Напевно, немає таких батьків, які б не турбувалися за безпеку своїх дітей. Більшість батьків навіть бояться уявити, що їхня дитина може загубитися. Однак такі ситуації виникають. І часто це стається несподівано та раптово. Проте в таких ситуаціях важливо зберігати спокій та не панікувати.
Нещодавно працівники патрульної поліції в Івано-Франківську опублікували поради та лайфхаки, які допоможуть правильно діяти в подібних ситуаціях, на сторінці в соціальній мережі Facebook.
Наступні поради будуть корисними як для батьків, так і для їхніх дітей:
- Напишіть невеличку записку, де вказане ім’я та прізвище дитини, телефон батьків та адреса проживання та покладіть цю записку дитині у кишеню. Або ж можна допомогти дитині запам’ятати цю просту і водночас важливу інформацію. Це допоможе значно полегшити пошуки.
- Якщо ви плануєте йти у місця, де є велике скупчення людей, бажано одягати дитину у яскравий одяг.
- Якщо ви загубили дитину у торговому центрі, не вагаючись якнайшвидше зверніться до адміністрації. За допомогою відеокамер та гучного зв’язку дитину зможуть швидше знайти.
- Було б добре навчити дитину зупинятися і чекати батьків на місці, де вона загубилася. До того ж, є випадки коли етикет буде не доречним. Зокрема, у таких ситуаціях дитина може голосно кликати на допомогу.
- Дитину можна підготувати до таких ситуацій. Наприклад, показати людей, до яких вона може звернутися за допомогою, якщо загубилася. Це можуть бути працівники поліції, продавці в магазинах, охоронці чи перехожі люди з дітьми.
- Дитина повинна бути обережною і завжди пам’ятати, що з незнайомими людьми не можна нікуди іти, хоч би що вони не говорили та не обіцяли їй.
- Репетируйте ситуації, в яких дитина могла б загубитися. Тоді вона буде готова і знатиме, як діяти.
- Зараз, як ніколи раніше доступні різні гаджети з GPS-навігатором і SOS-кнопкою. Можна придбати дитині такий розумний годинник. Це допоможе визначити місце перебування дитини, якщо вона вийшла за межі встановленої геолокації.
- Дитина повинна знати, що поліцейські можуть їй допомогти, а не боятися їх. Тому ніколи не лякайте дітей працівниками поліції, адже у складних ситуаціях вони не звернуться до них.