-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатські екоактивісти збирають гроші для майстерні переробки пластику: відео

-Реклама-spot_img
spot_img

10 тисяч гривень із 90 потрібних перерахували для майстерні з переробки пластику екологічного проєкту EcoREactive.

За словами ініціаторки проєкту Наталії Гасюк, гроші потрібні для того, щоб придбати великий термопрес, завдяки якому вдасться запустити повноцінний процес.

Інженер-конструктор майстерні з переробки пластику проєкту EcoREactive Максим Микитин розповідає, що ідея переробки з’явилася чотири роки тому під час екологічних акцій на берегах Дністра. Креслення невеличких переробних машин хлопець запозичив у нідерландських екоактивістів, пише Суспільне.

- РЕКЛАМА-

“Наразі в нас є дробилка. Вихід продукту з неї близько 10 кг за годину. Також в нас є невелика піч і прес, за допомогою яких ми експериментували. Зараз нам для подальшої переробки налагодження процесу потрібен великий термопрес, з якого ми зможемо зробити листовий матеріал. Із того матеріалу ми зможемо робити різні речі”, – каже Максим Микитин.

Проєкт втілюють під егідою громадської організації “Гірський рятувальний центр”. Її учасники вирішили зробити умови для безпечного відпочинку, розказує ініціаторка проєкту переробки пластику Наталія Гасюк. Для цього почали збирати матеріал, навіть вхід на фестиваль “оплачувався” пластиковими кришечками. Зараз їх мають біля 50-ти п’ятилітрових пляшок. Поки працюють в тестовому режимі, паралельно збираючи гроші на остаточне втілення ідеї.

Наталія Гасюк пояснює: “Ми повинні назбирати від Спільнокошту 90 тисяч, 90 тисяч нам додасть фонд “Відродження”. І це не тільки термопрес. Це додаткові елементи безпеки людей, які працюватимуть на цьому обладнанні. Наприклад, навушники, які допоможуть не чути шум шредера чи захисні окуляри-щитки, чи спецодяг”.

Перероблений пластик планують повертати туди ж, де його знаходили, правда, вже в іншому вигляді.

“Ми відтестуємо, як вони будуть приживатися на своїх місцях. Це, в першу чергу, береги або поблизу водоспадів на туристичних стежках Дністровського каньйону, бо там ми назбирали найбільше. Це можуть бути інформаційні таблички, це може бути дахівка під коричневий колір на альтанках. Її перевага над дерев’яними – вона не псується, спалити її важко”, – говорить Наталія Гасюк.

Авторка: Ірина Андріїв

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні