Як раніше інформували ЗМІ, в Рожнятівському районі сталась смертельна аварія за участі нетверезого водія.
Так, 13 березня 2020 року, Рожнятівський районний суд виніс вирок обвинуваченому у смертельній ДТП.
Нагадаємо, що ДТП сталася 27 травня 2019 року в центрі селища Перегінське.
Поліцейські встановили, що водій “ВАЗ” керував автомобілем у нетверезому стані (стан сп’яніння 1,69 проміле) та не мав навиків керування транспортними засобами. Він допустив занос автомобіля і з’їхав у кювет, де вчинив наїзд на пішохода, чоловіка, який косив траву біля однієї з АЗС. Чоловік помер на місці події.
29 травня прокуратура повідомила порушнику про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. КК України.
Обвинувачений свою вину у вчиненні злочину визнав частково. Суду пояснив, що визнає фактичні обставини справи, викладені в обвинувальному акті, окрім наступного: він не керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, оскільки не вживав спиртних напоїв, а кров на дослідження у нього не забиралася.
Слідству стало відомо, що огляд на стан алкогольного сп’яніння проводив черговий лікар-хірург, який не мав права його проводити. Огляд проводився за допомогою технічного приладу “Драгер”, який застосовував не він, а медсестра, зі слів якої він склав висновок.
Медсестра Рожнятівської ЦРЛ дала суду показання про те, що працівники поліції доставляли обвинуваченого для проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння.
Лікар оглянув особу ззовні, а вона, як медсестра дала особі технічний прилад, який показав дозу алкоголю, але яку саме не пам’ятає. Після цього вона відібрала кров для направлення в наркодиспансер. Припускає, що біоматеріал було упаковано у відповідності до нормативних докуметів, оскільки завжди так робилося, але чому наркодиспансер побачив відсутність підписів особи, в якої забиралася кров, не може пояснити, – йдеться в матеріалах справи.
Завідуюча клініко-діагностичною лабораторією КНП “Прикапатський наркологічний центр”повідомила, що з Рожнятівської ЦРЛ в клініку було доставлено зразки крові, які згідно супроводжуючих документів належали підсудному, для дослідження на наявність алкоголю.
Біоматеріал надано з порушеннями методичних рекомендацій, оскільки на флаконах відсутні підписи особи, кров якої підлягала дослідженню на наявність алкоголю, – повідомила завідувачка.
Обвинувачений чоловік просив потерпілу вибачити йому смерть її чоловіка, а суд не призначати йому покарання пов`язане з позбавленням волі, оскільки він не бажав вчинити дорожньо-транспортну пригоду.
Потерпіла в судове засідання не прибула, подала заяву в якій зазначила, що з обвинуваченим примирилася, претензій будь-якого характеру до нього не має. Також просила суд призначити йому покарання не пов”язане з позбавленням волі, а розгляд кримінального провадження проводити у її відсутності.
Так, суд визнав винуватим чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 286 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців.
На підставі статті 75 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного судом покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком 3 роки.
То виходить тепер можна безнаказанно вбивати людей на дорогах, їздити бухти і за це нічо не буде?
А цей гандон завтра знов сяде бухий за кермо і буде ганяти. Ото правосуддя! Слів нема