-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На виплату зарплат прикарпатським освітянам та медикам не вистачає 160 мільйонів гривень

-Реклама-spot_img
spot_img

За інформацією місцевих фінансових органів, розрахунковий обсяг незабезпеченості щодо оплати праці працівникам бюджетної сфери до кінця року складатиме близько 160,9 млн гривень, в тому числі по освітній субвенції – 70,0 млн. гривень, медичній субвенції – 70,2 млн гривень. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.«Найгірша ситуація щодо виплати зарплатні освітянам і медикам у містах Івано-Франківську і Болехові, а також Рогатинському, Тлумацькому, Рожнятівському, Богородчанському, Косівському, Надвірнянському, Коломийському та Галицькому районах», – йдеться у повідомленні.

Причиною цього, на переконання директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ірини Мацькевич, є невикористання місцевими органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування наявного фінансового ресурсу, недосконала мережа закладів освіти і охорони здоров’я області, неефективні управлінські рішення, відсутність роботи, спрямованої на удосконалення необхідності кількості ліжок, а відповідно – і чисельності працюючих у лікувальних установах. Окрім того, своєчасно вирішити проблему із погашення заборгованості допоміг би також перерозподіл фінансового ресурсу місцевих бюджетів.«На сьогодні Івано-Франківщина має найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ. І все це через незбалансованість місцевих бюджетів, їх дефіцитність та неефективність прийнятих рішень керівниками районів, які замість виплати зарплати спрямовували кошти на розвиткові проекти. Передусім потрібно забезпечити виплату зарплати освітянам і медикам, а потім вкладати кошти у будівництво шкіл і лікарень», – звернувся до керівників районів під час щотижневої наради голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль.

Керівник області підкреслив, що своєчасний перерозподіл фінансового ресурсу місцевих бюджетів допоміг би скоротити обсяг заборгованості перед вчителями та медиками на 80 мільйонів гривень. Він також доручив департаменту фінансів спільно з керівниками районів провести аналіз наявного фінансового ресурсу, який можна спрямувати на виплату заборгованості. Окрім того, наголошувалося на прийнятті бездефіцитних місцевих бюджетів на 2020 рік.«Щоб не повторювати ситуацію із наявною заборгованістю із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, слід забезпечити прийняття бездефіцитних, збалансованих місцевих бюджетів на наступний рік», – зазначив Денис Шмигаль.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні