В Україні встановили максимальний розмір щомісячної абонентської плати за комуналку. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 21 серпня. Таким чином, надавачі послуг зможуть виставляти рахунки на оплату незалежно від того, чи користувалися ви відповідною послугою.
Суму прив’язали до прожиткового мінімуму, значить, абонплату зможуть збільшувати щонайменше двічі на рік, пишуть Українські новини.
Можливість встановлення абонентської плати передбачена законом “Про житлово-комунальні послуги”, який не так давно набув чинності. Абонплата – це фіксований платіж, який щомісяця потрібно віддавати за можливість користуватися послугою. Абонплату призначили на все, крім газу (там є окремий закон і окрема реформа) й електроенергії (та ж ситуація).
Українці повинні щомісяця вносити абонплату за воду (гарячу і холодну окремо), опалення і вивезення сміття. Ці гроші, відповідно до закону, мають забезпечувати обслуговування мережі, компенсувати установку лічильників і т. д. Своїм рішення уряд визначив тільки максимальний розмір. Тобто більше зазначених сум стягувати зі споживачів не можна.
Наприклад, абонплата за воду та опалення повинна становити не більше 28,4 грн на місяць, а за сміття – 13,4 грн. У сумі ж абонплата за всі комунальні послуги може становити до 98,6 грн на місяць.
В уряді запевняють, що абонентська плата на воду і тепло – тільки перший крок. Вже незабаром, відповідно до закону про ринок газу, таке ж нововведення повинно відбуватися і з платіжками за газ. Крім того, влада зобов’язалася розділяти ціни на дві складові (абонплата і вартість самої послуги) в підписаних меморандумах із МВФ.
а за повітря коли буде абонплата?
За телебачення вже з нового року має бути. Повітря тільки у планах.
Це піздєц