-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“Слуги народу” хочуть підняти податок на землю у п’ять разів: кого торкнеться першим

-Реклама-spot_img
spot_img

Група народних депутатів від партії “Слуга народу”, включаючи главу фракції Давида Арахамію, подала до Верховної Ради законопроект, яким хоче детінізувати ринок сільгоспземель в Україні.

При цьому передбачається п’ятикратне зростання податків для власників земельних ділянок сільгосппризначення, власників паїв і орендарів сільгоспземлі.

Відповідний законопроект зареєстрований на сайті парламенту.

- РЕКЛАМА-

“Поставлене податкове зобов’язання”

При цьому наголошується, що дрібних садівників і дачників дана новація торкнутися не повинна. Депутати пропонують ввести новий термін: “поставлене податкове зобов’язання”.

Воно як і земельний податок, буде обчислюватися в прив’язці до нормативної оцінки землі (або до вартості аналогічного ділянки в конкретній галузі) і виходячи з розміру ділянки.

"Слуги народу" хочуть підняти податок на землю у п'ять разів: кого торкнеться першим

Але якщо сьогодні максимальна ставка земельного податку встановлюється в розмірі до 1% від нормативної оцінки землі на рік, то нове податкове зобов’язання пропонується визначити в розмірі 5% від нормативної оцінки земельної ділянки, тобто в п’ять разів більше.

Рівні умови для ведення бізнесу для всіх сільгоспвиробників

“Передбачається, що це буде стимулювати офіційно оформляти орендні правовідносини, унеможливить приховування доходів від оренди та реалізації продукції, а також створить рівні умови для ведення бізнесу для всіх сільгоспвиробників. При цьому збільшиться сплата податків до бюджетів всіх рівнів”, – зазначила адвокат, керівник напрямку податкового консалтингу ЮК Legal House Галина Пилипенко.

Результат пошуку зображень за запитом хочуть підняти податок на землю у п'ять разів: кого торкнеться першим

На думку авторів законопроекту, тінізація доходів і об’єктів оподаткування є основною проблемою, яка вже багато років гальмує економічний розвиток країни.

За експертними оцінками, існуючий сьогодні тіньовий ринок оренди сільгоспземель становить 28% від їх загальної площі в Україні – приблизно 12 млн з 42 млн гектар. При цьому в офіційній оренді перебуває близько 25 млн. Гектар.

За даними Податкової служби, станом на 2019 рік, в Україні налічується 3,6 млн власників паїв, які володіють 16,4 млн га землі, а середній розмір паю становить 4,1 га.

З усіх власників паїв – 2,3 млн фермерів самі обробляють свою землю. Ще 1,4 млн осіб здають 6,1 млн га в оренду. Більшість з цих земель знаходяться в оренді у с/г підприємств, в тому числі сільгоспвиробників працюють на “спрощенку”.

Приховування виробниками реально отриманих доходів

Ще одна пов’язана з використанням землі проблема, на думку авторів ініціативи, – приховування виробниками реально отриманих доходів від реалізації власної с/г продукції та уникнення їх оподаткування.

Значна кількість громадян-власників земельних ділянок або паїв не декларують доходи, отримані від використання своєї землі. Податкові агенти не утримують податки з таких виплачуваних доходів.

“Таким чином чесні с/г товаровиробники виконують законодавство і платять всі встановлені платежі і податки, але опиняються в нерівних умовах з “мінімізаторами”, у яких податкове навантаження значно нижче.

Це унеможливлює розвиток нормальної конкуренції і ринку сільгосппродукції і негативно впливає на залучення інвестицій у аграрний сектор України”, – кажуть автори законопроекту.

Результат пошуку зображень за запитом Приховування виробниками  отриманих доходів

Якщо ініціативу незабаром приймуть, податки по-новому прорахують вже за підсумками 2020 року.

Введення законопроекту додасть платникам податків також і адміністративних турбот, пов’язаних з додатковою звітністю (додатку до декларацій), з комунікацією з податковими органами з питань врегулювання суперечок.

При розрахунку податків, власник або користувач землі зобов’язаний буде порівняти суму податків з певним за формулою поставленим податковим зобов’язанням.

У разі, якщо більшою виявиться сума поставленого податкового зобов’язання, платник податків буде зобов’язаний збільшити суму податків (доплатити) на суму такого перевищення.

Результат пошуку зображень за запитом Давида Арахамію, подала до Верховної Ради законопроект

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. а ище цель поднятия налогов задавить селян чтобы продали землю вот какая цель этого закона

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні