Днями у готелі «Надія» за участю акушерів-гінекологів, педіатрів, лікарів загальної практики області відбувся в науково-практичний семінар «Міжнародні та вітчизняні стандарти надання гінекологічної допомоги».
Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України та науково-практичний журнал «Здоров’я жінки».
За допомогою сучасних технологій семінар у форматі телемосту проходив одночасно в Івано-Франківську, Чернівцях, Києві та Ужгороді.
Від Прикарпаття вітав учасників семінару заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Чемний. Він висловив вдячність організаторам за можливість навчання регіональних фахівців і зазначив:
«Ми розуміємо, що Міністерство охорони здоров’я зараз впроваджує безліч семінарів для підвищення рівня кваліфікації лікарів різних профілів. За останні місяці тільки у Івано-Франківську проведено біля десяти конференцій, що відповідає наказу профільного Міністерства «Про безперервний професійний розвиток». Розділяємо таке координування спеціалістів на місцях і дякуємо за можливість для всієї медичної спільноти області таким чином підвищити свій фаховий рівень».
«Практика дистанційного навчання триває вже 10 років, – зазначив головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак. – Спеціалісти Івано-Франківщини сьогодні доволі часто використовують сучасні комп’ютерні технології. Це дозволяє оптимізувати робочий час та максимально ефективно співпрацювати з фахівцями із інших областей у форматі онлайн».
На засіданні виступили доктор медичних наук, завідувач відділення ендокринної гінекології ДУ «ІПАГ ім. академіка О.М.Лук’янової НПМН України»Тетяна Татарчук, зав. кафедри акушерства та гінекології Дніпропетровської медичної академії Валентин Потапов, ст. наук. співробітник відділення ендокринної гінекології ДУ «ІПАГ НАМН України» Наталя Захаренко, зав. кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького Віра Пирогова та інші.
Під час семінару присутні розглядали та аналізували клінічні випадки, слухали та обговорювали доповіді, тематика яких стосувалася сучасних стандартів надання якісної медичної допомоги при інфекціях сечових шляхів у вагітних, профілактики ранніх втрат плода у вагітних з венозною недостатністю, сучасних можливостей терапії та проблем комплаєнса пацієнток, інфузійної терапії в акушерстві, аномальних маткових кровотеч, сучасних особливостей терапії ЗЗОМТ тощо. Також висвітлювалися сучасні аспекти попередження невиношування вагітності, застосування естрогенів у репродуктивній медицині, проблеми рецидивуючого баквагінозу. Щодо безперервної медичної освіти на сучасному етапі виступив член-кореспондент НАМН України, перший проректор НМАПО ім. П. Л. Шупика Юрій Вдовиченко.