Жарти в сторону. Зеленський йде на допомогу Тимошенко?

Звідки взялась партія «Слуга народу» та хто за нею стоїть. Пише Главком.

Останні соціологічні дослідження засвідчили цікаву тенденцію: на майбутніх виборах 46% опитаних шукатимуть альтернативу серед нових партій (у 2014-му таких було 28%). Також соціологи заміряли одночасно президентські рейтинги шоуменів Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Обидва вони – безперечні лідери за рівнем довіри, набирають по 6% в президентському рейтингу, а Зеленський лідирує у так званій номінації «другий вибір», тобто серед тих виборців, які не знайдуть у списку кандидатів основного фаворита.

Ні той, ні інший ще не заявляли про свої політичні амбіції, хоча Вакарчук регулярно ділиться своїм досі абстрактним баченням майбутнього країни, а у «кварталівця» вже є зареєстрована партія «Слуга народу», однойменна з відомим гумористичним серіалом. За даними групи «Рейтинг», вона вже хоч зараз проходить до Верховної Ради з 6% підтримки. Центр «Социс» дає їй ще більше – майже 8%. З початку року підтримка цього проекту суттєво зросла – за даними опитування фонду «Демініціатив» і Центру Разумкова, наприкінці минулого року рівень підтримки комічної партії складав 3,3 %.

Дійсно, кількість інфантильних та втомлених від існуючих політсил виборців, готових голосувати за «кота в мішку» тільки через розкручену назву та впізнавані обличчя, вражає. Причому поки «Слуга народу» на 100 % партія «паперова» і, крім реєстрації Мін’юстом, не має за собою зовсім нічого. Вона була зареєстрована ще в березні 2016 року, але «Слугою народу» стала зовсім нещодавно, до ребрендингу мавши назву «Партія рішучих змін». Її звіт за 2017-й на сайті НАЗК не відкривається, а у звіті за четвертий квартал – майже суцільні прочерки. Втім деяку інформацію з нього дізнатись все ж можна.

На чотирьох квадратних метрах

У «Слуги народу» відкритий рахунок в невеликому банку «Глобус», але жодного руху коштів по ньому за зазначений період не відбувалось. Свій офіс на столичній вулиці Січових Стрільців, а точніше невеликий куток в ньому площею 4 квадртних метри, партія з грудня минулого року безоплатно бере у користування у адвокатського бюро Kachura Lawyers (термін оренди – до 17 липня). До цього «слуги» два місяці також «на шару» брали у користування приміщення у Письменного Петра Васильовича, повний тезка якого є заступником директора департаменту «Укрпошти».

Головою партії є юрист Іван Баканов, який керує ТОВ «Квартал 95» з 2013 року, а в її керівні органи входять виконавчий продюсер студії Сергій Трофімов, помічник художнього керівника Марія Левченко та автори Вадим Переверзєв і Роман Маров. Відомих мільйонам облич, як бачимо, у прив’язці до партії поки нема.

«Главком» завітав за адресою офіційної реєстрації «Слуги народу», аби подивитись, як кипить партійне життя одного з основних фаворитів виборчих перегонів. Офіс партії (хоча це занадто гучно сказано) розташовано на столичній вулиці Січових стрільців у великій будівлі, в якій крихітні офіси винаймає безліч невеликих фірм. На сьомому поверсі в офісі, де має розташовуватись партія, знаходиться адвокатське бюро Kachura Lawyers. Власне, у неї політична сила і орендує чотири квадратних метри свого «помешкання».

Жарти в сторону. Зеленський йде на допомогу Тимошенко?
Жарти в сторону. Зеленський йде на допомогу Тимошенко?
Жарти в сторону. Зеленський йде на допомогу Тимошенко?

На вході до будівлі «Главком» зустрічає охоронець. Кажемо, що нам треба піднятись у офіс партії. «Так, знаю таку партію. Ви зможете пройти, тільки, якщо мені звідти зателефонують і запросять вас», – пояснює він. Проте телефонувати марно. За партійним номером вперто не беруть слухавку. Врешті-решт, нам вдається пройти нагору до офісу адвокатського бюро. «Тут знаходиться адвокатська фірма. Поки немає керівника, ми не можемо коментувати щось з приводу партії «Слуга народу», – ввічливо відповідає працівник бюро. Офіс юридичної фірми невеликий – дві кімнати. Жодного партійного представника тут не помічено.Врешті-решт, «Главкому» вдалося поспілкувалися зі співробітником Kachura Lawyers, який представився Русланом. «Дійсно партія «Слуга народу» винаймає у нас частину приміщення, але зараз вони не тут. Якщо партія вирішить вести активнішу діяльність, то вони або переїдуть сюди, або орендують інше приміщення», – пояснює Руслан про партію, яка в останніх рейтингах долає прохідний бар’єр до парламенту.

За збігом обставин Kachura Lawyers займається оперативним створенням політичних партій. «Замовте реєстрацію політичної партії і вам перетелефонує наш адвокат», – йдеться на сайті юридичної фірми. Юристи обіцяють за бажанням клієнта оформити партію за один день і хизуються створенням 39 партій та 781 партійних осередків.

Гра Коломойського?

За словами самого Зеленського, партія була зареєстрована, аби його ідею та бренд не вкрали. «Влітку якісь пройдисвіти вирішили зареєструвати партію під назвою «Слуга народу». Я цих людей не знаю, тому відкрито говорю – «пройдисвіти», – пояснював Зеленський декілька місяців тому. – Виявляється, придумати і зареєструвати бренд – цього недостатньо, його можуть використовувати інші. Тому ми і розпочали цю історію з реєстрацією партії. Довго робили, з питаннями, проблемами, але зробили». Він наголошує, що «Слуга народу» – це не політичний проект, а «юридичний нюанс».

«Главком» намагався поспілкуватись з формальним головою партії Іваном Бакановим щодо вражаючих рейтингів та політичних перспектив, але він пояснив, що нині за кордоном, тому коментувати ці питання йому незручно. За телефоном, вказаним для контактів у партійному звіті, пообіцяли передати наші контакти керівництву, яке зв’яжеться, якщо в нього з’явиться таке бажання.

Дійсно, наразі команда «Кварталу» знаходиться на щорічному фестивалі, який вона організовує у Туреччині і, скоріш за все, засновникам «Слуги народу» поки нема що сказати про своє політичне майбутнє. Зрозумілішим воно стане ближче до виборів. Сам Зеленський зауважує, що подальша доля партії відкрита. На політичному ринку ходять розмови, що цей проект тісно прив’язаний до  інтересів Ігоря Коломойського, на телеканалах якого виходять програми студії «Квартал-95». Водночас вражаючі рейтинги Зеленського та його політсили розганяють на медіаресурсах, що належать олігарху, який давно перебуває за межами України. Якщо Ігор Валерійович захоче розіграти цю карту, то Зеленський та «Слуга народу» можуть стати одними з головних сюрпризів і ньюсмейкерів виборчої кампанії. На думку політтехнолога Сергія Гайдая, якщо Коломойський на президентських виборах зробить ставку на Юлію Тимошенко, то Зеленського можуть використати в ролі спікера, який симпатії до себе буде капіталізувати в її підтримку.

У 2007 році вже була спроба створити подібний тролінг-проект – Блок Вєрки Сердючки. Навіть був проведений з’їзд і збирались передавати списки до ЦВК, але до участі у виборах так і не дійшло. «Тоді люди, яких дістала політика, вже були готові свою фігу в кишені конвертувати в підтримку якоїсь екзотичної фігури, – згадує політтехнолог Андрій Золотарьов. – Цією стежкою і йде абсолютно віртуальна «Слуга народу». До речі, ідеї, через які Надя Савченко сидить в СІЗО, першим озвучив на екрані Зеленський – його «матюкливий» монолог, розстріл Верховної Ради з двох рук, коли він публічно артикулював те, що у людей було на язиках».

Золотарьов, як і Гайдай, вважає, що Зеленський може виступити у ролі спойлерського проекту для Тимошенко і на цьому його місію можна буде вважати виконаною. «Балотування Зеленського може заблокувати вихід у другий тур Вакарчука, на якого може зробити ставку Білий дім і деякі олігархи. Відповідно Тимошенко у другому турі будуть чекати зручні та прогнозовані для неї Порошенко або Бойко. Перестрибнути через такий спойлер Вакарчуку буде вкрай важко», – впевнений експерт.

Соцдослідження демонструють, що потенційні виборці Зеленського та його політсили – політично індеферентна молодь до 35 років. Це дуже ненадійний та непрогнозований електорат, тож і нинішні рейтинги «Слуги народу» – суто віртуальні, особливо коли системно поки не працюють «важковики». Але те, що є чимала кількість виборців, які серед існуючих партій обирають фактично гумористичну телепрограму, – само по собі є діагнозом і українському політикуму, і українським виборцям.

Павло Вуєць, Юлія Тунік, «Главком»

 

(Visited 175 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4979

загрузка...

Що ж власне планують збудувати на околиці Івано-Франківська у селі Черніїв? 19:34 3 коментарі

Раніше інформаційний ресурс Правда іф опублікував статтю про початок будівництва на березі Бистриці Надвірнянської у селі Черніїв житлового комплексу "Місто Станіславів", яке викликало хвилю обурення у місцевих жителів. Люди били...

Бронированные двери: основные критерии выбора 19:20

Производители входных дверей и злоумышленники находятся в постоянной “гонке вооружений” – фабрики совершенствуют конструкции и усложняют замки, а воры придумывают все новые способы силового и интеллектуального взлома. Какими должны быть...

Порошенко впевнений, що аграрна галузь - пріоритет для держави – активісти 17:24 1 коментар

Активісти та представники громадських організацій, що долучилися до ініціативи #Команда_Порошенка, сьогодні оголосили про підтримку діяльності чинного президента щодо економічного зростання України, зокрема – в аграрній сфері. Про це вони повідомили...

Скандального українського танцюриста Полуніна прилаштували на нову посаду: не Париж, зате патріотично (фото) 16:30 2 коментарі

Деякий час артист балету залишався безробітним, але тепер, здається, удача посміхнулася Полунину. Про це повідомляє Знай.ua. Скандальний артист балету Сергій Полунін, який встиг прославитися на весь світ не лише своєю творчістю, але й образливими висловлюваннями, нарешті отримав надію...

Мета Порошенка - перемогти бідність в Україні, що є загрозою нацбезпеці, - експерт  16:02 6 коментарів

Следующая цель, которую ставит перед собой президент Петр Порошенко, – это победа над бедностью в Украине. Ведь именно бедность является одной из основных угроз национальной безопасности страны. Такое заявление на...

Як російська пропаганда працює у Євросоюзі 15:38

Понад 5 тисяч випадків російської дезінформації у Євросоюзі зафіксували з 2015 року. Найбільше проявів російської пропаганди, понад 2 тисячі, стосувалися України. Експерти спеціальної європейської групи боротьби з фальшивими прокремлівськими повідомленнями...

Ірина Луценко засвітила 8-місячну онучку-футболістку (фото) 15:38 4 коментарі

Народна депутатка Ірина Луценко обіцяла навчити свою онуку Олександру танцювати ламбаду та стріляти, але почати вирішила з футболу. Себе з малою, якій уже вісім місяців, генпрокуророва "тигра" показала в Facebook. "Жіночий футбол. Команда...

Добкін збирав гроші на вулицях Амстердама: відеодоказ 15:06 4 коментарі

Нардеп із фракції "Опозиційного блоку" Михайло Добкін вирішив відчути себе у ролі вуличного музиканта. Політик зайнявся грою на губній гармошці на вулицях Нідерландів у компанії українського телеведучого Олексія Дівєєва-Церковного та...

Українські військові показали ефектне відео ліквідації військової техніки бойовиків 14:37

У мережі з’явилося відео влучного удару бійців ООС по позиціях проросійських бойовиків. Окупанти зазнали втрат – і не лише серед техніки. Цим ударом українські воїни також ліквідували одного окупанта, повідомив...

Гаряча брюнетка, яка любить татуювання. Ефектні світлини дружини захисника донецького «Шахтаря» Миколи Матвієнка (фото) 14:05 6 коментарів

У захисника донецького «Шахтаря» також є надійний тил. Пише Главком. 22-річний захисник збірної України та донецького «Шахтаря» Микола Матвієнко 3 березня зіграв весілля зі своєю подругою Ганною, з якою зустрічався більше...

У мережі різко розкритикували кандидата в президенти Руслана Кошулинського 14:03 3 коментарі

До закінчення виборчої кампанії залишилося менше тижня, а з окремими претендентами на пост президента українці навіть не встигли познайомитися. У їх числі – представник політичної партії "Свобода" і так званий "єдиний...

40-річна Подкопаєва втретє стане мамою (фото) 13:36 2 коментарі

Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва вагітна. Про це стало відомо після того, як спортсменка разом зі своїм чоловіком Ігорем завітала на церемонію вручення премії "Людина року". Телеведуча Катя...

З рожевою помадою та в шкірянці: як Леся Нікітюк виглядала у 17 років (фото) 13:04

За лічені роки Леся Нікітюк стала однією з найпопулярніших телеведучих та Instagram-блогерів. У мережі зірка ділиться ефектними знімками з подорожей та не забуває показувати й архівні фото. Завдяки кумедним фразам...

Зеленський розповів, скільки коштує його виборча кампанія і хто його фінансує 12:35

Лідер президентських перегонів витратив на виборчу кампанію 70 млн грн. Про це Володимир Зеленський розповів в ефірі телеканалу 1+1, передають Патріоти України. "Наша кампанія на сьогоднішній день коштує 70 мільйонів гривень. Це...

"Я відчуваю огиду!": Улюблений актор Путіна розповів про ненависть до Росії 12:03 3 коментарі

Російський актор Олексій Панін підігрів скандал, який розгорівся навколо його "русофобського" висловлювання. Так, у своєму Instagram він пояснив, що і справді відчуває відразу, передають Патріоти України. "Так, я відчуваю огиду до...

Ющенко дійсно був отруєний, а Чорновіл забитий до смерті, - екс-прокурор 11:34 1 коментар

Колишній заступник генпрокурора ділиться незручною правдою про гучні злочини в Україні, які не квапиться розслідувати й теперішня влада. Микола Голомша Рівно шість років тому, нагадують Патріоти України, 7 вересня 2009 року,...

Образи вагітної Меган Маркл не перестають дивувати (фото) 11:02

Вагітна дружина принца Гаррі показує всьому світу, як можна одягатися вагітним. Це мають бути лаконічні пальта і піджаки нюдової колірної гами, стримані сукні синіх і блакитних відтінків. Вагітна Меган Маркл...

У Ляшка обматюкали Шухевича (фото, відео) 10:33 2 коментарі

Народний депутат Андрій Лозовий обматюкав свого колегу по фракції Радикальної партії Олег Ляшка, політв'язня, сина головнокомандувача УПА Юрій Шухевича. Скріншот допису Лозового у Facebook опублікував на своїй сторінці Telegram політтехнолог Олексій Голобуцький. "Я мовчав...

"Нікому такого не бажаю" - український телеведучий Комаров поділився найстрашнішим моментом з подорожі () 10:01

203 дні провели в Бразилії український телеведучий Дмитро Комаров та оператор Олександр Дмитрієв. Це було найдовше тревел-відрядження програми "Світ навиворіт". У Instagram Комаров згадав моменти зі зйомок, які запам'ятає на все життя. Зокрема,...

Глава МЗС про вояж Бойка і Медведчука в Москву: Що це було? 09:47 5 коментарів

Міністр закордонних справ Павло Клімкін хоче знати, чи обговорювали кандидат в президенти Юрій Бойко і кум президента РФ Віктор Медведчук у Москві питання звільнення українських політв'язнів і військовополонених. Про це він...
  • ріел ІФ виринаюча