Юля на молитовному сніданку у Трампа: як Тимошенко в Америці “знайшлася”

Тривалий час українські медійники переживали через зниклу безвісти лідерку партії “Батьківщина”. Та ось нарешті надійшла добра звістка – з Юлією Володимирівною все добре. Настільки добре, що минулого тижня Тимошенко побувала у США, де відвідала молитовний сніданок з Дональдом Трампом, а також провела низку зустрічей з американськими чиновниками.

Навіщо Тимошенко їздила на молитовний сніданок у Вашингтон?

Це факт зайвий раз доводить: президентська виборча кампанія в Україні вже стартувала, і кастинг із відбору кандидатів – розпочався.

Тривожна осінь 2017-го

Кількатижнева пауза в публічній активності Юлії Тимошенко мала місце відразу після ексцесів на кордоні, які спровокував Міхеїл Саакашвілі й у яких також брала участь ЮВТ. Експерти були одностайними у тому, що інцидент із Саакашвілі стане відправним моментом для тріумфального входження Тимошенко у гарячу політичну осінь. Однак нічого подібного не сталося. Від ображеного на владу Міхо Юлія елегантно дистанціювалася, та й взагалі – зникла з усіх радарів.

Юлія Тимошенко перебуває на лікарняному у зв’язку із серйозною вірусною інфекцією. Уявляю, який галас зараз піднімуть різні провладні тролі, боти і глашатаї Банкової. Але нагадаю їм, що кожна жива людина може захворіти, і вони – не виняток. Бажаю Юлії Володимирівні швидше одужати і відновити здоров’я, тому що це зараз найголовніше,
– зазначала принагідно прес-секретар Тимошенко Марина Сорока на своїй Facebook-сторінці.

“Вік такий, що Тимошенко дійсно може хворіти. Це, до речі, одна з надій влади, що стан здоров’я не дозволить Юлії Володимирівні бути кандидатом в президенти. Та й, в принципі, повідомлення про хвороби політика, як правило, серйозно б’ють по її рейтингам”, – коментував восени політолог Руслан Бортник. Він же, щоправда, додавав: “Тимошенко – дуже досвідчений політик, можна сказати, гросмейстер, який завжди чекає найбільш зручного моменту. Якщо вона зачаїлася, то зараз, на її думку, цей момент не настав. Думаю, що лідер “Батьківщини” банально не хоче працювати на фальстарт. Безумовно, Тимошенко може бути присутньою на мітингах (які організовував Саакашвілі), але не думаю, що її політсила буде вкладати всі свої сили в цей протест”.

А колега Бортника політолог Андрій Золотарьов зазначав таке:

Раптове зникнення Тимошенко – це, безумовно, технологічний момент. Важко весь час підтримувати однаковий ритм інформаційної присутності. Щоб заощадити ресурси і не набриднути, більш прийнятна формула: “удар – фон – удар”. З урахуванням того, що Тимошенко педантично ставиться до своєї зовнішності, не став би відкидати й медично-косметологічну версію. Після недавньої тривалої пробіжки могли виникнути проблеми зі здоров’ям. Юлія Володимирівна – політик у віці, таке навантаження може виявитися надмірним.

Відсутність Юлії Тимошенко (яка тривала з нового року) привернула увагу видання “Главком”, яке зазначило, що, починаючи з 1 січня, лідерка “Батьківщини” не показується на люди, прогулюючи навіть важливі засідання Верховної Ради – зокрема й те, на якому розглядався закон про реінтеграцію Донбасу.

“Главком” звернувся до прес-служби політика, щоб дізнатися, де нині перебуває народна обраниця і якою була причина її фізичної відсутності у парламенті минулого пленарного тижня. Марина Сорока, прес-секретар Тимошенко, повідомила, що сама нині у відпустці і буде готова відповідати на питання трохи згодом”, – йшлося у публікації

У підсумку ж ніхто нікому жодних пояснень, звісно, не надав. Але вони, зрештою, й не знадобилися – знайома усій Україні (і не тільки) коса вигулькнула в Америці. На молитовному сніданку у Вашингтоні Юлія Тимошенко сиділа прямо навпроти трибуни, з якої виступав президент США Дональд Трамп. Загалом же в Америці Тимошенко мала досить насичену програму. Вона зустрічалася з сенаторами Бобом Коркером та Марком Рубіо, а також з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Та головною подією американського вояжу Тимошенко було її “рандеву” зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером. З останнім вона, як виявилося, знайома вже давно.


