-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як карпатські пасічники боронять свої вулики від ведмедів-ласунів ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

WWF Україна показали, як пасічник з Прикарпаття захищає свої вулики від ведмедів.

“Сьогодні в Україні День пасічника — професійне свято бджолярів. І найекстремальніше у нашій країні живеться карпатським пасічникам”, – йдеться у дописі.

Михайло Томашевський тримає вулики високо у горах в урочищі Никовата біля села Микуличин. Два роки тому на його пасіку почав приходити ведмідь і чинити шкоду. Останнього разу тварина знищила чимало майна та бджіл. Утім, господар не затаїв образи на тварину, а він знайшов мирний спосіб захистити пасіку і не нашкодити тварині, інформує “Галка”.

“Ведмідь повинен бути в наших горах і його треба зберегти. Він є цар звірів! З різних країн приїжджає багато туристів і бачать сліди ведмедя. Бачать його в природі і гордяться, що є Карпати”, — пояснює пасічник.

В Яремче проходила конференція Всесвітнього Фонду Природи, де Томашевський дізнався про електропастух. Цей електропастух працює від сонячної батареї – є трансформатор і акумулятор. Трансформатор переробляє струм у більший ампераж.

“На кожній гілці ток проходить. Коли його встановили, то я на тому місці грядку виорав. На грядці було видно сліди – ведмідь наближався до пасіки. Його, напевно вдарило током, він ходив довкола огорожі, але вже не насмілився зірвати дроти і залізти”, – додає чоловік.

- РЕКЛАМА-

У WWF Україна зазначають, що в Карпатах за рік в середньому трапляється до 10 нападів ведмедів на пасіки. Збитки від цього бджолярі оцінюють інколи в десятки тисяч гривень, адже крім вуликів вони втрачають бджіл і урожай меду. Не кожен господар може “пробачити” ведмедеві завдану шкоду. Відтак вбивство з “помсти” є другою причиною після браконьєрства, яка впливає на зменшення кількості ведмедя у Карпатах.

Вирішити цю ситуацію допомагає встановлення на пасіці електричної огорожі, що є поширеною світовою практикою. Струм, який проходить через неї лише відлякує ведмедів від вуликів і не завдає тварині шкоди. Ведмедеві доводиться повертатися у ліс і там шукати собі їжу.

Однак висока вартість електричних огорож робить їх недоступними для багатьох, кому вона необхідна. Саме тому WWF-Україна в рамках проєкту “Співжиття заради збереження” надає їх у користування безкоштовно. Отримати електроогорожу в користування можуть лише ті господарі, хто стикався з нападами ведмедя на свої пасіки або помічав його присутність поблизу.

Довідково. Цей відеоролик знято в рамках проєкту “Співжиття заради збереження” за фінансової підтримки Європейського союзу та WWF Польща.

День пасічника України – професійне свято, яке відзначають з 1997 року. Це ремесло у нас є настільки популярним і розвиненим, що Україна входить до десятки найкрупніших виробників меду у світі.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні