Християни східного обряду 19 серпня відзначають одне з найбільших церковних свят — Преображення Господнє, або Яблучний Спас.
Традиція його святкування існувала вже в ІV столітті, а можливо, ще раніше. Але саме в ІV столітті рівноапостольна імператриця Єлена побудувала на горі Фавор храм на честь Преображення Господнього, пише Фіртка.
Від самого ранку іванофранківці йдуть до церкви, щоб освятити яблука, виноград, грушки, мед.
Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі, звідки запозичено Устав Східної церкви, саме в ту пору дозрівав виноград. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все – від людини до рослини – має бути присвячене Богу як Його творіння.
Цього дня до церкви також несли святити квіти й мак, які потім клали за іконами, де вони зберігалися до весни. Весною цей мак розсівають по городі, а сухі квіти на Благовіщеня вплітали у коси – «щоб не випадало з голови волосся».
Для господарів свято символізує закінчення жнив та завершення літа. Цього дня примічали погоду. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму.
Предки примітили: яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (14 жовтня).
А це любі друзі Коломия на Спаса. На хєра маски? Яка дистанція? Будем в червоній зоні :-((((((((((
Як файно всі стоять. Без масок. Один коло одного. Молодці! А завтра курва вийдете майданити чому червона зона. Ну невже один рік не можна було втриматись від освячення????? Невже яблука будуть отруйні якщо ви їх один рік не покропите? Шо за люди? Невже вам не шкода своїх рідних, батьків, бабусів, дідусів, дітей які можуть захворіти і померти????
Які молодці, шо “всі” в масках….
пропоную тих дебілів не пускати в лікарні потім, най здихають
Підтримую