7 травня перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка провела нараду з директорами департаментів та начальниками відповідних управлінь облдержадміністрації, на якій йшлося про проблемні питання розвитку гірських територій Івано-Франківщини. Проаналізовано стан напрацювання проекту Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року.
Марія Савка наголосила на актуальності та важливості подальшого розвитку гірських територій, зокрема в умовах реформи децентралізації. За її словами, економічні, соціальні та екологічні проблеми розвитку гірських територій й шляхи їх вирішення взаємопов’язані. У вирішенні цих питань мають взяти участь органи державної влади та місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, наукові установи, громадські організації та мешканці регіону. Важливим при цьому є використання можливостей транскордонної та міжнародної співпраці, котру забезпечуватиме участь у європейських програмах територіальної співпраці, урахування пропозицій народних депутатів України з цих питань.
За результатами наради доручено директору департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Жанні Табанець залучити до розробки стратегії науковців Прикарпаття, включити пропозиції департаменту агропромислового розвитку й управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, Державної служби з надзвичайних ситуацій України в області та обласного управління лісового та мисливського господарства.
Питання подальшого розвитку гірських територій України обговорюватиметься 10 травня в Києві на засіданні робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій, до складу якої входять перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, голова обласної ради Олександр Сич і директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Жанна Табанець.
Довідково
До гірських територій Івано-Франківської області відносяться 240 населених пунктів двох міських рад (Болехівської та Яремчанської) та семи районів (Богородчанського, Верховинського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського та Рожнятівського). На цей час до складу об’єднаних територіальних громад увійшли 42 населені пункти, які мають статус гірських (17,5 відс.).
Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА