Напевно, ніхто не стане спростовувати користь меду. Він потрібний всім: і дорослим, і дітям, і здоровим людям, і тим, у кого проблеми зі здоров’ям.
Про це йдеться на сайті Центрального ринку.
В ньому багато різних речовин, але в основному глюкоза й фруктоза. Загалом же до складу меду входить до 70 різних корисних речовин.
Основним компонентом меду є вуглеводи: найбільше фруктози – 38%, трохи менше глюкози – 31%, ще 10% припадає на інші цукри. Багатий цей продукт також вітамінами групи В, є невелика кількість вітаміну С. Крім того, до складу меду входять дуже потрібні людині макро – та мікроелементи: калій, натрій, кальцій, фосфор тощо.
Обрати найякісніший мед до смаку можна на Центральному ринку.
На вибір покупців продавці пропонують гречаний, квітковий, акацієвий, липовий меди. Є «різнотрав’я» та «лісове різнотрав’я».
«Наші меди всі дуже якісні, адже натуральні. Привозимо його з різних куточків області», – розповідає продавчиня пані Галина.
Пропонуємо Вам скористатися наступними способами перевірки якості меду:
Понюхайте мед. Продукт, «зроблений» бджолами з квіткового нектару, має специфічний, приємний запах. Той же, що отримали з цукрового сиропу, не має сильного медового аромату.
Спробуйте продукт на смак. Після ложечки меду ви відчуєте легке першіння в горлі, терпкість. Смак повинен бути солодким, без жодного натяку на кислоту.
Пам’ятайте. Рідким може бути тільки свіжовикачаний мед. Протягом 1-2 місяців мед будь-яких сортів кристалізується (виняток – акацієвий).
Рідкий мед повинен бути досить тягучим. Якщо Ви купуєте мед в щільно закритій банці, просто нахиліть ємність з боку в бік. Мед повинен плавно перетікати з одного місця в інше.
Хороший мед можна накрутити на ложку, як стрічку або шнур. Мед несправжній або недозрілий не володіє такими властивостями – намотати його Ви не зможете, він буде просто стікати.
Візьміть мед і злегка потріть його між пальцями. Якісний продукт ви розітрете повністю (він просто вбереться в шкіру), а той, в якому є непотрібні добавки, перетвориться в грудочку.
Подивіться уважно на банку. Ви не повинні виявити там поділу на смуги і чітких шарів. Хороший мед навіть після кристалізації буде однорідним.
Відразу при покупці Ви можете перевірити якість і справжність меду ще одним способом. Візьміть невелику кількість меду і нанесіть його на папір. Продукт з підвищеним вмістом води почне вбиратися в папір майже відразу. А ось від якісного меду слід на папері почне з’являтися тільки через 5-7 хвилин.