Села Сівко-Калуського та Студінського старостинських округів 22-23 червня зазнали підтоплення внаслідок різкого підйому рівня води у річках Сівка та Лімниця.
За дорученням першого заступника міського голови Галини Романко 25 червня робочі групи Калуської міської ради провели візуальні обстеження домогосподарств, які постраждали від паводку. пише kalushnews.
Народний депутат від нашого округу Едуард Прощук на своїй сторінці у фейсбуку опублікував алгоритм дій для людей, чиє майно постраждало від паводків:
- треба звернутись до своєї сільської, селищної чи міської ради із заявою довільної форми про проведення обстеження вашого житла – фото зразка заяви прикріплене в дописі. До заяви додайте копію документу про право власності на житло, копію паспорта, ідентифікаційного коду та друковані фото пошкоджень житла;
- орган місцевого самоврядування створює спеціальну комісію, яка проведе обстеження згідно заяв, опише зміст й обсяг пошкоджень та дасть висновок про придатність або непридатність житла для подальшого проживання;
- складені комісією акти подаються в ОДА;
- після того, як ви отримаєте акт від комісії, йдете у свою міську чи сільську раду й пишете заяву на відшкодування завданих збитків;
- саме на підставі цієї заяви будуть здійснюватись виплати.
Тобто доведеться писати дві заяви: спочатку про обстеження житла, потім про відшкодування.
Часто на написання цих заяв виділяють короткий відрізок часу – декілька днів. Тому стежте за новинами.
За результатами обстеження робоча група склала 145 актів обстеження та здійснила фотофіксацію завданих збитків населенню.
Комісія розгляне питання про виплати одноразових грошових допомог мешканцям, житлові будинки яких постраждали внаслідок надзвичайної ситуації місцевого значення, яка відбулась 22-23 червня 2020 року на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади.