-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Уляна Супрун зробила щеплення від дифтерії та правця і закликає українців брати з неї приклад

-Реклама-spot_img
spot_img

Міністерство охорони здоров’я розпочинає кампанію з вакцинації від дифтерії та правця “Вакциновані — значить захищені”.

Уляна Супрун, Володимир Курпіта та Сергій Жадан зробили щеплення від дифтерії та правця і закликали українців підтримати кампанію “Вакциновані — значить захищені”. Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, тож, ризик виникнення спалаху підвищується, йдеться в повідомленні МОЗу, інформують “Вікна”.

Уляна Супрун та Сергій Жадан зробили щеплення від дифтерії та правця

- РЕКЛАМА-

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих — ще менше. 2018 року кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху. Єдиний спосіб захиститися — зробити щеплення.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України, д-р Уляна Супрун акцентує, що акцини якісні, безпечні та безоплатні:

“Низький рівень вакцинації — одна з причин спалаху кору, який ми маємо зараз в Україні. Від літа 2017 року через ускладнення від кору померли 39 людей. А дифтерія – страшніша за кір. Бо смертність набагато вища: з тисячі хворих, за статистикою, помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані. Закликаю кожного — підіть до сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби — зробіть щеплення. Вакцини є. Вони якісні, безпечні та безоплатні”.

Щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця. Якщо серед немовлят рівень вакцинації щороку зростає, то дорослі — дуже часто не роблять ревакцинацію вчасно. Найнижчі показники по Україні в Івано-Франківській області: лише 31% щеплених дорослих.

Генеральний директор Центру громадського здоров’я України, д-р Володимир Курпіта зазначає, що для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М:

“Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями”.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін’єкції або невелике підвищення температури – це звичайне явище. І воно доводить, що вакцина працює і організм формує імунітет. За даними Федерального агентства міністерства охорони здоров’я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню.

Письменник і громадський діяч Сергій Жадан закликав підтримати кампанію. За його словами, вакцинація — це, без перебільшення, — питання  національної безпеки:

“Для нас важливі кордони — ми їх захищаємо. Для нас важлива мова – ми її захищаємо. Вакцинація — це, без перебільшення, — питання  національної безпеки. Я вакцинуюся, моя дочка — теж вакцинована. І всіх закликаю — захистіть своє життя і здоров’я. Бо вакциновані — значить захищені”.

Зараз в усіх областях України є безоплатні та якісні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим, запевняють у МОЗ. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцинація входить у перелік гарантованих послуг первинної медичної допомоги. МОЗ України закликає сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів простежити, щоб пацієнти, які підписали з ними декларацію, мали необхідні щеплення.

В областях зараз є понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії та правця. Це більше ніж 100% від потреби. Якщо у вашому медичному закладі кажуть, що вакцини немає, зверніться до керівника закладу охорони здоров’я або Департаменту охорони здоров’я, радять у Міністерстві.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

4 КОМЕНТАРІ

  1. Нічого толкового для нас Супрун не зробила! Гнати її в шию!!!

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні