Актуально зараз

-Реклама-spot_img

26 чи 60 гривень за долар? Експерт розповів, що буде із курсом

-Реклама-spot_img
spot_img

Аналітики  про те, яким буде курс гривні. Пише expres.online

26 чи 60 гривень за долар?

У кошторисі на наступний рік уряд заклав середньорічний курс на рівні 29,4 гривні за долар, пише газета Експрес. А от МВФ прогнозує, що “зелений” у 2019-му коштуватиме менше — 28,65 гривні.
Цікаво, що цьогорічний бюджет Кабмін розраховував, орієнтуючись на курс 29,3 грн/$ та очікуючи, що наприкінці року гривня “просяде” до 30,1 грн/$. Але бачимо, що напередодні нового року гривня на міжбанку ревальвувала до 27,5 — 27,6 грн/$.
То що готує гривні наступний рік? Побачимо зміцнення національної валюти чи, навпаки, девальвацію? Своїми прогнозами ми попросили поділитися авторитетних економістів.
Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу:
— Перед президентськими виборами, тобто у лютому — березні, можлива незначна девальвація до рівня 28,5 — 29 гривень за долар. Опісля курс повернеться на стабільний рівень 27 — 28 грн/$.  Влітку гривня традиційно буде найміцнішою — 26,5 — 27,5 грн/$. Восени під час виборів до парламенту знову побачимо незначну девальвацію. Закінчимо рік із курсом 29 гривень за долар.
На зміцнення гривні працюватимуть такі чинники, як економічне зростання, що планується на рівні 3%, та сприятливі умови торгівлі. Є сподівання, що ціни на нафту і газ впадуть більше, ніж на зерно і метали і ми будемо хоч у маленькому, але все-таки у виграші від цього.
Ерік Найман, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Investment Company:
— До квітня, коли завершиться другий тур президентських виборів, з гривнею буде все добре. Нам допомагає МВФ і є достатні резерви НБУ, які вже перевищують 20 млрд доларів. Курс у цей час коливатиметься у вузькому коридорі 27 — 29 грн/$.
А от у травні Україні треба буде виплатити великі суми за зовнішніми боргами плюс може накластися перший негативний вплив економічної кризи в ЄС. Це скоротить валютні надходження від наших заробітчан.
Якщо до цього часу буде ще менше визначеності у політичному розкладі, а також Україна знову заморозить співробітництво з МВФ (наприклад, з причини неформування Антикорупційного суду), може розпочатися серйозний тиск на гривню. Без МВФ і в умовах глобальної економічної кризи, політичної турбулентності та дедалі більшого боргового навантаження девальвація її наприкінці 2019 року може сягнути 50 — 60 грн/$.
Якщо все-таки вдасться отримати гроші від МВФ, вона буде помірною (40 — 45 грн/$). А коли глобальної кризи не буде, то наприкінці наступного року курс гривні триматиметься в межах 30 — 32 грн/$.
Максим Праздніков, економічний експерт:
— Загалом близько третини бюджету (400 млрд гривень) Україна змушена буде витратити на погашення зовнішніх позик у 2019 році. Коштів МВФ на це не вистачить, тому доведеться витрачати золотовалютні резерви. Це, безперечно, чинитиме негативний тиск на курс гривні.
Також завжди актуальний для України ризик неврожаю і, як наслідок, можливого недоотримання валютного виторгу від аграріїв.

Автор: Леся Ясинчук

- Advertisement -

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні