не виняток. Бажаю Юлії Володимирівні швидше одужати і відновити здоров’я, тому що це зараз найголовніше,
– зазначала принагідно прес-секретар Тимошенко Марина Сорока на своїй Facebook-сторінці.

“Вік такий, що Тимошенко дійсно може хворіти. Це, до речі, одна з надій влади, що стан здоров’я не дозволить Юлії Володимирівні бути кандидатом в президенти. Та й, в принципі, повідомлення про хвороби політика, як правило, серйозно б’ють по її рейтингам”, – коментував восени політолог Руслан Бортник. Він же, щоправда, додавав: “Тимошенко – дуже досвідчений політик, можна сказати, гросмейстер, який завжди чекає найбільш зручного моменту. Якщо вона зачаїлася, то зараз, на її думку, цей момент не настав. Думаю, що лідер “Батьківщини” банально не хоче працювати на фальстарт. Безумовно, Тимошенко може бути присутньою на мітингах (які організовував Саакашвілі), але не думаю, що її політсила буде вкладати всі свої сили в цей протест”.

А колега Бортника політолог Андрій Золотарьов зазначав таке:

Раптове зникнення Тимошенко – це, безумовно, технологічний момент. Важко весь час підтримувати однаковий ритм інформаційної присутності. Щоб заощадити ресурси і не набриднути, більш прийнятна формула: “удар – фон – удар”. З урахуванням того, що Тимошенко педантично ставиться до своєї зовнішності, не став би відкидати й медично-косметологічну версію. Після недавньої тривалої пробіжки могли виникнути проблеми зі здоров’ям. Юлія Володимирівна – політик у віці, таке навантаження може виявитися надмірним.

Відсутність Юлії Тимошенко (яка тривала з нового року) привернула увагу видання “Главком”, яке зазначило, що, починаючи з 1 січня, лідерка “Батьківщини” не показується на люди, прогулюючи навіть важливі засідання Верховної Ради – зокрема й те, на якому розглядався закон про реінтеграцію Донбасу.

“Главком” звернувся до прес-служби політика, щоб дізнатися, де нині перебуває народна обраниця і якою була причина її фізичної відсутності у парламенті минулого пленарного тижня. Марина Сорока, прес-секретар Тимошенко, повідомила, що сама нині у відпустці і буде готова відповідати на питання трохи згодом”, – йшлося у публікації

У підсумку ж ніхто нікому жодних пояснень, звісно, не надав. Але вони, зрештою, й не знадобилися – знайома усій Україні (і не тільки) коса вигулькнула в Америці. На молитовному сніданку у Вашингтоні Юлія Тимошенко сиділа прямо навпроти трибуни, з якої виступав президент США Дональд Трамп. Загалом же в Америці Тимошенко мала досить насичену програму. Вона зустрічалася з сенаторами Бобом Коркером та Марком Рубіо, а також з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Та головною подією американського вояжу Тимошенко було її “рандеву” зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером. З останнім вона, як виявилося, знайома вже давно.


Тимошенко слухає Трампа. Фірмову косу Юлії Володимирівни не можна не помітити в перших лавах глядачів

Юля + Курт = наступні вибори?

Звичайно, перебільшувати цей тет-а-тет не варто. В силу різних причин, й передусім – через ієрархічне положення самого Волкера в американському істеблішменті. Простіше кажучи, не Волкер вирішуватиме, на кого “поставлять” Сполучені Штати під час наступної виборчої кампанії в Україні. Тож вважати – лише на підставі самого факту зустрічі – що вибір Америки вже зараз впав саме на Тимошенко – як мінімум і передчасно, і надто самонадіяно для ЮВТ. Захід не може не відчувати втому від української політичної колоди, яка не оновлюється, а лише тасується й викидає час від часу одні й ті ж козирі.

Твіт Курта Волкера, яким той описує зміст зустріч з Юлією Тимошенко, а також спільне фото з лідером “Батьківщини”

І все таки зустріч із Волкером була важлива. Передусім – для самої Тимошенко, яка прекрасна знала, які ревнощі викличе таке побачення на Банковій і як кусатиме лікті АП – через те, що Юлія Володимирівна першою почала боротьбу за звання головного зовнішньополітичного партнера для Вашингтона. Тим паче на тлі того, що, згідно з останніми рейтингами, опублікованими фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова наприкінці січня, Тимошенко випереджає Порошенка у забігу за президентське крісло.

Безперечно, для Тимошенко було вкрай важливим влаштувати попередні “оглядини” у США. На відміну від Коркера, Рубіо чи Мітчелла, Курт Волкер знайомий Юлії Володимирівні з тих часів, коли він представляв США у НАТО у 2008-2009 роках, а Тимошенко в цей час очолювала український уряд.


Тимошенко з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Важлива, але не головна для Юлії Володимирівни зустріч на теренах “Вашингтонщини”

Цікавий момент: першим інформацію про зустріч з Тимошенко надав саме Волкер, а не лідерка “Батьківщини”, яка, здавалося б, більше зацікавлена у поширенні такої інформації. З твіту, який політик розмістив у соцмережі, випливає, що співрозмовники бесідували про війну на Донбасі та долю мінських угод. Дещо інакше витлумачила зустріч Волкера і Тимошенко прес-служба останньої. Із запізненням на один день речники Юлії Володимирівни зазначили, що розмова велася й довкола внутрішніх проблем України. Про те, що малося на увазі, здогадатися нескладно: у “Батьківщині” натякнули всім зацікавленим читачам (зокрема, й в Адміністрації Президента), що йшлося про наступні президентські вибори й про те, на чиєму боці буде симпатія Америки.

В якому форматі відбувалася зустріч насправді, судити можуть лише безпосередні учасники перемовин. Ймовірно, що Волкер, який, перебуваючи нещодавно у Києві, зустрічався, зокрема, з представниками “Опоблоку” Бойком та Льовочкіним, просто намагався зібрати якомога більше інформації про Україну – з найрізноманітніших джерел. Бесіда з Тимошенко не мала для нього ознак ексклюзивності, як це намагаються подати у “Батьківщині” – Волкер всього лише доповнював свій “кейс” вражень розмовою з іще одним представником політикуму, розуміючи, однак, і те, що перед ним – цілком реальний кандидат у президенти України.


Дані соціології від американського Міжнародного республіканського інституту Джона Маккейна, які демонструють лідерство “Батьківщини” серед інших політичних партій України (осінь 2017 року)

Можливо, саме для того, аби уникнути небажаних інтерпретацій та закидів щодо власної заангажованості, Курт Волкер й “вистрелив” першим, розмістивши свій твіт на добу раніше, аніж це зробили в офісі його співрозмовниці. Втім, речники Тимошенко все одно вдалися до трактування, яке було вигідно саме їм.

В цьому контексті Юлію Володимирівну нескладно зрозуміти: оскільки вся її зацікавленість обертається нині довкола президентських виборів, головна мета американського візиту полягала у демонстрації власної ваги як гравця міжнародної ліги. Такий образ адресувався передусім українському споживачу новин, який мусив би повірити: навіть якщо Вашингтон і не “ставить” персонально на Тимошенко, то, принаймні, толерує їй і готовий надалі співпрацювати як з можливим президентом України. Для створення цього образу ЮВТ робить все, не шкодуючи ані крихкого (за твердженням деяких осіб) здоров’я, ані сил, ані матеріальних ресурсів. Адже участь у молитовному сніданку в Вашингтоні традиційно супроводжується благодійним внеском, сума якого стартує від 25 тисяч доларів. А це зайвий раз доводить, що Юлія Володимирівна – у повному порядку, чого не скажеш про пересічних українців, завзята боротьба за голоси яких точиться вже навіть в Америці.

Що таке молитовний сніданок? Це традиційний щорічний захід аполітичного характеру за участю президента США. Молитовний сніданок з президентом США проводиться щорічно на початку лютого, починаючи з 1953 року. У цей день в основному американська еліта збирається у “Вашингтон Холі”, щоб помолитися за процвітання країни. Щороку захід відвідує близько 3500 іноземних гостей зі 100 країн світу.

Автор: Наталія Лебідь

Джерело

(Visited 177 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а як тимошенко буде в європі представляти УКР якщо б стала-борони БОЖЕ-президентом коли її несприймає меркель грібускайте макрон і інші коли взнали що вона так само сиділа в тюрмі як і її перший номер в бюлетні фсб савченко а ще вона винна гроші кремлю то виходить що дерибан при ній буде як за януковича і УКРаїну почне продавати-саме вона пропонувала путіну на 45років севастополь і округи в оренду!!!! ПАМЯТАЙТЕ ЦЕ патріоти вишиванці члєни бют

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:Франківського суддю, який у п’яному стані вчинив смертельну ДТП, підозрюють у фальшуванні експертизи 19:481 коментар

Суддя господарського суду Юрій Грица ще сім років тому, будучи п’яним за кермом, збив двох ремонтників «Водоекотехпрому», один з яких загинув, а інший став інвалідом. Весь цей час суддя всіляко затягує…

Все, що потрібно знати, про металеву фальцеву покрівлю 17:22

Кожна людина у своєму житті стикається з ремонтом. Як правило ремонт у квартирі чи в будинку можна робити декілька разів за своє життя. Проте, люди котрі будують будинок прекрасно знають,…

Відому ведучу побили на весіллі чиновника (відео) 15:381 коментар

У неділю, 18 лютого, у Києві на весіллі очільника Холодногірського району Харкова Максима Мусєєва і ведучої програми Instabox на телеканалі Music Box Єви Субботіної побили телеведучу “Нового каналу” Олену Філонову….

Вибір йти чи не йти в політику – дуже не простий, – Вакарчук 15:063 коментарі

Лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук заявив, що людина, яка йде в політику, виконавчі або судові органи, має бути прикладом для наслідування. Про це український музикант написав у мережі Twitlonger. Вакарчук…

Сайт Олімпійського комітету покепкував з Росії через олімпіаду в Сочі (фото) 14:37

Офіційний сайт Міжнародного олімпійського комітету підколов Росію, пригадавши конфуз під час Олімпіади-2014 у Сочі. Тоді під час церемонії відкриття не розкрилися останнє кільце. Саме цю картинку МОК використовує на сайті…

Кривавий “Бумеранг”: з’явилась відеореконструкція штурму Євромайдану 18 лютого 2014 року (відео) 14:051 коментар

Активісти з Jus Talionis Reconstruction Lab підготували чергову реконструкцію подій 18 лютого 2014 – кривавого вівторка Євромайдану. Цього разу відео присвячене першим двом штурмам Майдану Незалежності, які відбулись у проміжку…

Війна у Сирії: Царьов озвучив компромат на Росію (фото) 13:362 коментарі

Бойовики, які раніше воювали у лавах “ЛДНР”, поїхали у Сирію як найманці ПВК “Вагнера”, бо отримали відповідний наказ. Про це повідомив скандальний екс-нардеп, ідеолог так званої “Новоросії” Олег Царьов. Як…

Рівень фристайлу – бог: реакція соцмереж на олімпійське золото Олександра Абраменка (фото) 13:041 коментар

18 лютого український фристайліст Олександр Абраменко став олімпійським чемпіоном Зимових Олімпійських Ігор 2018, що тривають у південнокорейському Пхьончхані. Абраменко приніс Україні першу медаль на цьогорічній Олімпіаді. Інтернет-юзери не стримували свого захвату від…

В Івано-Франківську розпочалась боротьба за високе вакантне чиновницьке крісло 12:43

У вівторок, 20 лютого, розпочався конкурс на посаду директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.   Нагадаємо, що ця посада є вакантною ще з квітня, пише МІСТО. На конкурс, окрім кандидатів, прийшли також представники…

Це принизливо! – Приходько обурена, що її без згоди використали у політичних іграх (відео) 12:352 коментарі

Відома українська співачка та волонтер Анастасія Приходько стверджує, що обманули та без згоди використали у передвиборчій кампанії президента Петра Порошенка. Відеозвернення з цього приводу артистка оприлюднила на своїй сторінці у Facebook….

Екс-солістка “ВІА Гри” закохала шанувальників спокусливими фото 12:03

Колишня солістка поп-групи “ВІА Гра” Санта Дімопулос по хизувалася у мережі серією фото з відпочинку у теплих краях. Фото вона опублікувала в Instagram. “Пішла на вихідні в літо. Прохання не…

Росія хоче забрати собі мощі Ярослава Мудрого 11:34

У Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого. Крім того, у 2016-17 роках представники цієї країни запропонували за них 2 мільйони доларів. Про це…

Тріумф фрістайліста Абраменка: журналісти показали обурливі знімки з тренувальної бази в Миколаєві (фото) 11:022 коментарі

Перемога на Олімпійських іграх українця Олександра Абраменка привернула увагу укранців до жахливого стану трампліну для фрістайлу в Миколаєві. Свіжі фото опублікувало видання “Трибуна“. Видання зазначає, що у Миколаєві була унікальна…

У мережі поширюється новий вид шахрайства з “мобільним банкінгом” (фото) 10:33

Шахраї створили та запустили у Google Play так званий “Універсальний мобільний банкінг”. Насправді це шахрайська програма, яка виманює банківські дані користувачів. Загалом лише за перші декілька днів програму встановили понад…

Лавров назвав винних в російській анексії Криму та війні на Донбасі 10:011 коментар

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджує, що ситуація, яка склалася в Україні, є наслідком тієї політики, яку НАТО проводили після “холодної війни” Про це Лавров заявив у інтерв’ю сербському…

Гройсман запропонував перевіряти бізнес без попередження 09:39

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.   Про це йдеться в законопроекті №8045, зареєстрованому в Раді…

Вища рада правосуддя звинувачує Авакова у тиску на судову владу 09:14

Вища рада правосуддя вважає, що голова МВС Арсен Аваков тисне на судову владу в питанні обрання покарання для чоловіка, який підстрелив поліцейського під час сутичок біля Солом’янського суду столиці. Про…

Україна подасть на Росію до суду ООН за фінансування тероризму та расову дискримінацію 08:24

Після подачі до ООН меморандуму про порушення Росією норм морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці Україна подасть ще один меморандум до Міжнародного Суду ООН Про це…

Україна не питатиме бойовиків “ЛНР” і “ДНР” щодо введення миротворців на Донбас, – АП 07:512 коментарі

Україна не обговорюватиме з представниками “ДНР” і “ЛНР” питання розгортання миротворчої місії ООН в окремих районах Донецької і Луганської областей Про це заявив в ефірі “Радіо Свобода” заступник голови Адміністрації…

Приватбанк попередив клієнтів про появу шахрайського додатку 06:49

Державний Приватбанк застеріг клієнтів про небезпеку реєстрації та використання шахрайського застосунку Універсальний Мобільний Банкінг для Android, який було розміщено в Google Play 14 лютого.   Державний Приватбанк застеріг клієнтів про…