-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Лікар: «Замість лікування раку в клініках, люди купують сумнівні препарати «народної медицини», лікуються бджолами, грибами, травами»

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 4 лютого, відзначають день боротьби проти раку. Чи багато франківців хворіють на рак, чому настільки важливе раннє діагностування хвороби та чи є рак виліковним. На ці та інші питання читачам Правда.іф відповідає лікар-онколог 3-поліклініки структурного підрозділу КНП Богдан Татарин.

– Пане Богдане, в Україні відзначають день раку. Наскільки питання захворюваності на рак є актуальним для нашого суспільства?

– Для нашого суспільства це питання актуальне. За даними Національного канцер-реєстру України відзначається  ріст захворювання на злоякісні новоутворення.

- РЕКЛАМА-

Років 30 тому онкологія звучала, як вирок для людини, а зараз, з розвитком науки і медицини, це не так. Можна розглядати онкологію, як тривале важке клінічне захворювання. Зараз добре піддаються лікуванню онкологічні захворювання на ранніх, тобто 1-2 стадіях раку. Власне прогноз лікування залежить від того, коли у пацієнта діагностовано хворобу. Якщо рання стадія – прогноз сприятливий. Якщо 3-4 стадія, коли наявні віддалені метастатичні вогнища, то лікування є важким для пацієнта і фінансово затратним. На сьогодні багато фармакологічних центрів і науковців по всьому світу працюють над створенням нових препаратів для лікуванню раку. На сьогодні існує великий спектр хіміотерапевтичних препаратів для лікування онкологічних пацієнтів,  різна індивідуалізована тактика лікування. В онкології все лікування пацієнтів відбувається згідно стандартів, тобто за принципом  доказової медицини. Якщо доведена ефективність даного препарату, то його використовують.

– Чому ж так багато пацієнтів помирають через рак?

– На жаль, трапляються сумні випадки, коли людина, яка підлягає спецлікуванню, тобто оперативному лікуванню, хіміотерапії чи променевій терапії, відмовляється від них і починає використовувати народну медицину. Часто люди замість лікування, через поради сусідів, йдуть на ринок, купують сумнівні препарати, лікуються бджолами, купують у ветаптеках препарати для тварин, використовують лікування грибами, травами… Ніхто з цих пацієнтів не вилікувався, оскільки хворий  не лікується, а тільки втрачає дорогоцінний час, протягом якого хвороба прогресує.

– Власне, як виявити рак на ранній стадії? Чи людина відчуває певні симптоми?

– Рак небезпечний саме тим, що ранні симптоми є прихованими, немає специфічної симптоматики. Виявити хворобу можна за допомогою цілеспрямованого скринінгу, тобто раннього виявлення пацієнтів в доклінічній формі, коли жодних скарг немає. Фактично, це обстеження здорового населення. 

Багато що залежить від самої людини. Якщо вона хоче бути здоровою, вчасно звертається до лікаря, проходить хоча б елементарні обстеження, у неї є усі шанси виявити онкологію на ранній стадії.

Найбільш поширені ранні симптоми раку це загальна слабкість та втрата ваги, в такому випадку варто одразу звернутися до лікаря. Також насторожити мають тривалі хронічні захворювання, які погано піддаються терапії. Пацієнт може лікувати, скажімо, гастрит тривалий час без ефекту… В таких випадках необхідно звернутися до онколога.

– Чи можна виявити онкологію під час профілактичних оглядів?

– Можна, це в основному стосується візуальних форм раку (рак грудних залоз, шкіри, прямої кишки, тощо)

Огляд грудних залоз потрібно проводити в лікаря з 20-ти років, або з моменту початку статевого життя. До 40 років – це клінічний огляд грудних залоз у лікаря та УЗД грудних залоз, хоча б раз на рік. Після 40 років – це мамографія, яка є скринінговим тестом. 

Варто звернути увагу на пацієнтів, у яких раком хворіли родичі, оскільки існує генетична схильність до онкозахворювання. Коли обтяжений сімейний анамнез, вірогідність розвитку раку у таких пацієнтів є вищий. У таких випадках треба більш прискіпливо ставитися до свого здоров’я, раніше починати медичні огляди і систематично їх проходити.

Імунохімічне дослідження калу, як метод скринінгу колоректального раку, потрібно  проводити з 50-ти річного віку, щодва роки до 75-річного віку.

– Якщо говорити про Івано-Франківськ, яка у нас кількість хворих на рак?

– Фактично по Івано-Франківську показники захворюваності на рак такі ж, як і по всій Україні. Найбільшу питому вагу в структурі онкологічної захворюваності чоловічого населення України мають злоякісні новоутвори товстої кишки, легені, передміхурової залози, шкіри, шлунку; у жінок – злоякісні новоутвори молочної залози, шкіри, тіла та шийки

матки і колоректальний рак.

– Тобто, чи можете ви сказати, що рак – виліковна хвороба?

– На сьогодні багато нозологічних форм раку є виліковними, якщо вчасно почати адекватну терапію, що грунтується на принципах доказової медицини. На сучасному етапі розвитку онкології рак – це не вирок. Зараз існує безліч новітніх препаратів для лікування раку.

Медицина стрімко рухається вперед. Багато залежить від пацієнта, від того, як він сприймає своє захворювання. Якщо людина хоче боротися з хворобою, виконує доручення лікаря, має підтримку родичів – результати дуже хороші. Якщо людина відмовляється від лікування, з тих чи інших причин, шансів, звісно мало.
Розмовляла Любов Загоровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Марцінків та його протеже наркоманка Ольга Савчук довели 3 поліклініку до ручки: немає рентгену, УЗД, ендоскопії, роблять лише пару загальних аналізів. Як тут не піти до приватних клінік та народних медиків. Ганьба меру та його команді!

  2. Тому що в людей нема сотень тисяч на ліки. Тому й рятуються як можуть. Тай шахраїв-благодійників багато розвелось, які збирають “на ліки” онкохворим

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні