-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дядько прикарпатського нардепа Тимофійчука «виступив» проти його скандального законопроекту про продаж землі

-Реклама-spot_img
spot_img

67 депутатів Івано-Франківської облради виступили за продовження мораторію на продаж земель, як мінімум до 2021 року.

На 32 сесії депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали звернення до Кабміну, Верховної Ради та народних депутатів від області щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема, прикарпатські депутати відмітили, що прийняття закону про продаж землі іноземцям не відповідає запитам українського суспільства та може створити загрозу для аграрного сектору й безпеки держави, пишуть Версії.

«В будь-якій іншій цивілізованій країні уряд за такий законопроект пішов би у відставку, а в нас його ще й прийняли», – відмітив голова аграрної комісії Івано-Франківської облради Іван Приймак.

- РЕКЛАМА-

Співавтором закону є депутат від 89 округу, фермер Володимир Тимофійчук, який до того ж доводиться племінником заступнику голови комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Івано-Франківської обласної ради Богдану Тимофійчуку.

Дядько прикарпатського нардепа Тимофійчука «виступив» проти його скандального законопроекту про продаж землі

Сам Богдан Тимофійчук, який також займається фермерством на Снятинщині та має власну агрокомпанію «ПФ Богдан і К», підтримав звернення прикарпатських депутатів.

Картинки по запросу Тимофійчук Богдан Володимирович

«Звернення

Ми депутати вважаємо, що законопроект № 2178-10 прийнятий Верховною Радою у першому читанні у разі не внесення запропонованих змін не буде відповідати запитам українського суспільства, створювати загрози для аграрного сектору та безпеки держави.

Вкотре звертаємося з вимогою врахувати необхідність внесення до законопроекту дієвих запобіжників. Законопроєктом  не передбачено державний контроль за обігом земель, перевірку покупців та походження коштів, не визначена мінімальна вартість землі, що призведе до найсприятливіших умов для її скуповування аграрними латифундистами-олігархами за неадекватно низькими цінами, і водночас, абсолютно не захищені інтереси селянина, фермера чи власника земельних паїв. Також не виписані механізми захисту чорноземів від виснаження недобросовісними користувачами. Скуповувати можна буде цілими областями – 210 тис.га в «одні руки».

Задля цивілізованого обігу земель в інтересах українського селянина при розгляді законопроекту в другому читанні вимагаємо:

  • Обмежити максимальну кількість гектарів угідь, що можуть надаватися в «одні руки» до 500 га.
  • Визначити обґрунтовану мінімальну стартову ціну продажу за га земель
  • Передбачити реєстраційний збір від операцій купівлі-продажу, який спрямовувати в бюджети місцевих громад виключно для розвитку соціальної інфраструктури
  • Гарантувати захист прав і державну підтримку для придбання земель малими фермерськими господарствами
  • Відтермінувати набуття чинності положень законопроекту до відновлення територіальної цілісності України, закінчення військової агресії, стабілізації політичної ситуації в державі
  • Передбачити пряму заборону права власності на земельні ділянки іноземним громадянам та юридичним особам кінцевими бенефіціарними власниками яких є іноземні громадяни, або в статутному фонді яких присутній іноземний капітал.
  • Заборонити зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення
  • Продовжити мораторій на продаж земель до кінця січня 2021 року.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні