-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Вадим Мельник став людиною тижня на Прикарпатті за версією газети “Репортер”

-Реклама-spot_img
spot_img
Цього тижня «Репортер» відзначає франківця Вадима Мельника, який увійшов до «Топ 25 до 25 років» польської версії все­світньо відомого ділового журналу Forbes.

«Загалом аналізували 1500 людей із Польщі і мені невимовно приємно, що я серед 25 найкращих і в топ-5 категорії «Бізнес», – каже Вадим.

Першим про досягнення земляка повідомив у соцмережі його вчитель історії з української гімназії № 1 Володимир Половський. Він випадково дізнався про досягнення Вадима в інтернеті та одразу написав йому, аби пересвідчитись, що то не фейк. Усе виявилося правдою. Каже, Мельник ще в гімназії почав цікавитися робототехнікою, їздив на змагання, перемагав.

Свою компанію Cervi Robotics Вадим заснував ще студентом Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві (Польща). Вона дотепер працює і розвивається, зараз це велика холдингова фірма.

За словами Половського, Вадим пропонував роботу в своїй компанії однокурсникам, гімназистам з Франківська та навіть викладачам, підтримував фінансово, аби поглиблювали знання.

«Я хотів зробити щось, що фактично зможе змінити світ на краще, – розповідає Вадим Мельник. – І на той момент це був порятунок носорогів від браконьєрів за допомогою дронів».

- РЕКЛАМА-
Вадим Мельник став людиною тижня на Прикарпатті за версією газети "Репортер"

Десь так і з’явилася ідея платформи Dronhub, яка принесла Вадиму перший успіх. Її особливість у тому, що участь людини у процесі обслуговування безпілотників фактично виключається. Це зарядка та командний центр водночас, яка здатна працювати в екстремальних погодних умовах (від –20 до +60 градусів). Кожен ангар має свою метеостанцію, яка в разі небезпеки заважає дрону виконувати місію. Розробка Вадима сумісна з більшістю промислових дронів, доступних на ринку, відтак – популярна. Наразі його дрони перевозять кров, працюють на знімальних майданчиках Голлівуду.

Ще однією, не менш успішною розробкою франківця, став настільний робофутбол – RoboSoccer. Ідея виникла, коли Мельник відпочивав у барі з друзями. В одній кімнаті молодь грала в настільний футбол, а в іншій – футбол на гаджетах. «Чому б не поєднати це?» – подумав він. Розробка і випробування проєкту зайняли близько двох років, нині RoboSoccer знайшов свою нішу на світовому ринку.

«Зараз ми масштабуємося на Середній Схід та Азію, – каже Вадим. – Хочемо стати лідерами автономних безпілотників у Польщі та Європі. Співпрацюємо з другою найбільшою європейською нафтогазовою компанією – Orlen. Скоро відкриваємо офіс в Сінгапурі».

Жартує, що врятувати бодай одного носорога поки що не вийшло, бо в Африку так і не поїхали, але це «поки що».

Найближчою до його роду діяльності у відборі Forbes була категорії «Нові технології».

«Але мені було цікаво, як я виглядаю на фоні інших власне в бізнесі, – пояснює Вадим Мельник. – Більшість конкурентів – випускники Гарварду, Стенфорду, Оксфорду, Кембриджу, тож конкуренція була сильна».

Вадим Мельник став людиною тижня на Прикарпатті за версією газети "Репортер"

До 30 років він планує створити власний інвестиційний фонд, щоб допомагати стартапам у галузі робототехніки…

Що сказати? Вітаємо, пишаємось. «Репортер» завжди підоз­рював, що Гарварду і Стенфорду ще треба трохи попрацювати, аби дотягнутись до Української гімназії № 1.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні