Мешканці Івано-Франківська розповідають, що їх примушують встановлювати домофони у будинки, пише Правда.іф.
Про це йдеться у коментарях до допису у Фейсбук-спільноті Комуналка ІФ.
Люди розповідають, що копманія самотужки встановлює домофон без згоди усіх мешканців будинку, мотивуючи це тим, що згода всіх не потрібна.
“Ключ видали тільки один, а більше треба у них купити. Тепер постійно треба йти відкривати двері і навіть швидка зайти в будинок не може!”, – обурюється франківка.
“З нашого будинку їх навіть виганяли вже бо задовбали, а вони в слід казали, що все одно поставимо, питання яке ви маєте право…?!”, – розповів франківець.
“Підтримую, в аналогічній ситуації просила втручання управляючої компанії Міук, отримала відписку про 51% згодних. Насправді, було погодження 12 квартир з 32 , решту примусили підписати угоду обслуговування під загрозою невдачі ключів. Фірма домофон…щось там з Тичини, 8а. Якість робіт, та правила безпеки не відповідають ніяким нормам”, – заявляє жінка.
“Та сама ситуація, встановили домофон без нашого відома, коли в квартирі ніхто не жив, трубку в квартиру ми не проводили, безинадобності. В жовтні прислали рахунки, що пртрібно платити абонплату, сума невелика , але я не розумію за що та оплата, і чому мене зрпзу поставили перед фактом. Коли до них подзвонила, ті несли якусь “єрєсь” що хтось там щось там вирішив і треба платити.Коли запитала про договір, сказали що договір колективний і хтось там його підписував, хто підписував той нехай і платить, а я не плачу”, – розповіла мешканка Франківська, з якою трапилась анологічна ситуація.
ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ДОМОФОНУ НАСИЛЬНИЦЬКИМ МЕТОДОМ!!!
Розповіді установників домофонів про 51% згоду власників квартир – міф.
Установка домофону може перешкоджати доступу служб екстреної допомоги, зокрема, швидкої допомоги, у вашу квартиру. Також це буде перешкоджати доступу до житла вашим родичам знайомим.
Є й інші мінуси: так звані «жартівники», які можуть викликаючи Вас до домофонної трубки о 3 год. ночі і під ранок, а ви, звичайно, будете вставати, нервувати.
То навіщо вам страждати через інших, кому захотілося домофону, тим більше, що без вашої згоди це – не законно. І ще один великий мінус: майже всі і так мають броньовані двері, навіщо тоді платити за просту «бутафорію» у вигляді домофону і ще в додачу щомісячну плату за уявні послуги коли є код на дверях. Також вони вас будуть заспокоювати тим, що якщо ви не хочете домофону вони вам дають безкоштовно ключі. І тут відразу виникає велика проблема: адже всіх нас відвідують друзі, гості, сім’я, і, безперечно, це – основна біда, адже вам доведеться бути «лакеєм» і постійно виходити, щоб їх впускати в будинок. А, враховуючи те, на якому поверсі ви живете то це буде проблематично.
Як вас обманюють? Дуже просто, нахабно і безпринципно: часто фірма-установник домофону, інформують мешканців під’їзду про те, що 51% згоди мешканців досить для установки системи. Це – обман чистої води, психологічний тиск на людей, які не знають своїх прав. Згідно зі статтею 10. п. 2. Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», встановлено, що всі власники квартир є співвласниками допоміжних приміщень (парадної, сходова клітка і т. Д.) І технічного обладнання (вхідні двері, замки і т. д.) всього будинку. Тому без згоди 100% власників квартир не можна проводити дії по установці домофону, оскільки це обмежить їхнє право власності (в частині користування і розпорядження майном). Таким чином фірма-установник вводить в оману мешканців під’їзду, фірма підштовхує їх на порушення ст. 369 Цивільного кодексу України (розпорядження майном, що перебуває у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою ВСІХ власників) і ст. 382 ЦКУ, створюючи при цьому конфліктні ситуації.
Згода має бути 100%, тобто всі мешканці будинку. По-друге, якщо при установці домофону без згоди всіх мешканців його таки встановлюють, то порушують ст. 33, 68 Конституції України (право на свободу вибору, свободу пересування), ст. 19, 21 Закону України «Про захист прав споживачів» (нав’язування, примус продавцем купувати товари та послуги, не потрібні йому), ст. 9 Житлового кодексу України (ніхто не може бути обмежений у праві користування жилим приміщенням), ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання) є нав’язування в невигідне становище особу (осіб) є вимагання. Запам’ятайте згода має бути 100% всіх мешканців будинку інше не передбачено.
Отож відразу звертайтеся до суду.
Запам’ятайте, тільки у випадку 100-відсоткової письмової згоди мешканців будинку домофон можна встановлювати. Не забувайте, що збирати гроші на домофон або ж допомагати у його встановленні фірмам часто допомагає хтось із мешканців будинку. Як виявилося, не тільки з волонтерських міркувань, – пояснює
юрист Управління у справах захисту прав споживачів.
Вітання тим хто нам встановив насильно двері,я думаю ви це прочитаєте. Не хотіли слухати,кричали,ви взагалі не мали право підвищувати на мене голос!!!