Тимошенко слухає Трампа. Фірмову косу Юлії Володимирівни не можна не помітити в перших лавах глядачів

Юля + Курт = наступні вибори?

Звичайно, перебільшувати цей тет-а-тет не варто. В силу різних причин, й передусім – через ієрархічне положення самого Волкера в американському істеблішменті. Простіше кажучи, не Волкер вирішуватиме, на кого “поставлять” Сполучені Штати під час наступної виборчої кампанії в Україні. Тож вважати – лише на підставі самого факту зустрічі – що вибір Америки вже зараз впав саме на Тимошенко – як мінімум і передчасно, і надто самонадіяно для ЮВТ. Захід не може не відчувати втому від української політичної колоди, яка не оновлюється, а лише тасується й викидає час від часу одні й ті ж козирі.

Твіт Курта Волкера, яким той описує зміст зустріч з Юлією Тимошенко, а також спільне фото з лідером “Батьківщини”

І все таки зустріч із Волкером була важлива. Передусім – для самої Тимошенко, яка прекрасна знала, які ревнощі викличе таке побачення на Банковій і як кусатиме лікті АП – через те, що Юлія Володимирівна першою почала боротьбу за звання головного зовнішньополітичного партнера для Вашингтона. Тим паче на тлі того, що, згідно з останніми рейтингами, опублікованими фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова наприкінці січня, Тимошенко випереджає Порошенка у забігу за президентське крісло.

Безперечно, для Тимошенко було вкрай важливим влаштувати попередні “оглядини” у США. На відміну від Коркера, Рубіо чи Мітчелла, Курт Волкер знайомий Юлії Володимирівні з тих часів, коли він представляв США у НАТО у 2008-2009 роках, а Тимошенко в цей час очолювала український уряд.


Тимошенко з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Важлива, але не головна для Юлії Володимирівни зустріч на теренах “Вашингтонщини”

Цікавий момент: першим інформацію про зустріч з Тимошенко надав саме Волкер, а не лідерка “Батьківщини”, яка, здавалося б, більше зацікавлена у поширенні такої інформації. З твіту, який політик розмістив у соцмережі, випливає, що співрозмовники бесідували про війну на Донбасі та долю мінських угод. Дещо інакше витлумачила зустріч Волкера і Тимошенко прес-служба останньої. Із запізненням на один день речники Юлії Володимирівни зазначили, що розмова велася й довкола внутрішніх проблем України. Про те, що малося на увазі, здогадатися нескладно: у “Батьківщині” натякнули всім зацікавленим читачам (зокрема, й в Адміністрації Президента), що йшлося про наступні президентські вибори й про те, на чиєму боці буде симпатія Америки.

В якому форматі відбувалася зустріч насправді, судити можуть лише безпосередні учасники перемовин. Ймовірно, що Волкер, який, перебуваючи нещодавно у Києві, зустрічався, зокрема, з представниками “Опоблоку” Бойком та Льовочкіним, просто намагався зібрати якомога більше інформації про Україну – з найрізноманітніших джерел. Бесіда з Тимошенко не мала для нього ознак ексклюзивності, як це намагаються подати у “Батьківщині” – Волкер всього лише доповнював свій “кейс” вражень розмовою з іще одним представником політикуму, розуміючи, однак, і те, що перед ним – цілком реальний кандидат у президенти України.


Дані соціології від американського Міжнародного республіканського інституту Джона Маккейна, які демонструють лідерство “Батьківщини” серед інших політичних партій України (осінь 2017 року)

Можливо, саме для того, аби уникнути небажаних інтерпретацій та закидів щодо власної заангажованості, Курт Волкер й “вистрелив” першим, розмістивши свій твіт на добу раніше, аніж це зробили в офісі його співрозмовниці. Втім, речники Тимошенко все одно вдалися до трактування, яке було вигідно саме їм.

В цьому контексті Юлію Володимирівну нескладно зрозуміти: оскільки вся її зацікавленість обертається нині довкола президентських виборів, головна мета американського візиту полягала у демонстрації власної ваги як гравця міжнародної ліги. Такий образ адресувався передусім українському споживачу новин, який мусив би повірити: навіть якщо Вашингтон і не “ставить” персонально на Тимошенко, то, принаймні, толерує їй і готовий надалі співпрацювати як з можливим президентом України. Для створення цього образу ЮВТ робить все, не шкодуючи ані крихкого (за твердженням деяких осіб) здоров’я, ані сил, ані матеріальних ресурсів. Адже участь у молитовному сніданку в Вашингтоні традиційно супроводжується благодійним внеском, сума якого стартує від 25 тисяч доларів. А це зайвий раз доводить, що Юлія Володимирівна – у повному порядку, чого не скажеш про пересічних українців, завзята боротьба за голоси яких точиться вже навіть в Америці.

Що таке молитовний сніданок? Це традиційний щорічний захід аполітичного характеру за участю президента США. Молитовний сніданок з президентом США проводиться щорічно на початку лютого, починаючи з 1953 року. У цей день в основному американська еліта збирається у “Вашингтон Холі”, щоб помолитися за процвітання країни. Щороку захід відвідує близько 3500 іноземних гостей зі 100 країн світу.

Автор: Наталія Лебідь

Джерело

(Visited 214 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а як тимошенко буде в європі представляти УКР якщо б стала-борони БОЖЕ-президентом коли її несприймає меркель грібускайте макрон і інші коли взнали що вона так само сиділа в тюрмі як і її перший номер в бюлетні фсб савченко а ще вона винна гроші кремлю то виходить що дерибан при ній буде як за януковича і УКРаїну почне продавати-саме вона пропонувала путіну на 45років севастополь і округи в оренду!!!! ПАМЯТАЙТЕ ЦЕ патріоти вишиванці члєни бют

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4011

Серпневий цінопад: які продукти істотно здешевшають (відео) 16:30

Сьогодні гривня офіційно подешевшала на 11 копійок, Нацбанк, намагаючись її врятувати, оголосив валютний аукціон і продав банкам майже 70 млн доларів. На тлі подорожчання долара дивним і нелогічним виглядає певне...

Журналісти заскочили Винника із продюсером і двома хлопцями на найдорожчій віллі в Домінікані (відео, фото) 15:38 1 коментар

Дружини співака журналістам побачити не вдалося. Понад тиждень співак Олег Винник у соцмережах тішить своїх шанувальниць яскравими світлинами та відео зі своєї Олег Винник відсвяткував свій день народження на віллі...

Усі різні: З'явилася приголомшлива інформація про двійників Путіна (фото) 15:06

Через величезну кількість двійників на даний момент вже ніхто точно не знає, як виглядає справжній президент Росії Володимир Путін. Про це заявив відомий російський адвокат і правозахисник Микола Полозов, який...

Екс-соратниця Трампа розповіла, як Меланія карає і виставляє дурнем свого Дональда (фото) 14:37

Колишня соратниця президента США Дональда Трампа, реаліті-зірка Омароса Ньюман-Маніголт після свого звільнення з Білого дому має намір розкрити людям чимало секретів свого колишнього боса. Жіночка готується випустити книгу спогадів. У ній, зокрема,...

"Молода, вільна, розважається": як живе екс-наречена Кличка (фото) 14:05 1 коментар

Американська акторка Хейден Пенетьєрі, котра за 9 років так і не дійшла до вівтаря з боксером Володимиром Кличком, тепер на повну насолоджується своєю свободою. 28-річна зірка, в якої є 3-річна дочка...

Зіркове подружжя Катерина Осадча і Юрій Горбунов показали свій відпочинок у Греції (фото) 13:36 1 коментар

Перед початком гарячого телесезону подружжя телеведучих Катерина Осадча і Юрій Горбунов подалися до Греції на морський відпочинок. Катя вже встигла напостити у мережу красивих світлин, зокрема і в різних купальниках....

Для чого Путін стягує війська і зброю на Донбас 13:04 6 коментарів

Росія, концентруючи своїй війська і техніку на окупованому Донбасі, має намір військовим чином тиснути на Україну і створити враження, що Москва готова розпочати широкомасштабну військову операцію в Україні. Таку думку...

Журналісти з'ясували, куди зник Гройсман 12:35

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман 5 серпня пішов у відпустку, в якій перебуватиме до 17 серпня. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на відповідь Кабміну. В уряді уточнили, що прем’єр-міністр за...

Росіян не на жарт налякав анонс нової української зброї (відео) 12:03

Нова українська зброя налякала росіян. Та так, що ті їй присвятили кілька програм на пропагандистському телеканалі "Россия 1". Її появу на параду до Дня Незалежності анонсував помічник міністра оборони Юрій...

Українська телеведуча Регіна Тодоренко знялася для обкладинки російського журналу: фото 11:34 1 коментар

Українська телеведуча Регіна Тодоренко дала інтерв'ю та знялася для обкладинки російського глянцевого журналу Glamour. Нове фото Регіна опублікувала на своїй сторінці в Instagram. В інтерв'ю, крім свого нового проекту "П'ятниця з...

В окупантів на Донбасі з’явилися нові боєприпаси 11:02

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала у російських окупантів сотні ящиків із боєприпасами і ракетами на території об’єкту в Хрустальному. Про це мовиться у звіті Місії. В окупантів з’явилися буксирувальні гаубиці та...

Хачеріді відзначився патріотичним вчинком у Москві під час матчу проти "Спартака": фото 10:33 2 коментарі

Український захисник грецького ПАОК після матчу проти російського "Спартака" у Москві викликав хвилю обурення у місцевих вболівальників. Після гри, коли гравці грецької команди пішли до трибун зі своїми вболівальниками подякувати...

Чи може Україна обійтися без траншу МВФ: деталі в цифрах (відео) 10:01 1 коментар

МВФ – чи не найсвятіші три літери українського алфавіту. При згадці Міжнародного валютного фонду серця в Кабінеті міністрів України починають битися швидше, бо якщо у звичайних українців рік поділяється на...

Український гурт “Океан Ельзи” оприлюднив свою нову пісню “Скільки нас” (відео) 22:16

Український гурт “Океан Ельзи” на офіційному Youtube-каналі оприлюднив новий сингл “Скільки нас”, інформує Правда.іф з посиланням на "Репортер".     Фоном для треку стало зображення бюлетеня зі знаками питання та оклику поряд...

Такого не було навіть у найгірші часи "Холодної війни": Новий жорсткий пакет санкцій США передбачає розрив дипломатичних відносин з Росією, - The Washington Post 16:30 2 коментарі

Сполучені Штати введуть нові санкції проти Росії через використання хімічної зброї під час отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у Великій Британії. Ультиматум відводить "Імперії Зла" 90 днів на роздуми США...

Трамп схвалив оборонний бюджет на 2019 рік: скільки грошей скерують Україні 15:38

В понеділок, 13 серпня, на військовій базі Форт-Драм у штаті Нью-Йорк президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2019 рік. Раніше проект оборонного бюджету у розмірі 717 мільярдів доларів...

WWF подав скаргу до Федеральної служби лісів через імпорт нелегальної деревини з України (фото+відео) 15:21 1 коментар

WWF-Австрія подав у Відні скаргу до Федеральної служби лісів (BfW) через невиконання австрійськими компаніями Регламенту ЄС, що встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС (EUTR). Нещодавні звіти Агенції екологічних...

Путін може захопити українські судна на Азові, щоб спровокувати Україну 15:06 2 коментарі

Складно прогнозувати, як Путін реагуватиме на нові зовнішні виклики. Провокації можливі будь-де. Зокрема, на Азові Росія може використати нею ж сплановані провокації, щоб легітимізувати свій наступ – висадку російського десанту...

В Україні готують законодавчі зміни щодо інтернету 14:37

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України хоче регламентувати швидкість інтернету, а саме – встановити мінімальну його швидкість у 30 мегабіт на секунду, якщо для розбудови інфраструктури залучаються державні кошти. Про...

Не адвокат, а другий прокурор: шокуюча правда про те, як Медведчук "захищав" Стуса (відео) 14:05 3 коментарі

В Україні набула розголосу справа поета-дисидента Василя Стуса, адвокатом якого був Віктор Медведчук. Путінський кум боїться, що його покажуть не в тому світлі, якому потрібно. Він прагне, аби його запам'ятали...
  • ріел ІФ виринаюча