-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Зеленський запропонує Путіну провести вибори на Донбасі після деокупації

-Реклама-spot_img
spot_img

Президент Володимир Зеленський порушить на зустрічі лідерів “нормандської четвірки” у Парижі питання щодо проведення місцевих виборів в ОРДЛО як на території України, а не окупованій.

Джерело: трансляція Офісу президента зі Станиці Луганської, куди прибув Зеленський

Пряма мова: “Ми повинні говорити про повернення всіх українських полонених (і тих, хто у списках, і тих, хто ні – ред.)… Повне розуміння конкретного списку людей із термінами – перше важливе питання.

- РЕКЛАМА-

Друге питання – “фейкове” припинення вогню, фейкове “хлібне перемир’я”, таке, знаєте, тимчасове: два-три дні було перемир’я, а потім почали пострілювати, а потім щось серйозне – і починаємо втрачати людей. Тобто серйозне перемир’я, серйозне припинення вогню. Серйозне – це немає жодного обстрілу, зі зрозумілими термінами й обов’язками.

Досі в Мінську на багатьох зустрічах ніхто не говорив, а що буде, якщо домовилися про припинення вогню, а вогонь знову почався. Я хотів би теж про це говорити – і мати результат.

Третє питання – це контроль над кордоном, передача Україні контролю над кордоном із Росією.

Четверте питання – я думаю, що воно одне з непростих, бо складається з багатьох складових. Це можливість проведення місцевих виборів уже на території України, а не на тимчасово окупованій території України. Найголовніше питання”.

Деталі: З приводу розведення сил на лінії розмежування Зеленський сказав, що виконав обіцянки: “Ми зробили розведення в трьох точках, по яких у нас були домовленості, щоб розблокувати формат нормандської зустрічі”.

Президент визнав, що є “багато ділянок, які дуже складні для обговорення розведення, тому зараз про це не говоримо – ми будемо говорити на зустрічі”.

Передісторія:

  • Зустріч “нормандської четвірки” багато разів відкладалася, хоча президент Володимир Зеленський квапив її з початку серпня. Передбачалося, що зустріч лідерів України, Росії Франції та Німеччини може відбутися 24 або 26 листопада, але призначили на 9 грудня у Парижі.
  • Влітку-восени 2019 року відбулося розведення на трьох тестових ділянках: у червні – поблизу Станиці Луганської, у жовтні – біля Золотого, в листопаді – в районі Петрівського й Богданівки. Рамкове рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянка було підписано ще 21 вересня 2016 року.
  • Президент Росії Володимир Путін 14 листопада  2019 року зажадав, щоб розведення провели якомога швидше по всій лінії розмежування.
  • 1 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану “формулу Штайнмаєра“: після виборів на окупованих територіях набуде чинності новий закон про статус Донбасу.
  • Але вибори можуть відбутися лише за законодавством України, тобто після повернення Києвом контролю там, та після виведення збройних формувань з Донбасу.
  • 3 жовтня Володимир Зеленський заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус Донбасу. За його словами, цей документ не може передбачати автономію окупованих зараз територій. 
  • Президент РФ Володимир Путін заявив, що якщо буде прийнято щось, що не узгодять із “ЛНР” і “ДНР”, тоді мирні переговори зайдуть у глухий кут.
  • Російська делегація у ТКГ закликала українську сторону пролонгувати на 2020 рік дію закону про особливий статус Донбасу.

Олена Рощенко, УП

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні