Служба зайнятості Івано-Франківської області інформує про ситуацію на ринку пларі в області.
За даними Державної служби статистики України, чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років за перше півріччя 2019 року, у порівнянні з І півріччям 2018 року, збільшилася на 10,8 тисяч осіб та становила 566,3 тисячі осіб.
Рівень зайнятості населення зріс з 54,6% за І півріччя 2018 року до 55,8% за 1 півріччя 2019 року. Чисельність безробітних в середньому за І півріччя 2019 року, у порівнянні з І півріччям 2018 року, зменшилася на 3,1 тис. осіб і становила 46,3 тис. осіб.
Протягом січня-жовтня 2019 року роботодавцями було подано інформацію про заплановане масове вивільнення 8719 працівників, що на 13% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Із загальної кількості попереджених про масове вивільнення 32% становили працівники державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування, 29% – працівники охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, 12% – працівники освіти, 10% – працівники переробної промисловості, 6% – працівники транспорту.
Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості збільшилася на 12% до 47,1 тисяч одиниць. Збільшення кількості вакансій відбулося в більшості районів області. Найбільш суттєво кількість вакансій збільшилась у Снятинському, Надвірнянському, Коломийському районах та в Івано-Франківську.
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 41,5 тисячі. При цьому, 76% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З числа колишніх безробітних кожний п’ятий знайшов роботу в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті, 19% – у переробній промисловості, 13% – в освіті, 9% – у сільському, лісовому та рибному господарствах, 8% – у сфері тимчасового розміщування й організації харчування, 6% – в охороні здоров’я, 5% – у будівництві.
За сприяння служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 9460 осіб з числа незайнятих громадян, зокрема, 665 осіб взяли участь у громадських роботах та 8795 осіб – в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: благоустрій та озеленення територій, інформування населення про субсидії та робота з документами, супровід інвалідів по зору, супровід учнів та осіб з інвалідністю через пішохідні переходи, впорядкування придорожніх смуг, екологічний захист навколишнього середовища.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2019 року за сприяння служби зайнятості 6,4 тис. безробітних проходили професійне навчання. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: оператор котельні, машиніст (кочегар) котельної, адміністратор, продавець непродовольчих товарів, касир торговельного залу, покоївка, верстатник деревообробних верстатів, продавець продовольчих товарів, водій тролейбуса, манікюрник, кухар, перукар, кравець, бармен.
Кількість безробітних станом на 1 листопада 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, збільшилася на 1,5% (на 116 осіб) та становила 7,9 тисячі. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю збільшилася на 4% (на 259 осіб) та становила 6,9 тисяч осіб.
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 1 листопада 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, зменшилась на 20% та становила 2,3 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 224 пропозиції роботи, отримані з інших джерел.
за 4-5 тис. в місяць на які неможливо прожити? смішно) Гваделупа