Юля на молитовному сніданку у Трампа: як Тимошенко в Америці “знайшлася”

Тривалий час українські медійники переживали через зниклу безвісти лідерку партії “Батьківщина”. Та ось нарешті надійшла добра звістка – з Юлією Володимирівною все добре. Настільки добре, що минулого тижня Тимошенко побувала у США, де відвідала молитовний сніданок з Дональдом Трампом, а також провела низку зустрічей з американськими чиновниками.

Навіщо Тимошенко їздила на молитовний сніданок у Вашингтон?

Це факт зайвий раз доводить: президентська виборча кампанія в Україні вже стартувала, і кастинг із відбору кандидатів – розпочався.

Тривожна осінь 2017-го

Кількатижнева пауза в публічній активності Юлії Тимошенко мала місце відразу після ексцесів на кордоні, які спровокував Міхеїл Саакашвілі й у яких також брала участь ЮВТ. Експерти були одностайними у тому, що інцидент із Саакашвілі стане відправним моментом для тріумфального входження Тимошенко у гарячу політичну осінь. Однак нічого подібного не сталося. Від ображеного на владу Міхо Юлія елегантно дистанціювалася, та й взагалі – зникла з усіх радарів.

Юлія Тимошенко перебуває на лікарняному у зв’язку із серйозною вірусною інфекцією. Уявляю, який галас зараз піднімуть різні провладні тролі, боти і глашатаї Банкової. Але нагадаю їм, що кожна жива людина може захворіти, і вони – не виняток. Бажаю Юлії Володимирівні швидше одужати і відновити здоров’я, тому що це зараз найголовніше,
– зазначала принагідно прес-секретар Тимошенко Марина Сорока на своїй Facebook-сторінці.

“Вік такий, що Тимошенко дійсно може хворіти. Це, до речі, одна з надій влади, що стан здоров’я не дозволить Юлії Володимирівні бути кандидатом в президенти. Та й, в принципі, повідомлення про хвороби політика, як правило, серйозно б’ють по її рейтингам”, – коментував восени політолог Руслан Бортник. Він же, щоправда, додавав: “Тимошенко – дуже досвідчений політик, можна сказати, гросмейстер, який завжди чекає найбільш зручного моменту. Якщо вона зачаїлася, то зараз, на її думку, цей момент не настав. Думаю, що лідер “Батьківщини” банально не хоче працювати на фальстарт. Безумовно, Тимошенко може бути присутньою на мітингах (які організовував Саакашвілі), але не думаю, що її політсила буде вкладати всі свої сили в цей протест”.

А колега Бортника політолог Андрій Золотарьов зазначав таке:

Раптове зникнення Тимошенко – це, безумовно, технологічний момент. Важко весь час підтримувати однаковий ритм інформаційної присутності. Щоб заощадити ресурси і не набриднути, більш прийнятна формула: “удар – фон – удар”. З урахуванням того, що Тимошенко педантично ставиться до своєї зовнішності, не став би відкидати й медично-косметологічну версію. Після недавньої тривалої пробіжки могли виникнути проблеми зі здоров’ям. Юлія Володимирівна – політик у віці, таке навантаження може виявитися надмірним.

Відсутність Юлії Тимошенко (яка тривала з нового року) привернула увагу видання “Главком”, яке зазначило, що, починаючи з 1 січня, лідерка “Батьківщини” не показується на люди, прогулюючи навіть важливі засідання Верховної Ради – зокрема й те, на якому розглядався закон про реінтеграцію Донбасу.

“Главком” звернувся до прес-служби політика, щоб дізнатися, де нині перебуває народна обраниця і якою була причина її фізичної відсутності у парламенті минулого пленарного тижня. Марина Сорока, прес-секретар Тимошенко, повідомила, що сама нині у відпустці і буде готова відповідати на питання трохи згодом”, – йшлося у публікації

У підсумку ж ніхто нікому жодних пояснень, звісно, не надав. Але вони, зрештою, й не знадобилися – знайома усій Україні (і не тільки) коса вигулькнула в Америці. На молитовному сніданку у Вашингтоні Юлія Тимошенко сиділа прямо навпроти трибуни, з якої виступав президент США Дональд Трамп. Загалом же в Америці Тимошенко мала досить насичену програму. Вона зустрічалася з сенаторами Бобом Коркером та Марком Рубіо, а також з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Та головною подією американського вояжу Тимошенко було її “рандеву” зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером. З останнім вона, як виявилося, знайома вже давно.


Тимошенко слухає Трампа. Фірмову косу Юлії Володимирівни не можна не помітити в перших лавах глядачів

Юля + Курт = наступні вибори?

Звичайно, перебільшувати цей тет-а-тет не варто. В силу різних причин, й передусім – через ієрархічне положення самого Волкера в американському істеблішменті. Простіше кажучи, не Волкер вирішуватиме, на кого “поставлять” Сполучені Штати під час наступної виборчої кампанії в Україні. Тож вважати – лише на підставі самого факту зустрічі – що вибір Америки вже зараз впав саме на Тимошенко – як мінімум і передчасно, і надто самонадіяно для ЮВТ. Захід не може не відчувати втому від української політичної колоди, яка не оновлюється, а лише тасується й викидає час від часу одні й ті ж козирі.

Твіт Курта Волкера, яким той описує зміст зустріч з Юлією Тимошенко, а також спільне фото з лідером “Батьківщини”

І все таки зустріч із Волкером була важлива. Передусім – для самої Тимошенко, яка прекрасна знала, які ревнощі викличе таке побачення на Банковій і як кусатиме лікті АП – через те, що Юлія Володимирівна першою почала боротьбу за звання головного зовнішньополітичного партнера для Вашингтона. Тим паче на тлі того, що, згідно з останніми рейтингами, опублікованими фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова наприкінці січня, Тимошенко випереджає Порошенка у забігу за президентське крісло.

Безперечно, для Тимошенко було вкрай важливим влаштувати попередні “оглядини” у США. На відміну від Коркера, Рубіо чи Мітчелла, Курт Волкер знайомий Юлії Володимирівні з тих часів, коли він представляв США у НАТО у 2008-2009 роках, а Тимошенко в цей час очолювала український уряд.


Тимошенко з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Важлива, але не головна для Юлії Володимирівни зустріч на теренах “Вашингтонщини”

Цікавий момент: першим інформацію про зустріч з Тимошенко надав саме Волкер, а не лідерка “Батьківщини”, яка, здавалося б, більше зацікавлена у поширенні такої інформації. З твіту, який політик розмістив у соцмережі, випливає, що співрозмовники бесідували про війну на Донбасі та долю мінських угод. Дещо інакше витлумачила зустріч Волкера і Тимошенко прес-служба останньої. Із запізненням на один день речники Юлії Володимирівни зазначили, що розмова велася й довкола внутрішніх проблем України. Про те, що малося на увазі, здогадатися нескладно: у “Батьківщині” натякнули всім зацікавленим читачам (зокрема, й в Адміністрації Президента), що йшлося про наступні президентські вибори й про те, на чиєму боці буде симпатія Америки.

В якому форматі відбувалася зустріч насправді, судити можуть лише безпосередні учасники перемовин. Ймовірно, що Волкер, який, перебуваючи нещодавно у Києві, зустрічався, зокрема, з представниками “Опоблоку” Бойком та Льовочкіним, просто намагався зібрати якомога більше інформації про Україну – з найрізноманітніших джерел. Бесіда з Тимошенко не мала для нього ознак ексклюзивності, як це намагаються подати у “Батьківщині” – Волкер всього лише доповнював свій “кейс” вражень розмовою з іще одним представником політикуму, розуміючи, однак, і те, що перед ним – цілком реальний кандидат у президенти України.


Дані соціології від американського Міжнародного республіканського інституту Джона Маккейна, які демонструють лідерство “Батьківщини” серед інших політичних партій України (осінь 2017 року)

Можливо, саме для того, аби уникнути небажаних інтерпретацій та закидів щодо власної заангажованості, Курт Волкер й “вистрелив” першим, розмістивши свій твіт на добу раніше, аніж це зробили в офісі його співрозмовниці. Втім, речники Тимошенко все одно вдалися до трактування, яке було вигідно саме їм.

В цьому контексті Юлію Володимирівну нескладно зрозуміти: оскільки вся її зацікавленість обертається нині довкола президентських виборів, головна мета американського візиту полягала у демонстрації власної ваги як гравця міжнародної ліги. Такий образ адресувався передусім українському споживачу новин, який мусив би повірити: навіть якщо Вашингтон і не “ставить” персонально на Тимошенко, то, принаймні, толерує їй і готовий надалі співпрацювати як з можливим президентом України. Для створення цього образу ЮВТ робить все, не шкодуючи ані крихкого (за твердженням деяких осіб) здоров’я, ані сил, ані матеріальних ресурсів. Адже участь у молитовному сніданку в Вашингтоні традиційно супроводжується благодійним внеском, сума якого стартує від 25 тисяч доларів. А це зайвий раз доводить, що Юлія Володимирівна – у повному порядку, чого не скажеш про пересічних українців, завзята боротьба за голоси яких точиться вже навіть в Америці.

Що таке молитовний сніданок? Це традиційний щорічний захід аполітичного характеру за участю президента США. Молитовний сніданок з президентом США проводиться щорічно на початку лютого, починаючи з 1953 року. У цей день в основному американська еліта збирається у “Вашингтон Холі”, щоб помолитися за процвітання країни. Щороку захід відвідує близько 3500 іноземних гостей зі 100 країн світу.

Автор: Наталія Лебідь

Джерело

(Visited 194 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а як тимошенко буде в європі представляти УКР якщо б стала-борони БОЖЕ-президентом коли її несприймає меркель грібускайте макрон і інші коли взнали що вона так само сиділа в тюрмі як і її перший номер в бюлетні фсб савченко а ще вона винна гроші кремлю то виходить що дерибан при ній буде як за януковича і УКРаїну почне продавати-саме вона пропонувала путіну на 45років севастополь і округи в оренду!!!! ПАМЯТАЙТЕ ЦЕ патріоти вишиванці члєни бют

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6491

Приголомшливо красивий Київ. Як виглядала столиця України у 1918 році (фото) 16:30 1 коментар

«Хоч щось вберегли і від бомбардувань, і від комуністичних вождів».  Пише Главком. В спільноті на Facebook «Клуб Коренного Киевлянина» були опубліковані фото Києва, які зробив в 1918 році німецький офіцер....

З'явилося два лідери у майбутніх виборах Президента України-2019: результати опитування 15:38 6 коментарів

У разі проведення президентських виборів в Україні найбільша кількість українців віддала б свої голоси лідеру ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко і президент України Петру Порошенко. Про це йдеться у результатах опитування,...

Україна має підірвати путінський Кримський міст, – Washington Examiner 15:06 17 коментарів

Колумніст американського видання Washington Examiner Том Роган опублікував статтю про те, що Україна просто мусить підірвати Кримський міст. На його думку, його будівництво і відкриття є обурливим посяганням на авторитет...

Субсидії по-новому. Як уряд косить пільговиків 14:37

Хто втратить право на пільги. З 1 травня 2018 року в Україні почала діяти нова урядова програма житлових субсидій. Вона змінює систему часткової компенсації вартості комунальних послуг населенню. У зв’язку...

Хто давав наказ стріляти на Майдані? Екс-командувач внутрішніх військ Шуляк зробив сенсаційні заяви 14:05 1 коментар

Свідок, якого залучили захисники екс-президента, вийшов на зв'язок з українським судом з окупованого Сімферополя.  Пише Главком. Під час засідання Оболонського районного суду міста Києва у справі державної зради екс-президента-втікача Віктора...

Екс-міністр Булатов отримав нову посаду при Кабміні 13:36

Колишній міністр молоді та спорту Дмитро Булатов призначений на посаду заступника голови Державного агентства резерву України. Інформацію про своє призначення підтвердив сам Дмитро Булатов, інформує "Обозреватель". Щоправда, він розповів, що...

"Все включено": в Анталії затримано росіянку на крадіжці посуду та туалетного паперу з готелю (відео) 13:04 2 коментарі

У 5-ти зірковому готелі в Анталії затримано громадянку Російської Федерації, яка намагалася викрасти весь столовий сервіз у номері, рушники, туалетний папір, продукти та пакетований чай. Про це повідомляє агентство IHA. Персонал...

"Занадто висока ціна": Коломойський пояснив, чому Путін не йде з Донбасу 12:35

Російська Федерація не може завершити збройний конфлікт на Донбасі, адже її стримує "занадто висока ціна за це" і відсутність гарантій для тих, хто воював на боці проросійських бойовиків проти України....

Як українські зірки святкують День вишиванки: промовисті фото 12:03 1 коментар

День вишиванки в Україні цьогоріч відсвяткували 17 травня. Школярі, студенти та працівники найрізноманітніших компаній хизуються на вулицях міст і сіл своїми розкішними вишиванками. Привітати шанувальників зі святом не забули і...

У мережі показали Кримський міст у перший день після відкриття: фото 11:34 2 коментарі

На Кримському мосту, який з'єднує Керч із материковою частиною РФ, майже порожньо, незважаючи на те, що окупанти урочисто відкрили 15 травня. Фото, зроблені в перший день після відкриття мосту, були опубліковані...

Рада ухвалила закон про трансплантацію (відео) 11:02 2 коментарі

Депутати Верховної Ради прийняли у другому читанні та в цілому законопроект про трансплантацію органів. Закон набуває чинності через 1 рік після опублікування. За відповідний проект закону №2386а-1 під час пленарного...

Знову зганьбилися: у Росії рекламу ЧС-2018 встановили на тлі розрухи (фото) 10:33

У Єкатеринбурзі рекламу чемпіонату світу з футболу встановили у не зовсім привабливому місці – біля залізничних шляхів на пустирі. Про це повідомили на Telegram каналі "Мутко проти". У Єкатеринбурзі чиновники...

Як обрати якісні ліки: цінні поради від Супрун 10:01 1 коментар

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як правильно обрати якісні медичні препарати. Про це вона зазначила у Facebook. За її словами, хоч в країні працює орган, який регулює...

МВФ назвав критичну умову для нового траншу 09:47

Закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для завершення четвертого перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс, передає "Інтерфакс-Україна". "Необхідний...

Гривня на міжбанку плавно зміцнюється 09:13 1 коментар

17 травня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 26,15-26,17 гривні за долар.   Про це повідомляє Finance.ua. На 17:00 середні курси валют на міжбанку були наступними:...

Нацгвардія отримала на озброєння американські гранатомети (фото) 08:24 2 коментарі

Національна гвардія отримала на озброєння перші 500 ручних протитанкових гранатометів RSRL-1 виробництва США Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав міністр МВС Арсен Аваков. "Комплекс RSRL-1, запущений у...

Українські військові звільнили від бойовиків село на Донеччині 07:51

Штаб операції Об'єднаних сил заявляє, що українські військовослужбовці звільнили від бойовиків село Південне Донецької області   Про це йдеться в повідомленні штабу ООС на сторінці у Facebook. "Командування Об'єднаних сил...

ДТП у Харкові: відеодоказ показав, що Зайцева їхала на червоний 06:28

У Київському райсуді Харкова на засіданні у справі про смертельну ДТП розглядали відеозаписи, які показали порушення правил дорожнього руху обома водіями. Про це розповів прокурор Ігор Омельченко, передає "Укрінформ". "Відеозаписи,...

Трансплантація допоможе врятувати життя 5 тисяч людей на рік, - Богомолець про ухвалений Радою закон 05:40 1 коментар

Закон “Про трансплантацію анатомічних матеріалів людини”, ухвалений Верховною Радою 17 травня, дозволить зберегти життя людей, зокрема при складних операціях Про це голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець...

На Косівщині відкрили відновлену криївку легендарного сотника УПА "Кривоноса" (фоторепортаж) 18:39

Сьогодні, 16 травня в селі Середній Березів на присілку Стирі відбулося освячення та урочисте відкриття відновленої криївки УПА в якій, в часи визвольних змагань, перебував легендарний сотенний УПА Мирослав Васильович...
  • ріел ІФ виринаюча