Здай пластик – подаруй життя: волонтер розповіла про досягнення та проблеми “кришечкового” проекту в Івано-Франківську

В минулому році стартував “кришечковий” проект “Шлях додому”, що має на меті допомогу постраждалим в АТО. Івано-Франківськ не лишився осторонь і також приймав участь у зборі пластикових кришечок.

Волонтер благодійного фонду «Лелекера» Галина Батюк розповіла WestNews про те, як розпочався збір пластику у нашому місті та з якими проблемами доводилося стикатися.

“Все починалося з кількох людей-однодумців.  Ми перестали викидати кришечки, а збирали їх вдома та потім передавали у Київ. Ідея полягає в тому, щоб якнайбільше людей звернули увагу на те, що збір пластику можна  перетворити у потрібну справу, наприклад, перечислити гроші на лікування людині”, – розповідає Галина Батюк.

Раніше, коли тільки починали збір пластику, один з фондів поширив інформацію, що з кришечок роблять протези учасникам АТО.  Насправді ж протези виготовляють з коштів, які отримують від реалізації пластику.

“Той фонд мав би розповісти, що пластик відправляють на переробку і за це отримують гроші. Блогодійники  не пояснили добре всім, що й до чого, – а люди перестали довіряти. Тепер ми частина великого проекту благодійного фонду «Лелекера», який знаходиться у Киїєві та акумулює зібраний пластик з усієї України”, – додає волонтер.

Благодійний фонд “Лелекера” об’єднує волонтерів, що протягом останніх  років допомагають зберегти Україну на мирній території. Саме активна громадянська позиція та єдність в розумінні посильної допомоги стала поштовхом для створення благодійного фонду.

“В рамках проекту “Шлях додому” відбувається публічний збір пластикових кришечок. Фонд має договір з переробником, який дає найвищу ціну за пластик. Ці кошти перераховують на благодійну допомогу, в тому числі і на лікування поранених бійців АТО”, – зазначає волонтер.

Загалом організаціє надає великий спектр допомоги. В міру своїх сил, розуміння і можливостей благодійники розвивають проекти, спрямовані на допомогу пораненим захисникам України під час російської збройної агресії у зоні проведення АТО (військовим, добровольцям, волонтерам), цивільним постраждалим внаслідок російської збройної агресії на території України,а також особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

“Фактично, де можна було розкласти скриньки для збору пластику – ми це зробили. Будь-який магазин може поставити собі скриньку і оголосити себе місцем збору. Ми стараємося, щоб у кожному мікрорайоні міста був такий пункт”, – розповідає Батюк.

Крім того, до проекту залучили декілька шкіл.

“26 школа сама вирішила приєднатися. Там вчиться моя дитина, і викладачі побачили, що ми збираємо кришечки та запропонували долучитися до проекту. На даний момент, школа зібрала приблизно 30 кілограм пластику”, – додає вона.

Також до збору кришечок залучені ВНЗ Івано-Франківська. Так, ІФНМУ розставили скриньки для пластику у  навчальних корпусах, гуртожитку та їдальні.

“Представники ІФНТУНГ звернулися  до нас і на днях розпочнеться співпраця. А в Івано- Франківському музичному училищі імені Дениса Січинського уже збирають кришечки”, – розповідає волонтер благодійного фонду «Лелекера».

В місті Івано-Франківськ кришечки можна здати в одному з таких пунктів:

