-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Верховинщині пам’ятка природи потопає у смітті – місцеві звинувачують у всьому туристів-рагулів: фото

-Реклама-spot_img
spot_img
У Верховинському районі серед лісу мешканці створили стихійні сміттєзвалища.

Про це повідомив очевидець Андрій Шустикевич, мандруючи в горах на Верховинщині, натрапив на декілька стихійних сміттєзвалищ посеред лісу, – про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Побродивши горбами і ріками, зрозумів, що тамтешні місцеві “гуцули”не є дуже чистоплотні та екологічно свідомі, маю на увазі сміття. Облаштованих місць для відходів, насправді, у високогір’ї немає. Відповідно все скидається сусіду або куди занесе, “головне – не в мене під хатою”. Але все одно в цих ситуаціях є вихід! Так от місцеві у високогір’ях викидають сміття просто у ріку, точніше скидають його з гори, а там вже що буде, то буде, – йдеться у дописі.

На Верховинщині пам'ятка природи потопає у смітті - місцеві звинувачують у всьому туристів-рагулів: фото

Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до очільника державної екологічної інспекції в Iвано-Франкiвськiй областi Ігоря Яківчука.

В нас пів області такі. За це повинен нести відповідальність землекористувач, не ми. Згідно із законом про відходи, сміття є власністю громади. Їм дали положення і правила. Нас 4-5 чоловік, ми не можемо бігати, лапати зі сміттям. В нас є органи місцевого самоврядування. Вони мають комісію з обстеження, яка раз в місяць чи раз в два місяці робить обходи, складає протоколи, вживає заходи, – повідомив Ігор Яківчук.

На Верховинщині пам'ятка природи потопає у смітті - місцеві звинувачують у всьому туристів-рагулів: фото

Сільський голова Валерій Коцелівський телефоном повідомив, що про стихійні сміттєзвалища знають. Каже, така проблема є і на території Тернишорської лади.

Це не наші люди, це туристи. Воно (сміття) – на нашій території, але воно нічого не приватизовано. То що, закрити той камінь (ред. Тернишорська лада). Там є чоловік, який живе біля лади. Він збирає хлопців, прибирають сміття та вивозять. Ми вивозили, просили. Як прийде 100 чоловік, то десятьом можемо сказати: “Не викидайте”. А решта підуть та й викинуть. То все туристи, то не наші люди, вони там живуть. Ми не можемо кожного контролювати, – розповів Валерій Коцелівський.

- РЕКЛАМА-
На Верховинщині пам'ятка природи потопає у смітті - місцеві звинувачують у всьому туристів-рагулів: фото

Валерій Коцелівський каже, вирішення проблеми бачить наступним чином: Треба поставити рампу та збирати по пару гривень з туристів, щоб було на вивезення сміття та утримання території.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні