З самісінького ранку до маєтку Чудотворця активно прибували учасники фестивалю-конкурсу, які знайомилися з резиденцією Святого Миколая, а також казковим мистецьким комплексом.
Під звуки мелодійних гуцульських трембіт, із благословення всечесних отців-деканів УГКЦ Романа Іванюлика та УПЦ Київського патріархату Івана Близнюка, промови Святого Миколая відбулося урочисте відкриття заходу.
Присутніх вітали голова райдержадміністрації Віталій Кічеряк, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Мирослав Бойчук, виконувач обов’язки директора НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак та депутат обласної ради Оксана Мельниченко.
У фестивалі-конкурсі взяли участь понад сто колективів обдарованих дітей із різних куточків України. Виступи учасників на головній сцені розливалися розмаїтими барвами вокального, інструментального, хореографічного, театрального та фольклорно-етнографічного мистецтв. У той же час у Миколаївській світлиці відбувався конкурс-огляд в номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».
У казкових будиночках для присутніх був представлений художній огляд робіт місцевих умільців, майстрів народної творчості Гуцульщини, а для бажаючих були доступні майстер-класи по писанкарству, кераміці, ліжникарству, художньому різьбленні, боднарству. В альтанці трапез проходила дегустація гуцульського баношу, вару та чаю із цілющих трав.
Компетентне журі та їх помічники визначали переможців у шести номінаціях.
Переможці фестивалю-конкурсу народної творчості «На Святого Миколая творча іскорка палає!» отримали дипломи від організаторів, а володарі Гран-прі та перших місць – цінні подарунки, презентовані Косівською районною радою та НПП «Гуцульщина».
На завершення фестивалю головою райдержадміністрації Віталієм Кічеряком, Пістинським сільським головою Тарасом Бейсюком та Святим Миколаєм запалено символічну Миколаївську ватру як символ творчої іскорки молодого покоління, яка не має права згасати, а рівно через рік знову запалати на другому Всеукраїнському фестивалі обдарованої молоді в «Маєтку Святого Миколая» Національного природного парку «Гуцульщина».