-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

По розпиляній колоді через воду. Як живеться мешканцям гірського села на Прикарпатті ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Розпиляна на двоє дерев’яна колода замість повноцінної кладки – такою переправою щодня добираються до центральної дороги жителі присілку Долина, що у Карасноїллі Верховинського району.

Житель села, одинадцятикласник Михайло Кіцнак щодня користується цією кладкою. Каже, переправа – єдиний короткий шлях до школи:

“Це словами не передати. Кожен день змінюється погода, тому я не можу знати, чи буде кладка, чи не буде вже. Якщо постійні дощі, то я повинен обходити багато метрів. А так, то я вже звик – вже 11 років ходжу, може й більше”.

Найстрашніше – ходити такою кладкою після сезону дощів. Вода просто руйнує її, розповідає жителька присілку Долина Галина Шкіндюк. А після паводків – взагалі забирає. Жінка каже, що цього року опади були настільки потужними, що річка розлилася аж на дорогу.

“Ми обходимося без неї, бо ми змушені обходитися. Якщо повінь її забирає, то ми обходимо: то направо, то наліво – деремося горбом на дорогу, щоб дійти на автобусну. Це проблематично. Хотілося, щоб було як у інших людей, раз зробили нижче кладки і вище, щоб зробили і нам. Не дай, Боже, якийсь випадок станеться поблизу цієї дороги, то швидка може доїхати з іншої сторони – з горба на міст, але до хати вона не доїде”, – розповідає Галина Шкіндюк.

- РЕКЛАМА-

До 2002-го року на місці розпиляної колоди була повноцінна дерев’яна кладка. Проте її пошкодила вода. Наступного року люди самотужки поставили кладку. Вона протрималасядо 2008-го року, розповідає красноїльчанин Михайло Кіцнак.

“Просили владу про допомогу кожен рік. Обіцяли нам кожен рік. У 2008-му році також обіцяли, але ніякої допомоги. У 2020-му році також уже кілька разів руйнувало. Кладки нема. І дороги нема під’їзної. Живе тут бабуся, 91 рік, ветеран УПА. Швидка допомога не може заїхати – нема дороги, кладки нема. Куди звертатися?”, – обурюється Михайло Кіцнак.

За його словами, у сільській раді йому видали документи, згідно з якими біля кладки вже давно є дорога завдовжки 400 метрів, яка веде до присілку. Проте насправді її немає.

По розпиляній колоді через воду. Як живеться мешканцям гірського села на Прикарпатті ВІДЕО

Сільського голову Красноїлля журналісти Суспільного Карпати на робочому місці не застали.

Ситуацію щодо відновлення кладки до присілку Долина у Красноїллі прокоментував голова Верховинської районної державної адміністрації Василь Бровчук:

“Ця кладочка не є комунальна. Ми відновлюємо всі об’єкти комунального майна, які перебувають на балансі сільських рад, що постраждали внаслідок стихії. Цей об’єкт, відповідно до рішення, увійшов до об’єктів відновлення, але чомусь, за рішенням сільської ради, він не потрапив у першу чергу відновлення. До цього в сільській раді, напевно, не знали, що там проживає багаторічна жіночка. Але я постараюся розглянути питання про виділення коштів. Можливо, з резервного фонду районного бюджету на відновлення даного об’єкту, оскільки, бачу, що там є проблематика”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні