Шалена сила води, яка з гуркотом і ревом зривається з висоти могутніх карпатських вершин – що може бути кращим місцем для чудового відпочинку та фоном для неймовірних фото, як не топ-10 найкращих водоспадів Івано-Франківщини.
В Карпатах є загалом десятки водоспадів: одні – бурхливі і гучні, інші – невеликі і скромні, а іноді й просто тоненькі цівки води, які спадають згори. Проте лункий рев одних і ніжний шепіт інших разом створюють неймовірну мелодію води, яка магнітом притягує туристів до цих мальовничих місць, пишуть Версії.
- Пробій
Водоспад Пробій – візитівка курортного міста Яремче. Це один із найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу— майже 45 градусів. Каскадний водоспад утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут.
Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м. Саме він став майданчиком, на якому найчастіше роблять селфі на фоні Пробою.
А ще на Пробої дуже популярний роуп-джампінг – екстремальний стрибок зі страхівкою. 30 метрів вільного падіння на тлі мальовничих карпатських краєвидів надовго закарбуються в пам’яті.
Де знаходиться: м. Яремче Івано-Франківська область
- Манявський водоспад
Один з найвищих водоспадів України, знаходиться в мальовничому місці на благословенній землі, просякнутій Божою благодаттю. Дорогою до водоспаду варто відвідати легендарний Манявський Скит. І хоча шлях до водоспаду непростий, проте природа навколо вражає своєю первозданною красою. Чим ближче до бурхливого потоку – тим більшими та неприступнішими стають гранітні стіни каньйону у масиві Ґорґани
Манявський водоспад також уподобали екстремали – каньойонінг-тури зі спуском з водоспаду на мотузці досить популярні серед туристів.
Місцеві стверджують, що вода з водоспаду – цілюща. Його струмені спадають з висоти 16-20 метрів у красиве озеро. Тому тут можна скупатися, наповнившись позитивом та енергією благословенної землі.
Де знаходиться: на південний захід від села Манява Богородчанський район, Івано-Франківська область.
- Женецький Гук
Один з “найголосніших” карпатських водоспадів, через гуркіт і силу води отримав свою назву. Має кілька однойменних побратимів в Карпатах, але вважається серед них найпопулярнішим.
Женецький Гук утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода тут вільно падає з висоти 15 метрів в ущелині між масивами хребтів Явірника і Хом’яка.
Дорога до нього веде попри президентську резиденцію, тому до водоспаду можна під’їхати достатньо близько та порівно гарним автошляхом.
Де знаходиться: село Татарів, Яремчанська міська рада Івано-Франківська область.
- Бухтівецький водоспад
Величний каскадний водоспад в Ґорґанах на потоці Бухтівець в однойменному урочищі.
Основний каскад заввишки 8 метрів, середня ширина 1-2 метри. Утворився в місці, де невеликий потік перетинає скельний масив флішового типу. Потік розганяється у вузькому жолобі, з якого двома струменями майже прямовисно падає до підніжжя скелі. Далі потік тече вузькою каньйоноподібною долиною, обрамленою високими прямовисними скелями.
Бухтівецький водоспад легко впізнати на фото та селфі за колодою, яка вертикально лежить прямо в потоці води.
Де знаходиться: село Букове Надвірнянський район Івано-Франківська область
- Крапельковий водоспад
Побратим Бухтівецького водоспаду, їх розділяє лише 50 метрів. Його струмені спадають з 10-метрової висоти, проте вода ллється не суцільним потоком, а утворює своєрідні нитки з безлічі крапель.
Через це водоспад і отримав свою назву – Крапельковий. Він один з небагатьох у Карпатах, який можна оглянути з іншого боку, зайшовши під навислу скелю.
Де знаходиться: село Букове Надвірнянський район Івано-Франківської області
- Лужківський водоспад
Один з найвищих водоспадів Гуцульщини- коли напитуватимете дорогу до нього, то так його і називайте. Струмені води тут спадають потоком заввишки понад 14 метрів. По суті, це невеликий лісовий потічок, який стрімко збігає похилою скелею. Водоспад схований від сонячного проміння під кронами дерев, тому “гостей” він завжди зустрічає карпатською свіжістю і прохолодою.
Де знаходиться: присілок Лужки, село Великий Рожин, Косівський район, Івано-Франківська область.
- Говерлянський водоспад
Відомий також під назвою Прутський водоспад. Це один з найпотужніший каскадних водоспадів Чорногори, його тут іменують ще водяним велетнем. Розташований між північно-східними відногами гір Говерли та Брескул, на краю льодовикового кару, в якому бере початок Прут.
Загальна висота падіння струменів води – понад 80 метрів. Водоспад складається з 6 каскадів, найвищий з яких 12 метрів.
Говерлянський Гук розташований у зоні криволісся, далеко за верхньою межею смерекового лісу, на висоті близько 1450 метрів над рівнем моря.
Де знаходиться: туристична база «Заросляк», 20 км від Ворохти, Яремчанська міська рада Івано-Франківська область
- Дзембронські водоспади
На гірському потоці Мунчель розташований каскад з 15-20 мальовничих водоспадів, загальна висота яких сягає 100 м. Якщо ж вимірювати кожен каскад окремо, найвищий з них скидає воду з 10 метрів.
Водоспади розташовані на висоті 1400-1700 метрів над рівнем моря, на схилах гори Смотрич, тому у них є друга назва: Смотрицькі. Добратися до них можуть сміливці, які мають намір підкорити легендарний Піп Іван.
Де знаходиться: село Дземброня Верховинський район Івано-Франківська область
- Салатручіль
Водоспад з дивною назвою заховався серед лісу біля гори Тавпиширки та впадає в мальовниче невеличке гірське озеро. Він розділений на два каскади висотою 6 метрів, у нижньому каскаді знову ділиться на два потічки. Якщо дивитися на водоспад не зблизька, а з протилежного боку озера, то здається, що відбитий на прозорій поверхні водограй – це міраж.
Де знаходиться: село Бистриця Надвірнянський район Івано-Франківська область
- Сріблясті водоспади
Легендарні Шешорські водоспади – Великий Гук та Малий Гук – то є карпатське джакузі. Утворились два паралельні водограї на гірській річці Пістинька. Вона в центрі села Шешори перетинає потужну скельну товщу, утворюючи каскад водоспадів, де струмені води спадають з висоти 3-5 метрів. Бурхливі гірські води прокладають собі шлях крізь величезні брили пісковиків. На яскравому сонці краплі води виблискують, мов дорогоцінне каміння.
Де знаходиться: село Шешори Косівський район Івано-Франківська область