Новорічна ялинка є головним атрибутом святкування Нового року. Справжня гостя з лісу чи штучне деревце – нема різниці, адже всі з нетерпінням чекають моменту, коли можна буде дістати іграшки і прикрасити її.
Зараз у магазинах та ринках Івано-Франківська красуються безліч ялинкових прикрас від звичайних скляних кульок до смаколиків на нитці. Однак, до наряду вічнозеленого деревця можна підійти і більш креативно. Розбиралась, як економно та унікально прикрасити новорічну красуню кореспондентка Бліц-Інфо.
Особливою популярністю користуються іграшки й прикраси зроблені своїми руками. В’язані сніговики, вишиті олені, зшиті з фетру зірочки та інші милі іграшки ручної роботи виглядають дуже затишно і по-домашньому. До речі, присутність на ялинці власноруч створеного символу 2020 року тільки вітається.
Тетяна Білецька близько трьох років займається хенд-мейдом. Франківка створює ялинкові іграшки з фетру. Ділиться, такі прикраси в тренді вже деякий час.
“Створюю іграшки з американського та корейського фетру. Наповнювач – холофайбер. Використовую також паєтки, бісер, стрічки. Попит на такі іграшки є там, де маленькі діти. Оскільки вони безпечніші, ними можна гратися й вони точно не поб’ються”,- пояснює майстриня.
Розмір іграшок 8-10 сантиметрів. Ціна коливається від 20 до 70 гривень, залежить від складності виконання. Чекати на виготовлення потрібно від одного до трьох днів.
Великою популярністю також користуються дерев’яні іграшки. До прикладу, у Клубівцях працює творча майстерня, де воїни АТО виготовляють ялинкові прикраси з дерева. Прибуток від продажу йде на потреби Будинку ветерана “Бандерівський Схрон”.
За короткий час існування майстерні, на поличках красуються декілька серій фігур. Одні з них практично готові, інші – вже знаходяться у домівках прикарпатців. Основна мета творчої майстерні – реабілітація бійців. У роботі атовці відволікаються від поганих думок та неприємних спогадів. Також процес виготовлення розвиває дрібну моторику.
Замовити вироби ручної роботи можна на сторінці Центру для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський Схрон”. Розмір фігурок – 8-12 см. Вартість розфарбованих 100 гривень за одну штуку. Вартість класичних – 70 гривень.
Новорічну ялинку 2020 також можна нарядити і їстівними прикрасами у вигляді гірлянд з бубликів, цукерок в яскравих блискучих обгортках, фруктів, горіхів. Такі прикраси сподобаються господині 2020 року. До слова, на новорічному ярмарку на Вічевому майдані теж можна придбати не лише іграшки ручної роботи, а й пряники на ялинку. Вартість останніх коливається від 20 до 45 гривень.
Додамо, ярмарок працюватиме до 19 січня.