В телеграм-каналі Ігоря Мосійчука з’явилась інформація про порушення українського законодавства чинним нардепом від “Слуги народу”.
Не встигли влягтися пристрасті після скандальної заяви екс-нардепа Ігоря Мосійчука про паспорт громадянина США глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, як журналіст оприлюднив нову “сенсацію”. Мосійчук стверджує, що отримав дані про подвійне громадянство ще одного нардепа-слуги. Підтверджуючі документи мають підвезти з Верховини, пишуть Версії.
“До громадянства США у Давида Арахамії ми ще повернемося, а поки нам із самої Верховини підвезли шкварки ще на одного народного депутата України від «Слуги Народу», який ще в 2013 році разом із дружиною та дітьми звернулися до відповідних державних органів республіки Румунія з проханням про надання румунського громадянства. Звернулися і отримали того ж року!
Що ж, чекаємо на документи! Скоро підвезуть! Я просто хвилююся, як там під куполом парламенту вживається агентура ЦРУ, ФСБ, Мосаду та Sеrvіciul de Informații Externe”, – йдеться в дописі.
Пізніше екс-нардеп деталізував інформацію у своєму відеоблозі.
“Коли він йшов в ЦВК реєструвати документи, то “забув” про румунське громадянство. Зараз документи збираються, готуються, і звичайно, ми їх оприлюднимо і будемо вимагати реакції ЦВК, президента України”, – відмічає Мосійчук.
Як відомо, Румунія активно видає румунські паспорти громадянам України. За румунським законодавством, право на отримання громадянства мають прямі нащадки людей, що проживали на територіях сучасної України, які до 1940–го року входили до складу Королівства Румунія.
До слова, після заяви міністра закордонних справ Румунії Теодора Мелешкану, про те, що “не існує норм міжнародного права, які забороняли б подвійне громадянство” журналісти розсекретили найпоширеніші схеми отримання українцями паспорта громадянина Румунії.
До прикладу – одна з них. Умовою доступу до спрощеної процедури отримання румунського громадянства є наявність етнічного походження. Стаття 11 Закону №21 «Про громадянство Румунії» передбачає таку можливість, якщо у особи-претендента був румунський пращур до 3-го коліна. Однак, у фірмах пропонують «допомогу» навіть, якщо особа таких родичів не має. Як правило, у таких випадках на територіях європейських країн знаходять людей похилого віку зі схожим, як у особи-претендента, прізвищем і за допомогою змін у архівних документах роблять їхню нібито спорідненість. У результаті, людина отримує право подати заяву про репатріацію. А у разі її успішного розгляду, вона матиме можливість пройти співбесіду у міграційних органах, після чого – скласти присягу, щоб отримати новий паспорт. Очевидно, що для співбесіди необхідно хоча б на мінімальному рівні володіти державною мовою нової батьківщини, однак, фірми і для цієї проблеми знайшли вирішення. У випадку незнання особою-претендентом мови, за неї належний рівень володіння підтверджує інша особа.
Однак, отримання громадянства шляхом фальсифікацій може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.
А на колишніх депутатів компромату нема? Чи всі святі були?