 • Кінотеатр “Космос”
 • Кінотеатр “Люм’єр”
 • “Курбас ПАБ”, вул.Курбаса
 • “ГOСТ Бар” вул.Курбаса
 • “Мистецька ресторація” вул.Курбаса
 • ТРЦ “Велес 555”, вул.Вовчинецька 225а
 • Піцерія “Паляніцца” (ТРЦ “Велес”)
 • Перукарня “Магія Краси”, Любачівського,9
 • Школа N 26, вул.Шухевичів, 27а
 • Школа N 22
 • “Музей Небесної Сотні”, вул.Коновальця
 • ” Файне пиво” вул.В.Стуса,5
 • “Польська крамниця” вул. Вовчинецька(біля 4 поліклініки і 10 школи)
 • “DedasPuri” вул.Чорновола
 • “Винахідник” вул. Василіянок
 • “Барбарис” вул.Галицька (мікрорайон Пасічна)
 • “Тростянецький” вул. Василіянок, вул. Симоненка, вул.Незалежності (Майзлі), вул .С.Бандери, вул. Пулюя  та вул. Шухевичів
 • В Калиновій слободі – магазин “Тростянецький
 • “Розмарин” на вул. Миколайчука
Фото Галина Батюк

Загалом від вересня 2017 року в Івано-Франківську зібрали приблизно 600 кілограм кришечок.

“За один кілограм пластику переробник перераховує 10 гривень. Тому, якщо переводити на гроші, – виходить 6000 гривень. Та 100% зібраних коштів не може піти на допомогу.  У нас є витрати на транспортування кришечок, та й навіть на виготовленя плакатів. Законодавством передбачено кошти, які фонд може використовувати, і за ці рамки “Лелекера” не виходить”, – повідомляє Галина Батюк.

Серед основних потреб фонду в Івано-Франківську це місце для зберігання пластику та його транспортування до міста Київ.

До вересня 2017 року жінка зберігала пластик  вдома та надисалала його за власні кошти через “Укрпошту” чи “Нову Пошту”.

“Тоді зібраних кришечок було ще не так багато, приблизно 7 кг. Я вважала, що краще заплатити за доставку 20 гривень, але це принесе якусь користь, а не піде у смітник. Потім накопичила вдома вже понад 30 кілограм кришечок, зрозуміла, що пересилати їх стало зовсім невигідно. Ми були змушені задіяти більшу кількість людей, щоб більше грошей залишалося якраз на допомогу”, – зазначає волонтер.

Зрозумівши, що пересилати кришечки такими маленькими партіями в Київ нерентабельно, благодійники почали міркувати, де їх зберігати.

” У нас проблема з приміщенням. Ми не маємо, де зберігати 600 кілограм пластику. Зараз вони знаходяться у селі Клубівці у “Бандерівському Схроні”. Ігор Чернецький запропонував своє приміщення для накопичення кришечок. Тому благодійний фонд “Лелекера” частину коштів перераховує на розвиток “Бандерівського Схрону”. Звісно, якби хтось з Івано-Франківська надав приміщення –  було б прекрасно”, – каже пані Галина.

За словами жінки, їм би дуже знадобилася допомога перевізників.

“В Калуші учасники організнізації “Молодий Народний Рух” зібрали 200 кг кришечок. Вони попросили, щоб ми долучили їх до цього проекту.  Щоб перевезти пластик у Клубівці, ми потратили 350 гривень на бензин. Якщо перевести ці кілограми у гроші – то ми отримали 2000 гривень, з яких 350 витратили на транспортування до села,  а ще ж потрібно витратити частину коштів для відправки кришечок у Київ. Хотілося б, щоб більше виручених грошей все-таки йшли на лікування бійців”, – повідомляє Батюк.

Наталія Тарасова, організатор фонду “Лелекера”, висловила пропозицію до тих, хто співпрацює з “Новою Поштою” у рамках проекту “Гуманітарна пошта” і має трохи вільних бонусів.

“Час від часу в нас виникає потреба в транспортуванні партій пластикових кришечок з регіонів. Зростання цін на пальне не сприяє оптимізації перевезень. Навіть “догрузом”. Ви нам – допомогу у транспортуванні кришечок, ми Вам – благодійну допомогу коштами з кришечок від фонду. Ну, краще ж надати благодійну допомогу ніж просто заплатити за транспортування. Мені так здається. Своєчасну звітність за використання бонусів і підтримку – гарантуємо”, – написала вона у соцмережі.

Та пізніше пропозиція бартеру знялася, оскільки ставить в некоректне положення учасників програми “Гуманітарна пошта”.

“Пропозиція допомоги залишається відкритою, але по реальним можливостям буде відкорегована з квітня 2018”, – повідомила Тарасова.

До слова, у четвер, 15 березня, в музеї Небесної сотні благодійники проекту детальніше розкажуть про забруднення пластиком, шляхи розв’язання проблеми, благодійнсть на вторинній сировині, залучення навчальних закладів до участі та майбутні перспективи.

(Visited 273 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3979

загрузка...

Знайомимось з історичними спорудами: громадська лазня, в якій Франко та Павлик провели віче радикальної партії 17:09

У центральній частині міста, на межі колишніх Середмістя й Галицького передмістя, на червоній лінії забудови. Згадки про міські громадські лазні зустрічаються в документах від початку 18 ст. Названа лазня –...

Масив Свидовець – первозданна краса унікального регіону українських Карпат (відео) 16:21

Це розповідь про те, як влаштовані Карпати в одному з мальовничих районів гірського краю. Про вирубки, напівлегальні туристичні бази, полонини, скелі та едельвейси, проблеми гірського району та його перспективи. Свидовець...

На Франківщині мама з дітьми залишилися просто неба: вогонь забрав все, окрім Біблії (відеосюжет) 15:44

Багатодітна мама зі Снятинщини залишилася без даху над головою зі своїми 4-ма дітьми. 13 липня вогонь повністю знищив їхню двоповерхову оселю, – інформує НТК. Вогонь спалахнув в нежитловій кімнаті, яку тільки планували зробити....

Кандидат у народні депутати по окрузі №87 Андрій Голинський подякував своїм виборцям за підтримку 15:32

Кандидат у народні депутати по окрузі №87 Андрій Голинський подякував своїм виборцям за підтримку. Про це він написав на своїй власній сторінці у Фейсбук: Шановні краяни! Друзі! Колеги! Я щиро...

Ще не народила: відома українська співачка поділилась світлиною на останніх місяцях вагітності в Монако (фото) 14:37

На снимке будущая мама выглядит, как всегда, эффектно. Несколько дней назад Санта Димопулос опубликовала в Instagram снимок, которым сообщила о своем прибытии в Монако. Поклонники, знавшие о том, что именно...

У парку Шевченка ремонтують великий дитячий майданчик (фоторепортаж) 13:43

В міському парку імені Шевченка ремонтують дитячий майданчик. Про це написали на офіційній сторінці “Комунального підприємства “Центр розвитку міста та рекреації” у соціальній мережі Фейсбук. “Поточний ремонт дитячого майданчика “Рошен”...

Меланія Трамп засвітила елегантний образ у Білому домі (фото) 13:36

Кожен офіційний вихід чи політичний захід президента США Дональда Трампа відзначається не лише розв'язанням важливих питань, але й пильною увагою до його дружини, яка завжди його супроводжує. 49-річна Меланія Трамп...

Зцілює від Бога: до Франківська приїде відома монахиня 12:55

В Івано-Франківськ приїде індійська монахиня Ліджі Пайяпілі, яка має від Бога дар зцілення, кажуть в УГКЦ Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив отець Володимир Вінтонів, пише Місто. Отець повідомив,...

“Милі тваринки на стінах”: як у Франківську ремонтують дитячу клінічну лікарню (фоторепортаж) 12:24

Масштабні ремонти тривають і в міській дитячій клінічній лікарні на вулиці Чорновола. Тут завершують капітальні ремонти у інфекційному відділенні для найменших діток та хол закладу. Директор міської дитячої лікарні Ольга Бойчук розповіла, ...

Франківець став новим обличчям відомого алкогольного напою «Zubrowka» (фотофакт) 11:13

Франківець став новим обличчям відомого алкогольного напою «Zubrowka». Про це повідомляється на офіційній сторінці франківського модельного агентства Star Face Family "Переможець SFS Олексій Куриляк став обличчям торгової марки «Zubrowka». Хлопець...

Оля Полякова похизувалася розкішною фігурою в купальнику (фото) 11:02

Співачка Оля Полякова своїм прикладом продовжує мотивувати фанів не вилежуватися на диванах, а займатися фізкультурою - щоби потім мати змогу хизуватися м'язистим тілом у Instagram. Сама Оля так і робить. Артистка у мікрокупальничку...

Франківська модель стане новим обличчям модного українського бренду (фоторепортаж) 10:54

Франківська модель стане новим обличчям модного українського бренду. Про це повідомляється на офіційній сторінці франківського модельного агентства Star Face Family: "Вікторія Леньо стала обличчям українського бренду «ISWEAR» та візьме участь...

Франківчанка Оксана Савчук - єдина "свободівка", яка потрапила до нового скликання парламенту 10:29 2 коментарі

В одномандатному виборчому окрузі №83 в місті Івано-Франківську перемогла кандидатка від ВО "Свобода" Оксана Савчук. Про це свідчать дані на сайті ЦВК. За результатами 100% підрахованих протоколів, за Савчук проголосували...

ГПУ викликає Портнова на допит 09:14

Екс-заступника глави Адміністрації президента Януковича викликають до Управління спецрозслідувань Генпрокуратури на допит 29 липня. Повістка про виклик Андрія Портнова оприлюднена на сайті Генпрокуратури. "Гр-н Портнов Андрій Володимирович, який проживає за...

Поліція просить допомогти впізнати жінку, яка позавчора втопилася в міському озері (фото 18+) 08:09 1 коментар

За попередньою інформацією, її смерть наступила внаслідок утоплення. На березі озера правоохоронці виявили речі потопельниці. Наразі поліція встановлює обставини події, інформує сектор комунікації ГУНП в Івано-Франківській області. Поліція Івано-Франківська звертається до громадян: якщо...

Неподалік Івано-Франківська фура злетіла з дороги (фотофакт) 06:57

Неподалік Івано-Франківська фура злетіла з дороги. Пригода трапилася сьогодні у селі Вікторів Галицького району. Про це повідомляється у телеграм-чаті 112 Наразі не має повідомлення про загиблих чи постраждалих.

Сексапільна дружина українського футболіста поділилась гарячими світлинами (фото 18+) 15:38 7 коментарів

Дружина футболіста Миколи Морозюка Ірина вважає, що жінка і чоловік не можуть бути рівними, бо вони різні від природи. Іра, на відміну від сучасних феміністок, краще готуватиме чоловікові смаколики, ніж...

В Україні вперше зіграли одностатевий шлюб (фото) 14:37 5 коментарів

На Кураж Базарі в Києві в суботу, 20 липня, відбувся перший в Україні одностатевий шлюб. Як передає "Інформатор", дівчата Ночек і Олена зіграли весілля просто на барахолці. Вони обмінялися кільцями та проголосили...

Євген Кошовий прийшов голосувати в футболці за 600 євро (фото) 14:05 1 коментар

Учасник "95 Кварталу" і гуморист Євген Кошовий виконав свій громадянський обов'язок, і повеселив шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Так, на своїй сторінці в Instagram комік опублікував фото з виборчої дільниці, де здивував усіх...

Станиславів перед Першою світовою війною: бійка судових урядників, ображені будівельники і сморід в Пасажі Гартенбергів (фоторепортаж) 13:53

Останній передвоєнний тиждень мешканці Станиславова (тепер  - Івано-Франківськ) провели в цілком мирних клопотах, пише Правда.іф. У суспільстві обговорювали майбутні вибори до Галицького сейму, які в жовтні того року мали відбутися...
 • ріел ІФ виринаюча