Впродовж епідемічного сезону, що розпочався у жовтні 2019 і триває досі, в Івано-Франківській області на грип захворіло більше ніж 65 тисяч людей, з них більше як 46 тисяч – діти. Госпіталізовано 1741 особу, з них – 1400 дітей.
Про це повідомила головна імунологиня області Галина Бенько в прямому ефірі “Теми дня” на Суспільному Карпати.
Цього року з 6 по 12 січня на грип захворіло близько трьох тисяч осіб з Яремче, Калуського, Галицького та Тисменицького районів.
Щоб вберегти себе від ускладнень, лікарі радять вакцинуватися ще до початку епідемічного сезону.
У лікарні та інші медичні заклади області вакцину завезли ще у вересні 2019 року. Тоді, за словами Галини Бенько, її усю використали, а зараз завезли нову партію у достатній кількості. Також, додає лікарка, вакцини цьогоріч є трьох типів: французька, корейська та нідерландська. Уся вакцина сертифікована.
“Вакцина є дієвою протягом цілого сезону. Термін її придатності – до червня 2020 року. Навіть коли епідемія спадає, все одно є поодинокі випадки захворювання, вірус нікуди не зникає, він циркулює. Тобто щеплюватися проти грипу не пізно. Як у вересні, так і в січні, і квітні. Імунітет формується дуже швидко, протягом 7-14 днів. Навіть якщо його виробиться недостатньо і людина підхопить вірус, вона все одно переноситиме його легше і без ускладнень” , – розповідає Галина Бенько.
Дітям до дев’яти років рекомендовано вакцинуватися двічі, з інтервалом в один місяць. Вакцину проти грипу необхідно застосовувати один раз на рік. Її вартість – близько 300 грн. Вона однаково діє як на дорослих, так і дітей. У групі ризику – в основному діти, люди, старші за 65 років, люди з хронічними захворюваннями (вроджена вада серця, цукровий діабет, ниркова недостатність, бронхіальна астма тощо).
“Вакцина має тільки позитивні моменти. Вона формує імунітет тільки від цієї хвороби, для якої вона призначена, і не зачіпає імунного статусу дитини. Тобто на формування природного імунітету вона не впливає”, – запевняє імунологиня.
Проте є і протипоказання. Зокрема, щеплення не роблять людям з ознаками грипу, тобто якщо є температура, та ті, які проходять гормонотерапію. На Прикарпатті пік захворювання очікують наприкінці січня – початку лютого.