Упродовж кількох годин у центрі Івано-Франківська всі охочі могли пройти безкоштовне і анонімне швидке тестування. Свій ВІЛ-статус перевірили понад 40 містян. Жоден тест не виявив вірусу імунодефіциту людини. Про це Суспільному Карпати повідомила соціальна працівниця БФ “Захід Шанс” Юлія Князюк.
“Кількість охочих пройти тестування більшає. Люди заздалегідь запитують, де можна пройти перевірку і не тільки першого грудня. Також цікавляться, що буде з ними, якщо результат буде позитивним, а також – шляхами передачі вірусу”, – зазначала Юлія Князюк.
За її словами, БФ “Захід Шанс” проводить швидке тестування на ВІЛ постійно і практично щотижня виявляє ВІЛ-інфікованих. За квартал це може бути від трьох до 15-ти людей. Усіх відправляють на антиретровірусну терапію, а також допомагають адаптуватися до нових умов життя.
В Івано-Франківській міській поліклініці № 2 щороку проводять приблизно 280 анонімних тестувань на ВІЛ/СНІД. Про це розповів лікар-інфекціоніст Сергій Федорків.
“За 11 місяців цього року ми провели 200 тестів. Кількість трохи менша, ніж за минулі періоди, бо люди через COVID-19 менше приходили до поліклініки. Щороку тільки у нашій поліклініці виявляємо по 4-5 випадків інфікування вірусом імунодефіциту людини. В останні роки бачимо зростання кількості тестувань, особливо серед молоді”, – каже Сергій Федорків.
Лікар зазначає, що пацієнти, які отримують терапію, можуть народжувати здорових дітей, а також після кількох місяців лікування перестають передавати вірус іншим людям і стають безпечними. Вірус не знищується, але блокується його розмноження. Тому дуже важливо тестуватися і вчасно виявити вірус в організмі, щоб при лікування залишити його в тій стадії, в якій його виявили.
Сергій Федорків, посилаючись на обласний центр боротьби з ВІЛ/СНІДом, повідомив, що сьогодні на Прикарпатті 1 173 ВІЛ-інфіковані людини знаходяться на обліку у Центрі СНІДу, з них 326 – у стадії СНІДу.