-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“У кінотеатрі усе робимо для того, щоб люди відчували себе як вдома”, – керівництво “Космосу”

-Реклама-spot_img
spot_img

Більше ніж півстоліття тому, 1963 року на Івано-Франківщині відкрився перший широкоформатний кінотеатр – “Космос”. А офіційне відкриття оновленого “Космосу” відбулося 6 вересня 2004 року показом фільму “Троя”.

Керівник рекламно-аналітичного відділу кінотеатру “Космос” Ігор Казмерчук розповів для WestNews про особливість і репертуар кінотеатру, прокат та аудиторію.

“У кінотеатрі усе робимо для того, щоб люди відчували себе як вдома”, – керівництво “Космосу”

- РЕКЛАМА-

– Пане Ігоре, у чому особливість кінотеатру “Космос”?

Ми входимо в мережу кінотеатрів “Лінія кіно”, тобто один власник має три кінотеатри у Києві та один у Франківську.

У “Космосі” є два зали. У великому 505 місць, у малому – 131.В нашому кінотеатрі є один з найбільших екранів в Івано-Франківську. А людям тут подобається звук, акустика та великий екран.

Також тут витрамані усі технічні вимоги для комфортного відпочинку глядачів. Коли ви сідаєте у своє крісло і дивитися фільм – вам ніхто не заважає. Глядачам не потрібно, так як в театрі, шукаєте як за кимось побачити сцену.

Крім того, у нас вартість квитків найнижча серед кінотеатрів Івано-Франківська.

Кінотеатр – це громадьський заклад і тут має бути безпечно. Ми попереджаємо батьків, щоб з хворими дітьми не приходили. Не треба один одного нагорджувати болячками. Потрібно поважати, любити і цінувати один одного.

 

 “У кінотеатрі усе робимо для того, щоб люди відчували себе як вдома”.

 

– Як формується репертуар фільмів у кінотеатрі?

Ми обирамо найкращі фільми, які показують в Україні. Дехто робить зауваження, мов, чому ви берете такі стрічки, які уже показують у “Люм’єрі”. Я ж відповідаю, що люди хочуть дивитися хороше та якісне кіно. Тому і “Космос” і “Люм’єр” чи інший кінотеатр беруть найкраще.

– Скільки часу у середньому триває прокат фільму?

Ми укладаємо угоду з дистриб’ютором. Він домовляється з власником кінопродукту про термін демонстрації фільму. Потім уже кінотеатрам України він повідомляє на скільки часу є домовленість про показ кіно. У кожного фільма є свій план показу, тобто скільки має бути ранкових, денних та вечірніх сеанів та скільки тижнів повинна тривати демонстрація.

Якщо ми бачимо, що фільм зацікавив глядачів і не всі ще його переглянули, – продовжуємо угоду з дистриб’ютором. Наприклад, “DZIDZIO Контрабас” ми демонстрували приблизно півтора місяця.

– За яким принципом складаєте розклад сеансів?

Дистриб’ютор сам прописує скільки у день має бути сеансів.

Вдень люди працюють, студенти приблизно до 2 години навчаються. В нас є ранкові сеанси для тих, хто працює чи навчається в другу зміну. У вихідні дні стараємося, щоб люди могли подовше поспати, тому сеанси пізніше починаються.

– Чи є можливість забронювати квитки?

Забронювати квитки можна через мережу Інтернет. Бронь йде на 30 місць.Оплатити потрібно не пізніше ніж за півгодини до початку сеансу. Після того, як 2-3 квитки викупили, можливість бронювати знову з’являється. Не може бути такого, щоб всі зайшли на сайт і забронювали цілий зал, а людина прийшла до каси купити квитки, а їх немає.

– Бувало, що популярні фільми закордоном не принесли великого доходу в Україні. З чим це пов’язано?

Дохід більше цікавить дистриб’юторів. Вони беруть у прокат фільм і сподіваються від цього отримати гроші. Але кіноглядач є вибагливим так, як і покупець в магазині. Він вимагає, щоб продукт кіно був якісним. Спочатку на фільм прийдуть декілька людей, а потім, як кажуть по місту йде “сарафанне радіо”, і ще більше людей приходить подивитися кіно.

– Франківці надають перевагу фільмам українського чи іноземного виробництва?

Це залежить від смаків кіноглядачів. Недавно у прокаті був мультфільм українського виробництва “Викрадена принцеса”. Старт показу припав на вихідні і зали були заповнені. Приходили сім’ями, деякі батьки відправляли дітей дивитися мультик, а самі відпочивали у холі. Були і глядачі старшого віку. Та все ж молодь більше полюбляє фільми іноземного виробництва.

– Як, на вашу думку, змінилася кіноаудиторія за останні роки?

Я б не сказав, що дуже змінилася. Скоріш стала більш консервативною. Хтось підростає і змінюються смаки. А хтось залишається у дитинистві. До нас приходять люди старшого віку, які залюбки дивляться мультфільми.

Аудиторія стала більш вибаглива. Якщо є цікаві фільми, глядачі це зразу відчувають і приходять. Вони хочуть якісного та хорошого кіно, яке дає їм можливість гарно відпочити. На дурниці гроші ніхто витрачати не хоче. Хоча, звісно, є ті, які будуть дивитися будь-які фільми.

– Більше глядачів ходять на фільми у 2D чи 3D?

Раніше полюбляли 3D, а тепер все частіше ходять на фільми у 2D. На мою думку, людям уже надоїли ці нові технології. Та й переважно на кіно у 3D ходять молоді люди. Якщо сидіти з 1 по 7 ряд, то якраз тут добре відчуваються ці ефекти. По-перше, на цих місцях не видно країв екрану, а в окулярах ті дії, що відбуваються здаються більш яскравими.

А от діти сидіти в окулярах не люблять. Дитяча аудиторія не розуміє, навіщо їм одягають окуляри, якщо вони і так все бачать. Хтось знімає, комусь починає ніс чухатися. Ми спілкувалися і з кінотеатром “Люм’єром”, у них така ж статистика. Діти полюбляють дивитися мультики у 2D.

– Траплються технічні неполадки? Як швидко вдається їх виправити?

У нас є графік технічного обслуговування, ми дотримуємося його. Та все ж буває різне: техніка не витримує, щось може поламатися під час сеансу. Стараємося, швидко виправити, але все залежить від складності ушкодження. Якщо це щось невеличке – за 15-20 хвилин виправимо, а буває що і цілий день треба провозитися.

– Ловили когось під час запису фільму на камеру? Бували крадіжки?

Люди у Франківську досить законослухняні, піратством не займаються. Попередження про відповідаьність за порушення показуємо на початку сеансу. Виводити людей під час фільму із залу не доводилося.

Щодо крадіжок, то навіть якщо хтось вже і візьме 3D-окуляри, ними і так не зможе скористатися вдома. Окуляри призначені для перегляду фільмів у кінотеатрах, вони не можуть бути використані десь-інде. Ця річ буде лежати, як і інший непотріб, який людина притягнула собі додому.

– Які плани щодо розвитку кінотеатру “Космос”?

Нещодавно ми закупили партію 3D-окулярів. Зараз вони тестуються. Найближчим часом ними почнуть користувалися глядачі.

Плануємо оновити хол кінотеатру. Тут поставимо м’ягкі диванчики, де можна гарно “позивасати”, як каже молодь. Хтось буде йти дивитися кіно, а хтось просто відпочити, посидіти, поговорити,  а потім вже може і в кіно піти.

Також думаємо над відкриттям ще одного кінозалу. Є така мрія, але чи будемо здійснювати її цього року чи наступного ще не відомо.

Підготувала Тетяна КУЛІКОВСЬКА

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні