-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

4 міфи про автострахування

-Реклама-spot_img
spot_img

Автострахування займає провідні позиції серед інших видів страхових послуг не тільки за кількістю укладених договорів, а й за кількістю помилок. Причина проста: багато водіїв знайомляться з умовами договору не під час оформлення, а тільки коли звертаються до страхових компаній за компенсаціями. Експерти СК «Вусо» розповіли про стійкі міфи, в які вірять страхувальники-новачки.

Міф 1. Ліміти страхових виплат за «Зеленою картою» й ОСЦПВ однакові

Міжнародний поліс «Зелена карта» захищає інтереси третіх осіб за кордоном, а внутрішня автоцивілка — в Україні. Принцип дії обох страховок абсолютно ідентичний: якщо зазначений в договорі автомобіль стане причиною ДТП, збитки постраждалій стороні відшкодовує страховик винуватця. Через це багато водіїв вважають, що ліміти страхових виплат за «Зеленою картою» відповідають українським. Насправді максимальна сума компенсації залежить від країни, в якій стався страховий випадок. У багатьох європейських державах розміри виплат досягають декількох мільйонів євро, а в інших ліміти й зовсім відсутні.

Міф 2. Необхідно завжди возити з собою паперовий поліс ОСЦПВ

Із введенням електронної автоцивілки наявність паперового поліса перестала бути обов’язковою умовою. Офіційно продаж е-ОСЦПВ стартув 7 лютого 2018 року — з цього дня водії отримали право вибору. Багато страхувальників, як і раніше, продовжують укладати класичний договір страховки на бланку суворої звітності, але кількість власників електронних полісів неухильно збільшується. В кінця 2019 року в Україні було оформлено мільйонний документ.

- РЕКЛАМА-

Поліс е-ОСЦПВ досить показати з екрана смартфона або планшета. Видруковувати не обов’язково, оскільки документ перевіряють через базу МТСБУ. Спочатку співробітники патрульної поліції важко звикали до нових порядків, тому за відсутність паперових версій водіям нерідко виписували незаконні штрафи. У березні 2019 року Кабмін вніс це право в пункт 2.1 Правил дорожнього руху.

Міф 3. ОСЦПВ рідко компенсує збитки третім особам повністю

В Європі ОСЦПВ відшкодовує мільйонні збитки, водночас в Україні встановлені відносно скромні ліміти (130 тисяч грн за майно, 260 тисяч грн за життя і здоров’я). У водіїв виникають цілком обґрунтовані побоювання, що більшу частину збитку доведеться відшкодовувати з власної кишені.

Насправді серйозні ДТП зі збитками понад 130 тисяч грн трапляються не так часто, хоча щороку загальна кількість аварій доходить до позначки 120–130 тисяч. Більшість подій закінчується легкими або середніми ушкодженнями, тому ціна ремонта не виходить за встановлені рамки. Відповідно до звітів страховиків за 2019 рік, середній розмір відшкодування становить 15–30 тисяч гривень.

Міф 4. Якщо страховик збанкрутує, збитки відшкодує МТСБУ

МТСБУ бере на себе зобов’язання збанкрутілої страхової компанії тільки за договорами ОСЦПВ. Якщо винуватець має поліс від такої СК, постраждала сторона отримає виплати від Моторного (Транспортного) Страхового Бюро України. Власники добровільних договорів страхування КАСКО можуть компенсувати збитки тільки у свого страховика. Якщо ж СК збанкрутує, договір втратить силу і його власник не зможе претендувати на відшкодування. Якщо компанія ще не оголосила себе банкрутом (але все йде до цього), водій може подати позов до суду.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні